A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Meglepően jókat kérdezett a riporter a még hiányzó technikáról. Csak nem kap rá választ. Benkő helyette mondja a kötelezőt.


Az "északi országrészekből" fognak irányított páncéltőrő fegyvereket venni a járművekre. Mire gondolhatott?

A felvidékre, mi másra? :D
A tótok már tudják? :hadonaszos::D
 
K

kamm

Guest
Elképesztő rendszert hoznak létre.
Hiányzik meg a 8x8, FN géppuskák, MLRS...

A 8x8 megvan, csak lesz vagy 3-4 ev, mire elkeszul a proto es elkezdjuk gyartani - viszont szerintem uszokepes stb lesz. :cool:

A geppuskak nem egy nagy tetel, no meg mar alapvetoen kiderult az FN gyartas, csak a konkretumok nem.

Az MRLS-t en is hianyolom, de lehet, az meg a Lynx gyartas fuggvenye lesz, talan konnyen megoldhato lesz az MLRS is Zalaban vagy Kaposvaron... mondjuk en ketlem, hogy 2x8 MLRS miatt erdemes lenne, de fene tudja, nincs eleg infonk hozza.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Légvédelemnél még beszél róla, hogy a NASAMS lehet fixen telepített meg önjáró is. Az önjáróra azt mondta annak a platformja itthon fog készülni. Ha ráteszik egy Broncora páran itt pezsgőt bontanak.

Egyébként Grippennél picit összezavart mikor azt mondja nem ezzel a típussal terveznek. Mert, hogy elvileg 2026 után a mi tulajdonunk. Szóval akkor mi lesz velük? De lehet csak belezavarodott... Vagy én nem tudtam követni. Benkő-höz kéne egy tolmács néha az érzésem.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Légvédelemnél még beszél róla, hogy a NASAMS lehet fixen telepített meg önjáró is. Az önjáróra azt mondta annak a platformja itthon fog készülni. Ha ráteszik egy Broncora páran itt pezsgőt bontanak.

Egyébként Grippennél picit összezavart mikor azt mondja nem ezzel a típussal terveznek. Mert, hogy elvileg 2026 után a mi tulajdonunk. Szóval akkor mi lesz velük? De lehet csak belezavarodott...
Eladjuk a Horvátoknak....!:)
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Én úgy gondolom,hogy ugyan így gondolkodnak a 8x8 projektben is. Ezt egyébként már ötleteltem pár napja. Hogy megvesszük a Terrex alvázat komplett,és mi az RM-el karöltve fel " szerszámozzuk " ahogy nekünk kell. És egyre valószínűbbnek tartom most már ezt is. Ezek után. Teljesen logikusnak tűnik.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
A 8x8 megvan, csak lesz vagy 3-4 ev, mire elkeszul a proto es elkezdjuk gyartani - viszont szerintem uszokepes stb lesz. :cool:

A geppuskak nem egy nagy tetel, no meg mar alapvetoen kiderult az FN gyartas, csak a konkretumok nem.

Az MRLS-t en is hianyolom, de lehet, az meg a Lynx gyartas fuggvenye lesz, talan konnyen megoldhato lesz az MLRS is Zalaban vagy Kaposvaron... mondjuk en ketlem, hogy 2x8 MLRS miatt erdemes lenne, de fene tudja, nincs eleg infonk hozza.
Addig a kb 4--6 évig csak kibírják a BTR-ek.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
A 8x8 megvan, csak lesz vagy 3-4 ev, mire elkeszul a proto es elkezdjuk gyartani - viszont szerintem uszokepes stb lesz. :cool:

A geppuskak nem egy nagy tetel, no meg mar alapvetoen kiderult az FN gyartas, csak a konkretumok nem.

