A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Én csak azt nem értem 200 éve képez tiszteket a Ludovika, régen kiváló minőséget bocsájtott ki most meg inkább hagyjuk milyent tisztelet a pár kivételnek. Eddig amíg éves szinten többszörösét képezte a leendő tiszteknek (úgy 1800, mint 1900-as évek) mindenki elfért, és a minőség is jó volt. Most bővítik meg mit tudom én mi amikor évente kibocsájt mennyit is talán 100-at?
De aztán nekem mindegy...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én csak azt nem értem 200 éve képez tiszteket a Ludovika, régen kiváló minőséget bocsájtott ki most meg inkább hagyjuk milyent tisztelet a pár kivételnek. Eddig amíg éves szinten többszörösét képezte a leendő tiszteknek (úgy 1800, mint 1900-as évek) mindenki elfért, és a minőség is jó volt. Most bővítik meg mit tudom én mi amikor évente kibocsájt mennyit is talán 100-at?
De aztán nekem mindegy...

Nagyon groteszk, de komolyan úgy néz ki az egész helyzet a Honvédséggel kapcsolatban, hogy tök mindegy mire költünk a seregben ha már muszáj, csak az ne halált okozó eszköz (fegyver, harcjármű) legyen. Megy itt minden hülyeségre a pénz, de a technika meg fogytán, és maholnap azon vesszük észre magunkat, hogy a Gripenen kívül mindennek lejárt az üzemideje, és nincs váltótípus.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Jó hát na, ha építesz vmit, akkor csak csurran cseppen vmelyik haver/vő/báty/húg/após cégének/bányájának/izéjének. Most képzeld el, ha rosomakot vennénk mint a szlovákok, vagy ascodon gondolkoznánk mint a csehek, akkor az a pénz valamelyik rohadék külföldinek menne, ráadásul kenőpénz meg egyebek nélkül. Ilyet azért Magyarországon még sem lehet csak úgy megtenni, itten nemzeti kormány van, vagy lopnak a rokonok, a határokon belül vagy nem lop senki!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Jaja Hende az építésben nagymester. Itt a 86-osnál az építéshez Vas megyében tudtommal a megyei közgyűlés elnökének a bányájából viszik a kavicsot és állítólag a Dávid Ibolya cége meg fuvarozza. A Hende meg átadja.:)
 
2014. augusztus 19.
14
1
3
Friss cikk:

"AZ EGYENRUHA LÖTYÖGHET, DE SENKI NEM SZÍVAT – BEVONULTAM KATONÁNAK"

http://vs.hu/magazin/osszes/az-egyenruha-lotyoghet-de-senki-nem-szivat-bevonultam-katonanak-0801#!s7
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Friss cikk:

"AZ EGYENRUHA LÖTYÖGHET, DE SENKI NEM SZÍVAT – BEVONULTAM KATONÁNAK"

http://vs.hu/magazin/osszes/az-egyenruha-lotyoghet-de-senki-nem-szivat-bevonultam-katonanak-0801#!s7

Ez az írás sem cáfolta meg a MH-ról kialakult képet.

Miért kell a zászlót is kitakarni? Még az arcoknál talán érthető, de hát azért mégsem a KMZ.

Az utóbbi időben tűntek fel a sálak, kendők(?), ami tiszta magyar gárda hangulatú, annak van valami jelentősége, és melyik szín milyen haderőnemet jelenítene meg?
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Friss cikk:

"AZ EGYENRUHA LÖTYÖGHET, DE SENKI NEM SZÍVAT – BEVONULTAM KATONÁNAK"

http://vs.hu/magazin/osszes/az-egyenruha-lotyoghet-de-senki-nem-szivat-bevonultam-katonanak-0801#!s7

Nem az ÖTR-es tehet róla, de az utolsó gyakorlókat és bakancsokat ők kapták, ami még volt raktáron. Az aktív állománynak már az sem jut.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
phaidros

A színek is itt vannak:
http://medals.extra.hu/modules/myalbum/photo.php?lid=6582
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.

Képet valaki tud erről?
...és milyen új cuccokig?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
@gigabiga

A kedves fegyencek már varrják az újonnan gyártott 90M-et valami zsákszerű anyagból a csillagban, jó gané egy valami, Meg aki tervezte belenézett a legújabb férfidivat magazinokba mert a gatyának az ülepe a térdednél van (természetesen a mérethelyes), és sokkal melegebb mint a régiek. Ezzel akarják kihúzni az új cuccokig.

Még mindig a 90M-nél tartunk? Na ne mááááár! Még a legatyásodott ukránoknak is multicam-et osztogatnak mostanában...
Annyi jó mintából lehetne válogatni pedig... Pencott, US4CES, stb. de még a multicam is jobb lenne...
Az anyag meg... Az amcsi szabvány ugye az 50/50 NYCO ripstop, de a 65/35 poliészter-pamut ripstop is jó.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem a Pencott tetszik, olyan, mint a digital flecktarn.

Nekem a US4CES transitional a személyes kedvencem, mert legalább annyira "univerzális", mint a multicam, viszont sötétebb és nincsenek benne akkora méretű közel hasonló árnyalatú foltok. De Magyarországra a Pencott "GreenZone" is tökéletes lenne szerintem. Kb. áprilistól novemberig nagyon jól rejtene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Az az új cucc lesz csak az a lövész 2020-ra lesz kint, addig kihúzzuk takonnyal.

Másik topkiban találtam

watch


Cseh BMP-2 modernizáció, ami használható természetesen kivontuk nekik meg van eszük...