A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
@pöcshuszár ,nevetni könnyű.Megoldást találni némileg nehezebb.
Mint ahogy a "Nekünk ilyen szarok nem kellenek" kijelentésed is azt mutatja,hogy nem gondolod át,mielött leirod.Összeállitottam egy követelményrendszert,aminek alapja egy lehetséges konfliktus prioritási lista.Végigmentél rajta?átgondoltad,tételesen megcáfoltad a pontjait?Nem.
"Nekünk nem az kell,hanem a legjobb!"Mire,a legjobb?Pohorovkai találkozóharcra?És ha az nem lesz?
 
K

kamm

Guest
Negannak pontosan az fáj, hogy a legapróbb részletekig nincs tájékoztatva.
En nem rola beszelek.
A problemam az, hogy ir egy cikket valaki, nem szakertokent probalja kiokumlalni az itt-ott elejtett szamokbol, mi mennyi, majd mindennek elhorjduk stb, mert 'miert nem baratkozik a HM-mel' hogy megkapja a pontos szamokat... na ne vicceljunk mar. Kozerdeku, nyilvanos adat, mennyit koltenek barmire. Regen fenn kellene lennie valahol, amikor alairtak, de legkesobb a hitelfevetel kapcsan kellett volna kozzetenni.

A Honvédelmi Minisztérium költségvetéseinek fő számai minden Költségvetésben benne vannak előre, meg utólag ott vannak (még ha nehezen kibogozhatóan is) a Végelszámolási Törvényben.
Ez egyreszt elore nem tudhato, masreszt az nem is torvenyes, hogy egy evig rejtegetik, teljesen abszurd.Te is tudod, hogy ennek nem igy kellene mennie, ez a regi, komcsiktol megmaradt beidegzodes, ez a beteges titkozolas, ahogy paran itt mondjak.

Te pl. meg tudod mondani, hogy az NGAD miből fejlesztődik évek óta a US Air Force berkeiben? Na látod!
Egyreszt nem latom be, mennyi koze van az amerikai ktgvetesnek ill jogrendnek a magyarhoz, masreszt nem az volt a kerdes, hogy mibol, hanem mar ott elakadtunk hogy mennyi, harmadreszt igen, barmire ra tudsz keresni, itt egeszen elkepeszto modon nyilvanos minden (kb megtehetjuk, ha nagykepuen akarom szummazni a hozzaallast.) Ha nagyon akarod, te is meg tudod talalni, mi mennyi, no meg nalunk mindenre van penz, hitelt a penznyomda biztosit. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 649
25 312
113
Engem nem lehet Fideszpártisággal vádolni. Amit írtál egyrészt marhaság, másrészt sértő a fegyveres testületekben dolgozó rendőrök, katonák ellen. Amivel egyetértek, hogy a rendőrség gazdaságvédelemmel foglalkozó szervezeteinek már régen le kellett volna tartoztatin a NER-es cégek vezetőit és holdudvar felét, lásd máshol megteszik (Szlovákia). De a katonák és a rendőrök Magyarországot és nem a regnáló kormánypártot védik. A Leopard2A7 az egyik legmodernebb nyugati harckocsik, a Gidran, pedig mivel olcsóbb mint a nyugati konkurencia - nem véletlen a német részvétel a gyártásban - szintén jó megoldás. Az ellenzéki sajtó mint olyan minimál létezik, mert az ATV és a Népszabadság az egyetlen médiumuk, amelyet rádásul módon támogat a fidesz (kávzi öfelsége ellenzéke stílusban), ahogy A DK-t is, mert ahogy Simicska és a többi ellenfél cégeit kinyirák, úgy Feri cégeivel is megtehetnék, de nem teszik, mert Ő miatta, nem szavaznak oda akik, külhoni magyarok, és a nem szavazok nagy része. Ellenzéki média még a netes lapokból a 444,24 CUBIT stb. valamint a TV-s RTL csoport, amely próbál azért lavírozni, de mivel a hazai konkurense NER-es egyértelmű támogaást kap, ezért az ellenzék szövetségese..
Értő olvasásra kellene tanítani az embereket.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
@pöcshuszár ,nevetni könnyű.Megoldást találni némileg nehezebb.
Mint ahogy a "Nekünk ilyen szarok nem kellenek" kijelentésed is azt mutatja,hogy nem gondolod át,mielött leirod.Összeállitottam egy követelményrendszert,aminek alapja egy lehetséges konfliktus prioritási lista.Végigmentél rajta?átgondoltad,tételesen megcáfoltad a pontjait?Nem
Hogy te egy másodfokú egyenletre keresel megoldást, vagy a magyar haderő fejlesztésére, az nagyjából érdektelen. Mivel mindezt egy internetes fórumon teszed. Majd sokkal jobban fognak figyelni a követelményrendszeredre, amikor bekerülsz a MH Vezérkarába.
Ez különben - ahogy le is írtad - a TE követelményrendszered.
Attól, hogy nem állok veled le erről diskurálni, attól még lehet elképzelésem. Értem, én hogy ez téged szórakoztat, de gyakran a túltolt harcászkodásodba belemenni olyan, mint amit a kedves Ford Fairlane barátunk említett a sajtreszelővel kapcsolatban... :D

