A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
Rosszul. Az egy kesz termek.
A mult heti dusseldorfi kozos RM-HM fejlesztesi es gyartasi bejelentes egy vadonatuj kerekes, "forradalmi" hibrid hajtasu IFV platformrol szolt, amelyet nalunk Zalaban fognak megtervezni-fejleszteni, majd kozosen kezdik el gyartani Kaposvaron, egy ujabb gyarban. Ez egy teljes platform, mindenfele toronnyal, szereppel stb.



Ez igy mar most sem igaz, mar most tudjuk, hogy attervezzuk a sajat igenyeinkhez es az lesz gyartva. :)



Hat igen, az MLRS...



Ilyet szerintem nem mondott, hogy ne szamolnank a tulajdonunkba kerul gepekkel...



Szerintem osszevissza keveri mar a leendo uj 8x8 es a NASAMS ala szant rendszereket, de az teny, hogy mivel az osszes uj radar mobil lesz Maroth szerint, en a NASAMS inditokat is mobilnak varom...



Ot nem tudom, ki de Benko elegge meg volt kutyulva... :D

Vadait nem isnered?? Szerencsés!!! :D

Ilyet szerintem nem mondott, hogy ne szamolnank a tulajdonunkba kerul gepekkel...
Ezt pedig en is úgy ertettem, ahogy @blogen
2 század E helyette, ahogy szeretnéd! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and kaktusz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
A gripenekről kijelentette, hogy a C/D gripennel nem számolunk a jövőben különösebben, csak a váltás érkezéséig. Hogy az mi lesz, arról nem beszélt, max bele lehet képzelni.
Nézd meg, amit @zeal betett szövegesen. Konkrétan Gripen vásárlást említett 2026 után. Valószínű csak nyelvbotlás, de az is, hogy ebben gondolkodnak.

Riporter: - Gripen? ... Cserélni kell?
Benkő T. - ...korszerűbb és modernebb az kell. Nem azt jelenti, hogy nem számolunk a Gripenekkel, de hogy nem ezzel a típussal, az biztos, ...de még itt a piackutatások folyamatban vannak.
...
Riporter: - Mennyi pénzt fognak elkölteni?...
Benkő T.: - ... a Gripenek vásárlása is 2026 után várható. ...
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
A gripenekről kijelentette, hogy a C/D gripennel nem számolunk a jövőben különösebben, csak a váltás érkezéséig. Hogy az mi lesz, arról nem beszélt, max bele lehet képzelni.
Kb. 9:05-nél mondja: "...a Gripenek vásárlása is 2026 után várható." Most hogy ez VÁLTÁSA akart-e lenni, az már tényleg kideríthetetlen, de előtte kb. az 5. percnél mondja, hogy számolunk a Gripennel, de nem ezzel a típussal.
 
K

kamm

Guest
Vadait nem isnered?? Szerencsés!!! :D


Ezt pedig en is úgy ertettem, ahogy @blogen
2 század E helyette, ahogy szeretnéd! :cool:

Az rendben, de Benko szerintem azt probalta a maga problemas stilusaban :D eloadni, hogy nem a meglevo C/D lesz az uj legiero alapja, semmi tobbet. Meg azt is el tudom kepzelni, hogy lepasszoljuk oket (pl a horvatoknak?) es ugy jon helyettuk 36-40 E/F, fene tudja...

Kb. 9:05-nél mondja: "...a Gripenek vásárlása is 2026 után várható." Most hogy ez VÁLTÁSA akart-e lenni, az már tényleg kideríthetetlen, de előtte kb. az 5. percnél mondja, hogy számolunk a Gripennel, de nem ezzel a típussal.

Nézd meg, amit @zeal betett szövegesen. Konkrétan Gripen vásárlást említett 2026 után. Valószínű csak nyelvbotlás, de az is, hogy ebben gondolkodnak.

