A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Elolvasta azt mondta.Annál többet nem tudok mondani.
Köszönöm. :D

Esetleg más, aki nem csak azt tudja mondani, hogy mit nem érted, és hogy dehát elolvastad?

Írhattál volna annyit is, hogy tudod, de nem nyilvános ( bár az nem visz előre, de legalább értem, miért nem), vagy csak egyszerűen csak hogy ismered a témát, de kifejezetten ezt nem tudod.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Köszönöm. :D

Esetleg más, aki nem csak azt tudja mondani, hogy mit nem érted, és hogy dehát elolvastad?

Írhattál volna annyit is, hogy tudod, de nem nyilvános ( bár az nem visz előre, de legalább értem, miért nem), vagy csak egyszerűen csak hogy ismered a témát, de kifejezetten ezt nem tudod.
A JFO egy előretolt tüzmegfigyelő aki néhány gép néhány fegyverét is alkalmazhatja.A JTAC meg szartól a repükőig bármi(szó szerint bármit az interkontinentális ballisztikus rakétától a gépágyúig).Krissnek köszönd.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Többet erről most nem szeretnék mondani, de a szakmai közönségünk elég jól tippelgeti a célirányokat (megint elmorzsoltam egy könycseppet a meghatottságtól :D), hiszen ismerik az általunk megvett nagyobb fegyverrendszereket, melyek többek közt a gyalogsági harcjárművek kiegészítői is lesznek. Az, hogy milyen fegyverrendszerek mellett döntünk, nagyban befolyásolja majd, hogy mely partnercéget választjuk a kézifegyver-gyártási együttműködésben is.
A végén meg majd kiderül hogy létezik valahol egy zárt "szakújságírói" fórum vagy facebook csoport, amit az unalmasabb pillanataiban olvasgat és egész végig arra gondolt... :p:D
 

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
A JFO egy előretolt tüzmegfigyelő aki néhány gép néhány fegyverét is alkalmazhatja.A JTAC meg szartól a repükőig bármi(szó szerint bármit az interkontinentális ballisztikus rakétától a gépágyúig).Krissnek köszönd.
Nem, így már neked köszönöm.
 
T

Törölt tag 467

Guest
A végén meg majd kiderül hogy létezik valahol egy zárt "szakújságírói" fórum vagy facebook csoport, amit az unalmasabb pillanataiban olvasgat és egész végig arra gondolt... :p:D
Ami ebben engem zavar (és nem sorolom magam az elégedetlenkedők, meg a mindent azonnal akarók táborába, de ezzel együtt), hogy láttunk magyar Leopardokat 120 mm-es löveggel tüzelni (én ezen morzsoltam el egy könnycseppet :)), de tetőgéppuska az nincs rajtuk. Majd meg tudtam szemlélni a Gidránok Tatára érkezését RC toronnyal (elérte a szárazföldieket a kor szele), amiben nincs géppuska. Némi homlokráncolásra késztet ez engem.
Lehet még tárgyalgatni, nem azt mondom, hogy nem, de azért egy toronygéppuska nem űrtechnika, és a jelenlegi új eszközök igénye számosságban sem indokolná talán, hogy várjunk a fehér füst felszállására, ami már amúgy is világosszürke.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
A JFO egy előretolt tüzmegfigyelő aki néhány gép néhány fegyverét is alkalmazhatja.A JTAC meg szartól a repükőig bármi(szó szerint bármit az interkontinentális ballisztikus rakétától a gépágyúig).Krissnek köszönd.
fCy7PKE.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Ami ebben engem zavar (és nem sorolom magam az elégedetlenkedők, meg a mindent azonnal akarók táborába, de ezzel együtt), hogy láttunk magyar Leopardokat 120 mm-es löveggel tüzelni (én ezen morzsoltam el egy könnycseppet :)), de tetőgéppuska az nincs rajtuk. Majd meg tudtam szemlélni a Gidránok Tatára érkezését RC toronnyal (elérte a szárazföldieket a kor szele), amiben nincs géppuska. Némi homlokráncolásra késztet ez engem.
Lehet még tárgyalgatni, nem azt mondom, hogy nem, de azért egy toronygéppuska nem űrtechnika, és a jelenlegi új eszközök igénye számosságban sem indokolná talán, hogy várjunk a fehér füst felszállására, ami már amúgy is világosszürke.
A pobléma az, hogy jelenleg még nincs mint beletenni. A Sharp torony meg kb 20 féle fegyvert tud fogadni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ez egy jó interjú volt, köszi, @Green Leader ! ;)
Maróth úr üzent kicsi, de annál elszántabb közösségünknek :)

Üzenetek is voltak benne. A Rába ebben a formában nem partiképes, modernizálás után lehet csak az.
Ez az év a gyártás-fejlesztés konszolidációjáról fog szólni, emellett lesznek bejelentések is, amit már igencsak várok. Új helyszínek is lesznek.
Első tipp: FN.
 

