A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Most már tényleg kíváncsi vagyok, mi lesz az a struktúra és ahhoz kapcsolódó felszerelés, amiért dolgoznak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
De nem én forszíroztam, pont én írom, hogy valaki, valamit félreértett, amikor a Hódmezőváshelyiekhez KF41-et társít! Csak a játék kedvéért próbáltam olyan lehetőséget felvázolni, amiben ez reális lenne. De ha már ennyien tagadják hirtelen, akkor lehet, hogy a Szloszjár tanulmány ott bukik el, hogy nem lesz közepes dandár se, ahogy könnyű se lett! Viszont akkor sem lenne értelme egy hódmezői nehézzászlóaljnak most, mert először Tata kerül feltöltésre nehéz eszközökkel és majd egy utánrendelés gondoskodik Debrecenről! Szóval sehogy nem jönne ki hódmezőre a Hiúz, egyelőre nem természetes élőhelye az ott!

Ezeket te honnan szeded,hogy ki hogyan lesz feltöltve?Meg milyen utánrendelés?
Holnap durva napom lesz adj már abból amit szivsz mert jónak tűnik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Figyelj ide!
Illetve ne is rám figyelj! Figyelj a bent lévőkre!
Mit tudunk:
- Van egy élő megrendelésünk 218db Lynx-re.
- ezt idén ősszel adtuk le, de a egyes bent lévők már jóval régebben tudtak róla. Majdnem egy évvel korábban
- a Lynxek első zászlóalja a megrendeléstől számított 3 éven belül fog ideérni. Nem a tervezés miatt.

Az első 46 darabot gyártják le Németországban. Ez csak akkor lenne egy zászlóalj, ha annak a zászlóalnak nincs zászlóaljtüzérsége és hat jármű oktatási célra egyből megy Szentendrére meg ahova kell!

- A kerekes találgatásra kerek perec megmondták a bent lévők, hogy "Még a kanyarban sincs! Nem tudni. Szóba sem került"

Azt mondták, hogy mindent végigpróbáltak az illetékesek és meglepő lenne, ha a Boxeren és a Patria AMV-n kívül bármi más szóbakerülne. Magyarán döntés születhetett már, csak ők még nem írhatják le, hogy Boxer vagy Patria (az egyiket azért írják, hogy ne folyton azt írják, hogy nem Boxer)

- A NATO vállalásunk az, hogy 2024-re áll fel a közepes dandár, 2028-ra pedig a nehéz.

Ez így is van és Debrecenben nagyon szépen haladnak ennek teljesítésével!

- Hogy egy dandár közepes, vagy nehéz, nem a kerekessége/láncossága dönti el, vagy legalább is nem közvetlenül
- Van egy olyan fülesünk (a bemutatóról), hogy Hódmező kap elsőként a Lynxből.

"a Magyar Honvédség nehézdandárját 218 darab Lynx KF41-es harcjárművel szerelik fel"
https://honvedelem.hu/hirek/lynx-magyar-gyartas-magyar-fejlesztes.html

Sajnálom, az összes KF41-et Tata kapja, minden olyan spekuláció, hogy nem teljesen fals. Még itt dudi és krisss is feljebb tiltakozik ez ellen! Lehet, hogy onnan jött a hülyeség, hogy hódmezőiek is ott voltak a bemutató csapatban és valaki látta az egyik egyenruhán a felvarrót aztán elborult az agya és leírt egy hülyeséget, ami szárnyra kapott a Htka-n és egyesek már tényként kezelik. Ez olyan mint a területvédelmi dandárok és a fogatolt tüzérség legendája, amit már úgy terjesztenek, hogy azt terveztek, pedig az volt a sztori, hogy XY tapasztalt katonát felhívták a minisztériumból, amikor ezt a területvédelmi izét tervezték, hogy milyen tüzérséggel lenne érdemes ellátni őket, ő pedig józanul nem hitt az egész koncepcióban és poénból odavetette, hogy "ennyi erővel akár fogatolt is lehet" és többet nem hívták, ő pedig később leírta a sztorit egy fórumon, ahonnan idővel már úgy terjedt tovább, ahogy most ismerjük "fogatolt tüzérséggel tervezték". Ugyanez lesz a hódmező esete a hiúzzal szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezeket te honnan szeded,hogy ki hogyan lesz feltöltve?Meg milyen utánrendelés?
Holnap durva napom lesz adj már abból amit szivsz mert jónak tűnik.
Te dudi, te hallottál már feltételes módról! Érted te egyáltalán hogy milyen párbeszédbe csatlakoztál be (úgy indult, hogy én nem tartom hihetőnek a Hódmezős sztorit a hiúzzal és ennek okán vázoltam azt az elképzelhető, de nagyon nem valószínű szcenáriót, ahol lehetne valóságalapja)? Most kellene egy kicsit visszaolvasnod, hogy helyrekerüljön a kontextus, bár az az összes mondatomból kiderült, szóval, már most túl fáradt vagy a holnaphoz, gránátdobásnál legyél óvatos! :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Te dudi, te hallottál már feltételes módról! Érted te egyáltalán hogy milyen párbeszédbe csatlakoztál be (úgy indult, hogy én nem tartom hihetőnek a Hódmezős sztorit a hiúzzal és ennek okán vázoltam azt az elképzelhető, de nagyon nem valószínű szcenáriót, ahol lehetne valóságalapja)? Most kellene egy kicsit visszaolvasnod, hogy helyrekerüljön a kontextus, bár az az összes mondatomból kiderült, szóval, már most túl fáradt vagy a holnaphoz, gránátdobásnál legyél óvatos! :D

