A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
HM utasítás...

a honvédelmi szervezetek 2018. évi feladatainak, valamint a 2019-2020. évi tevékenysége fő irányainak meghatározásáról

a honvédelmi szervezetek 2019. évi feladatainak, valamint a 2020-2021. évi tevékenysége fő irányainak meghatározásáról

a honvédelmi szervezetek 2020. évi feladatainak, valamint a 2021-2022. évi tevékenysége fő irányainak meghatározásáról


Ezeket újra átnézve lehet azon gondolkozni hogy eddig ezekből mi valósult meg és mi nem, lehet újraértelmezni a történteket hogy mi miért történt, illetve nézni hogy mi várható még.

Pl. a "meglévő Nyitott Égbolt képesség fenntartása" az nem sikerült, mert az An-26 kivonásával megszűnt a képesség.

Bizony-bizony. Rendeltünk 3 db KC 390-est, ja akarom mondani, 2 darabot. Nagyon óvatosan kb soha ide nem érő kategória, mert még 2023-4 betyár messze van. A németek épp most segítik meg az olaszokat IVECO megrendeléssel, azért addig el tudtam volna képzelni egy C27-est vagy C295-öst, legalábbis ide a közelbe repkedni vele. Mert gondolom pl Koszovóba nem ildomos egy KC-val repkedni. Na, de bízzunk Salvini papa visszatérésében, azért az olaszoknál is vannak jó cuccok. Na, a bizpol.-os részét befejeztem, mert nem ez a topik témája, de kíváncsi volnék a véleményetekre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
A BM-nek gyártanak akkor?
A Haixokat mi is gyárthatnánk licenszben.
Isten mentsen tőle... Az hazai Ipoly és Tisza bakancsokat gyártják a rendőrségnek de nem BVOP hanem a tisza meg az ipoly. De mindkettő olyan szar, hogy bele kéne szórni őket a névadó vízfolyásaikba, ha nem lenne környezetszennyező..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
A DND bejelentésekor azt nyilatkozták, hogy a magyar igények szerint kialakított RGW-t fognak itt gyártani. Ez így feltételezi a rendszeresítését.
Attól még nem azt tervezzük a lövészrajokba. Érdekes lenne, megvenni a piacion a legjobb multifunkciós eszközt ami konkrétan mindenre is jó (noha páncéltörésben nem annyira mint az RGW) aztán 5-6 év múlva lecserélni egy monofunkciósra. Inkább a legkisebb eldobható RGW-t tudom elképzelni
Bizony-bizony. Rendeltünk 3 db KC 390-est, ja akarom mondani, 2 darabot. Nagyon óvatosan kb soha ide nem érő kategória, mert még 2023-4 betyár messze van. A németek épp most segítik meg az olaszokat IVECO megrendeléssel, azért addig el tudtam volna képzelni egy C27-est vagy C295-öst, legalábbis ide a közelbe repkedni vele. Mert gondolom pl Koszovóba nem ildomos egy KC-val repkedni. Na, de bízzunk Salvini papa visszatérésében, azért az olaszoknál is vannak jó cuccok. Na, a bizpol.-os részét befejeztem, mert nem ez a topik témája, de kíváncsi volnék a véleményetekre.
Koszovóba kint van nagyjából fél nap alatt kocsival ha konténert akarsz cipelni. Ha meg embert arra meg ott vannak az airbusok, amikkel kultúrált körülmények közt lehet kiutaztatni 4x annyi embert mintha C27-be tennéd őket. Ha meg gyorsan kéne ellátmányt szállítani nagyobb mennyiségben akkor a C27 amúgy is kicsi.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Isten mentsen tőle... Az hazai Ipoly és Tisza bakancsokat gyártják a rendőrségnek de nem BVOP hanem a tisza meg az ipoly. De mindkettő olyan szar, hogy bele kéne szórni őket a névadó vízfolyásaikba, ha nem lenne környezetszennyező..
Amúgy a honvédségi haix-ok milyenek?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
Amúgy a honvédségi haix-ok milyenek?
Hát az első x ezer darab gyári hibás volt és szétrepedt az orra....
Akkor azt gyári garanciával javították, és változtattak a dizájnon, azóta egész jó.
Az a baj csak egy fajta van. Egy általános bakancs (ami amúgy hegyi bakancs) Ami leginkább enyhe télen, ileltve ősszel tavasszal fasza.
Nyáron illetve, mediterrán/sivatagi környezetben viszont kurva meleg. Csak valaki elhitette Benktő Tibivel anno, hogy azért mert sivatagi színű attól már sivatagi is lett....
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Konkretan sajat textiliparunk volt, de ne zavarjon. Meg Budapest is tele volt textilipari uzemekkel, fonokkal stb: Angyalfold, Kelenfold, Csepel, Kispest stb.
Alapsztorim idekinn amikor elmeselem, hogy olyan szinten feher orszagban nottem fel, hogy voltam vagy 10 eves, mire szemelyesen lattam eloszor feketet - es az is egy kubai szovono volt, a Korternel (sejtheted, hogy a spanyol meg fekete nok a barokban kerekre tagult szemmel hallgatjak es egybol ketszer olyan erdekesnek tunok. ;) ) Na, az is a kelenfoldi textilgyarbol ment hazafele (Bocskai ut vege, Patex neven is ismert.)
Az akkori BFK legnagyobb és legismertebb tevékenysége az volt szerintem, hogy nagyon sok úgymond TSZ melléküzemágban vidéken létrehozott egy csomó üzemet a TSZ-be terelt paraszt (férfi) lakosság mellet otthon maradt munkanélküli (Nők) foglalkoztatására. Ugyanis ugye a földet azt már korábban elvették..Vitték a nőket kapálni meg mindenhova csak ne ülljenek otthon, mert akkor elkezdenek panaszkodni. Volt valami háztáji föld meg 8-ad 9-edbe kiadott föld de bele is bukott a cocializmus. mindenki ott lógott ahol tudott. Reszkettek az emberek mert jött ellenőrizni az elvtársnő.
de ugyanez volt a MOM lásd mátészalka, Csepeli Szerszámgépgyár-Nyírbátor, ISg-mátészalka, Papirgyár, gumigyár,stb..stb..Papiron jo volt de nem működött..

