A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 195
8 042
113
Most adja le a kéréseit a következő német kancellárnak , Armin Papperger a middle man , neki vannak megvett német politikusai , orbánnak van elköltendő pénze és igényei az euban történő országhoz köthető események kimenetelére , 200 lynx hány cdu politikust ért ?
Szerintem nem csak ott vannak megvett kapcsolatai....
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Érdekes, hogy @Green Leader a 35 mm verzióról ír a Skyranger kapcsán, míg az Index külön kiemeli, hogy nálunk a Lynx "kompatibilis" 30mm változatú Skyranger lesz.

Előástam a Rheinmetall részvényesi beszámolót, ebben ezt írják:

"This is the 35 millimeter airburst munition. And I expect this year an order intake for a new air Defence system. Maybe, and I think so it should be boxer based. The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret."

Ettől függetlenül simán lehet, hogy most én néztem be valamit; ha van az Indexen kívül más forrás a 30 millisről, javítom a cikket.
 
H

Hummen23

Guest
Előástam a Rheinmetall részvényesi beszámolót, ebben ezt írják:

"This is the 35 millimeter airburst munition. And I expect this year an order intake for a new air Defence system. Maybe, and I think so it should be boxer based. The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret."

Ettől függetlenül simán lehet, hogy most én néztem be valamit; ha van az Indexen kívül más forrás a 30 millisről, javítom a cikket.
A "new air defence system" olyan terméket takarhat, amit eddig nem láttunk. Legalábbis nekem furcsa, hogy nem konkretizálja.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 202
11 008
113
Előástam a Rheinmetall részvényesi beszámolót, ebben ezt írják:

"This is the 35 millimeter airburst munition. And I expect this year an order intake for a new air Defence system. Maybe, and I think so it should be boxer based. The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret."

Ettől függetlenül simán lehet, hogy most én néztem be valamit; ha van az Indexen kívül más forrás a 30 millisről, javítom a cikket.

A "new air defence system" olyan terméket takarhat, amit eddig nem láttunk. Legalábbis nekem furcsa, hogy nem konkretizálja.

Ezt egyszer már tárgyaltuk.
Ha jól emlékszem, arra jutottunk, hogy a KF-41 alvázára ráheftölik.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem akarok Belpol. cunamit elindítani, de nekem - így belegondolva - nagyon a cseh tenderre való ráhatás, és ebből kifolyólagos "sikerdíj" lehetett a fő téma? :rolleyes:

"Mint kutya az okádékához, úgy tér vissza a bolond a maga hülyeségéhez." Én is ezt fogom tenni.

Konkrétan Orbánnak már régebben is volt egy világos víziója. Nem egyszer azt mondta, hogy a közös európai hadsereget először a közös hadiparral és beszerzésekkel kell kezdeni.
Én azt látom ebből a sajtóhírből, hogy új dolog nem történt. Csak az eddigiek folytatódnak tovább. Mielőtt a cseheknél döntés születik, az előtt csúcsvezetői találkozóból legalább egyre szükség lesz Prágában. Az RM nem tud miniszterelnökként meg első lordként részt venni egy V4 találkozón.
Senkit ne tévesszen meg, hogy meghívottként jelen tud lenni. És egy hadseregnyi üzletember követi ilyenkor a névleges vezetőket. A német cég be akar kerülni ezekre a találkozókra és bár régen nem kérdés, hogy ott lesz, jelenleg "felkészítette" Orbánt.

De ki az, aki nem ezt várta? Hogy azokon a megbeszéléseken és szándéknyilatkozat aláírásokon, ahol V4 meg szlovén-magyar megbeszélések lesznek, ő ott lesz a magyarba honosított típusokkal (is). És ezek más hangulatúak, mint egy német-lengyel vagy szlovén-német találkozó.

Eddig is tudtuk, hogy a Lynx és a most fejlesztendő kerekes kapcsán ki akarják használni a magyar diplomácia potenciálját. Mi látjuk el a szlovén légtér védelmét. Egy német kancellárnak is nehéz ellentmondani, olyan édes. De a magyar miniszterelnöknek is csodálatos a mosolya. (Egy Patria esetén meg a finn és lengyel kormányfő mosolyogna szépen. De ez a dolguk és örüljünk, hogy jelenleg a mi vezetőinknek is lesz ez irányú feladata.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 626
46 570
113
"Mint kutya az okádékához, úgy tér vissza a bolond a maga hülyeségéhez." Én is ezt fogom tenni.

