A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 516
113
sosem volt a KMZ-nek szürke UCP-je.MOLLER II zsák van nekik ebben a színben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 848
113
Hónapokig nem látod a családod és bolhás koszhodt arabokat hajkurászol ésőbe fagyba, az átlag megélhetési katona inkább elmegy gyárba dolgozni egy idő után.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 401
2 681
113
Értem. 4-500 kilométerre Vologyáék meg a szomszéd falut lövik (mikor mivel). Ez még semmi ahhoz képest szerintem.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 398
113
A KR-nél is ez van, igaz, ott már a migráns cirkusz előtt elkezdődött a tömeges leszerelés.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 190
26 903
113
Véleményem szerint súlyos problémát jelent egy hadsereg integritására, ha az ott fanatizmusból, meggyőződésből szolgálnak a katonák. Ez ugyanis, mint minden lelkesedés el tud fogyni, meg tud kérdőjeleződni és akkor egy komplett intézmény demoralizálódhat.

A hadsereget a pénzzel honorált hivatástudat professzionalizmusának kell áthatnia. Az ugyanis minden körülmények között biztosítható, amíg a sereget fenntartó állam szándéka fennáll a fegyveres erők finanszírozására, így a sereg integritását hosszú távon biztosítani lehet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 886
113
Hónapokig nem látod a családod és bolhás koszhodt arabokat hajkurászol ésőbe fagyba, az átlag megélhetési katona inkább elmegy gyárba dolgozni egy idő után.

Miért Irakban Afgánban nem hónapokig távol voltak és hajkurásztak arabokat? Nem értem. Egy katona csinálja azt amire parancsot kap. Ha drótkerítést kell építeni az nyilván nem olyan jó mint a laktanyában ülni valami oktatáson. Ha esetleg védeni kéne az országot (most épp a gibbonoktól) teszem fel a szlovénektől akkor is leszerelne? Erre csak egy régi határőr parancsnokomat tudnám idézni aki azt mondta: Mi nem a nyulak vagyunk. Nálunk minden nap élesben megy.
Csak tudnám hogy bírta a sorállomány anno régen mikor évekre vonultak és sokszor az ország másik végébe...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 190
26 903
113
Csak tudnám hogy bírta a sorállomány anno régen mikor évekre vonultak és sokszor az ország másik végébe...

Nekik nem volt választásuk. Ám jelenleg a munkaerőpiacon versenyhelyzet van és jelenleg a hadsereg mint munkaadó csak a katonának tűnést fizeti meg, de nem a katonáskodást magát. Ugyanez igaz a rendőrségre is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 848
113
Most egy szlovák rendőr kollégát idézek:
"110 ezer ? Annyiért az ágyból nem kelnék ki."
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 481
113
<i>"Csak tudnám hogy bírta a sorállomány anno régen mikor évekre vonultak és sokszor az ország másik végébe..."</i>

1987-ben, kettő és fél hónap eltelt bevonulásom után, hogy hazamehettem először. Szombathelyen voltam, 30 km-re az otthonomtól csak. Igaz, látogattak a szüleim. Viszont meg sem fordult a fejemben hogy miért nem mehetek haza, miközben minden rendben volt a katonai szolgálatommal.
Ilyen volt a rendszer, amiben működtünk, ez volt akkor a "normális".
Még szerencsés is voltam, mert a legénység 80 %-a az ország másik feléről volt.
Persze nem akarok hasonlítani, inkább érdekességként említettem.
Versenyképes fizetés esetén nem hinném hogy a határvédelem okán bárki lelépne.
Inkább közelítsük innen a témát.
Minősített helyzetben meg úgysem engednek kilépni, ebben biztos vagyok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Apám Körmenden építette a vasfüggönyt (drótostól, aknástól), ami totál az ország másik vége. Neki még három év volt. Jöhetett volna haza, de nemigen jött, mert a háromnapos eltávból fél napot volt itthon. Soha nem hallottam volna panaszkodni a sorkatonai évekre.

Apropó... Állítólag a volt lakanya területén, ami ma rendészeti szk. van a "Határőrség Központi Múzeuma Körmend". Tudja valaki, hogy az valóban létezik-e, és ha igen, érdemes e megnézni, meg be lehet-e jutni. Mert egyszer voltunk arra és előre kinéztem, hogy na akkor ezt tuti nem hagyjuk ki, hamár apám itt (is) védte a szocializmust. De a portán nem is tudtak a múzeumról, kihívtak egy tisztet, de ő meg csak hümmögöt, hogy van is meg nincs is, de valahonnan fentről kell engedély... szóval nem sok derült ki.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Most egy szlovák rendőr kollégát idézek:
"110 ezer ? Annyiért az ágyból nem kelnék ki."
Nem 110-et kapnak azok akik most a határon vannak. Pörög mellette mindenféle pótlék. Ha csak egy-két hétről lenne szó (pl.: árvizek idején) akkor kifejezetten örülne a bevetett állomány a megemelkedett fizunak. Maximum az a baj, hogy nem tudnak hazamenni a családhoz. Az egyik rendőr ismerősöm háromszoros fizetést kapott amikor 24(meló)/12(pihenő)-ben lenyomta az egész hónapot. És nem tököltek, nem sumákoltak a fizetéssel. Időben a számláján volt a pénz. Igaz, a családját ő sem látta addig és nehezen is viselte. De valamit valamiért.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 045
113
Normál munkarendben, túlóra nélkül sem 110 a fizu, még a legalapabb beosztásban sem. Az már igen régi adat lehetett... S igen, a készenlétisek még a migráns ügy előtt is rengeteget túlóráztak, de azt hallottam tőlük, hogy kifizettek nekik mindnent. A fizetésre senki sem panaszkodott közüllük, inkább arra, hogy elkölteni nincs idő. Amíg nincs családja az embernek, meg nagy benne a lendület, élvezed, kiváló ez, a bajok az első gyerek, meg 30-35 után jönnek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 516
113
zsolti

Normál munkarendben egy közkatona 100000 körül kap!Az emelés előtt ez 70000 volt.Ezt nem tippelem!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 045
113
Szerződésesre érted, gondolom. Én meg rendőrökről beszélek, s azt én sem tippelem. Ott őrm.-től indul, nincsenek tisztesek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 516
113
Természetesen szerződéses katonáról írtam csak úgy látszik elbeszéltünk egymás mellett.A rendőr őrmester jobban keres mint egy katona őrmester ez biztos.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 045
113
Úgy tudom én is, hogy általában igen. Bár erősen beosztás függő lehet ez, én azt gondolom, mert a rendőrségnél őrmesterként tényleg csak a legalapabb beosztások vannak, nagyjából semmi mozgástér, aki kijött a suliból, 2 év után(most volt ugye a rendhagyó migráns helyzet miatt 1év után avatás pont), máris őrm. Persze ha sikerül bekerülni a készenlétihez, ott rengeteg túlóra, több pénz, a TEK-nél meg annak is a sokszorosa. Ott ahogy hallottam, 250 alatt nem nagyon keres senki, nettoban, a friss jó kondiban lévő kopter őrmester, ha beválogatják, az sem. Cserében itt nincsenek külföldi missziók, kemény valutáért.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 516
113
Képzeld el,hogy fél évig keresel havi 300000-et utána másfél évig meg 100000-at(közkatona szakszi 130000*)...Micsoda üzlet a misszió!!!

*Ez természetesen alapilletmény.