A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
Egy barátom Japánban van.
Erről eszembe jutott, rálesek milyen hardverrel rendelkeznek távoli (talán) rokonaink.
Hmm
Ha csak a japán autókból indulok ki.. igaz nem mai darabok.. de én elfogadnám a kerekes járműveiket úgy cakompakk, minden tervdokuval együtt.
Vagyis bótolnék a Komatsuval.
De ez csak a hozzánemértésem. :-O
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Egy barátom Japánban van.
Erről eszembe jutott, rálesek milyen hardverrel rendelkeznek távoli (talán) rokonaink.
Hmm
Ha csak a japán autókból indulok ki.. igaz nem mai darabok.. de én elfogadnám a kerekes járműveiket úgy cakompakk, minden tervdokuval együtt.
Vagyis bótolnék a Komatsuval.
De ez csak a hozzánemértésem. :-O
Aztán gyártás közben még a csarnok is zokog a tűréseiktől.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zeal

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 632
5 356
113
Szerintem is több beszerzés lesz még bejelentve (ezért is írtam több tippet), a 3 az csak a hadiipari beruházásokra vonatkozik.
Ha tisztán csak hadiipari beruházást kellene 3-at mondani idénre, akkor:
- kézifegyverek
- rakéták
- és esetleg a szingapúri jármű gyártás.

Kebab kocsik? Ha tényleg százas nagyságrend lesz, akkor ahhoz lesz valami idetelepítve
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Okés ;) Aero meg szállít nekik alkatrészt.
Arról nincs info, hogy akkor hány darabot is vennénk?
Hármat.
Valszeg nem veletlen, hogy a cseh sajtóban pedig Aero Vodochody L-39NG biznisz lett megszellőztetve. A KC-390 és az L-39NG beszerzés szálai összeérnek. Sztem még ebben a hónapban tisztul a kép.

