A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 334
113
Szomorú ez az amerika imádat. 40 évig úgy kellett öltözni mint a szovjet katonák. Mert az volt az elvárt ,a menő és modern. De a bocskai túlélte. Most 40 évig az amerikaiakat majmoljuk öltözködésben mert az az elvárt a menő és modern.
Utána jönnek majd a kínaiak a sárga lavórokkal.

Az a "honvéd" a múltkor amelyik betűrte a horgászsapkát hogy valami tengerészgyalogosra hasonlítson űber gáz volt pl. A sima horgászsapka úgy gondolta kevés ahhoz hogy G.I. Joe lehessen. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Vannak emberek, akik amerika/német/orosz/zsidó vagy miegyéb gyűlöletükben még a tűz, a kerék és a kalasnyikov használatát is elvetnék, ha bizonyítva látnák, hogy e vívmányok a gyűlöletük tárgyához köthetőek.

Mások fölvesznek egy baseball sapkát, fogják a kalasnyikovot, MRE csomagot vesznek magukhoz sólet konzerv helyett és szarnak a sárga kínai lavórokra.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én úgy gondolom, hogy vannak olyan szituációk, amikor hadd döntse már el az, aki ott van benne, hogy neki mi a legpraktikusabb és ne állami tervhivatalok koleszterindús aktakukacai a fűtött/hűtött irodából, azt számolgatva, hogy egy szellőző elhagyásával X forintot spórolnak fejfedőnként.

Nyilván az lenne egy járható út, ha ebből lehetne egy használható darabot létrehozni, és akkor valószínű, hogy kevesebben zárkóznának el a viselésétől. De jelenleg ez van és a minőség hiánya teret enged az egyéni megoldásoknak -ami nem feltétlenül baj.

No, meg ez egy agyon rágott téma -szegény bocskai, mint ha csak vele lenne gond a honvédségben- a Combat Gear blogon, részben ugyan ezen résztvevőkkel, felesleges újra parttalan vitába belemenni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
azért az komoly, hogy napokig sapkákon vitatkoztok. :)

Valamivel csak oldani kell a feszkót. És a részemről inkább itt, mert ha a "Magyarország" topikban tenném, akkor közösség tagja elleni erőszak miatt már eljárás folyna ellenem... :( :D

A gyakorló ruhának funkcionálisnak és kényelmesnek kell lennie nem magyarosnak.Magyarosnak a díszelegők ruháinak és az ünnepi egyenruhának kell lennie.

Ezt próbálom én is közölni a publikummal itten már mióta, a magam suta módján. :D



Szerintem praktikussági szempontok alapján kellene erről dönteni.

Mi véd a legjobban a nap és a csapadék ellen. És nem csak szemet/fejet, de a nyakat és a tarkót is.


Szerintem ezekből a szempontokból a boonie a legpraktikusabb.


Tekintélyed semmi, mert először kiröhögnek hogy nézel ki. Aztán megkérdezik hogy gyepmester, parkoló őr vagy jóllakott óvodás vagy-e? Mint egy pizzafutár. Képzeld el a sok negyvenes nagy bajszú , jóllakott főtörzst meg őrnagyot,ezredest. Mint a Szuper Márió úgy néztek ki.

Na de ott pont nem a sapesz milyensége a probléma forrása. Az általad leírt "embertípus" bármiben nevetséges és tekintélytelen kinézetű.




DPRarmyfolks2.jpg


Itt 5-ön van toszósapka,3-on baseball, 3-on orosz katonai,2-őn barett.
A 3 baseballból 1 katonai.
Viszont mind "szakik".

A "toszósapkán" felsírtam a nevetéstől. :DDD Azmelyikaz amúgy?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Meg is találtam a honvédségünk számára ideális fazonút:
boonie.jpg~original



Szomorú ez az amerika imádat. 40 évig úgy kellett öltözni mint a szovjet katonák. Mert az volt az elvárt ,a menő és modern. De a bocskai túlélte. Most 40 évig az amerikaiakat majmoljuk öltözködésben mert az az elvárt a menő és modern.

És azok rothadó kapitalista-imperalista disznók már a végsőkig kitartó oroszokat is legyőzték... Mivé lett a világ... :( :D

0_8cad4_b3a82cbf_XL.jpg


614952744d1.jpg




Utána jönnek majd a kínaiak a sárga lavórokkal.

Na azt már nem! Akkor inkább emigrálok a Marsra!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Civil eredetű szleng, nagyon beöltözik valaki télen, de azért a fülei kilógnak a feltekert aljú sapi alól, ahogy feljebb a donbasziak is viselik. Kicsit vicces ahogy kinéz, de látszik, hogy komolyan gondolja, komolyan készül a dologra, ami a hideg. Ennek a hidegnek a helyébe van behelyettesítve egy másik komoly dolog, a toszás.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
blogen

Aha, értem már. Na most is tanultam valamit. Egyébként én úgy szoktam az ilyen sapkát hordani, hogy ráhúzom a füleimre annyira, hogy még a hallójáratot ne takarja.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Civil eredetű szleng, nagyon beöltözik valaki télen, de azért a fülei kilógnak a feltekert aljú sapi alól, ahogy feljebb a donbasziak is viselik. Kicsit vicces ahogy kinéz, de látszik, hogy komolyan gondolja, komolyan készül a dologra, ami a hideg. Ennek a hidegnek a helyébe van behelyettesítve egy másik komoly dolog, a toszás.