"Nekünk nem az kell,hanem a legjobb!"Mire,a legjobb?Pohorovkai találkozóharcra?És ha az nem lesz?
Nem olyan nagyon bonyolult az egyenlet azért.
Ha minimális hadrafogható katonával tudsz számolni akkor nem nagyon van más opció. Nekem sem van ez kedvemre, de ezek a társadalmi folyamatok. Van nekem is rengeteg ötletem a felduzzasztásra (lásd még a tartalékosok ösztönzési ötleteim), de egy ekkora gazdaság nem képes jóval nagyobb állandó (profi) haderőt eltartani. Az eltartás alatt a tartós finanszírozást értem. Jelenleg abban az állapotban vagyunk, amikor egy drasztikus technológiai fejlődésen megy keresztül a világ összes hadereje. Mázlink, hogy mi ezzel párhuzamosan kezdtünk átfogó fejlesztésbe. Így a vége egy a méreténél nagyobb harcértékű haderő lehet. De csak maradjunk a Digitális Katona programnál. A németek IdZ-je most vált combat ready-vé. És valljuk be még az sem a miniatürizálás csúcsa! Kellett hozzá vagy 13 év az első proto megjelenése óta. Szóval ne várd, hogy a Zrínyi program a meghírdetésének 4. évében teljes képet mutasson.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
Kefir egyébként tipikus példája annak,hogy mennyire nem értitek meg a gondolkodásmódomat.(nameg annak,hogy továbbra sem vesztek részt @Pogány olvasásértelmezési fejlesztő óráin.Ugyanis azt irtam,hogy új gépet csak az F35öst venném meg.Egyébbként meg gyorsan lecsapnák a svédek second hand Gripen Cire-és modernizáltatnám őket,HA MEGÉRI).Kfir NG 30milka,új hajtóművel,új és igenmodern harcrendszerekkel.Hogy ennek ellenére a Gripen E harcértéke nagyobb?Valószinűleg igen.Mondjuk 150%-ka.Másfélszerese,póriasan.És az ára?4x-ese.De legyen csak 3x-sa.Vagyis Egy Gripen E árábol kefirekkel 2Xes harcértéket állitok elő.Vagy megelégszem a Gripen Evel előállitható harcértékkel,és akkor a fele pénzem felszabadul másra.Akármire,mert minden kell.Rakétatüzérségre,ABM rendszerre,vagy éppen gatyára,fizetésre,toborzásra-akármire.
Mert magasrol teszek rá,hogy mi a gép pontos tipusa.Az érdekel,hogy mi az a harcérték,amit a hadszintéren fel tud mutatni,és mennyiért.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 928
113
@pöcshuszár ,nevetni könnyű.Megoldást találni némileg nehezebb.
Mint ahogy a "Nekünk ilyen szarok nem kellenek" kijelentésed is azt mutatja,hogy nem gondolod át,mielött leirod.Összeállitottam egy követelményrendszert,aminek alapja egy lehetséges konfliktus prioritási lista.Végigmentél rajta?átgondoltad,tételesen megcáfoltad a pontjait?Nem.
"Nekünk nem az kell,hanem a legjobb!"Mire,a legjobb?Pohorovkai találkozóharcra?És ha az nem lesz?
jajjj, érdekes ezt egy olyantól hallani (főleg úgy hogy huszárnak mondod) aki egy 45 éves géppel házal mint valami leragadt jehova, ha olyan jó a követelmény rendszered mint aminek alapján jössz a kefirrel akkor hagyjuk inkább...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
En nem rola beszelek.
A problemam az, hogy ir egy cikket valaki, nem szakertokent probalja kiokumlalni az itt-ott elejtett szamokbol, mi mennyi, majd mindennek elhorjduk stb, mert 'miert nem baratkozik a HM-mel' hogy megkapja a pontos szamokat... na ne vicceljunk mar. Kozerdeku, nyilvanos adat, mennyit koltenek barmire. Regen fenn kellene lennie valahol, amikor alairtak, de legkesobb a hitelfevetel kapcsan kellett volna kozzetenni.
Én alapvetően Negan általános hozzáállására írtam ezeket. Persze nekem is jobban esne, ha kicsit több infó lenne, de akkor meg az nem lenne elég.
Alapvetően ez nekem egyelőre csak a hobbym. De belátom, hogy miért titkolóznak, még ha némileg túltoltan is.
A NASAMS-os cikk viszont szakmai cikknek próbálta álcázni magát, de irdatlan faszságokkal van tele. Itt a legtöbben amiatt akadtak ki.