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43

itt pedig az USA JTAC követelményrendszer pld.
Na, ez így már oké.

"Request, control, and adjust surface to surface fires (such as artillery, mortars, and naval surface gunfire); Provide close air support (CAS) targeting information to a Joint Terminal Attack Controller (JTAC) or a Forward Airborne Controller (FAC "A") as well as talk directly to the pilot if authorized to do so by the JTAC; and autonomous Terminal Guidance Operations (TGO) as any kind of visual, voice, mechanical or electronic measure (such as lasers or smoke grenades) of providing targeting information to the pilots."

Tehát önmagában csinálhat tüzérségi tűz vezetést, de önmagában nem csinálhat CAS-t.
És a géppel is akkor beszélhet, ha a JTAC felhatalmazza.

De ezek szerint vannak is az említett alakulatoknál végre ilyen helyek, vagy régi szokás szerint elküldik ilyen tanfolyamra, amit elvégeznek, majd addig nem használják a tudást, amíg az így végül el is kopik?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Na, ez így már oké.

"Request, control, and adjust surface to surface fires (such as artillery, mortars, and naval surface gunfire); Provide close air support (CAS) targeting information to a Joint Terminal Attack Controller (JTAC) or a Forward Airborne Controller (FAC "A") as well as talk directly to the pilot if authorized to do so by the JTAC; and autonomous Terminal Guidance Operations (TGO) as any kind of visual, voice, mechanical or electronic measure (such as lasers or smoke grenades) of providing targeting information to the pilots."

Tehát önmagában csinálhat tüzérségi tűz vezetést, de önmagában nem csinálhat CAS-t.
És a géppel is akkor beszélhet, ha a JTAC felhatalmazza.

De ezek szerint vannak is az említett alakulatoknál végre ilyen helyek, vagy régi szokás szerint elküldik ilyen tanfolyamra, amit elvégeznek, majd addig nem használják a tudást, amíg az így végül el is kopik?
Folyamatosan vannak gyakorlatoztatva.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Többet erről most nem szeretnék mondani, de a szakmai közönségünk elég jól tippelgeti a célirányokat (megint elmorzsoltam egy könycseppet a meghatottságtól :D), hiszen ismerik az általunk megvett nagyobb fegyverrendszereket, melyek többek közt a gyalogsági harcjárművek kiegészítői is lesznek.
A végén meg majd kiderül hogy létezik valahol egy zárt "szakújságírói" fórum vagy facebook csoport, amit az unalmasabb pillanataiban olvasgat és egész végig arra gondolt... :p:D
A casting couch-os/indexes/Pappergeres cikkben is volt tőle egy kikacsintás, csodálkoztam is, hogy senki se kapta fel rá a fejét.

A lynx-el kapcsolatban mondta:
Nem szeretnénk mellébeszélni, komoly kockázat volt ebben a döntésben, de ez a kockázat nagyobbnak tűnik a laikus világ szemszögéből, mint amekkora az valójában volt.
A döntés után percekkel megjelenő szakmai fórumokon tapasztalt kitörő lelkesedés is ezt támasztotta alá.
Ha ránk gondolt (tudjuk :D hány új oldalt is termeltünk azon a napon?! :) ), akkor úgy néz ki rendszeresen is olvassa a fórumot.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
A casting couch-os/indexes/Pappergeres cikkben is volt tőle egy kikacsintás, csodálkoztam is, hogy senki se kapta fel rá a fejét.

A lynx-el kapcsolatban mondta:


Ha ránk gondolt (tudjuk :D hány új oldalt is termeltünk azon a napon?! :) ), akkor úgy néz ki rendszeresen is olvassa a fórumot.
Ha nem is ő, de a PR teamje tuti.