Ja a legjobb a tojóüzemek létrehozása volt ahonnan havonta vihettek haza tojást azok akiknek otthon volt vagy 50 tyuk amugy is. ezáltal filléreket se kaptak érte, éjjel-nappal rántottát evett mindenki mig allergiás nem lett a fél ország az alföldön.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Az akkori BFK legnagyobb és legismertebb tevékenysége az volt szerintem, hogy nagyon sok úgymond TSZ melléküzemágban vidéken létrehozott egy csomó üzemet a TSZ-be terelt paraszt (férfi) lakosság mellet otthon maradt munkanélküli (Nők) foglalkoztatására. Ugyanis ugye a földet azt már korábban elvették..Vitték a nőket kapálni meg mindenhova csak ne ülljenek otthon, mert akkor elkezdenek panaszkodni. Volt valami háztáji föld meg 8-ad 9-edbe kiadott föld de bele is bukott a cocializmus. mindenki ott lógott ahol tudott. Reszkettek az emberek mert jött ellenőrizni az elvtársnő.
de ugyanez volt a MOM lásd mátészalka, Csepeli Szerszámgépgyár-Nyírbátor, ISg-mátészalka, Papirgyár, gumigyár,stb..stb..Papiron jo volt de nem működött..

Ja a legjobb a tojóüzemek létrehozása volt ahonnan havonta vihettek haza tojást azok akiknek otthon volt vagy 50 tyuk amugy is. ezáltal filléreket se kaptak érte, éjjel-nappal rántottát evett mindenki mig allergiás nem lett a fél ország az alföldön.
szóval volt itt fonó-szövőipar, csak hát olyan is volt.:-( tudtommal anno az én falumban legyártott összes fonal vagy cérna (az ami volt) tonnaszám ment a kukába hetente mert még a magyar meo-n se ment át, nem hogy exportra. de volt eredményes 5 éves terv, prémium stb..van egy hasonló film az egészséges erotika című...na nagyjaból ez ment mindenhol.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
szóval volt itt fonó-szövőipar, csak hát olyan is volt.:-( tudtommal anno az én falumban legyártott összes fonal vagy cérna (az ami volt) tonnaszám ment a kukába hetente mert még a magyar meo-n se ment át, nem hogy exportra. de volt eredményes 5 éves terv, prémium stb..van egy hasonló film az egészséges erotika című...na nagyjaból ez ment mindenhol.
de van jó példa is. a csengeri szamos cipőgyár először a salamander, jelenleg meg a josef scheibel márka alatt gyárt. kb 2000huf egy cipő, a boltban meg 20.000..nos ők pl tudnának jót gyártani..ha pár évvel ezelőtt nem lett volna valami gyanús tűzeset. de ujra gyártanak tudtommal.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Vedd ki a talpbetétet és próbáld ki.
mifelénk (szabolcsban) a rendőrök és határvadászok fasza kis bakancsokat hordanak. nem tudom mi a neve. azt se hogy kigyártja vagy mi a neve. de miután elég sok disznótort meg mezőgazdasági munkát kibírnak, árulják is meg veszik is mint a cukrot ..vízálló, kényelmes, tartja a bokát..javaslom Őket kérdezzétek meg:)))
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
mifelénk (szabolcsban) a rendőrök és határvadászok fasza kis bakancsokat hordanak. nem tudom mi a neve. azt se hogy kigyártja vagy mi a neve. de miután elég sok disznótort meg mezőgazdasági munkát kibírnak, árulják is meg veszik is mint a cukrot ..vízálló, kényelmes, tartja a bokát..javaslom Őket kérdezzétek meg:)))
A rendőrök ipolyt hordanak mert megbasszák őket sajátért.... Az meg rettenet. Az ipoly a haix p9-es másolata és sajnos egy elég gyenge másolat.
A katonák meg Haix Nepal Pro-t amiről beszélünk illetve nálunk azért lehet saját bakancsot is hordani ha a színe egyezik, szóval sokan egyéb barna bakancsokat hordanak.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely