A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Csak pletyka. Személyes beszélgetés alkalmával került szóba egy illetékesek.
ez már elég rég volt
Debrecenből csak a Zászlóalj Harccsoport van felajánlva!
tessék??
Azok pont Debrecenben vannak és nem Hódmezőn!
nem tudom miről beszélsz, 2 lvszzlj van hódmezőn, debrecenben 1 + a felderítő erzred, kifejtenéd mire gondolsz itt?
Abban a szcenárióban, hogy Hódmező bekerül Tata alá
nem
hogy a jövő magyar honvédsége egydandáros lesz
hivatalosan azaz álláspont van most hogy 3 dandáros struktúra, nehéz, közepes, könnyű , még mindig
hogy hosszabb távon Tata és Hódmező is egy-egy nehézdandár lesz, Debrecent meg újra felfejlesztik közepes dandárrá, többek között a felderítő ezred egyes elemeit visszaillesztve oda.
az első értelmes és érthető "logikus" elem a hozzászólásban, kb ennek lenne a legtöbb értelme
 
K

kamm

Guest
Azert tegyuk helyre a dolgokat. IT szakon a szar a majtol mar kozepiskolas korban elvalik.

:)
Dehogy valik, ez mar nem a 80-90-es evek hoskorszaka. :)

Nekem szamtalan olyan kollegam volt, aki nem is foglalkozott szamitogepekkel kozepiskolas koraig.:)

Ma mar 1-2 ev alatt barmibol felzarkozol egy jo szintre, utana meg ugyis tapasztalatrol szol az egesz.

Akkor jarsz versenyekre amiket mondjuk a Google meg mondjuk az NSA szponzoral(igen, az az NSA), ha jo vagy mehetsz hozzajuk internship-re meg hasonlok.

Tobb 10,000 ember dolgozik naluk, folyamatosan van ezernyi ures allas naluk, szo sincs ilyesmirol ma mar. Raadasul egyaltalan nem akkora kiraly hely a Google, kifejezetten irritalo sok szempontbol, no meg 10-20 ezer emberbol ohatatlanul lesz vagy 20-25% kozepes kepessegu (meg ha esetleg HR-es is vagy hasonlo non-IT, akkor is lesz.)

Ha meg nem vagy baloldali PC-konform, akkor aztan good luck to you @Google: https://www.wsj.com/articles/fired-...ack-theres-been-a-lot-of-bullying-11564651801

Avagy guglizd (erted :D) Damore nevet, az o sztorija mindent elarul, miert is nem mennek oda dolgozni...

Ha veszel mondjuk 1000 programozot akkor erre legyen kepes mondjuk 20(de lehet meg sokat is mondtam). Az egyetemen se hallott a nagyon nagy tobbseg pl. az ICPC-rol se.

Ez igaz, de egyreszt nem az egyetemen tanulsz ilyesmit, ott a kepessegeidet es a metodikadat fejlesztik, masreszt az egesz szektor nyaktoro sebesseggel valtozik, kabe mindent ujratanulsz ketevente.
(En az elmult par honapban itthonrol is kinomban AWS meg Azure meg Kubernetes valtozasokat tanulmanyoztam, hogy ne maradjak le a technikai oldalon - sokan elkovetik azt a hibat, hogy miutan a mgmt resze lesz, par ev utan mar semmi kozuk hands-on dolgokhoz, igy egy ido utan lkerulhetetlenul csak frazisokat pufogtatnak majd es nem lesz igaz mar a fele sem, amire emlkeznek.)

Hat ha itt is belle lennenk a top 10 ben mint az olimpak eseteben az lenne a kiraly :)
http://stats.ioinformatics.org/countries/

Itt sokan irjak hogy a magyar informatika ilyen jo, meg olyan jo, hat az eredmenyek alapjan inkab harmadik mint masodik liga

Global

nincs magyar
https://icpc.global/regionals/results

Regional(21. a legjobb magyar csapat...) 2019-ben
https://contest.felk.cvut.cz/19cerc/rank.html

Itt sincs Magyarroszag meg a legjobb 29- ben sem benne(ellenben az orroszokkal, ukranokkal, kinaiakkal, feheroroszokkal stb.)
https://community.topcoder.com/stat?c=country_avg_rating

Kell a maradek 980 IT-s is a gazdasagnak banki rendszereket, meg weboldalakat legozni stb.(ilyeneket tud a felsooktatas generalni mar ma is) de katonai szoftvert nem ok fognak irni, ez ilyen egyszeru.

