A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"Ja. és miből fizetnéd? "

Megszüntetném a holochaust éves-havi-heti kárpótlást. Aztán lehetne az a sereg 100.000is! ;)
jó mondjuk, ha végiggondolod amit írtál, szerintem magadtól is rájössz mekkora ostobaság...ajvé

Nem kell, hogy mindenki katona akarjon lenni. Viszont ha esetleg a szükség úgy hozza, akkor ne akarja a puhány életét fenntartani, hanem harcoljon! Ez leginkább neveltetés kérdése pl. történelem megfelelő oktatása. Ha nem kell a saját életterét védeni, mindenki foglalkozzon amivel akar természetesen.

harcolni....miért? mivel? ki ellen? hogyan?
szép dolog, hogy mindig a legrosszabb szcenárióra gondoltok, de írtam már egyszer, hogy ha eljutunk addig, hogy a magamfajtáknak kell fegyvert fogniuk, akkor az már az a szint, hogy minden elveszett és így értelme sincs fűbe harapnom...gyávaság vagy sem, ha nincs értelme nem szívesen lennék hősi halott, szeretem az életemet és hiszek abban, hogy millióféleképpen sokan hasznosabban tudnám szolgálni adott esetben ezt az országot, mint fegyverrel, golyófogóként :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Jó. akkor most vedd elő a jövő évi költségvetési törvényt.
vedd két százalékát.
számold ki 50 000 katona brutto bérköltségét. Olyan bérrel hogy a seregben is maradjanak.
Vond ki a fenti összeget.
Attán vond ki a sereg "rezsiköltségét", a sereg karácsonyi bejglijével bezárolag...
aztán az összes dologi kiadást, meg mindent.
nézd meg a végeredményt
negatív szám
kihez mész kölcsönkérni?
Persze ha 2015-ben fatokos Kalasnyikovban, etc gondolkodsz esetleg belefér. Talán.
De akkor már inkább bambuszlándzsát a kezükbe. végeredmény ugyanaz, de legalább a pénz megmarad.

Igazándiból a nettó bérköltségek kéne számolni, mert a többi úgyis az államnál marad. 50 ezer fő és mondjuk300 000Ft/hó az 180mrd/év.

Ez a 25 ezer milliárdos éves költségvetés 0,7%-a.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Igazándiból a nettó bérköltségek kéne számolni, mert a többi úgyis az államnál mara</i>d
facepalm
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
"jó mondjuk, ha végiggondolod amit írtál, szerintem magadtól is rájössz mekkora ostobaság...ajvé "

Jaj,, bocs ha megsértettelek,, csak az jutatta eszembe, hogy minden héten legalább egy megemlékezést látok az ügyben,,, az is gondolom pénzbe kerül....
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"jó mondjuk, ha végiggondolod amit írtál, szerintem magadtól is rájössz mekkora ostobaság...ajvé "

Jaj,, bocs ha megsértettelek,, csak az jutatta eszembe, hogy minden héten legalább egy megemlékezést látok az ügyben,,, az is gondolom pénzbe kerül....

engem? aztán mivel? :) csak eleve csacskaság amit írtál, ha ezt magyarázni kell...persze lehet utólag szépíteni, hogy mit látsz, mennyiszer és az mennyibe kerül, de te is jól tudod, hogy abból nem hogy egy 100e fős jól felszerelt professzionális hadseregre nem tellene, de még kispadra sem vmelyik új stadionba....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 769
113
Szerintem már többször kitárgyaltuk, hogy a honvédelem fejlődésének csak egyetlen egy komoly gátja van, mégpedig a <b>politikai akarat hiánya.</b>
A pénz a költségvetésben mindig rendelkezésre állt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
és legalább annyira akadálya a Honvédség maga.

