A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Egy hete linkeltem a cseh fegyverexport adatokat.

Cseh fegyverexport Magyarországra (2018+2019=összesen)

Revolvers and self-loading pistols: 19596 + 1610 = 21206
Sub-machine guns: 3448 + 11810 = 15258
Assault rifles: 3530 + 12728 = 16258



Ez alapján a csehek összesen 52722 fegyvert adtak el a magyaroknak 2018-2019-ben. Vagy ez csak az alkatrész lehet és ebből Kiskunfélegyházán még csak 15 ezret szereltek össze? Vagy hogy kell ezt értelmezni?



Cseh fegyverexport
Tavaly Magyarország vásárolt a legnagyobb értékben. Azért pörög az a V4 együttműködés.

Top 3
"Tavaly Magyarországra exportálták a legnagyobb értéket - 767 millió CZK (29,9 millió EUR), Lengyelországba - 623 millió CZK (24,3 millió EUR) és Szlovákiába - 586 millió CZK (23 millió EUR)."
https://www.armadninoviny.cz/vime-co-mame-ministerstvo-obrany-podporuje-cesky-prumysl.html



A rendelkezésre álló információk alapján....

2019:
29,9 millió Euró

Revolvers and self-loading pistols: 1610 db
Sub-machine guns: 11810 db
Assault rifles: 12728 db

1610+11810+12728=26148 db

29,9 millió Euró / 26148 db = 1143,5 Euro/db

Az amerikai fegyverüzletekben kb. 2000 USD-ért lehet kapni a Bren-eket. az 1720 Euro.

Így ez valószínűleg csak a lőfegyverek értéke, csak azt exportáltak Magyarországra 2019-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
na. https://totalcar.hu/magazin/hirek/2...7sS_QVtmXMuP4xIzyGsKiAQwsTVEA3qJbIot58p7lm71I Tényként közölte a a beszerzést, telefonon el is olvastam, de már nem ér a link. Lementette valaki?
Yalcinos topikban ki lett vesézve, a beszerzés május óta tény, mivel be lett jelentve, szóval ezzel sok újat nem mondott. De tele vont baromságokkal a cikk szóval hálistennek, hogy törölte (könnyű dandár vásárhelyen NATO-nak felajánlva (közepes van következőnek felajánlva nem könnyű) Keverte a szezont a fazonnal.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
-QUOTE="blogen, post: 771578, member: 52"]Ugyanaz az egymárkás ár volt, a lengyelek a zsebükbe nyúltak.[/QUOTE]
Komplett M-109G tüzérosztályt kaptunk volna. Ingyen vagy jelképes áron, de az akkor regnáló politikai vezetésnek nem kellett Úgy rémlik itt a szocik a bűnösök, de nem tudom fejből az évszámot. Pedig úgy hallottam hogy de facto megvolt az egyeszség,abból táncolt ki a kormány. Na utána nem is volt több ajánlat, a M109 osztályt meg eladták.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Yalcinos topikban ki lett vesézve, a beszerzés május óta tény, mivel be lett jelentve, szóval ezzel sok újat nem mondott. De tele vont baromságokkal a cikk szóval hálistennek, hogy törölte (könnyű dandár vásárhelyen NATO-nak felajánlva (közepes van következőnek felajánlva nem könnyű) Keverte a szezont a fazonnal.
Komondor, egyéb hülyeségek. Érdekes, hogy törölték. Más kiteszi a facebookra és kap 5.000 like-ot.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Yalcinos topikban ki lett vesézve, a beszerzés május óta tény, mivel be lett jelentve, szóval ezzel sok újat nem mondott. De tele vont baromságokkal a cikk szóval hálistennek, hogy törölte (könnyű dandár vásárhelyen NATO-nak felajánlva (közepes van következőnek felajánlva nem könnyű) Keverte a szezont a fazonnal.
thx. annyi rémlik hogy keverte a Komondorral.
 
T

Törölt tag 467

Guest
-QUOTE="blogen, post: 771578, member: 52"]Ugyanaz az egymárkás ár volt, a lengyelek a zsebükbe nyúltak.
Komplett M-109G tüzérosztályt kaptunk volna. Ingyen vagy jelképes áron, de az akkor regnáló politikai vezetésnek nem kellett Úgy rémlik itt a szocik a bűnösök, de nem tudom fejből az évszámot. Pedig úgy hallottam hogy de facto megvolt az egyeszség,abból táncolt ki a kormány. Na utána nem is volt több ajánlat, a M109 osztályt meg eladták.
Nézd a jó oldalát: a mostani tüzérosztály sokkal menőbb lesz. :)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Nyilván mindennek megvan az ára, de kaptak nem túl sok, és főleg másodvonalas technikát, ami szerintem részben nekünk is szól.

A teljesség igénye nélkül:
5 db Mi-35
5 db Mi-17
30 Brdm
30 T72MS (az MS mit takar mint fejlesztés?)
Pantsir S1 (és még az S-400-ról is volt szó)
Mig-29
...

mEgSeMmIsÍtHeTeTlEn...fhú de utálom az ilyen újságírói puffogtatásokat....