Az MRLS-t en is hianyolom, de lehet, az meg a Lynx gyartas fuggvenye lesz, talan konnyen megoldhato lesz az MLRS is Zalaban vagy Kaposvaron... mondjuk en ketlem, hogy 2x8 MLRS miatt erdemes lenne, de fene tudja, nincs eleg infonk hozza.
Lehet én maradtam le az infóról, de nekem a 8x8-as bejelentésnek nem egy APC hanem csak az A-UGV (Puli ;)) tűnik. Az is 8x8. Rosszul gondolom?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Fontosbb információk:
- a honvédségnek dolgozó karbantartó/javító üzemek egyesülnek és nemcsak a honvédségi, hanem nemzetközi igényeket is ki fognak szolgálni. Ezt a KF41 gyártás kapcsán mondja, de nem derül ki egyértelműen, hogy ezek szerint Zalaegerszeg központi javítóüzem is lesz egyben, vagy ehhez kapcsolódóan, de más helyszínen valósul ez meg!
- a kebaboskocsiknak a licenszét vesszük meg és a gyársát fogjuk az RM-el együtt végezni. Ez akkor Kaposvár.
- folyamatban van azoknak a "tűzeszközöknek" a beszerzése, amelyek képesek elhárítani az izraeli radarrendszer felderítette célokat, beleértve a tüzérségi lőszereket is, itt a légvédelem kontextusában. Továbbá elhangzik, hogy a radarok egy része a tüzérséghez kerül és ott tüzérségi elleni tüzet fog vezérelni. Hogy ezt mivel (MLRS vagy hagyományos tüzérség) az utóbbit nem tudjuk meg.
- a szóbakerült Gripen kapcsán csak annyit tudunk meg, hogy a jelenlegi és 2026-ban lényegében tulajdonunkban kerülő és térségünkben még igen modern eszközökkel nem számolunk, legföljebb a GripenNG jöhet szóba ebből a típusból.
- Rheinmetall és Hirtenberger kontextusban szóba kerül és ott gyártani fogjuk a 80 (sic! 81!) és 120mm-es aknavetőket és ehhez lőszert gyárt majd Várpalota. Hogy ez a KF41NEMO és/vagy SRAMS kebaboskocsin az nem derül ki, igen zavarosak a félbehagyott mondatrészek egymás után.
- Az ATGM-ek majd a KF41-el és Gidránnal egy időben jönnek! Ez logikus, nagyjából így is gondoltuk eddig is.
- A NASAMS esetében sem igazán lehet érteni miről beszél, először önjárózik, majd telepíthetőzik a magyar platform kapcsán. Nem tudtuk meg, hogy lesz e csapatlégvédelmi verziója.
- Vadai Ágnes felvilágosítása nem lehetséges.

Zavarosabban beszélt, mint ahogy szokott, ennyit tudtam kihámozni.
 
K

kamm

Guest
Lehet én maradtam le az infóról, de nekem a 8x8-as bejelentésnek nem egy APC hanem csak az A-UGV (Puli ;)) tűnik. Az is 8x8. Rosszul gondolom?

Rosszul. Az egy kesz termek.
A mult heti dusseldorfi kozos RM-HM fejlesztesi es gyartasi bejelentes egy vadonatuj kerekes, "forradalmi" hibrid hajtasu IFV platformrol szolt, amelyet nalunk Zalaban fognak megtervezni-fejleszteni, majd kozosen kezdik el gyartani Kaposvaron, egy ujabb gyarban. Ez egy teljes platform, mindenfele toronnyal, szereppel stb.

Fontosbb információk:
- a honvédségnek dolgozó karbantartó/javító üzemek egyesülnek és nemcsak a honvédségi, hanem nemzetközi igényeket is ki fognak szolgálni. Ezt a KF41 gyártás kapcsán mondja, de nem derül ki egyértelműen, hogy ezek szerint Zalaegerszeg központi javítóüzem is lesz egyben, vagy ehhez kapcsolódóan, de más helyszínen valósul ez meg!
- a kebaboskocsiknak a licenszét vesszük meg és a gyársát fogjuk az RM-el együtt végezni. Ez akkor Kaposvár.

Ez igy mar most sem igaz, mar most tudjuk, hogy attervezzuk a sajat igenyeinkhez es az lesz gyartva. :)

- folyamatban van azoknak a "tűzeszközöknek" a beszerzése, amelyek képesek elhárítani az izraeli radarrendszer felderítette célokat, beleértve a tüzérségi lőszereket is, itt a légvédelem kontextusában. Továbbá elhangzik, hogy a radarok egy része a tüzérséghez kerül és ott tüzérségi elleni tüzet fog vezérelni. Hogy ezt mivel (MLRS vagy hagyományos tüzérség) az utóbbit nem tudjuk meg.

Hat igen, az MLRS...

- a szóbakerült Gripen kapcsán csak annyit tudunk meg, hogy a jelenlegi és 2026-ban lényegében tulajdonunkban kerülő és térségünkben még igen modern eszközökkel nem számolunk, legföljebb a GripenNG jöhet szóba ebből a típusból.

Ilyet szerintem nem mondott, hogy ne szamolnank a tulajdonunkba kerul gepekkel...

- Rheinmetall és Hirtenberger kontextusban szóba kerül és ott gyártani fogjuk a 80 (sic! 81!) és 120mm-es aknavetőket és ehhez lőszert gyárt majd Várpalota.
- Az ATGM-ek majd a KF41-el és Gidránnal egy időben jönnek!
- A NASAMS esetében nem igazán lehet érteni miről beszél, először önjárózik, majd telepíthetőzik a magyar platform kapcsán. Nem tudtuk meg, hogy lesz e csapatlégvédelmi verziója.

