A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Ahogy én láttam, üzlet, mert köpködték érte egymást sajnos elegen, hogy ki jutott ki, ki kinek a kije, hogy X szer jutott ki, míg a másik csak Y-szor. Nyilván erről is az a véleményem, hogy aki meg akar gazdagodni, NE menjen egyenruhásnak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 798
113
A meggazdagodás meg a tisztességes megélhetés nagyon különböző dolog. De most tényleg mit vársz ? A technikát megeszi a rozsda, személyi felszerelés kritikán aluli, ha nem akarsz odafagyni a kerítéshez megveszed előtte a fél decatlont. A hazaszeretet csak egy ideig működik a folyamatos demoralizáló hatásokkal szemben. A személyi állomány válságba fog kerülni ha nem csinálnak valami nagyon jelentős haderőfejlesztést. Ez a fizetésemelés tűzoltásnak jó volt de megoldásnak édes kevés. Szóval megértem azt aki el akar menni mégha én nem is követem a példájukat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Sok mindent megértek én is, mondom. A vadászpilótáktól indult az egész, akik azért nem egy rendőr vagy katona őrmester átlag fizut kapnak, a világon sehol sem. Tisztek, főtisztek, kiemelt bérezéssel. Akinek az nem elég, és elmegy a hazája helyett inkább egy gazdag öböl mentibe repülni, az nem az a kategória szerintem, mint amikor egy szakszi, vagy egy kopter rendőr őrm. 1-2 év után rájön, hogy nem él meg, ha családot szeretne, és vált. Őket megértem én is. Bár pont ma szembesültem vele, mert az ország keleti felébe vitt a dolgom, hogy sok helyen, 2 diplomás 2 nyelvizsgás egyébként DEKORATIV 30 as hölgyek örülnek hogy van munkájuk, közalkalmazottként, és kevesebbet keresnek, mint most egy szerződéses katona, és pláne kevesebbet, mint egy rendőr őrmester... Szerintem, ha valaki nem mérnök, vagy jó szakmával rendelkező ügyes mesterember, esetleg vállalkozó, bizony a kiszámíthatóság miatt, mostanra, már nem is olyan rossz egyenruhásnak lenni idehaza. NEM tábornok vagyok én sem, és még a toborzáshoz sincs semmi közöm, de jelenleg komolyan ez a véleményem, hogy ÉN jól választottam 11 éve... Persze tény, nem hajszolom a luxust, de látom hogy idővel, kis tanulással, a tisztes megélhetésre nekem, a családomnak elég az, amit elértem.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Itt azért komoly probléma, hogy civil szférában ugyan azért a melóért többet kapsz a Dunántúlon, mint az Alföldön. Például itt Szolnokon a legtöbb munkahely minimálbér körüli, a kecsegtető "bónusz" meg csak papíron van, mert valamilyen oknál fogva szinte sosem végzed elég jól a munkád, hogy kaphasd. Ehez képest tényleg kecsegtető a honvédség, de csak a keleti régiókban. Viszont a bejutás nehéz (Persze joggal), de ha már dolgozol esélyed alig van arra, hogy rendben tartsd, vagy fejleszd a kondíciód, pedig szerintem ez a minőségi élethez is alapfeltétel.
Egy gyárban, soron 10-12 óra meló után,( ha a környező településeken laksz még +1-2 óra hazajutni) még az otthoni feladatok is várnak, és még sokaknak ott a család, a gyerek, nem jut időd magadra. Kifogásnak hangzik, de nem az.

Jelenleg Magyarországon a teljes munkaerő piaci struktúra el van cseszve. Ha droid vagy szinte esélyed sincs előrébb jutni, tanulni (felkészülni katonának akár). Édesanyám pl. 30 éve dolgozik ugyan azon a helyen, bár a cég neve változott többször is, de ő ennyi év tapasztalat után is ugyan annyit keres mint az aki mondjuk épp csak letudta a próbaidőt.