Ha minden igaz T-72B1MS "White Eagle" tankokat kapnak, ami egybevág azzal hogy már egy-két éve híresztelik hogy 30 db T-72B-t (máshol T-72S, ami meg a B exportváltozata) kapnak, de ebből még egyet se vehettek át, ellentétben a helikopterekkel, migekkel, brdm-ekkel meg a pantsirral. És igen S300/400-ról is beszéltek de azóta arról megy a hallgatás, szerintem kénytelenek beérni még jó ideig a Pantsirral. Szóval ez is csak akkor lesz biztos ha megérkeztek hozzájuk.

Igazából ez egy felturbózott elektronikájú T-72B, optika, tűzvezető rendszer stb új (pl Sosna-U thermal sight ami a B3-ban is van), minden más a régi.

És egy db se járt Szíriában, a cikkírónak sikerült összekevernie a T-90MS-el, nem mintha azok kilőhetetlenek lettek volna.

T-72B1MS_White_Eagle_MBT_Main_Battle_Tank_Russia_Russian_defense_industry_925_001.jpg


Nem tudom mekkorát lépnek előre ezzel a harminc db-al, mert bár a régi M84-eknél védettebbek és modernebb sokkal a tűzvezetés, de közben meg elég komolyan gondolják a hazai M84 felturbózást is (mondjuk logisztikai szempontból elég jól megférne a kettő együtt):

New_upgrades_for_Serbian_M-84AS1_MBT_main_battle_tanks_1.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 735
113
mEgSeMmIsÍtHeTeTlEn...fhú de utálom az ilyen újságírói puffogtatásokat....

Ha minden igaz T-72B1MS "White Eagle" tankokat kapnak, ami egybevág azzal hogy már egy-két éve híresztelik hogy 30 db T-72B-t (máshol T-72S, ami meg a B exportváltozata) kapnak, de ebből még egyet se vehettek át, ellentétben a helikopterekkel, migekkel, brdm-ekkel meg a pantsirral. És igen S300/400-ról is beszéltek de azóta arról megy a hallgatás, szerintem kénytelenek beérni még jó ideig a Pantsirral. Szóval ez is csak akkor lesz biztos ha megérkeztek hozzájuk.

Igazából ez egy felturbózott elektronikájú T-72B, optika, tűzvezető rendszer stb új (pl Sosna-U thermal sight ami a B3-ban is van), minden más a régi.

És egy db se járt Szíriában, a cikkírónak sikerült összekevernie a T-90MS-el, nem mintha azok kilőhetetlenek lettek volna.

T-72B1MS_White_Eagle_MBT_Main_Battle_Tank_Russia_Russian_defense_industry_925_001.jpg


Nem tudom mekkorát lépnek előre ezzel a harminc db-al, mert bár a régi M84-eknél védettebbek és modernebb sokkal a tűzvezetés, de közben meg elég komolyan gondolják a hazai M84 felturbózást is (mondjuk logisztikai szempontból elég jól megférne a kettő együtt):

New_upgrades_for_Serbian_M-84AS1_MBT_main_battle_tanks_1.jpg

Ez kb a Leopard 2 A4 szint, védelemben kevesebb valamivel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
mEgSeMmIsÍtHeTeTlEn...fhú de utálom az ilyen újságírói puffogtatásokat....

Ha minden igaz T-72B1MS "White Eagle" tankokat kapnak, ami egybevág azzal hogy már egy-két éve híresztelik hogy 30 db T-72B-t (máshol T-72S, ami meg a B exportváltozata) kapnak, de ebből még egyet se vehettek át, ellentétben a helikopterekkel, migekkel, brdm-ekkel meg a pantsirral. És igen S300/400-ról is beszéltek de azóta arról megy a hallgatás, szerintem kénytelenek beérni még jó ideig a Pantsirral. Szóval ez is csak akkor lesz biztos ha megérkeztek hozzájuk.

Igazából ez egy felturbózott elektronikájú T-72B, optika, tűzvezető rendszer stb új (pl Sosna-U thermal sight ami a B3-ban is van), minden más a régi.

És egy db se járt Szíriában, a cikkírónak sikerült összekevernie a T-90MS-el, nem mintha azok kilőhetetlenek lettek volna.