A Honvédség - és minden hadsereg - nem demokrácia, hanem parancs-uralmi rendszerben működik. A MH azt akarja, amit a Vezérkar akar, az pedig mindig azt akarja, amit a kormányon lévő politikusok akarnak (a többit azt legfeljebb NAGYON SZERETNÉK). Tehát ez az akarat politikai eszközökkel jól irányítható, mert ha a MH valamit nem akar, akkor közölhető a Vezérkarral, hogy akkor majd akarja az a Vezérkar, aki a helyetekre kerül holnaputántól, gondolkodási idő 24 perctől 24 óráig engedélyezett. Ez a valós és tényleges irányítási módszer, persze ez felhasználható pozitív és negatív célok elérésére egyaránt (azt mindenki eldöntheti, hogy eddig milyen célokra használták nálunk ezt a módszert).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az a baj, hogy a politikai akaratot is más érdekek mozgatják, legfőképpen rajtunk kívüli, birodalmi, geostratégiai szempontok alakítják a függetlennek éppenséggel nem mondható magyar politikumot. Pénz ... Na igen, el lehetne azon is mélázni, vajon a 2008-ban felvett 12,5 milliárd eurós gigahitelből mire tellett volna, mondjuk honvédségi szempontból ? 50e hivatásos simán .. Sőt némi Leopard A7 is... Csak hát az a helyzet, azt hitelt is a bankokra költöttük. Illetve rájuk kellett költeni.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
azért abba mindig jó belegondolni, hogy portugália haderő terén holt tart, kb népességszámra és méretre is akkora mint mi, persze sok másban meg eltér, de akkor is....hm hm
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nehéz és mi hol álltunk Portugáliához képest 1990 :D
Itt Amerika rángatja a szállakat a volt SZU szövetségesek és a térség geopolitikáját Amcsik úgy intézik hogy sok mindenre ne lehessen használni itt egy sereget. Portugália meg mélységi Amerika szövetséges, lehet támogatni sok választása nincs kivel van.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
eSeM!

Portugáliával összehasonlítani minket egy kicsit gáz...!
Csak nagy vonalakban utalnék egy két dologra, mint gyarmatosító:
- iszonyatosan gazdag ország volt a középkorban
- az angolok kedvence, lásd: Portói
- nem vették el területének 2/3-át
- gyarmatosító ország volt!
- gyarmatosításból kifolyólag a mai napig is folyik az államkincstárba elég tetemes mennyiségű pénz.
- lásd: Brazilia, goa, Makao stb...!
Mi csak kárpótlást fizetünk mindenkinek, aki csak igényt tart rá!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"legfőképpen rajtunk kívüli"

hagyjuk már a végetelen nem a "mi" hibánkat és háttérhatalom.
Jórészt a HMben csücsörgő emberek lopják szét a HMet. Ennyi.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Jó most, ha belemegyünk abba, hogy mi volt 1600-ban akkor tényleg Portugália a világhatalom amúgy a középkorban sokáig mi is királyok voltunk errefelé
Makaó 1999 óta Kína
Goa 1961 óta India
Brazíliának nem fő partnere sem export sem import terén, és ez a többi volt gyarmatra is vonatkozik
és amúgy ott is volt egy diktatúra 1974-ig, bár, hogy az mennyire volt rossz és mihez képest más kérdés, de nézzük a többit...

-az angolok kedvence, lásd: Portói - elvileg a Tokaji is irtó népszerű sok helyen, nem? meg a libamáj meg a csomó sok hungaricum

- nem vették el területének 2/3-át - a gyarmatait elbukta, sok esetben ott kb. annyi portugál élt, mint a mi 2/3-unkban magyar...meg szép dolog még mindig Trianonra mutogatni, kár, hogy majd 100 éve volt, és elvileg a maradék ország területe is tele van természeti kincsekkel és a magyar ember meg úgy egyébként irtó tehetséges, szóval ennyi idő alatt azért lehet változtatni dolgokon, mondjuk a vasúti hálózaton sem sikerült....szóval végül is mindegy

- gyarmatosító ország volt! - und? mit ér vele, ha ezt már nem tudja kiaknázni, márpedig manapság ez túl nagy hasznot nem hajt neki

- gyarmatosításból kifolyólag a mai napig is folyik az államkincstárba elég tetemes mennyiségű pénz - hát erről szívesen megnéznék egy adatsort, mondjuk folyni tényleg folyik, egy csomó angolai bevándorló az pl. biztosan

-Mi csak kárpótlást fizetünk mindenkinek, aki csak igényt tart rá! - ugyan ugyan, néha a holokauszt miatt vki hisztizik és felkapja a sajtó, nem egy akkora összeg az ami gátolná mondjuk az az nagy magyar honvédség gatyába rázását, megye 3-as stadionra több pénz megy el

És ami a legfontosabb, én ezt írtam:"azért abba mindig jó belegondolni, hogy portugália haderő terén holt tart, kb népességszámra és méretre is akkora mint mi, persze sok másban meg eltér"

magyarán meg lehet nézni, hogy kb mivel kéne rendelkeznünk, úgy méretice és stb, ott sincs kolbászból a kerítés, ott is gondolom vannak gondok, plusz még egy haditengerészetet is fent kell tartani, de persze igen, nekünk szar, mert mindenki csak báncsa a magyartot....mondjuk látni is hol tartunk a nagy visszamutogatások közepette...

de akkor említsem Szlovákiát? asszem mintha vmi helikopátereket vettek volna mostanság? vagy nézzük meg, hol tart egy bosznia? vagy lassan egy Albánia?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"legfőképpen rajtunk kívüli"

hagyjuk már a végetelen nem a "mi" hibánkat és háttérhatalom.
Jórészt a HMben csücsörgő emberek lopják szét a HMet. Ennyi.