Jaja, nekem is megutotte a szemem. :D

E/F, it is. :cool::cool::cool:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 034
113
Riporter: - Gripen? ... Cserélni kell?
Benkő T. - ...korszerűbb és modernebb az kell. Nem azt jelenti, hogy nem számolunk a Gripenekkel, de hogy nem ezzel a típussal, az biztos, ...de még itt a piackutatások folyamatban vannak.
...
Riporter: - Mennyi pénzt fognak elkölteni?...
Benkő T.: - ... a Gripenek vásárlása is 2026 után várható. ...
Amikor az irányítható páncéltörőkről beszél, akkor csak annyit mond, hogy az északi országrészekből vásároljuk és amikor majd megjönnek a 4x4-ek meg a lynxek akkor rájuk lesz szerelve felépítményként, modulelemként.
Ebből azt lehet kiszűrni, hogy saját gyártást akarunk?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Csak ezt a kis részt hallgasd már végig, nincs benne semmi konkrét, az egész interjúból meg az derül ki, hogy ide-oda csapong közben a fantáziája és félmondatonként vált, de időnként továbbviszi a mondat szókincsét új kontextusban. Mintha gondolatban világosan tudná mit akar, de mennyiségileg sok lenne neki a kifejezés, név, szakszó, amit használnia kell és ezért folyamatosan belekavarodik, ráadásul az újságíró is újra és újra nagyot ugrik, mielőtt még Benkő rendesen befejezné, amivel szintén tovább bonyolítja!

Szerintem ezt az interjút úgy ahogy van felejtsük el. Lényegében a Központi Javítóüzem az egyetlen olyan új dolog, ami ha nem is konkrétum, de itt elhangzott és eddig nem tudtuk. Hogy aztán ez mi lesz, azt nem ez alapján az interjú alapján fogjuk kisakkozni az biztos! A másik meg nem újdonság, azt eddig is tudtuk, hogy Vadai sötét anyagból van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Amikor az irányítható páncéltörőkről beszél, akkor csak annyit mond, hogy az északi országrészekből vásároljuk és amikor majd megjönnek a 4x4-ek meg a lynxek akkor rájuk lesz szerelve felépítményként, modulelemként.
Ebből azt lehet kiszűrni, hogy saját gyártást akarunk?
Persze, Borsodnádasdon épült meg a gyár fél éve, de pssszt. Még titok. Várnak a bejelentéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 467

Guest
Nézd meg, amit @zeal betett szövegesen. Konkrétan Gripen vásárlást említett 2026 után. Valószínű csak nyelvbotlás, de az is, hogy ebben gondolkodnak.
Kb. 9:05-nél mondja: "...a Gripenek vásárlása is 2026 után várható." Most hogy ez VÁLTÁSA akart-e lenni, az már tényleg kideríthetetlen, de előtte kb. az 5. percnél mondja, hogy számolunk a Gripennel, de nem ezzel a típussal.

Lehetséges. Benne van az E/F, de benne van más is. Nem teljesen világos. Az egyetlen, ami világos, hogy 26 után valami mással képzelik el a jövőt mint a jelenlegi gripeneink (mármint, nem közvetlen 26-tól azonnal).
 
  • Tetszik
Reactions: fitom
K

kamm

Guest
Lehetséges. Benne van az E/F, de benne van más is. Nem teljesen világos. Az egyetlen, ami világos, hogy 26 után valami mással képzelik el a jövőt mint a jelenlegi gripeneink (mármint, nem közvetlen 26-tól azonnal).

Err, no.
Konkretan 4:50-nel kerdezimeg a mv, hogy "Cserelni kell?", amire Benko azt mondja, hogy "Mindenesetre modernebb es korszerubb kell" majd gyorsan hozzateszi, hogy "ez nem jelenti azt, hogy mi nem szamolunk a Gripppppenekkel a jovoben, de hogy nem ezzel"... itt megtantorodik, majd "a tipussal, az biztos."

Utana elszolja magat a 2026 utani "Gripen vasarlas" kapcsan is...

Ennel egyertelmubben nem lehetett volna megmondani, hogy E/F van tervben, legalabbis a jelenlegi allas szerint.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Csak azért kérdeztem, mert egyesek szerint a Gripen jobb gép mint az F35.

Azzal nincs problémám ha valaki azt mondja hogy nincs pénzünk F35-re, de ne képzeljük már hogy a két gép egy kategória.

Ilyet senki nem írt. Legfeljebb, hogy jobb választás lenne.

Nem régen olvastam hogy ezt szeretnénk

Én is sokmindent szeretnék.