T-72B1MS_White_Eagle_MBT_Main_Battle_Tank_Russia_Russian_defense_industry_925_001.jpg


Nem tudom mekkorát lépnek előre ezzel a harminc db-al, mert bár a régi M84-eknél védettebbek és modernebb sokkal a tűzvezetés, de közben meg elég komolyan gondolják a hazai M84 felturbózást is (mondjuk logisztikai szempontból elég jól megférne a kettő együtt):

New_upgrades_for_Serbian_M-84AS1_MBT_main_battle_tanks_1.jpg
Logisztikai szempontból részben kibaszás is lehet mivel az alkatrészek nem feltétlen kompatibilisek minden esetben (ahogy a T-72M1 különböző országokban gyártott darabjai sem mindig egyeznek, pedig az elvileg egy altípus, ezek meg nem)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ez kb a Leopard 2 A4 szint, védelemben kevesebb valamivel.
Nem leszólva a szerbeket miután tőlünk sokkal jobbak jelenleg, de rossz irányt vettek, azaz 5-10 év múlva megint lesz egy szar hadseregük. mi meg fejlődünk.. Az orosz technika a mennyiségről szól. hamarabb kopik, többet fogyaszt, st..ha barmi gond lenne max légihíd jöhet szóba szárazföldön meg szarban lennének mert azonnal nekik mennének az albánok bosnyákok és valszeg a horvátok se segitenék őket. 2 barátjuk van jelenleg ROMÁNIA MEG MI...AZAZ 2 NATO ország. A görögök esetleg hmmmmm..de Ők a törököktől fosnak, jogosan.
elfogytak már a háborúkban..nincs már annyi legény. fogynak, mint mi meg mindenki más is.tele vannak muszlimokkal.verekedni tudnak, de haboruzni már soha szerintem senkivel. végük van csak még nem látták be.az Ő trianonjuk lassabb és később jön, de sokkal fajdalmasabb lesz mint a mienk.már benne vannak csak nem latják.és a java még csak most jön majd szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 735
113
Nem leszólva a szerbeket miután tőlünk sokkal jobbak jelenleg, de rossz irányt vettek, azaz 5-10 év múlva megint lesz egy szar hadseregük. mi meg fejlődünk.. Az orosz technika a mennyiségről szól. hamarabb kopik, többet fogyaszt, st..ha barmi gond lenne max légihíd jöhet szóba szárazföldön meg szarban lennének mert azonnal nekik mennének az albánok bosnyákok és valszeg a horvátok se segitenék őket. 2 barátjuk van jelenleg ROMÁNIA MEG MI...AZAZ 2 NATO ország. A görögök esetleg hmmmmm..de Ők a törököktől fosnak, jogosan.
elfogytak már a háborúkban..nincs már annyi legény. fogynak, mint mi meg mindenki más is.tele vannak muszlimokkal.verekedni tudnak, de haboruzni már soha szerintem senkivel. végük van csak még nem látták be.az Ő trianonjuk lassabb és később jön, de sokkal fajdalmasabb lesz mint a mienk.már benne vannak csak nem latják.és a java még csak most jön majd szerintem.

Kapnak ők egy halom supportot is.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Kapnak ők egy halom supportot is.
mire gondolsz? légi felderítés, alkatrészek? szerintem cseszheti az alkatreszt ha az bizonytalan, főleg ha 2x annyi idő beszerelni mert egyedi tűrés mindegyik.csiszkolhatják meg reszelgethetik..aztan ugyanaz lesz mint a magyar mig29-esek. egy d6-os illesztőszeg miatt nem száll fel a gep. De én ebben csak kivülálló vagyok ugyhogy mondjatok meg a tuttit. Most jobbak? valszeg Igen. 20 év múlva jobbak lesznek? szerintem nem..És itt most remélem figyel a hm...is..alkatreszt venni dögivel...minimum 5 evre..
 
K

kamm

Guest
Nézd a jó oldalát: a mostani tüzérosztály sokkal menőbb lesz. :)

-QUOTE="blogen, post: 771578, member: 52"]Ugyanaz az egymárkás ár volt, a lengyelek a zsebükbe nyúltak.
Komplett M-109G tüzérosztályt kaptunk volna. Ingyen vagy jelképes áron, de az akkor regnáló politikai vezetésnek nem kellett Úgy rémlik itt a szocik a bűnösök, de nem tudom fejből az évszámot. Pedig úgy hallottam hogy de facto megvolt az egyeszség,abból táncolt ki a kormány. Na utána nem is volt több ajánlat, a M109 osztályt meg eladták.[/QUOTE]

Inkabb kepzeld el, hogy amelle jott volna a mostani.... azota lenne ilyenunk:
M190_houwitser.png
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
mire gondolsz? légi felderítés, alkatrészek? szerintem cseszheti az alkatreszt ha az bizonytalan, főleg ha 2x annyi idő beszerelni mert egyedi tűrés mindegyik.csiszkolhatják meg reszelgethetik..aztan ugyanaz lesz mint a magyar mig29-esek. egy d6-os illesztőszeg miatt nem száll fel a gep. De én ebben csak kivülálló vagyok ugyhogy mondjatok meg a tuttit. Most jobbak? valszeg Igen. 20 év múlva jobbak lesznek? szerintem nem..És itt most remélem figyel a hm...is..alkatreszt venni dögivel...minimum 5 evre..
ja és utángyártó bázis azonnali létrehozása. ez csak pénz kérdés, semmi más, de ez nem lehet kérdés.