Te kezdtél elméleteket gyártani.Ha nem tartod hihetőnek akkor mégis minek?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Egyenlőre keveset tudunk, illetve már elég sokat. Tata a nehézdandár szerepében fog játszani. Az, hogy lesz-e közepes és könnyű, mára inkább egy kérdés lett és nem igazán tény. A haderőfejlesztési anyagban írtak ilyesmit, azóta senki illetékes, szóba se hozta. Nyilván a pénz valahol határt szab sok mindennek, de az a közepes és könnyű dolog, lehet már a kukában van. Én tippelem csak, a tatai dandárt húzzák fel először, 2028-ra, teljesen. Mondjuk ez bejelentett dolog. Azután következik valamelyik másik helyőrségben leledző alakulat. Tovább gondolni lehet hogy milyen erővel bír majd, de tudni úgysem fogjuk ,ameddig az aktuális történetet épp be nem jelentik hivatalosan. Ezért én nem törném az agyam hogy mi lesz a következő, mert majd meglátjuk úgy is. Tippem, Debrecen is teljes értékű nehéz dandár lesz, mondjuk 2032-35-re. Aztán majd Hómező is, amit lehet mi itt sokan már meg sem érünk. Ne rágódjuk egyenlőre rajt. Sokára fog kiderülni, addig meg csak egy vég nélküli agyalás lesz, mint a T-72-es tankok végső sorsa.
 
  • Tetszik
Reactions: Albatros2020

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Az első 46 darabot gyártják le Németországban. Ez csak akkor lenne egy zászlóalj, ha annak a zászlóalnak nincs zászlóaljtüzérsége és hat jármű oktatási célra egyből megy Szentendrére meg ahova kell!



Azt mondták, hogy mindent végigpróbáltak az illetékesek és meglepő lenne, ha a Boxeren és a Patria AMV-n kívül bármi más szóbakerülne. Magyarán döntés születhetett már, csak ők még nem írhatják le, hogy Boxer vagy Patria (az egyiket azért írják, hogy ne folyton azt írják, hogy nem Boxer)



Ez így is van és Debrecenben nagyon szépen haladnak ennek teljesítésével!



"a Magyar Honvédség nehézdandárját 218 darab Lynx KF41-es harcjárművel szerelik fel"
https://honvedelem.hu/hirek/lynx-magyar-gyartas-magyar-fejlesztes.html

Sajnálom, az összes KF41-et Tata kapja, minden olyan spekuláció, hogy nem teljesen fals. Még itt dudi és krisss is feljebb tiltakozik ez ellen! Lehet, hogy onnan jött a hülyeség, hogy hódmezőiek is ott voltak a bemutató csapatban és valaki látta az egyik egyenruhán a felvarrót aztán elborult az agya és leírt egy hülyeséget, ami szárnyra kapott a Htka-n és egyesek már tényként kezelik. Ez olyan mint a területvédelmi dandárok és a fogatolt tüzérség legendája, amit már úgy terjesztenek, hogy azt terveztek, pedig az volt a sztori, hogy XY tapasztalt katonát felhívták a minisztériumból, amikor ezt a területvédelmi izét tervezték, hogy milyen tüzérséggel lenne érdemes ellátni őket, ő pedig józanul nem hitt az egész koncepcióban és poénból odavetette, hogy "ennyi erővel akár fogatolt is lehet" és többet nem hívták, ő pedig később leírta a sztorit egy fórumon, ahonnan idővel már úgy terjedt tovább, ahogy most ismerjük "fogatolt tüzérséggel tervezték". Ugyanez lesz a hódmező esete a hiúzzal szerintem.
Hányszor is mondtam már neked, hogy hány verzióban élt már a z2026 és hány döntés húzott újra és újra mindent, mert jött egy másik lehetőség vagy valami máshogy alakult vagy jobban teljesített a gazdaság? Ne add már megint elő az orákulumot könyörgöm mert falnak megyek....
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Nagyságrendekkel több paraméterrel, és sokkal gyorsabban. Egy banki rendszer nem real-time. Ha valamiért nem sikerül egy tranzakció, akkor újra megpróbálja. Na, ilyen már nem adatik meg egy harckocsiban.