A Tiszántúlon így egész versenyképes a honvédségi illetmény, de minél nyugatabbra megyünk, már annál kevésbé.
Emellett kb. mindenki tisztában van vele, hogy a honvédség felszerelése olyan elavult, hogy a használóinak lassan kötelező a tetanusz injekció, és ha azt veszed hogy egy szimpla munkahelyen átlag max. 10-15 éves gépekkel és pár éves szerszámokkal dolgozol, nem valami kecsegtető egy 30 éves T-72, egy 20 éves BTR, vagy egy 50 éves AK, amiken az életed múlhat nap mint nap.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
telak !

Hazánkban nem elcseszés folytán van a területek közti bérkülönbség.
A nyugati országrészbe települt a rendszerváltás után ,a bejövő működő tőke nagyobb és termelékenyebb iparágakat országba behozó része.
Mivel alapvetően iparági bérezés van hazánkban, ez az egyik oka a magasabb béreknek errefelé.
A másik ok, az Osztrák hatáR földrajzi közelsége.
Rengetegen járnak át így is dolgozni oda, noha nem települnek ki, ami logikus.
Vas megyében nehéz minimálbért adni egy szakképzett, minden tekintetben munkaképes embernek, akinek lehetősége lenne kint is dolgozni, napi átjárással.
Mert minimálbérért egyszerűen nem dolgozna, nem lenne rákényszerülve.
Természetesen ettől függetlenül sok embert foglalkoztatnak azért errefelé is minimálbéren, több kevésbé termelékeny területen.
Kétségtelen, átlagban sokkal kevesebbet, mint az országban kelet felé haladva.
A jövő további béremelkedést fog hozni felénk, mert a munkaerő elfogyott, miközben a cégek további fejlesztéseket terveznek.
Tegnapi adat, biztosan sokan látták, az ipari termelés mennyivel nőtt ősszel, az egy évvel azelőttihez képest.
Az állam költségvetési bevétele a versenyszférából, az elmúlt 3/4 évben, 665 milliárd forinttal haladta meg az egy évvel ezelőtti bevételét, eddig.
Isten tartsa meg az autógyártásban érdekelt multijainkat és a hozzájuk kapcsolódó beszállítókat, sokáig.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
Apám Körmenden építette a vasfüggönyt (drótostól, aknástól), ami totál az ország másik vége. Neki még három év volt. Jöhetett volna haza, de nemigen jött, mert a háromnapos eltávból fél napot volt itthon. Soha nem hallottam volna panaszkodni a sorkatonai évekre.

Apropó... Állítólag a volt lakanya területén, ami ma rendészeti szk. van a "Határőrség Központi Múzeuma Körmend". Tudja valaki, hogy az valóban létezik-e, és ha igen, érdemes e megnézni, meg be lehet-e jutni. Mert egyszer voltunk arra és előre kinéztem, hogy na akkor ezt tuti nem hagyjuk ki, hamár apám itt (is) védte a szocializmust. De a portán nem is tudtak a múzeumról, kihívtak egy tisztet, de ő meg csak hümmögöt, hogy van is meg nincs is, de valahonnan fentről kell engedély... szóval nem sok derült ki.

A múzeum megvan, a régi csapatmúzeumból lett kialakítva. Ennek következtében, az objektumon belül van ,ezért nehéz, engedélyköteles a bejutás. Mert a volt határőr ezred laktanyája a mai rendőr szakközép.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 599
77 492
113
telak

Nálunk nem hogy nincs lehetőséged hanem minden nap kötelező tesi van.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
@telak magam is tapasztalom amit írsz. Olyan sűrűn járok most dolgozni, hogy élni sincs időm. Sajnos nincs családom, így hetente egyszer azért kitudok járni futni, ha olyan az idő, meg mutatóba edzek is otthon, de az egyéb teendők mellett határozottan úgy gondolom, hogy nem felelnék a honvédség fizikai követelményeinek. Mondjuk ez nem is opció a vállalhatatlan távolság miatt, ha meg már messzire kell menni, akkor inkább beiktatok egy újabb külföldi munkát.

