A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 610
76 548
113

Átvették.
"Mint ismertette, az egyik egy „izraeli-német” rendszer, ez valószínűleg a Trophy APS lesz, melyet Leopard 2-es harckocsikon használhat a Honvédség."

A Trophy az izraeli rendszer, hisztizik is miatta a német hadipar rendesen. Nem az Iron Fist a német-izraeli közös fejlesztés?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 610
76 548
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

MH készletében lévő hajók és KRAM berendezések javítása, technikai kiszolgálása (2021-2022)

Keretösszeg: 51.181.102 Ft

Éves bontás:
2021: 23.622.047 Ft
2022: 27.559.055 Ft

A megrendelő a keretösszeg 50%-ának feltöltésére vállal kötelezettséget.

Alkalmatlan a részvételre, aki nem rendelkezik az AM típusú aknamentesítő hajók sólyázásához szükséges feltételekkel.

Részvételi határidő: 2021.06.07.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 620
5 363
113
Az emberes harci heli már a múlt, mint a lovasság. Egy drón kissebb, ugyanazt tudja és ha lelövik nem hal meg a pilóta, hanem kimegy a konténerből, kinyújtózkodik, megiszik egy kávét, visszamegy és felszáll a következővel.

A Mi-24-ek nyugdíjazásával ezt felejtsük el. A huszárok is szépek és félelmetes volt a ruhamuk, de mára mindkettő a értelmetlen.

Én azért nem vagyok erről 100 % -ban meggyőződve. Ha megbénítod a kommunikációt, a drón nem fog működni. Egy ember vezette helikopter meg simán végrehajtja a feladatot. Ha hasonló konstrukcióban megkapnánk, mint a Horvátok a Kiowa -kat, én beneveznék 2 tucatra.:D
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 242
113
Már közép távon is irgalmatlan pénz lenne. Az emberes harci heli már a múlt, mint a lovasság. Egy drón kissebb, ugyanazt tudja és ha lelövik nem hal meg a pilóta, hanem kimegy a konténerből, kinyújtózkodik, megiszik egy kávét, visszamegy és felszáll a következővel.

A Mi-24-ek nyugdíjazásával ezt felejtsük el. A huszárok is szépek és félelmetes volt a ruhamuk, de mára mindkettő a értelmetlen.

Az emberes eszközök reneszánszára jelenleg olyan 50% esélyt tippelek.
Mivel egyrészt kell a hub a roboteszközöknek (LW), másrészt pedig a közeli controller az egyik legjobb megoldás a controllt veszített/átvett eszközök kezelésének (könnyebb meggyőződni a státuszáról), így bár nem az első vonalban, de az ember egyelőre piszok hasznos tud lenni (NGAD alapból még csak RIO feledatra szánja az AI-t, pont ezért). Hiába az egyre jobb felderítőeszközök meg hálózatok, az ellenfél is egyre jobban tudja ezeket blokkolni, így a katona az események közelében a két szép szemével továbbra is kell, főleg near peer ellenség esetén.

Helik esetén pedig ennek figyelembe vételével + és "mindent vagy semmit" elv miatt (zéró találatra játszunk) jó esély van a hasznosságuk fenntartására, csak módosult feladatkörben. A különféle APS-ek ugye megjelennek a levegőben is (a hajók, majd a szárazföldi erők után utoljára), vagyis immáron aktívan is akarnak védekezni, innentől kezdve a páncélozás értelmét veszíti + mivel az újabb tervek 400+ km/h sebességű helikben gondolkoznak, gyors és flexibilisebb eszközök lesznek, aktívan pozícionálhatók a saját erők és az elsővonalas drónok között (abból amit leszűrtem a koncepciókból). A helik szerepe így az előretolt human observer/controller hordozására módosul.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
...mivel az újabb tervek 400+ km/h sebességű helikben gondolkoznak, gyors és flexibilisebb eszközök lesznek, aktívan pozícionálhatók a saját erők és az elsővonalas drónok között (abból amit leszűrtem a koncepciókból)...
Már ahol....
Eu.ban még hosszú távon sem szempont a sebesség.
A Maróth által is emlegetett nagy közös Eu.i helikopter fejlesztési program (+2030) pl. sokkal inkább a hatótávolságra helyezi a hangsúlyt, nem a sebességre.
https://www.flightglobal.com/helico...for-next-generation-helicopter/143740.article
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 610
76 548
113
Kanadát, Norvégiát és az Egyesült Államokat is beengedte az PESCO-ba az EU...