Ez egyreszt elore nem tudhato, masreszt az nem is torvenyes, hogy egy evig rejtegetik, teljesen abszurd.Te is tudod, hogy ennek nem igy kellene mennie, ez a regi, komcsiktol megmaradt beidegzodes, ez a beteges titkozolas, ahogy paran itt mondjak.
Igazság szerint a Gripen szerződései sem nyilvánosak. Annyit tudunk csak, hogy kb. mennyibe kerül évente, hány gép van benne, és hogy mennyi a keret a repült órákra. Slussz!
Pedig azóta már egy pár kormány feloldhatta volna a szerződés titkosságát, kormányzó párttól függetlenül. Nem tették. Ez egy ilyen bolhacirkusz. Ezen szerintem felesleges rágódni. De azt pl. el tudod hinni, hogy még mindig nem teljesen nyilvánosak az Ügynök Akták?

Egyreszt nem latom be, mennyi koze van az amerikai ktgvetesnek ill jogrendnek a magyarhoz, masreszt nem az volt a kerdes, hogy mibol, hanem mar ott elakadtunk hogy mennyi, harmadreszt igen, barmire ra tudsz keresni, itt egeszen elkepeszto modon nyilvanos minden (kb megtehetjuk, ha nagykepuen akarom szummazni a hozzaallast.) Ha nagyon akarod, te is meg tudod talalni, mi mennyi, no meg nalunk mindenre van penz, hitelt a penznyomda biztosit.
A különbség a 2 ország között, hogy az USA elsősorban elrettenteni akar a haderejével, mig mi inkább titkolnánk. Azt is, ha szar állapotban van, meg azt is, ha éppen brutál felívelő pályán...
De az NGAD programra hiába is kerestél volna az elmúlt 4-5 évben a US Government bármilyen platformján, akkor sem találtál volna róla semmit.
Az az igazság, hogy szerintem eddig sem volt túl sok érv amellett, hogy full átlátható programot vigyenek, de a fentebb említett angol és pl. cseh programokat látva tegyük össze a 2 mellső lábunkat, hogy csak korlátozott a tájékoztatás...:)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
USA elsősorban elrettenteni akar a haderejével, mig mi inkább titkolnánk.
_-Az a jó fegyver,és az a jó hadsereg,amit nem kell bevetni sohasem,mert puszta létével eléri célját-Szun Tzu
Miről is irt a Szun mester 2500 éve?Az elrettentésről.
És megintcsak ismételnem kell magam.Mivel szerződés kötelez minket,a lehetséges potenciális ellenfelek elől mi nem titkolunk el semmit.Csak a magyar állampolgár elöl van eltitkolva.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
jajjj, érdekes ezt egy olyantól hallani (főleg úgy hogy huszárnak mondod) aki egy 45 éves géppel házal mint valami leragadt jehova, ha olyan jó a követelmény rendszered mint aminek alapján jössz a kefirrel akkor hagyjuk inkább...
No,akkor most olvasd el az eggyel följebb lévő hsz-omat,és próbáld meg értelmezni....
Azután,a haderőfejlesztés céllal van.Meg körülményei.Itt önálló honvédelmi képességről beszélnek,és egy NATO ho alárendeltségbe illó gépesitett dd-t meg csinálnak.És eközben olyasvalamire készülünk,ami nagy valószinűséggel egyszerüen nem következik be.Mint a Maginot vonal.Az kiválóan felkészült az I vh-ra,csak éppen a II.vh következett be.Arra meg nem volt jó.
 