@honvéd Ha annyit nő nyugaton az ipar, hogy elfogyott a munkaerő, miért nem húznak fel ezek a gyárak csarnokokat keleten? Itt még sok a munkanélküli, annak ellenére, hogy megy keményen az elvándorlás. Sokan úgy vannak vele, mint én, hogy ha már messzire kell menni, akkor inkább külföld. Ennek következtében errefelé már olyan kistérségek alakultak ki, hogy sokan még fehér embert se látnak. Országúti bringás (is) vagyok/voltam, láttam már ezt-azt, nekem elhiheted. Egy szó mint száz, némi áttelepüléssel ezek a gyárak is jól járnának pénzügyileg, és az itteniek is, abból a szempontból is, hogy lassulna a vidék elcigányosodása.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Itt az a kérdés, hogy egy már elcigányosodott környezetben mennyi lesz az esetlegesen áttelepült gyárban alkalmazható mérnök, rendszergazda, cnc-s, targoncás, és nem lopkodó raktáros, takarítónő, biztonsági őr, akit tudna a cég alkalmazni. Na azért nem települnek oda...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Itt az a kérdés, hogy egy már elcigányosodott környezetben mennyi lesz az esetlegesen áttelepült gyárban alkalmazható mérnök, rendszergazda, cnc-s, targoncás, és nem lopkodó raktáros, takarítónő, biztonsági őr, akit tudna a cég alkalmazni. Na azért nem települnek oda...

Dolgoztam soron, láttam cigányokat, akik megállták a helyüket. Motiváció kell nekik is, és elmennek majd összeszerelni. Ehhez persze az kell, hogy az állam megnyirbálja a segííííílykét, meg olyan fizetést adjon, hogy megérje elmenni a gyárba. Viszonylag sok időt töltöttem ott, de én sem bírom rászánni magam, hogy újra nekivágjak. Akik viszont kimentek külföldre, mert az állam magára hagyta Kelet-Magyarországot azok egy része tuti vissza jönne, ha méltó fizetésért dolgozhatnának helyben.
Hogy legyen egy kis katonai vonzata is a dolognak, kb ugyanez a helyzet a helyőrségekkel. Biztos lenne katona, ha nem lennének akkora fehér foltok a térképen, amekkorák vannak. Hozzám legközelebb Debrecen van 150+ km-re, a nem is oly távoli múltban meg még ott volt Eger. Ha még meglenne, már csak a kaland kedvéért is tennék egy próbát. Igaz, ott olyan árakban megy a lakás, hogy az csak álom maradna nekem, de imádom azt a várost, azért a kótert is vállalnám. Aztán kocsival sűrűn haza is tudnék járni.

Megtört a jég. Eddig nem lehetett hivatalos infót megtudni a KMZ afgáni harcairól. A Regiment legújabb számában van cikk, amely ezzel foglalkozik.

Munkából hazafelé jövet megvettem ezt a számot. Ha véletlenül találkoztok ilyen érdekes témákkal (hosszabb KMZ-s cikk, Honvédség helyzetével, helikopterbeszerzéssel, Komondorral stb kapcsolatos írások) szóljatok!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 881
113
@telak magam is tapasztalom amit írsz. Olyan sűrűn járok most dolgozni, hogy élni sincs időm. Sajnos nincs családom, így hetente egyszer azért kitudok járni futni, ha olyan az idő, meg mutatóba edzek is otthon, de az egyéb teendők mellett határozottan úgy gondolom, hogy nem felelnék a honvédség fizikai követelményeinek. Mondjuk ez nem is opció a vállalhatatlan távolság miatt, ha meg már messzire kell menni, akkor inkább beiktatok egy újabb külföldi munkát.

@honvéd Ha annyit nő nyugaton az ipar, hogy elfogyott a munkaerő, miért nem húznak fel ezek a gyárak csarnokokat keleten? Itt még sok a munkanélküli, annak ellenére, hogy megy keményen az elvándorlás. Sokan úgy vannak vele, mint én, hogy ha már messzire kell menni, akkor inkább külföld. Ennek következtében errefelé már olyan kistérségek alakultak ki, hogy sokan még fehér embert se látnak. Országúti bringás (is) vagyok/voltam, láttam már ezt-azt, nekem elhiheted. Egy szó mint száz, némi áttelepüléssel ezek a gyárak is jól járnának pénzügyileg, és az itteniek is, abból a szempontból is, hogy lassulna a vidék elcigányosodása.