Szerintem osszevissza keveri mar a leendo uj 8x8 es a NASAMS ala szant rendszereket, de az teny, hogy mivel az osszes uj radar mobil lesz Maroth szerint, en a NASAMS inditokat is mobilnak varom...

- Vadai Ágnes felvilágosítása nem lehetséges.

Zavarosabban beszélt, mint ahogy szokott, ennyit tudtam kihámozni.

Ot nem tudom, ki de Benko elegge meg volt kutyulva... :D
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
T

Törölt tag 467

Guest
Az "északi országrészek" előtt a Gustavokról beszélt, mint vállról indítható eszközök, amiket már beszereztünk, ekkor kérdezte a riporter, hogy honnan, és akkor mondta. Tehát egy Svédország, CG, semmi több.

A NASAMS esetében beszélt a mobilitásról, valamint telepíthetőségről. Elmondta, hogy itthon fognak a hordozók készülni. Hogy ez Rába, vagy micsoda, az most mindegy is, de a lényeg, hogy utána egyértelműen azt mondja, hogy ezek fogják a telepíthető eszközök mobilitását biztosítani. Magyarul vontatókról beszélt, nem felépítményként.

A gripenekről kijelentette, hogy a C/D gripennel nem számolunk a jövőben különösebben, csak a váltás érkezéséig. Hogy az mi lesz, arról nem beszélt, max bele lehet képzelni.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A NASAMS esetében beszélt a mobilitásról, valamint telepíthetőségről. Elmondta, hogy itthon fognak a hordozók készülni. Hogy ez Rába, vagy micsoda, az most mindegy is, de a lényeg, hogy utána egyértelműen azt mondja, hogy ezek fogják a telepíthető eszközök mobilitását biztosítani. Magyarul vontatókról beszélt, nem felépítményként.
Ez lehet a MAN tehergépjármű-program első jele, de olyan zavaros volt ez a rész is, hogy nem spekulálnák túl sokat rajta!
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Riporter: - Gripen? ... Cserélni kell?
Benkő T. - ...korszerűbb és modernebb az kell. Nem azt jelenti, hogy nem számolunk a Gripenekkel, de hogy nem ezzel a típussal, az biztos, ...de még itt a piackutatások folyamatban vannak.
...
Riporter: - Mennyi pénzt fognak elkölteni?...
Benkő T.: - ... a Gripenek vásárlása is 2026 után várható. ...
Ahhoz képest, hogy Maroth egy hete még katonai tervezési fázisban volt, Benkő már tudja mit akar, sőt a Gripen E vételt be is jelentette. :p Bár valószínűbb nyelvbotlás volt, de sztem ez a terv, hazai hadiipari beruházással. Jó terv! ;)

A riporternek sztem súgtak, mik várhatóak jövőre és azokra kérdezett rá. De végre fasza kérdések voltak!!!

Egy hianyérzetem maradt, a szingapúri- Rába beruházás..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahhoz képest, hogy Maroth egy hete még katonai tervezési fázisban volt, Benkő már tudja mit akar, sőt a Gripen E vételt be is jelentette. :p Bár valószínűbb nyelvbotlás volt, de sztem ez a terv, hazai hadiipari beruházással. Jó terv! ;)
Igazából ha jobban belegondolok, hogy szó szerint mit mondott és nem próbálok semmit belelátni az elhangzott gondolat- és mondatfoszlányokba, szavakba, akkor még ez is kijöhet belőle:

Számolnak a meglévő Gripenekkel a típusváltás után is, de mint váltótípus nem (a kéttípusos légierő).

Az a baj, hogy mostanra Benkő olyan tökélyre fejlesztette a mellébeszélést, hogy nem lehet érteni mit akar mondani! Angol újságírók mondták 44-ben, hogy kezdetben panaszkodtak, hogy nem kapnak elég információt a háború állásáról, majd a minisztérium megnyílt előttük és ennek nagyon örültek, de mostanra rájöttek, hogy minnél több információt kapnak, annál kevésbé tudják mi is történik valójában. Namost nálunk meg az van, hogy kapunk kevéske információt, de az is annyira érthetetlen, hogy abból nem tudunk meg igazán semmi konkrétumot. A találgatás pedig szinte mindig tévútra visz!
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Rosszul. Az egy kesz termek.
A mult heti dusseldorfi kozos RM-HM fejlesztesi es gyartasi bejelentes egy vadonatuj kerekes, "forradalmi" hibrid hajtasu IFV platformrol szolt, amelyet nalunk Zalaban fognak megtervezni-fejleszteni, majd kozosen kezdik el gyartani Kaposvaron, egy ujabb gyarban. Ez egy teljes platform, mindenfele toronnyal, szereppel stb.
Köszi! Ezt már el is felejtettem...