Magyarországon feltekerni szerintem nem szokás, és amit feltekernek az oroszok az nekem inkább a vékonyabb anyagú símaszknak tűnik "olyan" helyzetekre.
A magyar vidéken már-már művészeti ággá vált, hogy ki tudja úgy a fejére biggyeszteni a -dokk- sapkát, hogy az még megálljon de mégis megmaradjon légies könnyedsége. Mellesleg igen praktikus megoldás például koszos munka, disznóvágás alkalmával, mikor ki be járkál az ember fűtött és fűtetlen hely között, de a sapkát nem akarja mindig összetaperolni és le-fel venni. Meg nagyon praktikus fejmegfázósaknak is. :)))
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Na akkor itt az én véleményem:
Egy nemzeti hadsereg egyenruhájának (is) utalnia kell a katona hovatartozására. Erre nem elég a vállra varrt piros-fehér-zöld címer.
A bocskai sapka pl. pont egy ilyen jellegzetesség. Lehet hogy nem a legkényelmesebb de szerintem lehetne rajta modernizálni, javítani.
A harcmezőn úgyis a rohambili van előírva.
A bézból sapi az amerikai. Eggyé vált az amerikai kultúrával, ezért tekintik elfogadhatónak az USA-ban. DE! Mi nem vagyunk jenkik, és ne is akarjunk azok lenni.
A Bézból sapkán semmi helye a katonai sapkarózsának, sem a rangjelzésnek, vagy alakulatjelvénynek.
A baretten, a bocskain vagy a bundesver csákón van ezek közül legalább egynek hely.
A bézbólsatyit hagyjuk meg a speciális erők különcségeinek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
A bézból sapi az amerikai. Eggyé vált az amerikai kultúrával, ezért tekintik elfogadhatónak az USA-ban.

Semmi köze Amerikához, mivel globális viselet. Az egész világ hordja.

DE! Mi nem vagyunk jenkik, és ne is akarjunk azok lenni.

Rég rossz ez így, mert nekem te ne mond meg, hogy mi akarjak lenni! Pláne nem akarok retardmagyar lenni, nacionalista tökfilkók tervezte nevetséges hacukákban! Amelyeknek ráadásul minden eleme idegen eredetű, mert a huszárcsákót leszámítva nincs a modern időkben is használt és egyértelműen magyar tervezésű katonasapka.

A Bézból sapkán semmi helye a katonai sapkarózsának, sem a rangjelzésnek, vagy alakulatjelvénynek.

multicam-mmyhffwuje.jpg

Pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jól hasznosítható hely van rajta, mint bármilyen más sapkán!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Itt jegyzem meg, hogy a nacionalisták mindig a bocskai modernizálásával jönnek. Csakhát ez üres blabla, mert akik modernizálták a saját "bocskai" verziójukat, mint a németek a második világháború alatt, azok lényegében baseball sapkát csináltak belőle, mert ez az egyetlen lehetséges modern sapkaviselet:

sku262mmulti.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Az Egyesült Államok fegyveres erejénél általánosan elterjedt, a hadseregben a különféle alakulatok jelképeit viselők mellett a középen amerikai zászlót viselő a leggyakoribb és természetesen a haditengerészetnél alapviselet. A brit haditengerészetnél biztosan tudom, hogy hivatalos viselet, hogy a brit szárazföldi csapatoknál csak engedélyezett, vagy hivatalos e, abban nem vagyok biztos. A németeknek van saját, baseball sapka jellegű használható sapkájuk, ami még a világháborús innovációjuk eredménye (amit az amerikai csapatok praktikus tábori sapkái inspiráltak nem kicsit!). A francia katonasapka lényegében egy baseball sapka, stb.

Én magyar viszonylatban valami olyasmire tudok gondolni, mint a német sapka, csak méginkább fejre simuló formában, de elöl egy kicsit kicsúcsosodhat, körülbelül ennyire:
flectarn_field_cap.jpg


Persze ezek nélkül a régi sapkák formavilágát idéző fölösleges hagyományőrző varrások és szabásminta nélkül.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
T1S47dXildXXcGpz7W_023952.jpg

Amcsi tábori sapka. Hát ez messze nem bézból.
SS-oakleaf-cap-green.jpg

ez meg egy német dizájn. Ez a mi bocskaink helyett, ez alapján tervezett modernebb bocskai változat ideális lehetne.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
SS-oakleaf-cap-green.jpg

ez meg egy német dizájn. Ez a mi bocskaink helyett, ez alapján tervezett modernebb bocskai változat ideális lehetne.

Hát nem, ez egy speciális német design, a csapatok rendszeresített sapkája ez a kis fejresimuló:
o-BUNDESWEHRSOLDATEN-facebook.jpg


Ha viselik egyáltalán, mert a harcmezőn sokan még ettől is megszabadulnak az első adandó alkalommal baseball sapkára cserélve azt:
gutt_f.jpg


Egyszerűen nem alkalmas katonai felszerelésnek az, amit a katonára csak erőszakkal lehet rákényszeríteni és saját jószántából nem viselné.