Azert tegyuk helyre a dolgokat. IT szakon a szar a majtol mar kozepiskolas korban elvalik. Akkor jarsz versenyekre amiket mondjuk a Google meg mondjuk az NSA szponzoral(igen, az az NSA), ha jo vagy mehetsz hozzajuk internship-re meg hasonlok.

Ha veszel mondjuk 1000 programozot akkor erre legyen kepes mondjuk 20(de lehet meg sokat is mondtam). Az egyetemen se hallott a nagyon nagy tobbseg pl. az ICPC-rol se.

Hat ha itt is belle lennenk a top 10 ben mint az olimpak eseteben az lenne a kiraly :)
http://stats.ioinformatics.org/countries/

Itt sokan irjak hogy a magyar informatika ilyen jo, meg olyan jo, hat az eredmenyek alapjan inkab harmadik mint masodik liga

Global

nincs magyar
https://icpc.global/regionals/results

Regional(21. a legjobb magyar csapat...) 2019-ben
https://contest.felk.cvut.cz/19cerc/rank.html

Itt sincs Magyarroszag meg a legjobb 29- ben sem benne(ellenben az orroszokkal, ukranokkal, kinaiakkal, feheroroszokkal stb.)
https://community.topcoder.com/stat?c=country_avg_rating

Kell a maradek 980 IT-s is a gazdasagnak banki rendszereket, meg weboldalakat legozni stb.(ilyeneket tud a felsooktatas generalni mar ma is) de katonai szoftvert nem ok fognak irni, ez ilyen egyszeru.

Fel kene kotni azt a bizonyos gatyat mert ez most meg eleg pocsek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elolvastam,de máig nem értem,hogyha szerinted ez marhaság akkor minek gondolkozol el rajta?
Mert ha nem gondolkozunk el a látszólag marhaságokon, akkor lehetőségeket szalasztunk el, hogy felismerjük az igazság nem nyilvánvaló formáit! A legtöbb marhaság egyszerűen csak marhaság, de nem mindegyik! Kinn a terepen se lehetsz biztos magadban ilyen téren, a legtöbb dolog hiába az, aminek elsőre is látszik, nem mindegyik! Ha nem úgy gondolkodol, hogy fenntartásokkal kezeled minden marhaság fals voltát, akkor egyszer lehet, hogy meglepetés ér, mert lusta voltál belegondolni, miről is van szó! Csak kicsit, nem kell sok időt pazarolni marhaságokra, de teljesen negligálni őket hiba!

Végül is amit írtam, abban is van ráció és igazából csak olyan kijelentések cáfolnák, amik krisss szerint lehet, hogy már nem aktuálisak. Szóval valahol tartsuk észben, hogy lehet nem félreértés és hülyeség, hogy Hódmező neve előkerült, mert ott van két olyan zászlóalj, amit 2028-ig át lehet fegyverezni Tata alá, hogy ott számszerűleg meglegyen a feltöltött három! Hogy Benkő mit mondott Tatával kapcsolatban az már lehet egyáltalán nem aktuális! Márcsak azért sem, mert mi van, ha három dandár lesz és Hódmező lesz a másik nehéz egy közeljövőben! Akkor ott már stimemel a gyalogság, csak tankok és tüzérség kell, míg Tatára meg több gyalogság, de addigra legalább mindkét alakulat félig megvan!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Mert ha nem gondolkozunk el a látszólag marhaságokon, akkor lehetőségeket szalasztunk el, hogy felismerjük az igazság nem nyilvánvaló formáit! A legtöbb marhaság egyszerűen csak marhaság, de nem mindegyik! Kinn a terepen se lehetsz biztos magadban ilyen téren, a legtöbb dolog hiába az, aminek elsőre is látszik, nem mindegyik! Ha nem úgy gondolkodol, hogy fenntartásokkal kezeled minden marhaság fals voltát, akkor egyszer lehet, hogy meglepetés ér, mert lusta voltál belegondolni, miről is van szó! Csak kicsit, nem kell sok időt pazarolni marhaságokra, de teljesen negligálni őket hiba!