Itt is vannak olyan kisvárosok ahol nem keresel csak minimálbért. És még örülhetsz hogy nem kell 40 km-et utaznod mint a szomszédodnak. Sopron az etalon, onnét és az agglomerációjából jár ki a zöm Bécsbe, Bécsújhelyre, Mattersburgba, stb. De ott albérlet nincs. Amúgy 100000, de nincs,max garázs 60000-ért.
Szombathelyen ott a LUK ami jól fizet, meg még pár hely esetleg de a zöm az átlagot adja ott is. Sokan járnak ki Rohoncra, Oberwartba melózni. Győrben az Audi van, és még pár hely az ipari parkban , de onnét is sokan mennek meg Mosonmagyaróvárról osztrákba. Gotthárdon még ott az Opel és Graz. Plusz még akad pár jobban fizető cég kisebb településeken mint pl Sopronkövesd Autolív, Lövő Roto-Elzett, Fertőszentmiklós Velux, Bük nestlé, és kb ennyi a nyugati oldalon a csoda.
Kőszeg,Lenti,Sárvár pl kuka, a Csorna - Celldömölk- Pápa- Ajka négyszögben pedig olyan a helyzet mint keleten.
Hogy miért nem fizetnek jobban keleten azt nem tudom, bár azért munkahely biztosan akadna ott is. Talán leginkább azért mert ennyiért is elvállalják ott a munkát. Itt is van olyan kisváros ahol lebeszélték a helyi iparosok ,vállalkozók hogy minimálbért fizetnek, mind ugyanannyit. Van egy alföldi ismerősöm aki eljött onnét mert havi 80-90-et keresett 3 műszakban. Itt többet kap de a szobáért fizet. Az aki onnét eljön már továbbmegy 100km-t és Ausztriában van, annak mindegy. Főleg ha a vendéglátásban dolgozik mert úgy szállást,kaját is kap.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 881
113
A meggazdagodás meg a tisztességes megélhetés nagyon különböző dolog. De most tényleg mit vársz ? A technikát megeszi a rozsda, személyi felszerelés kritikán aluli, ha nem akarsz odafagyni a kerítéshez megveszed előtte a fél decatlont. A hazaszeretet csak egy ideig működik a folyamatos demoralizáló hatásokkal szemben. A személyi állomány válságba fog kerülni ha nem csinálnak valami nagyon jelentős haderőfejlesztést. Ez a fizetésemelés tűzoltásnak jó volt de megoldásnak édes kevés. Szóval megértem azt aki el akar menni mégha én nem is követem a példájukat.

Krisss, ha ennyire xar a helyzet mint ahogy írod már hónapok óta, akkor minek szereltél fel? Vagy miért nem hagyod ott az egészet. Ne haragudj de ez nagyon siránkozás szagú amit írsz. El lehet menni kőműves mellé talicskát tolni napi 8-10000-ért bárkinek. 12 órákat húztam le a múlt évtizedben sokszor a mínusz 5-10-15-ben és nem voltam előtte a Decatlonban, mellette cipeltem bilincset,éjjellátót,stb. A tea jéggé fagyott a hátizsákomban, aludtam a 30 centis hóban vagy 2-3 órát míg a társam figyelt és várta a löketet, aztán fordítva. Komolyan kérdezem minek szereltetek fel akkor? Minek? Mikor soros voltam kimenő ruhában lapátoltuk a havat Tatán 99-ben egész éjjel , aztán reggeli után vissza újra a kupacokat felrakni az Uralra, Szomódnál meg lelapátolni róla. Olajkályhával fűtöttünk a körletben de nem volt ám olaj, csak amit összeszedtél hullott faágat, torna cipőt, eltüzeltük a szekrényeket is! Mikor éjjel fél kettőkor a Farkas főtörzs riadót csinált és kiugrottam az ágyból hanyatt estem mert megfagyott a metlakin a víz amivel este felmostunk. A fal rázott ha fürödtél és melegvíz sose volt mert az a kopasznak nem jár. Havonta 1x jöhettem haza egy rövid vagy egy hosszú hétvégén mert mindig volt valami hómentő,árvizes,szerb háborús,nátó belépéses dolog amiért benn kellett figyelni. olyan éhes voltam mikor vittem ki a külső őrség kajáját megettem egy jó részét a platón (mert azt is teherautóval vitették ahelyett hogy Uazzal mentünk volna) Szombathelyen megettem azt a kiflit amelyikre egy konyhás vagy csellós rálépett a surranóval, a lenyomattal együtt. Most tinektek tényleg az a gond hogy pénzért csináljátok azt amit apáitok ingyen csináltak?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 599
77 492
113
antigonosz

