A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Épp azért kérdeztem felőlle mert kevés volt rólla az info még futó fejlesztési projekt révén. (amúgy biztos megrendelésre készítik és tesztelik) csak közbe rájöttem hogy regiztem a fb-re... Így meglett az info.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
<blockquote rel="dudi">Nincs semmilyen URAL páncélozás.
Pedig van.


https://m.facebook.com/media/set/?set=a.478849975502407.1073741829.163707923683282&type=3</blockquote>

Attól, hogy a cégnek van egy prototipusa, még nem jelenti azt, hogy a MH-nál is van. Lásd példaként a Komondort vagy a Rába személyszállító dobozát
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 836
113
Jah az az 1 darab amit nem rendszeresített senki.....

Amúgy meglepődtem, hogy a Csizmarik és társa Kft. kinek szállít még az MH-n kívül.
csizmarik.hu/
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Nem állítottam egy szóval se hogy rendszeresítették csak azt kérdezten tud e valaki valamit a dologról . De 20 percel ezelőttig úgytünt senki semmit majd ejy link megadása után mindenki mindent a jövöbeni nem rendszeresítértéséről és a fejlesztés forrásárol nem megrendelőjéről.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
Nem állítottam egy szóval se hogy rendszeresítették csak azt kérdezten tud e valaki valamit a dologról . De 20 percel ezelőttig úgytünt senki semmit majd ejy link megadása után mindenki mindent a jövöbeni nem rendszeresítértéséről és a fejlesztés forrásárol nem megrendelőjéről.

Csak a régebbi példákból indulunk ki, a többségünk tudja, hogyan működik a rendszer... Ez a páncélozott Ural se két hete lett kész, mégse tudott róla szinte senki, szerinted miért? A Rába H program épp az Uralok váltására van, ne bízz benne, hogy a védett Ural kijut a csapatokhoz. Van már páncélozott Rába pl
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
http://www.armcom.hu/index.php?a=2&lang=hu&fkat=5
Az univerzális kihangosító elég kemény: D a hímzőgép mellé kirakhatnák, és még büszkék is lehetnének rá... Ilyen két hangszórót, kerettel bármelyik ilyen irányú suliban megcsinálnák gyakorlat keretében. Ez a cég viszont milliókat kaphatott a "kifejlesztésre". Valaki igazán értelmes fejlesztés van itthon esetleg?
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
ja az elég gáz meg a fémkeresős dobozosuaz is. De a hiradástechnikába van mémí előrelépés (igaz hogy az "új" rendszerek egy része még mindig nem alkalmas adatátvitelre ) de a másik része legalább igen... Az Arzenál viszont nem olyan rossz fejlesztés terén.
A hm ei-t az arsenalt és az armcom-ot össze kellene vonni. A telephelyeket meghagyni a vezetőség nagyrészét elküldeni. Úgy lenne értelme de igy sajnos nem.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
na ott a vezetőséget börtönbe csukatnám... Amugy az inkább a rábával kellene összevonni

Halkan megjegyzem: "A Társaság 100 %-os tulajdonosa a Magyar Állam, a tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket Magyrország Kormányának honvédelmi minisztere gyakorolja.":D:D
Ettől függetlenül teljesen egyet értek veled!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Köszi a rengeteg választ :)

Többen vannak itt "aktívak", pár olyan is van, aki már leszerelt, vagy épp nemsokára aktív lesz sőt, olyan is akad, aki már valódi háborút is megjárt (a déli szomszédunknál). De lehet, hogy nem nagyon akarják "felfedni" magukat... :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 416
113
wolfram

Valódi háborúban magyar katona nem járt Afganisztánt leszámítva(ott is csak a KMZ)a II.vh. óta.
 
2014. augusztus 19.
14
1
3
wolfram

Valódi háborúban magyar katona nem járt Afganisztánt leszámítva(ott is csak a KMZ)a II.vh. óta.


Erre ne vegyél mérget. Úgy is mondhatjuk, hogy amit mondtál az nem igaz.

Nekem volt olyan tűzszerész ismerősöm, aki konkrétan harcolt a Bejrutban, de elég komolyan ám!

"Mindig legyen nálad napszemüveg! Éjszakai harcnál alapvető, mert így nem vakít el a torkolattűz" - ez volt a legemlékezetesebb tanácsa.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 416
113
tuzszereszinfosrambo

És ő magyar katonaként harcolt Bejrútban?Mert ha nem akkor javaslom,hogy olvasd el még egyszer amit írtam!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 416
113
Mikor harcolt ő Bejrútban?Ha optimista vagyok és azt mondom,hogy 1987-ben és akkor ő 18 éves volt akkor ma 45 éves és ez a legoptimistább becslés.De erős a gyanúm,hogy nem 18 évesen járt ott ergo ennél csak idősebb lehet,tehát ha ma is aktív akkor nagy valószínűséggel főtiszt(de inkább nyugdíjas).