Ahogy ez korában is történt: a svéd légierőnek szánt gépek át lesznek adva a cseheknek, így a svédek majd későbbi gyártásból kapják meg a sajátjaikat. Első az üzlet. Azért szerintem a svédek csak össze tudnak szerelni 1-2 F változatot is ha nagyon kell. Épp fejlesztenek valamilyen kétüléses EW változatot. De ha a svédek a D-t tartják meg pilótaképzésre, akkor tehetnek így a csehek is. Az lesz izgalmas a Saabnak, ha nekünk és a cseheknek is kell 14-14 Gripen 2026-2027-re. De lesz két gyártósor, valahogy csak megoldják. Ha nem néztem be valamit, akkor a csehek ugyanannyiért bérelték az első 10 évre az új C/D gépeiket mint amennyiért a magyarok bérelték volna a használt A/B gépeket, átszámolva 160 milliárd forintért. Nem teljesen ugyanazt tartalmazta a két csomag, de nem lett sokkal drágább attól mert újabb változatot kaptak. Nyilván az E/F-re váltás nagyobb ugrás, de talán nem lesz annyival drágább a bérlés. Persze ha fizetni kellene a gép árát is, akkor már nagyobb lenne a különbség.

Azért ebben elég sok a ha.
Én azzal is megelégednék, ha lenne két század C/D gépünk korszerűsítve, amennyire csak lehet. Biztonsági játék.
F gépeket meg talán egyszerűbb lenne Braziliából venni. Most 4-6 gépért minek vacakolni itt? Csinálnak a brazilok annyival többet, valami részesedést fizetnek a SAABnak és viszont látás.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Err, no.
Konkretan 4:50-nel kerdezimeg a mv, hogy "Cserelni kell?", amire Benko azt mondja, hogy "Mindenesetre modernebb es korszerubb kell" majd gyorsan hozzateszi, hogy "ez nem jelenti azt, hogy mi nem szamolunk a Gripppppenekkel a jovoben, de hogy nem ezzel"... itt megtantorodik, majd "a tipussal, az biztos."

Utana elszolja magat a 2026 utani "Gripen vasarlas" kapcsan is...

Ennel egyertelmubben nem lehetett volna megmondani, hogy E/F van tervben, legalabbis a jelenlegi allas szerint.
Milyen hozzáadott értéket tudna adni a megvett cseh gyár az E/F ben?
 
K

kamm

Guest
Milyen hozzáadott értéket tudna adni a megvett cseh gyár az E/F ben?

Jo kerdes. Elemeket most is gyartanak a leendo rampasunkhoz, az Embraer meg ugye elkezdte gyartani az E/F-et, biztos van lehetoseg masba is beszallni, csak akarat kell... en biztosan az EW kepessegek fejlesztesbe vonnam bele a hazai ipart, az tisztan szellemi mernoki munka, meg gyartastechnologia sem kell hozza (de en infoskent biztos elfogult vagyok, a kalapacsnak is minden beverheto szognek tuinik.:D)
 
T

Törölt tag 467

Guest
Err, no.
Konkretan 4:50-nel kerdezimeg a mv, hogy "Cserelni kell?", amire Benko azt mondja, hogy "Mindenesetre modernebb es korszerubb kell" majd gyorsan hozzateszi, hogy "ez nem jelenti azt, hogy mi nem szamolunk a Gripppppenekkel a jovoben, de hogy nem ezzel"... itt megtantorodik, majd "a tipussal, az biztos."

Utana elszolja magat a 2026 utani "Gripen vasarlas" kapcsan is...

Ennel egyertelmubben nem lehetett volna megmondani, hogy E/F van tervben, legalabbis a jelenlegi allas szerint.

Nyilvánvalóan tervben van. Túl sok típus közül nem lehet válogatni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Err, no.
Konkretan 4:50-nel kerdezimeg a mv, hogy "Cserelni kell?", amire Benko azt mondja, hogy "Mindenesetre modernebb es korszerubb kell" majd gyorsan hozzateszi, hogy "ez nem jelenti azt, hogy mi nem szamolunk a Gripppppenekkel a jovoben, de hogy nem ezzel"... itt megtantorodik, majd "a tipussal, az biztos."

Utana elszolja magat a 2026 utani "Gripen vasarlas" kapcsan is...

Ennel egyertelmubben nem lehetett volna megmondani, hogy E/F van tervben, legalabbis a jelenlegi allas szerint.
Igazabol mi mas lehetne? F 35 hoz koran lenne. De ha szerzunk be ef gripent es eleg nagy szamban lessz ketulleses. Az kesobb f35 osre valo atkepzesen jol johet. /nem csak nekunk./