A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
Nem oktatásként írom. Az orvosi maszk és a varrott textil maszk arra való, hogy mást ne4 fertőzz meg, de téged nem véd. Ezért írtam az előzőeket.
Tudom, csak azt kérdezte blogen, hogy van-e céges varrott maszk és mondtam, hogy nincs, mert eldobhatót adnak helyette mindenkinek.
A rendőrségi masszkkal az a gond, hogy műselyem és konkrétan semmi levegőt nem ereszt át, a nyakkendő anyagából varrták nekik. És emiatt sokkal jobb az, hogy kapunk orvosi maszkot, minthogy valami hasonlóan hasznos varrottat kapjunk mint a rendőrök.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Tudom, csak azt kérdezte blogen, hogy van-e céges varrott maszk és mondtam, hogy nincs, mert eldobhatót adnak helyette mindenkinek.
A rendőrségi masszkkal az a gond, hogy műselyem és konkrétan semmi levegőt nem ereszt át, a nyakkendő anyagából varrták nekik. És emiatt sokkal jobb az, hogy kapunk orvosi maszkot, minthogy valami hasonlóan hasznos varrottat kapjunk mint a rendőrök.
Teljesen igazad van. Az FFP 2-3 maszkok egy ezres körül indulnak és amelyik nem aktív szenes azt néhány használat után kidobhatod. Az orvosi maszk a legolcsóbb megoldás.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 434
113
Csak tudja amit tudnia kell, ez a lényeg.

Errol jut eszembe. Mondjuk egy zalai gyartokapacitas mellett mekkora egy maximalis batch meret optimalis esetben? Ugy ertem hogy hiaba akarnak pl. a lengyelek 800 tankot ha "husz evig" fogjak gyartani, addigra meg mar az eredeti elavult. Olyan gyorsan fejlodik minden hogy mar 5 ev eltetevel is a 2026-ban gyartott Lynx az mar inkabb Lynx 2.0 lesz mintsem az eredeti. Innen nezve a 200 koruli mennyiseg optimalisnak tunik?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Errol jut eszembe. Mondjuk egy zalai gyartokapacitas mellett mekkora egy maximalis batch meret optimalis esetben? Ugy ertem hogy hiaba akarnak pl. a lengyelek 800 tankot ha "husz evig" fogjak gyartani, addigra meg mar az eredeti elavult. Olyan gyorsan fejlodik minden hogy mar 5 ev eltetevel is a 2026-ban gyartott Lynx az mar inkabb Lynx 2.0 lesz mintsem az eredeti. Innen nezve a 200 koruli mennyiseg optimalisnak tunik?

https://forum.htka.hu/threads/hun-lynx-kf41.1778/page-176#post-776793 Innentől ki lett vesézve, esetleg - 1-2 oldal
 
T

Törölt tag 2577

Guest
A nővérkék, szakápolók nem 12 órán át hordják ezt a szívást?
De, valószínűleg igen. És minden tisztelet nekik. Én megpróbáltam egy FFP2-es maszkot, hogy meddig bírom. Fél óra után már viszketett alatta mindenem és nem győztem ásítozni. Pedig csak egy FFP2-es volt. Persze a kényszer nagy úr, és ha kell elviseli az ember, azt viszont nem tartom életszerűnek, hogy egy katona napi 8 órán keresztül hordja, egy normál hétköznap alatt. Ha Te bírod, akkor hajrá.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
De, valószínűleg igen. És minden tisztelet nekik. Én megpróbáltam egy FFP2-es maszkot, hogy meddig bírom. Fél óra után már viszketett alatta mindenem és nem győztem ásítozni. Pedig csak egy FFP2-es volt. Persze a kényszer nagy úr, és ha kell elviseli az ember, azt viszont nem tartom életszerűnek, hogy egy katona napi 8 órán keresztül hordja, egy normál hétköznap alatt. Ha Te bírod, akkor hajrá.
Ezekben a maszkokban nem szaladgálni kell, hanem lassan sétálni. Valóban a harci alakulatoknál ez teljesen életszerűtlen, míg nem tantermi foglalkozáson vannak. Terepen semmi féle maszk nem szükséges.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
K

kamm

Guest
Benkő interjú.
Fogalmam sincs, mi lesz a tartalom, de az első két perc után elgondolkodtam, hogy a humorosba rakom.
Aszongya ez a szerencsétlen riporter Benkőnek, köszöntjük sztrárvendégünket.....:D:D:D
Nem trollkodott a srác, sztem ilyen hülye!!!:rolleyes:


Jezusom, nem eleg, hogy botranyosan rosszul beszel, de raadasul kinosan felkeszuletlen mar az elejen. Egy percen belul kb ketszer-haromszor teszi helyre a Benko az ostobasagait... egy ilyen interju utan normalis helyen szo nelkul levaltananak, mennel vissza kijaros riporternek legjobb esetben is (azt ugye vagjak es felvetelrol adjak be kesobb.)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
Jezusom, nem eleg, hogy botranyosan rosszul beszel, de raadasul kinosan felkeszuletlen mar az elejen. Egy percen belul kb ketszer-haromszor teszi helyre a Benko az ostobasagait... egy ilyen interju utan normalis helyen szo nelkul levaltananak, mennel vissza kijaros riporternek legjobb esetben is (azt ugye vagjak es felvetelrol adjak be kesobb.)
Ez egy konkrétan 0 hallgatottságú no name online rádió, mit vársz?
Nem is értem miért itt nyilatkozik mindenki.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
Mostanában ennek a rádiónak nyilatkoznak az utóbbi időben, nem kellene ezek után.
Érdemes lenne a honvédelmi miniszternek és Maróthnak visszautasítania a felkérést...o_O
El nem hiszem, hogy nem tudnak bármilyen nívósabb médiának egy nagyobb horderejű interjút adni, akkor legalább eljutna némi értelmes infó a lakossághoz is a dolgokról.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ez egy konkrétan 0 hallgatottságú no name online rádió, mit vársz?
Nem is értem miért itt nyilatkozik mindenki.
Mindegy a hallgatottság, szerencsére később visszahallgathatóak, nekünk meg ez a fontos. ;-)

Amúgy: ismét előhozta a C4ISR képességet, további bármilyen konkrétum nélkül. Régebben előkerült ezzel kapcsolatban ilyen feladatú repülőgép is, most még ennyi sem. Egyébként rendkívül fontos dolog, beszéljen csak róla, bár kevesebb beszéddel és gyorsabb haladással is kibékülnék.
Még jobban örülnék, ha elkezdene EW aspektusokról is beszélni, bár a "kiber képessssség" az gyakran előkerül nála, reménykedjünk, hogy azt is beleérti. :)