K

kamm

Guest
Én alapvetően Negan általános hozzáállására írtam ezeket. Persze nekem is jobban esne, ha kicsit több infó lenne, de akkor meg az nem lenne elég.
Alapvetően ez nekem egyelőre csak a hobbym. De belátom, hogy miért titkolóznak, még ha némileg túltoltan is.
A NASAMS-os cikk viszont szakmai cikknek próbálta álcázni magát, de irdatlan faszságokkal van tele. Itt a legtöbben amiatt akadtak ki.
Mondom, tegyek nyilvanossa legalabb az alairt szerzodesek erteket - nem a reszleteket akarja kiteregetni senki - es akkor lehet bubogni az ostoba ujsagirokrol, semmi problema.
Igazság szerint a Gripen szerződései sem nyilvánosak. Annyit tudunk csak, hogy kb. mennyibe kerül évente, hány gép van benne, és hogy mennyi a keret a repült órákra. Slussz!
A NASAMSrol semmit. Errol beszelek.

Pedig azóta már egy pár kormány feloldhatta volna a szerződés titkosságát, kormányzó párttól függetlenül. Nem tették. Ez egy ilyen bolhacirkusz. Ezen szerintem felesleges rágódni.
Meg1x: nem a reszleteket hianyoljuk, hanem az alapveto ktgvetesi tetelek osszeget: mennyi a NASAMS 3 rendszere (norveg es esetleg amerikai), mennyi a raketarendeles osszege (amerikai.)
Cirka harom szam: X megy a norvegoknak, esetleg ha kulon fizetjuk, akkor Y az amcsiknak a radarert, valamint Z a teljes AMRAAM szerzodes osszege, amibol W-ert vasaroltunk most be.
Ennyi lenne az egesz.


De azt pl. el tudod hinni, hogy még mindig nem teljesen nyilvánosak az Ügynök Akták?
Abban nyakig benne van mindket oldal. Szanalmas az egesz.

A különbség a 2 ország között, hogy az USA elsősorban elrettenteni akar a haderejével, mig mi inkább titkolnánk. Azt is, ha szar állapotban van, meg azt is, ha éppen brutál felívelő pályán...
Egyreszt nincs ki elol, mert a NATOn keresztul mindennel tisztaban vannak a romanok is, masreszt nem bizalmas reszleteket akar senki publikusan latni, hanem minimum az alairt szerzodesekkel elkoltott osszegeket, tetelesen. Semmi szokatlan nincs ebben.

De az NGAD programra hiába is kerestél volna az elmúlt 4-5 évben a US Government bármilyen platformján, akkor sem találtál volna róla semmit.

Huh? Dehogynem. :)
6 eve azonnal irtak rola, amint bejelentettek - sot, meg a fundingot is taglaltak:

March 7, 2015: https://www.defensenews.com/air/2015/03/07/planning-begins-for-usaf-next-gen-air-dominance/

"The Next-Generation Air Dominance program will be the first pilot program for the Air Force's new Capability Collaboration Team (CCT) structure, part of a broader strategic process unveiled by Gen. Mark Welsh, Air Force chief of staff, at last month's Air Force Association convention in Orlando.