Nem véleteln mondtam,hogy hagyd abba,teljesen nincs meg a gondolkodásodban ez a dolog.Ez nem a te hibád épp csak nem vagy katona nem tudod milyen a Honvédség.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem véleteln mondtam,hogy hagyd abba,teljesen nincs meg a gondolkodásodban ez a dolog.Ez nem a te hibád épp csak nem vagy katona nem tudod milyen a Honvédség.
Hát jelenleg úgy látom, hogy ti sem tudjátok, csak a teljes bizonytalanság van ott, még az se teljesen biztos, amit már bejelentettek, csak az lesz, ami a laktanya udvarán áll!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Mert ha nem gondolkozunk el a látszólag marhaságokon, akkor lehetőségeket szalasztunk el, hogy felismerjük az igazság nem nyilvánvaló formáit! A legtöbb marhaság egyszerűen csak marhaság, de nem mindegyik! Kinn a terepen se lehetsz biztos magadban ilyen téren, a legtöbb dolog hiába az, aminek elsőre is látszik, nem mindegyik! Ha nem úgy gondolkodol, hogy fenntartásokkal kezeled minden marhaság fals voltát, akkor egyszer lehet, hogy meglepetés ér, mert lusta voltál belegondolni, miről is van szó! Csak kicsit, nem kell sok időt pazarolni marhaságokra, de teljesen negligálni őket hiba!

Végül is amit írtam, abban is van ráció és igazából csak olyan kijelentések cáfolnák, amik krisss szerint lehet, hogy már nem aktuálisak. Szóval valahol tartsuk észben, hogy lehet nem félreértés és hülyeség, hogy Hódmező neve előkerült, mert ott van két olyan zászlóalj, amit 2028-ig át lehet fegyverezni Tata alá, hogy ott számszerűleg meglegyen a feltöltött három! Hogy Benkő mit mondott Tatával kapcsolatban az már lehet egyáltalán nem aktuális! Márcsak azért sem, mert mi van, ha három dandár lesz és Hódmező lesz a másik nehéz egy közeljövőben! Akkor ott már stimemel a gyalogság, csak tankok és tüzérség kell, míg Tatára meg több gyalogság, de addigra legalább mindkét alakulat félig megvan!

Ha átrakod Hódmezőt Tata alá nehézként, akkor kik fogják alkotni a felajánlott közepest 2023-ban?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez nagyjából így van, csak te közben úgy adod elő a saját teoriáidat, mint az isteni kinyilatkoztatást.
A kívülálló azért próbál disztingválni, például ha egy hónapja mondott valamit Benkő, az valószínűbb, mint amit két éve! Különösen, ha azóta nem változtak alapvető tényezők az adott területen. A KC-390 biznisz is szépen bejönni látszik, pedig azzal kapcsolatban azoknak a kis puzzledarabkáknak java évekkel ezelőtt került elő, ami alapján én nagy bőszen kinyilatkoztattam, hogy ezek a jelek a brazil gépre utalnak. Jelenleg meg arra utalnak a jelek, hogy szinte biztos, hogy Tatán lesz egy nehézdandár egy hkzlj, három glzlj és egy tüo. felállásban. Hogy aztán máshol mi lesz, arra először a kebaboskocsibeszerzés részletei fognak talán utalni valamicskét!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ha átrakod Hódmezőt Tata alá nehézként, akkor kik fogják alkotni a felajánlott közepest 2023-ban?
Debrecenből csak a Zászlóalj Harccsoport van felajánlva! Azok pont Debrecenben vannak és nem Hódmezőn! Nem külön-külön ajánlottunk fel egy közepes és egy nehézdandárt, hanem először egy közepest, majd utána és ahelyett egy nehezet! Tehát végül felajánlva lesz egy nehézdandár és egy zászlóalj harcsoport.

Abban a szcenárióban, hogy Hódmező bekerül Tata alá sajnos benne van az is, hogy a jövő magyar honvédsége egydandáros lesz, mert Debrecenben csak egy zászlóalj harcsoport marad közepes dandár helyett! Az emberhiány ennél többet egyelőre nem is tenne lehetővé! De az is, hogy hosszabb távon Tata és Hódmező is egy-egy nehézdandár lesz, Debrecent meg újra felfejlesztik közepes dandárrá, többek között a felderítő ezred egyes elemeit visszaillesztve oda.