A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Amikor átkerültek Debrecenbe akkor a teljes személyi állomány minimum fele leszerelt,ma már ott tartunk,hogy alig van pár ember aki még szolgált Egerben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A NATO-nak felajánlott laktanyákról ki tud valamit?
Hallottam már közös működést és csak NATO-t is, valami konkrétumot nem tudtok?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Pápa az fix, de én Tapolcát és Tatát is hallottam szárazföldi csapatoknak meg még elvileg 2 másik laktanya.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Pápán szeptemberre kész vannak az új hangárok és az irányító torony, aztán tavasszal kezdik a kifutót meg az üzemanyagellátó rendszert.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ha jönnek, akkor legalább fejlesztés is lesz,mert egyébként teljesen esélytelen.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Lehet valami fejes olvassa a fórumot mert régebben írtam hogy egy ezredbe kéne szervezni a különleges erőket Szolnokon. Azóta Tatán is megalakult egy új zászlóalj amit szintén írtam. Még a végén lesz tüzér ezred is külön
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lehet valami fejes olvassa a fórumot mert régebben írtam hogy egy ezredbe kéne szervezni a különleges erőket Szolnokon. Azóta Tatán is megalakult egy új zászlóalj amit szintén írtam. Még a végén lesz tüzér ezred is külön

Az NBH biztosan :D
Amúgy amerikai kérésre történt ahogy a cikkben szerepelt, szerintem ez többet nyom a latba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
therob

Abba azért gondolj bele,hogy hiába van papíron ugyan annyi lövész-zászlóalj Tatán(kivált a 88-as de alakítottak egy új zászlóaljat) a dandár létszám vagy 500 fővel kevesebb lett azzal,hogy már nem hozzájuk tartozik a 88-as...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Ha jönnek, akkor legalább fejlesztés is lesz,mert egyébként teljesen esélytelen.

Én speciel nagyon nem örülnék neki...
89-ben ez a politikai párt üvöltötte leghangosabban hogy ruszkik haza. Röhej. Egy idegen katonát sem látok örömmel a hazámban, mégha csak hadgyakorlatra is jött akkor ise. Az is zavar hogy a fejem/házam felett repkednek újabban megint az UH-60-ak. Mi lesz ha rámzuhan egy, jó 50-100m-en repülnek. Eltemetnek és bocs?
Politikailag is felelőtlenség egy atomháború előestéjén a célpontok számát gyarapítani. Maradjanak csak szépen otthon a filmrendező kisasszonnyal együtt. Otthon várják az atomrakétákat ne az én kertem alatt. Pontosan úgy rá fogunk baxni most is mint az első két vh-ban.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A Tatai 2. Zászlóalj megalakulásának több oka is van többek között a 88asok összevonása a 1. Zászlóalj felajánlása a V4 be az hogy az alakulat saját magának képezhesseki az embereit és hogy legyen egy olyan alegység amelynek az állománya 100% ba képes legyen a hk-kal együttmüködve harcolni (ez az eggyűttmüködés nem a harcjárművek terén kell érteni)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Lessz ember is igaz hogy ez időbe fog telleni de hónapokon bellül feláll a 2. Század (mégha tartalékosokból is( amúgy nekik is kell lenni valahol) ha minden jól megy idén az 1. Század is teljes lessz.)
Egy pár hónapja a semmiből alakult zászlóaljhoz képest nem is olyan rossz.
Amúgy kiválló tisztek és altisztek szólgálnak a 2. Nál. Én hiszem hogy a munkályuk meghozza majd a gyümölcsét (és remélem az őszi bevonulásra emberből se lessz hiány)
Mindenesetre az biztató előjel hogy felszerelésileg az ithoni viszonyokhoz képest jól el vannak látva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Az is jelzésértékű annak aki tud olvasni a sorok közt,hogy maguknak akarják képezni a katonákat pedig van erre hivatott alakulat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Nem akarok kötözködni de ezek az altisztek és tisztek honnan kerültek oda?Vagy talán a máik zászlóaljnál volt egy halom állományon felüli tiszt és altiszt?Mert ha nem akkor ők valahonnan hiányozni fognak.ég egyszer hangsúlyozom,úgy alakult meg a 2. zászlóalj,hogy a tatai dandár állománya csökkent.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Van de a hivatott alakulat alakizni és sorakozni tanija az embereket. Tatán az elméleten de legfőképp a harcászaton van a hangsúly. A harcászati részből is azon amit és ahogy késöbb elvárják majd. (tapasztalt több missziós altisztek és tisztesek a kiképzők akik tőbb missziót megjártak vagy akár meg is sérültek ott vagy épp hónapokat töltött amerikába rangerkedést tanulni.) és ami nem utolsó maguknak képzik az embereiket (már az elejétől tudják kitől mit várhat el ki mire alkalmas) abbol az alegységből még bármi lehet. (és ez a bármi a legénységi állományon se fog múllni)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A zászlóalj pk felderítő volt a vólt beosztására már megérkezett az ember a mélységiektől.
A századosnak már épp itt vólt az idelye hogy saját (harcoló) századot kapjo. Amúgy le a kalappal elötte.(véleményem szerint lessz még neki teljes parkettája is... És nem puncs miatt)
A2 hadnagy aki az 1. Századnál van minden elvárásnak megfelelnek. Fiatal koruk ellenére merem állítani minden meg van bennük ami a feladataik és köteleségeik ellátásához szükséges. Az altisztekről meg már írtam