The CCT comprises a number of operational, scientific and technical experts from an array of backgrounds, including the Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), the Air Force Research Labs and the major commands. The group will explore in depth various options that could matter in the future, before putting out a product with two components.

The first is a list of technologies the CCT has decided will be needed for air superiority in 2030. The second is a road map for how to achieve those technologies.

For example, the CCT could decide that directed energy weapons are a key part of the strategy. It will present to the chief and secretary a guide for what areas of directed energy need investment, how those investments should be prioritized, and perhaps most importantly, a timeline for when those investments would need to pay off in order to be fielded by 2030.

Johnson said the goal is to be able to guide limited research and development funds from being spread to many projects — with the hope that one works out — toward being focused on a small handful of technologies.

"It's not about a decision to start a program, to go do x, y and z," Johnson said. "It's not a decision to go build the next-generation fighter. It's a set of decisions about what more do we want to learn, how do we want to learn it, and how fast do we want to learn it? It's 'out of this set of technologies, we want to chase these four.' "

Timewise, the CCT will begin meeting in the next few weeks. It will spend the next three years researching technologies before presenting a final product in 2018."



March, 2015: https://nationalinterest.org/feature/f-35-needs-bigger-more-powerful-engine-12491

"Ultimately, it is looking likely that the Navy and Air Force will develop different airframes that share some technology like engines. “We are looking at this technology application to the NGAD [Next Generation Air Dominance] next-gen airplane,” McCormick said. “It won’t be the same engine. The engine we design for an F-35 is not the engine that wants to go into the next-gen airplane. We want to inform that engine design with this suite of technologies and look to a common core philosophy.”"

December, 2015: https://defensereview.com/northrop-...th-laser-weaponscannon-hittin-the-sweet-spot/

"Northrop Grumman NG Air Dominance (NGAD) Low-Observable/Stealth Multirole and Potentially-Supersonic ‘Superjet’ Jet Fighter Aircraft Prototype Armed with Laser Weapons/Cannon!: Hittin’ the ‘Sweet Spot’ with the ‘Baby B-2’ F/A-XX"

December, 2015: https://breakingdefense.com/2015/12/northrop-unveils-sixth-gen-fighter-concept/

"However, the Northrop aircraft appears to build in more of the all-aspect stealth lessons of the B-2. If range and payload are key parameters for these stealthy aircraft, they’re likely to be damn big for fighters and to incorporate many of the lessons learned from the B-2 — and, we assume, from the B-3 (LRSB). I asked Hernandez if the sixth generation fighter would end up as the Center for Strategic and Budgetary Assessments (CSBA) study posits — really big aircraft with very long range — and he went straight on with his presentation.

Northrop Grumman paid for my hotel and flew reporters to and from California on a corporate jet."