Konkrétan Orbánnak már régebben is volt egy világos víziója. Nem egyszer azt mondta, hogy a közös európai hadsereget először a közös hadiparral és beszerzésekkel kell kezdeni.
Én azt látom ebből a sajtóhírből, hogy új dolog nem történt. Csak az eddigiek folytatódnak tovább. Mielőtt a cseheknél döntés születik, az előtt csúcsvezetői találkozóból legalább egyre szükség lesz Prágában. Az RM nem tud miniszterelnökként meg első lordként részt venni egy V4 találkozón.
Senkit ne tévesszen meg, hogy meghívottként jelen tud lenni. És egy hadseregnyi üzletember követi ilyenkor a névleges vezetőket. A német cég be akar kerülni ezekre a találkozókra és bár régen nem kérdés, hogy ott lesz, jelenleg "felkészítette" Orbánt.

De ki az, aki nem ezt várta? Hogy azokon a megbeszéléseken és szándéknyilatkozat aláírásokon, ahol V4 meg szlovén-magyar megbeszélések lesznek, ő ott lesz a magyarba honosított típusokkal (is). És ezek más hangulatúak, mint egy német-lengyel vagy szlovén-német találkozó.

Eddig is tudtuk, hogy a Lynx és a most fejlesztendő kerekes kapcsán ki akarják használni a magyar diplomácia potenciálját. Mi látjuk el a szlovén légtér védelmét. Egy német kancellárnak is nehéz ellentmondani, olyan édes. De a magyar miniszterelnöknek is csodálatos a mosolya. (Egy Patria esetén meg a finn és lengyel kormányfő mosolyogna szépen. De ez a dolguk és örüljünk, hogy jelenleg a mi vezetőinknek is lesz ez irányú feladata.)
Az eszedbe sem jutott, hogy a RM jelenlegi 2 fő célpontjának miniszterelnökét (Janza és Babis) Orbán bármikor felhívhatja privát beszélgetésre?
Miért kellene mindezt egy V4-es ülésterembe intézni? Vagy akár egy kétoldalú találkozón a V4 színhelyén?
Ezek közbeszerzési eljárásnak vannak álcázva. A cseheknél már mondjuk eléggé kilóg a lóláb. De a cseh közéletet látva Babis ilyenről biztosan nem nyilvános tárgyaláson akarna hallani.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 194
66 923
113
Az eszedbe sem jutott, hogy a RM jelenlegi 2 fő célpontjának miniszterelnökét (Janza és Babis) Orbán bármikor felhívhatja privát beszélgetésre?
Miért kellene mindezt egy V4-es ülésterembe intézni? Vagy akár egy kétoldalú találkozón a V4 színhelyén?
Ezek közbeszerzési eljárásnak vannak álcázva. A cseheknél már mondjuk eléggé kilóg a lóláb. De a cseh közéletet látva Babis ilyenről biztosan nem nyilvános tárgyaláson akarna hallani.
Annyiban egyetértek vele, hogy a nyilvános blablabla eseményeknek is szokott kétoldalú pillanata lenni, amikor pacsiznak a háttérben. Nem kizárt némi lobby tevékenység.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Amúgy simán lehet, hogy azóta, hogy ez a részvényesi beszélgetés megtörtént, a tárgyalás előrehaladtával a magyar fél inkább a 30 milliméteres rendszer mellett döntött. Úgy látom, az indexes kolléga bennfentes forrásokra hivatkozva elég biztosan állítja a 30 millis beszerzést; én most nem kérdeztem senkit, hanem a részvényesi beszámolóból kiindulva azt írtam, hogy "valószínűleg" a 35 milliméteres kerül beszerzésre. Nem tudom azt állítani, hogy 100%-ig biztos vagyok abban, hogy 35 milliméteres lesz, mert március óta sok minden változhatott. Gyanítom, a mai tárgyalás során születik majd végleges megállapodás, hamarosan megtudjuk, melyik a nyerő.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 418
120 666
113
Amúgy simán lehet, hogy azóta, hogy ez a részvényesi beszélgetés megtörtént, a tárgyalás előrehaladtával a magyar fél inkább a 30 milliméteres rendszer mellett döntött. Úgy látom, az indexes kolléga bennfentes forrásokra hivatkozva elég biztosan állítja a 30 millis beszerzést; én most nem kérdeztem senkit, hanem a részvényesi beszámolóból kiindulva azt írtam, hogy "valószínűleg" a 35 milliméteres kerül beszerzésre. Nem tudom azt állítani, hogy 100%-ig biztos vagyok abban, hogy 35 milliméteres lesz, mert március óta sok minden változhatott. Gyanítom, a mai tárgyalás során születik majd végleges megállapodás, hamarosan megtudjuk, melyik a nyerő.