Az amerikai rakétavásárlás részleteiről is lesz bővebb infó. Maróth szerint ezt majd az amcsi cég hozza hamarosan nyilvánosságra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Ez egy cég vagy cégcsoport? Mi a kapcsolat köztük?
Géppuskát és/vagy mesterlövészpuskát is gyárthatunk?
Nem a Unique Alpine egy német cég, az FN meg egy belga.
A kapcsolat az, hogy a Unique Alpine TPG-3 A4 fegyvere az tulajdonképpen az FN Herstal Balista-ja.
Alapvetően a TPG-3 a UA TPG-1-es fegyverén alapszik.
A fegyver az amerikai különlegesek tenderére készült, és mindkét fél szükséges volt a nevezéshez. A UA-nak volt egy kiválló fegyvere, az FN-nek meg neve, és piaci tapasztalata az amerikai fegyverpiacon, különösen a hadsereg beszállítójaként.
Végül nem ők nyertek, de mindkét fél a saját nevén forgalmazza a fegyvert.
Magáról a fegyverről egy kis review:
Ezért írhattak egy lehetséges közös gyárról a 2 cég részéről itthon. Nem nagyon találtam erről további infókat, ugyanakkor tavaly megalapították a Unique Alpine magyarországi leányát. A weblapjuk meg már magyarul is beszél.
Lehet, hogy nincs igazam, de nekem elég érdekes egybeesésnek tűnik, hogy a magyar Leo 2A4-eseken FN fegyverek voltak odakint még a gyártelepen. Itthonra lekerültek róluk, ugyanakkor az osztrák kiképzős cikkből kiderül, hogy mégis azzal érkeztek hozzánk, ami az osztrákoknál is volt a tornyon lévő géppuska.
Azóta FN fegyverekkel pózoltak a katonáink a Lynx promo rendezvényén, és erről az ott lévő sajtómunkatársakat úgy tájékoztatták, hogy a leendő rendszeresítendő fegyverek. Ezen kívül nemrég valaki betette, hogy a brüsszeli külképviselet meglátogatta az FN gyárat Belgiumban.
Szóval ha mégis megvalósul a gyár/műhely, az egy kiváló ellentételezés lehet egy nagyobb összegű FN/UA megrendelés lefedésére. És mivel a fegyvereknek már megvolt a félhivatalos bemutatója, így maga a bejelentés sem várat majd sokáig magára. Annál is inkább, mert a török járművek bemutatását is idénre ígérték.
Mi több, a török járművek SARP tornyába is már az FN fegyverei (.50 M2, FN MAG) fognak kerülni - szerintem. Ahhoz van tervezve.
Hja meg a helikoptereink fedélzeti és függesztett fegyverzete is várhatóan FN lesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 111
113
Nem a Unique Alpine egy német cég, az FN meg egy belga.
A kapcsolat az, hogy a Unique Alpine TPG-3 A4 fegyvere az tulajdonképpen az FN Herstal Balista-ja.
Alapvetően a TPG-3 a UA TPG-1-es fegyverén alapszik.
A fegyver az amerikai különlegesek tenderére készült, és mindkét fél szükséges volt a nevezéshez. A UA-nak volt egy kiválló fegyvere, az FN-nek meg neve, és piaci tapasztalata az amerikai fegyverpiacon, különösen a hadsereg beszállítójaként.
Végül nem ők nyertek, de mindkét fél a saját nevén forgalmazza a fegyvert.
Magáról a fegyverről egy kis review:
Ezért írhattak egy lehetséges közös gyárról a 2 cég részéről itthon. Nem nagyon találtam erről további infókat, ugyanakkor tavaly megalapították a Unique Alpine magyarországi leányát. A weblapjuk meg már magyarul is beszél.
Lehet, hogy nincs igazam, de nekem elég érdekes egybeesésnek tűnik, hogy a magyar Leo 2A4-eseken FN fegyverek voltak odakint még a gyártelepen. Itthonra lekerültek róluk, ugyanakkor az osztrák kiképzős cikkből kiderül, hogy mégis azzal érkeztek hozzánk, ami az osztrákoknál is volt a tornyon lévő géppuska.
Azóta FN fegyverekkel pózoltak a katonáink a Lynx promo rendezvényén, és erről az ott lévő sajtómunkatársakat úgy tájékoztatták, hogy a leendő rendszeresítendő fegyverek. Ezen kívül nemrég valaki betette, hogy a brüsszeli külképviselet meglátogatta az FN gyárat Belgiumban.
Szóval ha mégis megvalósul a gyár/műhely, az egy kiváló ellentételezés lehet egy nagyobb összegű FN/UA megrendelés lefedésére. És mivel a fegyvereknek már megvolt a félhivatalos bemutatója, így maga a bejelentés sem várat majd sokáig magára. Annál is inkább, mert a török járművek bemutatását is idénre ígérték.
Mi több, a török járművek SARP tornyába is már az FN fegyverei (.50 M2, FN MAG) fognak kerülni - szerintem. Ahhoz van tervezve.
Hja meg a helikoptereink fedélzeti és függesztett fegyverzete is várhatóan FN lesz.
Hát amennyi géppuskára és mesterlövész fegyverre nekünk szükségünk van, halál felesleges lenne bármilyen gyárat felhúzni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Nem a Unique Alpine egy német cég, az FN meg egy belga.
A kapcsolat az, hogy a Unique Alpine TPG-3 A4 fegyvere az tulajdonképpen az FN Herstal Balista-ja.
Alapvetően a TPG-3 a UA TPG-1-es fegyverén alapszik.
A fegyver az amerikai különlegesek tenderére készült, és mindkét fél szükséges volt a nevezéshez. A UA-nak volt egy kiválló fegyvere, az FN-nek meg neve, és piaci tapasztalata az amerikai fegyverpiacon, különösen a hadsereg beszállítójaként.
Végül nem ők nyertek, de mindkét fél a saját nevén forgalmazza a fegyvert.
Magáról a fegyverről egy kis review:
Ezért írhattak egy lehetséges közös gyárról a 2 cég részéről itthon. Nem nagyon találtam erről további infókat, ugyanakkor tavaly megalapították a Unique Alpine magyarországi leányát. A weblapjuk meg már magyarul is beszél.
Lehet, hogy nincs igazam, de nekem elég érdekes egybeesésnek tűnik, hogy a magyar Leo 2A4-eseken FN fegyverek voltak odakint még a gyártelepen. Itthonra lekerültek róluk, ugyanakkor az osztrák kiképzős cikkből kiderül, hogy mégis azzal érkeztek hozzánk, ami az osztrákoknál is volt a tornyon lévő géppuska.
Azóta FN fegyverekkel pózoltak a katonáink a Lynx promo rendezvényén, és erről az ott lévő sajtómunkatársakat úgy tájékoztatták, hogy a leendő rendszeresítendő fegyverek. Ezen kívül nemrég valaki betette, hogy a brüsszeli külképviselet meglátogatta az FN gyárat Belgiumban.
Szóval ha mégis megvalósul a gyár/műhely, az egy kiváló ellentételezés lehet egy nagyobb összegű FN/UA megrendelés lefedésére. És mivel a fegyvereknek már megvolt a félhivatalos bemutatója, így maga a bejelentés sem várat majd sokáig magára. Annál is inkább, mert a török járművek bemutatását is idénre ígérték.
Mi több, a török járművek SARP tornyába is már az FN fegyverei (.50 M2, FN MAG) fognak kerülni - szerintem. Ahhoz van tervezve.
Hja meg a helikoptereink fedélzeti és függesztett fegyverzete is várhatóan FN lesz.