Az az igazság, hogy szerintem eddig sem volt túl sok érv amellett, hogy full átlátható programot vigyenek, de a fentebb említett angol és pl. cseh programokat látva tegyük össze a 2 mellső lábunkat, hogy csak korlátozott a tájékoztatás...:)
Nem errol van szo, hanem az alairt ktgvetesi teteleket erinto szerzodesek osszegerol, annak tenyleg nyilvanosnak kell lennie.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 634
11 339
113
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 236
113
Most már igen! De elvileg már repülő prototípus létezik. Az elmúlt években viszont senkinek sem volt fingja sem róla. :)
Arról, hogy minek a fejlesztésére kérnek (és adnak) pénzt az USAF-nak, úgy tudom, valamilyen kongresszusi bizottság előtt kell megindokolniuk. Az, hogy Doe Joe nem tudott róla (bár szerintem még az is lehet, hogy tudott), nem releváns. A Kongresszus tudta, mire adta a zsét, és számon is kér(het)i...
Nem-nem! Erre van a Honvédelmi Bizottság. Nekik a minősített anyagokba is van betekintése. Bármelyik tag feljelentést tehet Katonai Főügyészségen.
Ők a minősített információkkal terhelt ügyekben is eljárhatnak.
Az miért minősített információ, ha lopnak, vagy felmerül a gyanú, hogy nem megfelelően használják fel a közpénzt? Az bizony közérdekű adat/hír. Az nem közérdekű, hogy milyen paraméterei/képességei vannak a haceszközöknek, de az már igen, hogy megfelel-e a beszerzett eszköz a követelményeknek, vagy sem.
Sosem lesz! Sehol sincs! Most ebből van a balhé Angliában. Johnson egyik fő választási ígérete volt, hogy nem nyúl a sereg létszámához. Most úgy néz ki 10.000+ főtől szabadulnak majd meg. Vagy vegyük a volt Boeing alkalmazott USA MOD F-15 beszerzését.
Egyrészt egyből mondhatom Izraelt, ahol nyilvánvalóan egyetértés van/volt a kérdésben attól függetlenül, hogy a Likud (pl. Begin) vagy a Munkáspárt (pl. Peresz) volt/van hatalmon. De ugyanez a helyzet pl. Franciaország, az USA és Oroszország esetén is. (Utóbbi esetében ez a saját véleményem, a többi tény.)
Az ÁSZ-nak vagy az Országgyűlésnek milyen kompetenciája van a Kefir harcértékét tekintve? Különben a Honvédelmi Bizotság pontosan az országgyűlési kontrollt hívatott ellátni. Országgyűlési képviselők alkotják a pártok delegált szakpolitikusai. Hogy nálunk ez egy 2/3-ados Parlamenthez kapcsolódik? Ez van. Beszoptuk.
Az ÁSZ a Honvédség gazdálkodásának törvényességét, így például a beszerzések pénzügyi ellenőrzését végzi. Azt meg nem értem, miért ismétled meg más szavakkal, amit leírtam (az Országgyűlés szerepe), és hogyan jön ide a kétharmad.
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 827
76 965
113
Közbeszerzési értesítőből...

"Ajánlati/részvételi felhívás

„NATO üzemanyag telepek karbantartása 2021-2022”

Két repülőtéri NATO üzemanyag telep karbantartása, hitelesítése, javítása az alábbiak szerint:
1. MH 59. SZDRB
2. MH PBRT

A teljesítés helye: MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis (Kecskemét); MH Pápa Bázisrepülőtér (Pápa)

A részletes követelményeket a Részvételi dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza.

Bírálati szempontok
Az összességében legelőnyösebb ajánlat az alábbiak szerint az alábbiakban megadott részszempontok
1. Éves karbantartási díj (Ft/év). Súlyszám 8
2. Kiszállítási költség rendkívüli meghibásodás esetén (Ft/km). Súlyszám 1
3. Óradíj rendkívüli meghibásodás esetén (Ft/óra). Súlyszám 1

Műszaki és/vagy szakmai alkalmasság
Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, ha nem rendelkezik a felhívás feladásától visszaszámított 5 évben (60 hónapban) megkezdett és befejezett, szerződésszerűen teljesített referenciával legalább az alábbiak szerint:
– legalább 1 db, minimum 5000 m3 tárolókapacitással rendelkező üzemanyag raktár (tárolótelep) rendszer karbantartására és javítására, beleértve a szükséges felülvizsgálatok elvégzését,
– és legalább 1 darab repülőtéri kiszolgáló és adalékoló rendszer karbantartására és javítására."
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
_-Az a jó fegyver,és az a jó hadsereg,amit nem kell bevetni sohasem,mert puszta létével eléri célját-Szun Tzu
Miről is irt a Szun mester 2500 éve?Az elrettentésről.
És megintcsak ismételnem kell magam.Mivel szerződés kötelez minket,a lehetséges potenciális ellenfelek elől mi nem titkolunk el semmit.Csak a magyar állampolgár elöl van eltitkolva.
Konkluzió: a magyar embert akarja elrettenteni a hadsereggel.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and kamm