A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 590
8 187
113
A rendőrök ipolyt hordanak mert megbasszák őket sajátért.... Az meg rettenet. Az ipoly a haix p9-es másolata és sajnos egy elég gyenge másolat.
A katonák meg Haix Nepal Pro-t amiről beszélünk illetve nálunk azért lehet saját bakancsot is hordani ha a színe egyezik, szóval sokan egyéb barna bakancsokat hordanak.
Igen, le kéne koppintani normálisan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 429
120 722
113
Igen, le kéne koppintani normálisan.
Inkább elengedném a dolgot, nincs értelme csak állami megrendelésre gyártani bakancsot, sokkal drágább lesz mint az amit a piacon gyártanak millió szám.
Szintén a dél-amerikai illetve, távolkeleti árakkal nem tudunk versenyezni. Van száz plusz egy normális gyár Európában aki csinál neked saját verziót (a mi sárga nepal pro-nk is ilyen) és ha a visszajelzést sikerül kijuttatni a gyártónak nagy nehezen a honvédségi logisztikai ellenállása ellenére is, akkor ki is javítják. És a hazai kis cipőgyárakkal ellentétben amit csinálnál erre, képesek tartani a határidőket is és nagyobb mennyiségeket is szállítani értelmes időintervallumon belül.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Wilson

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A rendőrök ipolyt hordanak mert megbasszák őket sajátért.... Az meg rettenet. Az ipoly a haix p9-es másolata és sajnos egy elég gyenge másolat.
A katonák meg Haix Nepal Pro-t amiről beszélünk illetve nálunk azért lehet saját bakancsot is hordani ha a színe egyezik, szóval sokan egyéb barna bakancsokat hordanak.
én még1x mondom, nem tudom mi a neve. Amúgy fekete. de nálunk az utolsó paraszt is azt akarja..tenyleg jó. pesten a rebiszeseken láttam ilyesmit a fradi meccsen.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
én még1x mondom, nem tudom mi a neve. Amúgy fekete. de nálunk az utolsó paraszt is azt akarja..tenyleg jó. pesten a rebiszeseken láttam ilyesmit a fradi meccsen.
amúgy lehet hogy ez pont az amit itt sokan szidnak, csak alacsony a mérce szabolcsban:)))és ott az menyország ami itt meg maga a förtelem..:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 429
120 722
113
én még1x mondom, nem tudom mi a neve. Amúgy fekete. de nálunk az utolsó paraszt is azt akarja..tenyleg jó. pesten a rebiszeseken láttam ilyesmit a fradi meccsen.
Én meg tudom mi a neve, el is adtam a picsába dobozostul(még a fekete bakancsos korszakban kaptam 2 haixot és egy Ipolyt) . Futásra, hosszabb gyaloglásra nagyon szar. A rendőrök ki nem állhatják pont azért adják el aki teheti. A tényleg jótól meg olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől.

2015M ERGY bakancs

100_8818.JPG
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Inkább elengedném a dolgot, nincs értelme csak állami megrendelésre gyártani bakancsot, sokkal drágább lesz mint az amit a piacon gyártanak millió szám.
Szintén a dél-amerikai illetve, távolkeleti árakkal nem tudunk versenyezni. Van száz plusz egy normális gyár Európában aki csinál neked saját verziót (a mi sárga nepal pro-nk is ilyen) és ha a visszajelzést sikerül kijuttatni a gyártónak nagy nehezen a honvédségi logisztikai ellenállása ellenére is, akkor ki is javítják. És a hazai kis cipőgyárakkal ellentétben amit csinálnál erre, képesek tartani a határidőket is és nagyobb mennyiségeket is szállítani értelmes időintervallumon belül.
Kriss. egyetértek veled, abban az esetben ha bespájzolsz. Ha nem így van, akkor lásd covid maszk mizéria, vagy vakcina, hirtelen nincs semmi. Így ha drágábban is de fenn kell tartani ezekből a "filléres" tételekből bármi áron egy saját kapacitást különben nem kapsz a piacon semmit.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én meg tudom mi a neve, el is adtam a picsába dobozostul(még a fekete bakancsos korszakban kaptam 2 haixot és egy Ipolyt) . Futásra, hosszabb gyaloglásra nagyon szar. A rendőrök ki nem állhatják pont azért adják el aki teheti. A tényleg jótól meg olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől.

2015M ERGY bakancs

100_8818.JPG
ez a fotó valami kínai szar...az ázsia centernem kb 1500..én nem ezt mondtam
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
mondom..rebisz..ugyanaz.szerintem
a barátomnak 2 pár van 7 éve...abban van nyáron (nem izzad a lába aratáskor,stbb) télen meg mindent kibír ugyanaz.hihetetlen cucc. drágán adják az tény .12.000 és 22.000 huf között lehet venni.azt én nem tudom gyalogolni mennyit lehet vele. de ezért veszunk hiuzt meg boxert? hogy ne kelljen napi 40km-ert gyalpgolni.na félre a viccet..ezt a gyaloglas temat el kellene már felejteni.meg hogy szögálló..