Kényszerből csinálták nem ingyen!!!Az aki önként az életét is hajlandó feláldozni(mert erről van szó még ha mi nem is háborúztunk 70 éve)annak jogosan vannak elvárásai!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Az önként szót hagyjuk már, fizetnek érte.. én nem is olyan régen önkéntes mentős voltam, semmit sem fizettek, én mentem és örülhettem, hogy csinálhattam, na meg az ÖTE, amit a tagok tartottak fent. Na az önként volt..

dudi nem titeket akarlak leszólni, de az önkéntes valódi jelentése az lenne, hogy ellenszolgáltatás nélkül vállalta azokat a dolgokat, amiket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Amíg nem tudjuk, hogy a határnál mennyi túlórával, milyen beosztással, mennyi pénzért dolgoznak a katonák addig ez meddő vita. A 100 megalázóan kevés. 200 (valamilyen bevetési pótlékkal) túlórák nélkül talán rendben lenne. Persze túlórákkal előfordulhat, hogy haza sem tud menni. Akkor 3-400 lenne a minimum reálisan stb, stb.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
@wolfram: Vagy 20 percet szántam arra, hogy kikeressem neked az UCP-s képeket, de a Gurkha HAU féle UCP-nél nem jutottam tovább. Emlékeim szerint valamikor beszéltünk erről a többiekkel a CGB-n, de annyi téma van ott, hogy tippem sincs, hol keressem. Mivel nincs semmi a kezemben, fogadd bocsánatkérésemet előre is, sanszos hogy rosszul emlékeztem.

Nincs miért bocsánatot kérned. :)
De nem is láttam logikusnak a UCP-t esetükben, pláne nem terepen, éles helyzetben. Az már tényleg vagy megfelelési kényszer lett volna, vagy azt jelentené, hogy annyira le vagyunk gatyásodva, hogy még a ruha is amcsi könyöradomány, mert egy nyomorult gyakorlóra sincs pénzünk.


Az aki önként az életét is hajlandó feláldozni(mert erről van szó még ha mi nem is háborúztunk 70 éve)annak jogosan vannak elvárásai!

+1

Az önként szót hagyjuk már, fizetnek érte.. én nem is olyan régen önkéntes mentős voltam, semmit sem fizettek, én mentem és örülhettem, hogy csinálhattam, na meg az ÖTE, amit a tagok tartottak fent. Na az önként volt..

dudi nem titeket akarlak leszólni, de az önkéntes valódi jelentése az lenne, hogy ellenszolgáltatás nélkül vállalta azokat a dolgokat, amiket.


Nem önkéntes katona, hanem, mint katona, önként vállalja azt a katonáskodással, hogy, ha helyzet van, akkor őt egyből küldik és ott bizony simán meg is halhat.
Azokat meg megnézném, akik "főállásban" önként, pénzbeli igény nélkül beállnának katonának. Lenne talán 10 ilyen ember az országban? :D
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
<blockquote rel="krisss">A meggazdagodás meg a tisztességes megélhetés nagyon különböző dolog. De most tényleg mit vársz ? A technikát megeszi a rozsda, személyi felszerelés kritikán aluli, ha nem akarsz odafagyni a kerítéshez megveszed előtte a fél decatlont. A hazaszeretet csak egy ideig működik a folyamatos demoralizáló hatásokkal szemben. A személyi állomány válságba fog kerülni ha nem csinálnak valami nagyon jelentős haderőfejlesztést. Ez a fizetésemelés tűzoltásnak jó volt de megoldásnak édes kevés. Szóval megértem azt aki el akar menni mégha én nem is követem a példájukat.