Nekem eddig az nem volt tiszta, hogy a 30-as is képes rakéták elhárítására vagy pedig nem. Én úgy tudtam igen, csak @blogen meggyőzött, hogy azt csak a 35-ös tudja, mivel az igény rakéta és drón elleni rendszerre volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 040
92 048
113
Amúgy simán lehet, hogy azóta, hogy ez a részvényesi beszélgetés megtörtént, a tárgyalás előrehaladtával a magyar fél inkább a 30 milliméteres rendszer mellett döntött. Úgy látom, az indexes kolléga bennfentes forrásokra hivatkozva elég biztosan állítja a 30 millis beszerzést; én most nem kérdeztem senkit, hanem a részvényesi beszámolóból kiindulva azt írtam, hogy "valószínűleg" a 35 milliméteres kerül beszerzésre. Nem tudom azt állítani, hogy 100%-ig biztos vagyok abban, hogy 35 milliméteres lesz, mert március óta sok minden változhatott. Gyanítom, a mai tárgyalás során születik majd végleges megállapodás, hamarosan megtudjuk, melyik a nyerő.
Csörögj már Orbánra, ne kéresd magad!! :cool:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 334
27 414
113
Nekem eddig az nem volt tiszta, hogy a 30-as is képes rakéták elhárítására vagy pedig nem. Én úgy tudtam igen, csak @blogen meggyőzött, hogy azt csak a 35-ös tudja, mivel az igény rakéta és drón elleni rendszerre volt.
A harmincas nem létezik, nincs fegyver, nincs összerakott rendszer, toronyban és nincs hozzá lőszer. A harmincötös sok mindent tud, amit tudhat a harmincas is adott esetben és a harmincas jobb lenne, mert nyilván több lőszert tud majd hordozni, több szabad hely marad a tornyon egyéb összetevőknek! De még nem létezik. Kérdés, hogy a létező, már összerakott rendszert öntik új formába, vagy abból kiindulva, annak egyes elemeit felhasználva fejlesztik ki a harmincast. Végül is minden megvan hozzá, csak egy kicsit nagy jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 418
120 666
113
A harmincas nem létezik, nincs fegyver, nincs összerakott rendszer, toronyban és nincs hozzá lőszer. A harmincötös sok mindent tud, amit tudhat a harmincas is adott esetben és a harmincas jobb lenne, mert nyilván több lőszert tud majd hordozni, több szabad hely marad a tornyon egyéb összetevőknek! De még nem létezik. Kérdés, hogy a létező, már összerakott rendszert öntik új formába, vagy abból kiindulva, annak egyes elemeit felhasználva fejlesztik ki a harmincast.
Hát az lenne szerintem a legcélszerűbb az RM-nek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 040
92 048
113
Amúgy simán lehet, hogy azóta, hogy ez a részvényesi beszélgetés megtörtént, a tárgyalás előrehaladtával a magyar fél inkább a 30 milliméteres rendszer mellett döntött. Úgy látom, az indexes kolléga bennfentes forrásokra hivatkozva elég biztosan állítja a 30 millis beszerzést; én most nem kérdeztem senkit, hanem a részvényesi beszámolóból kiindulva azt írtam, hogy "valószínűleg" a 35 milliméteres kerül beszerzésre. Nem tudom azt állítani, hogy 100%-ig biztos vagyok abban, hogy 35 milliméteres lesz, mert március óta sok minden változhatott. Gyanítom, a mai tárgyalás során születik majd végleges megállapodás, hamarosan megtudjuk, melyik a nyerő.
Csörögj már Orbánra, ne kéresd magad!! :cool:
Várjál, várjál!!!
Még a drónokkal kapcsolatban is érdekelne, hogy Hermes és a Bayraktar mellett még miben gondolkozunk. Mennyi, melyik típus stb. 8.00 után azért lehet berág, ha kétszer hivod!! :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 409
31 787
113
Nekem eddig az nem volt tiszta, hogy a 30-as is képes rakéták elhárítására vagy pedig nem. Én úgy tudtam igen, csak @blogen meggyőzött, hogy azt csak a 35-ös tudja, mivel az igény rakéta és drón elleni rendszerre volt.
Tudja.Csak a lövedék cirka 40dekás,mig a 35milisé kb 1kilós.Vagyis az a löszermennyiség plusz,amit jelent a 30as lőszer kisebb mérete,az simán elmegy arra,hogy több kell belőle-talán még ki se egyenliti.Plusz kisebb lötáv.
Nem habókbol lett 35milis már a Gepárd is.