A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A profi katona alapkiképzése is pont úgy indul, mint a sorosé, tele szívatásokkal. Háborúban egy sorkatonából is válhat harcos.
A sorkatonaság fenntartása békeidőben fölösleges, háborúban szükséges.
 

hcsibor

New Member
2012. február 28.
16
0
1
Régen sokat jártam Svájcba. Ott olyan hülyeséggegkel futottam össze, mint a lövészet után talán 105-ös tarackot hazavitt kipucolni, és utána beállította a kert végébe. Stg 90 karabély + gránátvető a sarokba támasztva. Ha a lőtérre 9 para, vagy 5,56 lőszer használó fegyverrel ment, ingyen, vagy jelentős kedvezménnyel használhatta. Csak kérdezem az itt jelenlévőktől, mégis hogy gondolják komolyan ezt a tartalékos területvédő rendszert? Mégis mivel, és hogyan?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Régen sokat jártam Svájcba. Ott olyan hülyeséggegkel futottam össze, mint a lövészet után talán 105-ös tarackot hazavitt kipucolni, és utána beállította a kert végébe. Stg 90 karabély + gránátvető a sarokba támasztva. Ha a lőtérre 9 para, vagy 5,56 lőszer használó fegyverrel ment, ingyen, vagy jelentős kedvezménnyel használhatta. Csak kérdezem az itt jelenlévőktől, mégis hogy gondolják komolyan ezt a tartalékos területvédő rendszert? Mégis mivel, és hogyan?

Úgy, hogy nem otthon van tartva a fegyver, hanem -én legalábbis ezt pártolom- a helyi rendőrkapitányságokon, ahol gyakorlatra, vagy más, meghatározott esetre azt a raktárból kiadják, mindenkinek névre szólóan. Szerintem minden kapitányság max. fél óra alatt elérhető. Az egyéb felszerelések pedig otthon vannak. A fegyvereken felül még minden kapitánysághoz pár teherautót, terepjárót be lehet állítani -ami a "nemzetőrséghez" tartozna. Járásonként amúgy sem lehet 100-200 fő önkéntesnél többre számítani (vidéken).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="hcsibor">Régen sokat jártam Svájcba. Ott olyan hülyeséggegkel futottam össze, mint a lövészet után talán 105-ös tarackot hazavitt kipucolni, és utána beállította a kert végébe. Stg 90 karabély + gránátvető a sarokba támasztva. Ha a lőtérre 9 para, vagy 5,56 lőszer használó fegyverrel ment, ingyen, vagy jelentős kedvezménnyel használhatta. Csak kérdezem az itt jelenlévőktől, mégis hogy gondolják komolyan ezt a tartalékos területvédő rendszert? Mégis mivel, és hogyan?

Úgy, hogy nem otthon van tartva a fegyver, hanem -én legalábbis ezt pártolom- a helyi rendőrkapitányságokon, ahol gyakorlatra, vagy más, meghatározott esetre azt a raktárból kiadják, mindenkinek névre szólóan. Szerintem minden kapitányság max. fél óra alatt elérhető. Az egyéb felszerelések pedig otthon vannak. A fegyvereken felül még minden kapitánysághoz pár teherautót, terepjárót be lehet állítani -ami a "nemzetőrséghez" tartozna. Járásonként amúgy sem lehet 100-200 fő önkéntesnél többre számítani (vidéken). </blockquote>

Elméletben működik. A gyakorlatban azt csiripelték a madarak, hogy a rendőrség az ország nagy részén összefonódtak a... (na most hogy írjam le hogy ne legyen rajtam fogás...) a csúnya "bőrkabátos" bácsikkal.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Utáljuk a liberalizmust mi?? De a kiképzésben lehetőleg hagyják meg a szabadságjogokat és ne beszéljenek gorombán az őrmesterek"

Nekem erről a south park egyik része jutott eszembe amikor a tábornok nem (mondott semmi rosszat a fiatal kiskatonának) csak hangosan kiabált vagyis adta a parancsot erre kiskatona sírni kezdett és azt mondta: ŐŐŐHHH ŐŐHH AZÉRT MÉG NEM KELL ENNYIRE KIABÁLNI!!!!

Ez nálam kib-szott vicces volt apám szerint meg ilyen a mai fiatalság .
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 278
16 043
113
"Utáljuk a liberalizmust mi?? De a kiképzésben lehetőleg hagyják meg a szabadságjogokat és ne beszéljenek gorombán az őrmesterek"

Nekem erről a south park egyik része jutott eszembe amikor a tábornok nem (mondott semmi rosszat a fiatal kiskatonának) csak hangosan kiabált vagyis adta a parancsot erre kiskatona sírni kezdett és azt mondta: ŐŐŐHHH ŐŐHH AZÉRT MÉG NEM KELL ENNYIRE KIABÁLNI!!!!