Fel kene kotni azt a bizonyos gatyat mert ez most meg eleg pocsek.

Nem rossz a magyar egyaltalan. Sokkal jobb volt mindig is a matematika otthon, mint a vilag 95%, marpedig az az alapja a logikanak. A prolema inkabb az volt, hogy megijesztettek vele a gyerekeket, de az elmult husz evben a szamitogep mindenhova bekerult, igy a verseny is szelesebb, viszont ha a matektanitas - modernizalva - megmarad vilagszinvonalunak, akkor siman lesz sajat, vilagszinvonalu R&D is, figyeld meg.
 
K

kamm

Guest
A kívülálló azért próbál disztingválni, például ha egy hónapja mondott valamit Benkő, az valószínűbb, mint amit két éve! Különösen, ha azóta nem változtak alapvető tényezők az adott területen. A KC-390 biznisz is szépen bejönni látszik, pedig azzal kapcsolatban azoknak a kis puzzledarabkáknak java évekkel ezelőtt került elő, ami alapján én nagy bőszen kinyilatkoztattam, hogy ezek a jelek a brazil gépre utalnak. Jelenleg meg arra utalnak a jelek, hogy szinte biztos, hogy Tatán lesz egy nehézdandár egy hkzlj, három glzlj és egy tüo. felállásban. Hogy aztán máshol mi lesz, arra először a kebaboskocsibeszerzés részletei fognak talán utalni valamicskét!

Mar ne is haragudj, de a tatai felepites vilagosan latszott mar egy eve is a nemet pelda alapjan, ehhez azert nemigen kellettek latnoki kepessegk. :D
A KC-390 szerintem a Boeing deal osszeomlasa utan kaphatott erore, gyanitom, hogy ha valoban alairjak, akkor olyasmi lesz, amire tippeltem: baromi jo aron kapjuk oket az Atlashoz kepest is.
 
  • Tetszik
Reactions: Sivatagiróka

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Mar ne is haragudj, de a tatai felepites vilagosan latszott mar egy eve is a nemet pelda alapjan, ehhez azert nemigen kellettek latnoki kepessegk. :D
A KC-390 szerintem a Boeing deal osszeomlasa utan kaphatott erore, gyanitom, hogy ha valoban alairjak, akkor olyasmi lesz, amire tippeltem: baromi jo aron kapjuk oket az Atlashoz kepest is.
A C-130 az miért nem jön össze?
 
K

kamm

Guest
A C-130 az miért nem jön össze?

Mert kevesebbet tud, mint a KC-390: alacsonyabb belter, 19t vs 23t, lassabb es dragabban uzemelteted, nem megy olyan messze, alapbol nem is tanker - viszont legalabb joval dragabb. :)
A brazilok okosan az A320 engine-t tettek ra, azt biztosan olcsobb lesz karbantartani, mint barmelyik legcsavarost,
Az egyetlen elonye a C-130-30 hosszitott verzionak van, hogy valamivel hosszabb a feneke, de az meg meg dragabb.
Ha igazan komolyan vennenk a dolgot, akkor az Atlast vettuk volna, az mindenben veri ezeket, de azt valoszinuleg dragan adnak a nemetek.
Az az erzesem amugy, hogy ha a KC-390-bol jon harom gep, akkor lesz majd melle 1-2 C295 is idovel...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Mert kevesebbet tud, mint a KC-390: alacsonyabb belter, 19t vs 23t, lassabb es dragabban uzemelteted, nem megy olyan messze, alapbol nem is tanker - viszont legalabb joval dragabb. :)
A brazilok okosan az A320 engine-t tettek ra, azt biztosan olcsobb lesz karbantartani, mint barmelyik legcsavarost,
Az egyetlen elonye a C-130-30 hosszitott verzionak van, hogy valamivel hosszabb a feneke, de az meg meg dragabb.
Ha igazan komolyan vennenk a dolgot, akkor az Atlast vettuk volna, az mindenben veri ezeket, de azt valoszinuleg dragan adnak a nemetek.
Az az erzesem amugy, hogy ha a KC-390-bol jon harom gep, akkor lesz majd melle 1-2 C295 is idovel...
Olcsóbb az üzemeltetése a jetnek, mint a turbopropnak?
 
K

kamm

Guest
Olcsóbb az üzemeltetése a jetnek, mint a turbopropnak?