Legoptimistább esetben is 1000db fegyverről van szó,annyiért nem fognak gyárat telepíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Hát amennyi géppuskára és mesterlövész fegyverre nekünk szükségünk van, halál felesleges lenne bármilyen gyárat felhúzni.
Ahogy DND gyárat is... :)
Legoptimistább esetben is 1000db fegyverről van szó,annyiért nem fognak gyárat telepíteni.
Pont te írtad, hogy nincs is szükségünk a CG4 miatt a DND fegvyereire. És még ha az ERA-t is tölük vennénk a harcjárművekre (ez sem biztos, mivel a RM-nak van saját), az sem lenne olyan hatalmas üzlet a DND-nek.
Nem gondolom, hogy a mi igényeinkre lenne szabva ez a gyár. Viszont ellentételezésnek nem lenne elhanyagolható.
De biztos, hogy olyan kevés fegyverre van nekünk szükségünk?
- Ha csak a lövészek raj és szakasz fegyvereit ide vesszük. (Meg amit még M-zárolni kell)
- Az összes SARP tornyot, a harckocsik toronyfegyvereit, és párhuzamosított fegyvereit. (Ugye az A7-en van párhuzamosított 7,62-es, és a tornyon egy független .50-es).
- Az egyéb könnyebben páncélozott járművek fegyvereit (Még a páncélozott MAN HX-en is ott a géppuskaállvány).
- De még a PZH-n is van egy géppuska!
- Kaphatnak a flotilla hajói, de ahogy írtam az összes helikopter fedélzeti ajtó géppuskája és a függesztett POD-ok is lehetnek FN-ek.
- És akkor a jövőbeni UGV-k könnyű távirányított fegyvertornyairól még nem is beszéltem (FN DeFEnder).
- meg ugye a Lynx-ek és a Leo-k párhuzamosított és független torony fegyverei.
- az érkező műszaki járművekre is minimum egy önvédelmi géppuska fog kelleni.
-meg akkor még pár mesterlövész fegyver is.

Szerintem ez inkább darabra közelebb lesz a végén a 3000-hez! :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Ahogy DND gyárat is... :)

Pont te írtad, hogy nincs is szükségünk a CG4 miatt a DND fegvyereire. És még ha az ERA-t is tölük vennénk a harcjárművekre (ez sem biztos, mivel a RM-nak van saját), az sem lenne olyan hatalmas üzlet a DND-nek.
Nem gondolom, hogy a mi igényeinkre lenne szabva ez a gyár. Viszont ellentételezésnek nem lenne elhanyagolható.
De biztos, hogy olyan kevés fegyverre van nekünk szükségünk?
- Ha csak a lövészek raj és szakasz fegyvereit ide vesszük. (Meg amit még M-zárolni kell)
- Az összes SARP tornyot, a harckocsik toronyfegyvereit, és párhuzamosított fegyvereit. (Ugye az A7-en van párhuzamosított 7,62-es, és a tornyon egy független .50-es).
- Az egyéb könnyebben páncélozott járművek fegyvereit (Még a páncélozott MAN HX-en is ott a géppuskaállvány).
- De még a PZH-n is van egy géppuska!
- Kaphatnak a flotilla hajói, de ahogy írtam az összes helikopter fedélzeti ajtó géppuskája és a függesztett POD-ok is lehetnek FN-ek.
- És akkor a jövőbeni UGV-k könnyű távirányított fegyvertornyairól még nem is beszéltem (FN DeFEnder).
- meg ugye a Lynx-ek és a Leo-k párhuzamosított és független torony fegyverei.
- az érkező műszaki járművekre is minimum egy önvédelmi géppuska fog kelleni.
-meg akkor még pár mesterlövész fegyver is.

Szerintem ez inkább darabra közelebb lesz a végén a 3000-hez! :)

A járművekre nem kell külön megvenni azok fegyverestől jönnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
mindre igazából
Viszont mindenre olyan fegyver jön, amit mi kérünk. Maga az együttműködés, meg akár már évek óta is meglehet.
Sokmindent erről nem hiszem, hogy megtudunk, mivel az EU-n belül az ellentételezés tiltott. De azért 2-3-4 év múlva, ha minden általam felsorolt fegyver FN lesz, akkor szerintem érdemes ezen elgondolkodni.
Persze ettől függetlenül is megépülhet az az UA/FN gyár. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and kamm