A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.

Képet valaki tud erről?
...és milyen új cuccokig?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.

Még mindig a 90M-nél tartunk? Na ne mááááár! Még a legatyásodott ukránoknak is multicam-et osztogatnak mostanában...
Annyi jó mintából lehetne válogatni pedig... Pencott, US4CES, stb. de még a multicam is jobb lenne...
Az anyag meg... Az amcsi szabvány ugye az 50/50 NYCO ripstop, de a 65/35 poliészter-pamut ripstop is jó.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem a Pencott tetszik, olyan, mint a digital flecktarn.

Nekem a US4CES transitional a személyes kedvencem, mert legalább annyira "univerzális", mint a multicam, viszont sötétebb és nincsenek benne akkora méretű közel hasonló árnyalatú foltok. De Magyarországra a Pencott "GreenZone" is tökéletes lenne szerintem. Kb. áprilistól novemberig nagyon jól rejtene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
Az az új cucc lesz csak az a lövész 2020-ra lesz kint, addig kihúzzuk takonnyal.

Másik topkiban találtam

watch


Cseh BMP-2 modernizáció, ami használható természetesen kivontuk nekik meg van eszük...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 553
113
Én csak azt nem értem, hogy annyi jó bevált cucc van a világban, miért kell nekünk mindig pénztelenül újra feltalálni mindent...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Sírni lenne kedve az embernek, persze rendezvényszervező......
Meg hímző és víztisztító! Nekünk professzionális seregünk van és ez a lényeg! A pzh-2000 meg csak páwáknak való, a tökös csávók vontatottal nyomják mint pont száz éve!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 124
7 080
113
Brutál jó harceszközök ezek a PZH-2000-esek, természetesen én is szívesen látnám Magyar kezelőszemélyzettel, DE:

Görögök hitelből vettek fegyvereket, aztán csődbe is mentek.

Horvátokról azt írják, hogy csődbe fognak menni, erre hitelbe vesznek fegyvereket. Értem, hogy a 41 millió Euró megéri a 12 gépért, logisztikáért, ... De más pénzéből?

Ha fizetni kell, akkor meg ezek az országok sírnak, hogy engedjék el az adóságuk egy részét.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Kell, hogy legyen,,, láttunk már költekezést sok f@szságra,,, sőt,,, az sajna nem lehet magyarázat, hogy "nincs pénz", mert sosem volt ilyen célra...
Ha ilyen kis pénzekről van szó, ráadásul lassan kell csak kifizetni, akkor erre (is) be kell nevezni, mert a honvédelem nem játék, és ha tetszik politikusainknak , ha nem, már igencsak el kéne kezdeni költeni új fegyverek beszerzésére!
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Brutál jó harceszközök ezek a PZH-2000-esek, természetesen én is szívesen látnám Magyar kezelőszemélyzettel, DE:

Görögök hitelből vettek fegyvereket, aztán csődbe is mentek.

Horvátokról azt írják, hogy csődbe fognak menni, erre hitelbe vesznek fegyvereket. Értem, hogy a 41 millió Euró megéri a 12 gépért, logisztikáért, ... De más pénzéből?

Ha fizetni kell, akkor meg ezek az országok sírnak, hogy engedjék el az adóságuk egy részét.

Más pénzéből? Miért ne, az ukiknak is elengednek egy jó kis összeget, mással is megtörtént már korábban, csak ugye mi vagyunk mindig "jó adósok". A t*köm teli van már ezzel. Pofátlannak kell lenni, és úgyis elengednek egy jó nagy összeget belőle. Végtelenül leegyszerűsítve a történet: bemész a faiskolába, venni akarsz egy gyümölcsfát, de az eladónak nem tetszik a fejed, te meg nem tudod az mit ér, és eladja neked áron felül. Lakatos Juan Carlos meg vesz a haciendájára 50 díszfát meg 50 cserjét, de nincs mindre pénze, és le tud alkudni az árból 100 000 ft-ot. A szegény embert az ág is húzza, tartja a mondás, pláne ha hagyja is magát, de cigánykodással lehet vinni valamire. A mai világban már semmit sem ér a becsület, nézzétek hol tartunk most mi a 100 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, és hol van most a balkáni román regát.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
És van a horvát hadseregnek tortája? Naugye, hogy nincs. Mer' nekünk bíz az is van. Sokkal olcsóbb, ha az ellenség nem fűbe, hanem tortába harap, a diabétesz kezelését is saját magának kell állnia, szóval ez egy win-win szituáció.

https://hu-hu.facebook.com/magyarhonvedseg/posts/674071589346898
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 046
113
És van a horvát hadseregnek tortája? Naugye, hogy nincs. Mer' nekünk bíz az is van. Sokkal olcsóbb, ha az ellenség nem fűbe, hanem tortába harap, a diabétesz kezelését is saját magának kell állnia, szóval ez egy win-win szituáció.

https://hu-hu.facebook.com/magyarhonvedseg/posts/674071589346898

Ez már a HADIK terv része?