Bocs, az A400M ill a C-130-ra ertettem az olcsobb uzemeltetest. Szamold ki, hany fordulot sporolsz a KC-390-nel a C-130-hoz kepest, ha el kell vinned mondjuk 1 zl embert meg mondjuk parszaz tonnanyi cuccot pl Afrikaba... raadasul ez egy nagyon gyakori engine, amit barhol tudnak szervizelni.
Valahol leirtak a brazilok, hogy nagyobb tesztelesnel 40% korul sporoltak a Herculeshez kepest, ami mellbevago ktgkulonbseg.

Nekem szemelyesen amugy az AN-70 tetszett volna nagyon, de az ukranok teljes osszeomlasa miatt az sajnos eluszott. :)

main-qimg-817710a9b15fa1ca617b2b0b3714daa8-c
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Bocs, az A400M ill a C-130-ra ertettem az olcsobb uzemeltetest. Szamold ki, hany fordulot sporolsz a KC-390-nel a C-130-hoz kepest, ha el kell vinned mondjuk 1 zl embert meg mondjuk parszaz tonnanyi cuccot pl Afrikaba... raadasul ez egy nagyon gyakori engine, amit barhol tudnak szervizelni.
Valahol leirtak a brazilok, hogy nagyobb tesztelesnel 40% korul sporoltak a Herculeshez kepest, ami mellbevago ktgkulonbseg.

Nekem szemelyesen amugy az AN-70 tetszett volna nagyon, de az ukranok teljes osszeomlasa miatt az sajnos eluszott. :)

main-qimg-817710a9b15fa1ca617b2b0b3714daa8-c
Szerintem jó lesz ez a gép nekünk, de a Super Herky is megfelelne. Kár, hogy a Boeing-Embraer fúzió elúszott. Mondjuk a hatótáv nem olyan sok.
C-295 minek kellene, ha van a brazil gép? Deszanthoz?
 
K

kamm

Guest
Szerintem jó lesz ez a gép nekünk, de a Super Herky is megfelelne.

Amint a fenti szamok mutatjak, nem sok mindenre...

Kár, hogy a Boeing-Embraer fúzió elúszott.
C-295 minek kellene, ha van a brazil gép? Deszanthoz?

Arra celoztam, amikor elerjuk az 50 ezres haderot, amit a Foni celnak kituzott, akkor mar megerheti egy olcsobb, kisebb gepet reptetni pl kisebb szallitasok, ejeseknek, ilyesmi.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
:)
Dehogy valik, ez mar nem a 80-90-es evek hoskorszaka. :)

Nekem szamtalan olyan kollegam volt, aki nem is foglalkozott szamitogepekkel kozepiskolas koraig.:)

Ma mar 1-2 ev alatt barmibol felzarkozol egy jo szintre, utana meg ugyis tapasztalatrol szol az egesz.

Nem ugy ertettem. Vegyunk mondjuk egy algoritmust ami megtalalja neked A-bol B-be a legrovidebb utat.

Mondjuk ezt:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dijkstra's_algorithm#:~:text=Dijkstra's algorithm (or Dijkstra's Shortest,and published three years later.

Ezzel a random Johnny a foiskola ugy 4. , 5. eveben fog talalkozni ugy hogy lesz egy 30 oldalas prezentacio ahol villogni fognak az algoritmus egyes lepesei es lehet a vegen lesz valami pszeudokod. Ezzel szemben van az aki a kozepiskola 1. , 2. eveben talalkozik vele ugy hogy fog kelleni tudnia implementalni is(nem lesz ra 2 oraja gondolkodni). Erzed a kulonbseget hogy hol lesz o a random Johnny-val szemben mikorra o is otodikes lesz? Iskola utan meg hacsak nem veszel reszt valami kutatasban(es ki fog reszt venni kutatasban, nem a random Johnny) akkor nem fejlodsz tovabb(megtanulni uj frameworkokat, meg nyelveket hogy az adott eveben divatosan tudj legozni azt nem tartom fejlodesnek - legalabb is katonai szempontbol ez teljesen irrelevans, erre mindenki kepes ha van eleg ideje ra).

Beszeltek itt az IFV szoftvererol ami kikeresni a celpontokat, es prioritizalja oket. Tudod ki nem fogja azt a szoftvert irni? A random Johnny, random Johnny valoszinuleg egy bankban fog ulni es weboldalat legozni - ami teljesen rendben van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113