Van fogalmam az állami vagyonra kivetíthető szocializációról, viselkedési és kezelési morálról, már Czinege-korszaktól kezdve. Sajnos ez a mai napi érezteti hatását, nem gyengén. (pl. tábornokper) Továbbá az állami források hiányáról beszéltem, mivel a honvédelem egy improduktív szféra - vagyis leegyszerűsítve egy pénznyelő. Az egyszerű ember csak ezt látja, és mivel a történelmi emlékezet is meglehetősen hézagos atekintetben, hogy nem igazán tartja fontosnak a honvédelem kérdését a jelenlegihez hasonló (még) békésnek mondható szituban.
Kifejezett rövidlátásra vall, ha valaki nem veszi figyelembe, pl. az 1970-es évektől datálható (és azóta pluszban keletkező) államadósságaink mai napig érezhető hatását. Van ugye a bevételünk és a kiadás. Költségvetési törvény, ha esetleg adhatok egy tippet. Ez nemcsak a hadi kiadásokra, mindenre rányomja a bélyegét. Háttérhatalommal, vagy anélkül. Ehhez még hozzá jön a vezetés mentalitása és kész a MH jelenlegi felállásának receptje.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
eSeM!

"Jó most, ha belemegyünk abba, hogy mi volt 1600-ban akkor tényleg Portugália a világhatalom amúgy a középkorban sokáig mi is királyok voltunk errefelé"

Ha nem mérgezik meg Mátyásunkat, még igazad is lehet!
Én nem a politikai Trianonra gondoltam! Hanem gazdaságilag lett porig zúzva ez az ország. Hál' Istennek volt egy "olyan" magyar, aki maga köré tudott olyan embereket gyűjteni, akik talpra állították ezt az országot az antant gáncsoskodásai mellett. Különben nem írnánk manapság ide féligazságokat. Portugália ellen ki gáncsoskodott? Hisz mindegyik nemzet gyarmatosító volt! Erre céloztam a Portói kapcsán. Nézd meg, hogy milyen hirig megy a libamájjal kapcsolatban? A Tokaji meg már nem magyar, hanem szlovák!

"- gyarmatosító ország volt! - und? mit ér vele, ha ezt már nem tudja kiaknázni, márpedig manapság ez túl nagy hasznot nem hajt neki"
Nézzél csak utána! Ezer szálal kapcsolódnak, akár politikailag, akár gazdaságilag.

"-Mi csak kárpótlást fizetünk mindenkinek, aki csak igényt tart rá! - ugyan ugyan, néha a holokauszt miatt vki hisztizik és felkapja a sajtó, nem egy akkora összeg az ami gátolná mondjuk az az nagy magyar honvédség gatyába rázását, megye 3-as stadionra több pénz megy el"

Nem csak erre gondoltam. Soroljam az országokat, akinek mai napig is kártérítést fizetünk? De ha már szóba hoztad a holokausztot: Havi ezer dollár feletti összeg/ kop. plusz a nyugdíj, az államháztartásban már kellemes összeget tesz ki.

"És ami a legfontosabb, én ezt írtam:"azért abba mindig jó belegondolni, hogy portugália haderő terén holt tart, kb népességszámra és méretre is akkora mint mi, persze sok másban meg eltér
magyarán meg lehet nézni, hogy kb mivel kéne rendelkeznünk, úgy méretice és stb, ott sincs kolbászból a kerítés, ott is gondolom vannak gondok, plusz még egy haditengerészetet is fent kell tartani, de persze igen, nekünk szar, mert mindenki csak báncsa a magyartot....mondjuk látni is hol tartunk a nagy visszamutogatások közepette...
de akkor említsem Szlovákiát? asszem mintha vmi helikopátereket vettek volna mostanság? vagy nézzük meg, hol tart egy bosznia? vagy lassan egy Albánia?"

Rendszerváltás után a Józsink olyan volt, mint a '18-as Károlyi kormány hadügyminisztere. Utána jött a vodkás Gyulánk! Mit vársz ezek után a magyar hadsereg fejlesztésétől? Ugye mind a kettő elherdálta a magyar haderőt! A magyar felségjelű harci helikopterekről meg csak jót, vagy semmit. Csak mert a heli beszerzést emelted ki.

Huh!
Megerőltettem magam, mert rég írtam ennyit! DD