"A sajtóközlemény szerint miután Kanada, Norvégia és az Egyesült Államok kérelmet nyújtott be a katonai mobilitásra vonatkozó PESCO-projektben való részvétel iránt, a Tanács a tegnapi napon kedvező határozatokat fogadott el, amelyekben felhatalmazta a projekt koordinátorát – Hollandiát –, hogy a három országot felkérje a részvételre..."

Törökország is szeretne csatlakozni a PESCO "Katonai mobilitás" projektjéhez...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Hölgyeim!
Hogyhogy ez nem került át ide is? (Köszi a linket @OhioNurse )

Mi a tökömet jelent az a "speciális közepes kaliberű gránát"?
Mert az ok, hogy a rövid hatótávolságú légvédelmi rendszer a Skyranger/Skyguard. A toronylőfegyverem a "kígyós" RCW-k.
De ezt a gránátos dolgot nem értem.

De, hogy ehhez miért kellett Orbán, azt nem tudom.
Valaki valamiben nagyot akar gurítani... :eek:
 
T

Törölt tag 467

Guest
Hölgyeim!
Hogyhogy ez nem került át ide is? (Köszi a linket @OhioNurse )

Mi a tökömet jelent az a "speciális közepes kaliberű gránát"?
Mert az ok, hogy a rövid hatótávolságú légvédelmi rendszer a Skyranger/Skyguard. A toronylőfegyverem a "kígyós" RCW-k.
De ezt a gránátos dolgot nem értem.

De, hogy ehhez miért kellett Orbán, azt nem tudom.
Valaki valamiben nagyot akar gurítani... :eek:
AHEAD lőszert.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113
Hölgyeim!
Hogyhogy ez nem került át ide is? (Köszi a linket @OhioNurse )

Mi a tökömet jelent az a "speciális közepes kaliberű gránát"?
Mert az ok, hogy a rövid hatótávolságú légvédelmi rendszer a Skyranger/Skyguard. A toronylőfegyverem a "kígyós" RCW-k.
De ezt a gránátos dolgot nem értem.

De, hogy ehhez miért kellett Orbán, azt nem tudom.
Valaki valamiben nagyot akar gurítani... :eek:
Az amb lőszert akarja szerintem nagyzolva leírni az újságíró.

Majd szerintem ha @Green Leader tudósításában jön ki a dolog lesz több infó.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 646
18 971
113
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 910
123 307
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 661
113
Hölgyeim!
Hogyhogy ez nem került át ide is? (Köszi a linket @OhioNurse )

Mi a tökömet jelent az a "speciális közepes kaliberű gránát"?
Mert az ok, hogy a rövid hatótávolságú légvédelmi rendszer a Skyranger/Skyguard. A toronylőfegyverem a "kígyós" RCW-k.
De ezt a gránátos dolgot nem értem.

De, hogy ehhez miért kellett Orbán, azt nem tudom.
Valaki valamiben nagyot akar gurítani... :eek:
Sztem ehhez kellett OV.
, megvitatták a közös tulajdonú Rheinmetall Hungary vegyesvállalat regionális stratégiáját. Megvizsgálták, miként lehetne partnerként más országokat is bevonni az Európában egyedülálló kezdeményezésbe.

Ki lesz bővítve a Rheinmetall Hungary elnevezés,. Tippre a csehekkel, szlovákokkal és a szlovénekkel. Igy az export hosszú távon biztositott, de cserében kapnak tulajdonrészt is, illetve kiszervezett részegységgyártást.
Ez lesz az RM végső ajánlata a cseh tenderen.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 944
7 706
113
De, hogy ehhez miért kellett Orbán, azt nem tudom.
Valaki valamiben nagyot akar gurítani... :eek:

Most adja le a kéréseit a következő német kancellárnak , Armin Papperger a middle man , neki vannak megvett német politikusai , orbánnak van elköltendő pénze és igényei az euban történő országhoz köthető események kimenetelére , 200 lynx hány cdu politikust ért ?