Krisss, ha ennyire xar a helyzet mint ahogy írod már hónapok óta, akkor minek szereltél fel? Vagy miért nem hagyod ott az egészet. Ne haragudj de ez nagyon siránkozás szagú amit írsz. El lehet menni kőműves mellé talicskát tolni napi 8-10000-ért bárkinek. 12 órákat húztam le a múlt évtizedben sokszor a mínusz 5-10-15-ben és nem voltam előtte a Decatlonban, mellette cipeltem bilincset,éjjellátót,stb. A tea jéggé fagyott a hátizsákomban, aludtam a 30 centis hóban vagy 2-3 órát míg a társam figyelt és várta a löketet, aztán fordítva. Komolyan kérdezem minek szereltetek fel akkor? Minek? Mikor soros voltam kimenő ruhában lapátoltuk a havat Tatán 99-ben egész éjjel , aztán reggeli után vissza újra a kupacokat felrakni az Uralra, Szomódnál meg lelapátolni róla. Olajkályhával fűtöttünk a körletben de nem volt ám olaj, csak amit összeszedtél hullott faágat, torna cipőt, eltüzeltük a szekrényeket is! Mikor éjjel fél kettőkor a Farkas főtörzs riadót csinált és kiugrottam az ágyból hanyatt estem mert megfagyott a metlakin a víz amivel este felmostunk. A fal rázott ha fürödtél és melegvíz sose volt mert az a kopasznak nem jár. Havonta 1x jöhettem haza egy rövid vagy egy hosszú hétvégén mert mindig volt valami hómentő,árvizes,szerb háborús,nátó belépéses dolog amiért benn kellett figyelni. olyan éhes voltam mikor vittem ki a külső őrség kajáját megettem egy jó részét a platón (mert azt is teherautóval vitették ahelyett hogy Uazzal mentünk volna) Szombathelyen megettem azt a kiflit amelyikre egy konyhás vagy csellós rálépett a surranóval, a lenyomattal együtt. Most tinektek tényleg az a gond hogy pénzért csináljátok azt amit apáitok ingyen csináltak?</blockquote>

Nehogy már a sorosságot hasonlítsuk a mai önkéntes haderővel. (pela3: önkéntes még ha nem is ingyen teszi a dolgát a katona. Nem azért megy ki valaki pl. Afganisztánban, mert van pont fél éve amivel nem tud mit kezdeni és elmegy nyaralni)
Pont ez a baj bent is néhány vén f***al aki azt hiszi, hogy még soros rendszerben él és azzal tölti a napját, hogy értelmetlen, demoralizáló feladatokkal foglalja le a legénységet.
Pl.: Harcjármű irányzókat oktatnak teremben. Foglalkozás vége, jegyzeteket begyűjtik, mert ez mind minősített adat nem lehet az embernél. Mi a ˇ^˘**˙`°˛°???????? Hogy a fenébe lássa el a feladatát, ha ilyen oktatásban részesül? (Ez nem 10 éve volt.) Vagy amikor az aknavetőstől megkérdi egy őrnagy, hogy mi a toronyszáma (igen szerinte van tornya) és a válasz hiánya miatt bűntetés.
Már ne haragudj lehet ez még soros időkben elment volna, de ez ma szánalom. 1000 meg 1000 hasonló fordul elő nap mint nap te meg jössz azzal, hogy bezzeg amikor soros voltál.... Ezek után csodálkoznak sokan, hogy milyen elvándorlás van a seregből. Nekem az volt a célom, hogy katona legyek és sikerült. Örültem neki egy darabig nevet is az ember a hülyeségeken, de az évek alatt azért nagyon kiábrándul. És képzeld én is aludtam hóban nem egyszer nem is azzal van a baj. Amikor az ember nem látja értelmét annak amit csinál, mert hiába próbál minden tőle telhetőt megtenni akkor jön el az az érzés, hogy le kell lépni a fenébe és keresni valami mást.
Ja és nehogy már a katonáktól sajnáljuk a jó fizetést, mert ha szükség van rájuk milyen jó, hogy vannak ugye?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
Egy szerződéses katonának a 200 nettót meg kellene kapnia, ez teljesen természetes, a mai pénz és árviszonyok mellett.