Ez nálam kib-szott vicces volt apám szerint meg ilyen a mai fiatalság .

Lehet kiabálni azzal, aki értetlen, vagy engedetlen, de aki normálisan áll hozzá, azzal azért puszta erőfitogtatásból nem kell izmozni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="Roni">"Utáljuk a liberalizmust mi?? De a kiképzésben lehetőleg hagyják meg a szabadságjogokat és ne beszéljenek gorombán az őrmesterek"

Nekem erről a south park egyik része jutott eszembe amikor a tábornok nem (mondott semmi rosszat a fiatal kiskatonának) csak hangosan kiabált vagyis adta a parancsot erre kiskatona sírni kezdett és azt mondta: ŐŐŐHHH ŐŐHH AZÉRT MÉG NEM KELL ENNYIRE KIABÁLNI!!!!

Ez nálam kib-szott vicces volt apám szerint meg ilyen a mai fiatalság .

Lehet kiabálni azzal, aki értetlen, vagy engedetlen, de aki normálisan áll hozzá, azzal azért puszta erőfitogtatásból nem kell izmozni.
</blockquote>

A kiképzési módszerek még nálunk voltak a leghumánusabbak és még ettől is félre áll a szád? Nem fognak egyesével foglalkozni a katonákkal, kinek-kinek a lelkiállapota és teherbíró képessége szerint. Valamint az őrmesterrel keményebben bántak kopaszon. Ha 180 embert kell átkiabálnod, nem suttoghatsz.
Az erőfitogtatás meg ahhoz kell, hogy megtanuld, hol a helyed a sorban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 724
113
<blockquote rel="hcsibor">Régen sokat jártam Svájcba. Ott olyan hülyeséggegkel futottam össze, mint a lövészet után talán 105-ös tarackot hazavitt kipucolni, és utána beállította a kert végébe. Stg 90 karabély + gránátvető a sarokba támasztva. Ha a lőtérre 9 para, vagy 5,56 lőszer használó fegyverrel ment, ingyen, vagy jelentős kedvezménnyel használhatta. Csak kérdezem az itt jelenlévőktől, mégis hogy gondolják komolyan ezt a tartalékos területvédő rendszert? Mégis mivel, és hogyan?

Úgy, hogy nem otthon van tartva a fegyver, hanem -én legalábbis ezt pártolom- a helyi rendőrkapitányságokon, ahol gyakorlatra, vagy más, meghatározott esetre azt a raktárból kiadják, mindenkinek névre szólóan. Szerintem minden kapitányság max. fél óra alatt elérhető. Az egyéb felszerelések pedig otthon vannak. A fegyvereken felül még minden kapitánysághoz pár teherautót, terepjárót be lehet állítani -ami a "nemzetőrséghez" tartozna. Járásonként amúgy sem lehet 100-200 fő önkéntesnél többre számítani (vidéken). </blockquote>

Már csak egy külföldről szervezett Majdan2 hiányzik és kész Szíria lenne kis hazánkból.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azért az a bézból sapka odabax, már azt hittem Torockai egyik mezőőre ül az autóban.

Neked tutira sapkafóbiád van, utálod a bézbózt, a boonie-t... :D Igaz, én meg a bocskaitól kapok frászt, mert az valami rendkívül idétlen.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="antigonosz">Azért az a bézból sapka odabax, már azt hittem Torockai egyik mezőőre ül az autóban.

Neked tutira sapkafóbiád van, utálod a bézbózt, a boonie-t... :D Igaz, én meg a bocskaitól kapok frászt, mert az valami rendkívül idétlen.
</blockquote>

Hát, ha már valami idétlen, akkor a barett az az. És az ma mégis menő, mert "kúl" arcok hordták/hordják. Ha az amerikánusok huszárcsákóban nyomnák, meg átvenné más nemzet is, akkor a katonáknak egyből eleredne ettől is a nyála, ma persze fújolnának érte. Talán a Don Matteoban láttam, hogy az olasz pénzügyőrök(?) még a közelmúltban is viselték a kétsarkú (Napóleon, ha úgy ismerősebb) kalapot. Az milyen tuti már!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="antigonosz">Azért az a bézból sapka odabax, már azt hittem Torockai egyik mezőőre ül az autóban.

Neked tutira sapkafóbiád van, utálod a bézbózt, a boonie-t... :D Igaz, én meg a bocskaitól kapok frászt, mert az valami rendkívül idétlen.
</blockquote>

Pedig, az MAGYAR! Az nem lehet "jelképünk"? Mint valamikor a huszár öltözék? Megjegyzem, a mai napig használatos néhány szomszédos országban! Ne menjek messzire: Anglia, ja: groszbritan! Éljen a király!
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Azért van annak egy diszkrét bája, hogy a szomszédos országok sorra jelentik be a fejlesztéseiket, beszerzéseiket, közben ti ebben a topikban a gyakorló sapkáról vitatkoztok.