A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
De mi az, amit az angolok tudnak, a németek nem és a Honvédségnek hasznos lenne ha itt fejlesztenék?
Ki ne derüljön hogy Szíjjártó már megint csak próbálkozik, mint a szingapúriakkal...
Szerintem a magyar kormány és a Rheinmetall részéről most az a szándék, hogy egyfajta innovációs hubot alakítsanak ki Magyarországon, a britek számára egy ilyen projektbe való bekapcsolódás lehet a legérdekesebb. Nagyon úgy néz ki, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz, ami túlmutat a most létező eszközökön; inkább arról lehet szó, hogy a jövő harctéri technológiáival kapcsolatos közös gondolkodásba társulnának a britek (már ha tényleg lesz valami ebből az együttműködésből - szerintem nem véletlen nem jelentettek be semmi konkrétumot).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
De mi az, amit az angolok tudnak, a németek nem és a Honvédségnek hasznos lenne ha itt fejlesztenék?
Ki ne derüljön hogy Szíjjártó már megint csak próbálkozik, mint a szingapúriakkal...
Szijjártó nem önmaga kedvéért próbálkozik, Angliában is Orbánnal volt. Neki meg közvetlenül jelent Maróth. Sztem komoly tervek vannak a Rabával, csak több vasat tartanak a tűzben.

Most az angol kapcsolat beérni látszik. Mivel múlt héten Papperger volt Orbánnál kicsit szűkül a kör.
Drummond, a twitteres, meg brit ügyekben nagyon jólértesült naprakész.

Persze bármi lehet...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
Szerintem a magyar kormány és a Rheinmetall részéről most az a szándék, hogy egyfajta innovációs hubot alakítsanak ki Magyarországon, a britek számára egy ilyen projektbe való bekapcsolódás lehet a legérdekesebb. Nagyon úgy néz ki, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz, ami túlmutat a most létező eszközökön; inkább arról lehet szó, hogy a jövő harctéri technológiáival kapcsolatos közös gondolkodásba társulnának a britek (már ha tényleg lesz valami ebből az együttműködésből - szerintem nem véletlen nem jelentettek be semmi konkrétumot).
Az angol oldalakon meg sem említik a hadipari együttműködés lehetőségét.... legalábbis eddig nem találtam olyan angol forrásra hivatkozó írást, amiben benne lenne.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
De mi az, amit az angolok tudnak, a németek nem és a Honvédségnek hasznos lenne ha itt fejlesztenék?
Ki ne derüljön hogy Szíjjártó már megint csak próbálkozik, mint a szingapúriakkal...
360_F_203577294_ilcOtGkryyn5GhKzOrFsTIaVJl4dq15O.jpg
 
  • Imádom
Reactions: arcas

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Másfél év 6 havi fizuert. Ha jól kommunikálják, egy része marad.
Hát meglátjuk, ha a rendőrség borul, akkor a terhek csak nőni fognak a kiáramlás meg felgyorsul.... A közszférai olcsójánoskodás az utolsó 5-6 évben most elég nagy eséllyel fogja taccsra tenni a teljes államigazgatást ha nem kezdenek vele valamit kurvagyorsan.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
Az angol oldalakon meg sem említik a hadipari együttműködés lehetőségét.... legalábbis eddig nem találtam olyan angol forrásra hivatkozó írást, amiben benne lenne.
Szerintem indul a Land Rover gyártás a népfelkelőknek Kaposváron.

De nem lehet BALOLDALI kormánya ! ! !
Ezt kellett lebeszélni Borisszal...
És kapott egy fésüt. Rheinmetal felirattal az egyik és made ön Hungary a másik oldalon.
Sima liba.....
:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mi lehet az ami kellhet nekünk Uk-ból? “energiaipar és a védelmi ipar – írja az MTI. “

Vagy mi lehet az amit az RM-en keresztül mi ajánlunk nekik? Pl. Lynx első vásárlója lehetne exportra a magyar gyárból...

Most így hirtelen is rengeteg együttműködési lehetőség ugrik be.

- az Ajax (most olvastam) még mindig nem működik. A Warrior programot már elkaszálták, kicsi kell, hogy az Ajax is menjen a levesbe. Az RBSL viszont mindent visz, amin csak elindul.
Szóval Lynx.

- nem csak a Lynx kapcsán, de a Boxer kapcsán is felmerülhet a Skyranger 30-as tornya. De maga a Skyranger rendszer is összerakható tetszőleges rakétarendszerrel. Nem kell feltétlen az RM által már integrált megoldást megvenni hozzá.

- az új RM RC tornyait nagyonis használhatnák a brit szárazföldi erőknél.

- Az MBDA 3 évvel ezelőtt nyitotta meg a vadi új hi-tech boltoni üzemét. Ezen rakéták készülnek ott:
Brimstone, ASRAAM, CAMM (Sea Ceptor and Land Ceptor), SPEAR, Meteor
Egyéb kérdés? :cool:
- De az MBDA rendelkezik egy viszonylag olcsó és konténerizálható loitering munition-nal a Fire Shadow-val:
Fire-Shadow-Loitering-Munition3.jpg


- Az angoloknak most kell újjáépíteni az egész tüzérséget. Nekünk, mert gyakorlatilag megszünt létezni. Nekik, mert az AS90-eseik elavultak. Mindkettőnknek kézenfekvő megoldás lenne akár az új HX3 alapú kerekes tüzérség, akár a MAN alapú Archer, ami ugye BAE termék.

- Egy halom (akár teljesen használatlan) inkurrenciája van az angoloknak amit bőven tudnánk használni. CSS vonalon főleg.

- Távlati lehetőség: Csatlakozni a Tempest-hez.

- A Hirtenbergernek van angol fiókcége, és a brit haderő aknavető beszállítói.

- Még a drónokhoz visszatérve: akármennyire is kötődik a románokhoz (csak részegységeket gyártanak hozzá jelenleg) az Elbit 450, lehet, hogy el lehetne csípni előlük a komplett gyártást. Ehhez kapcsolódóan érdemes megjegyezni, hogy az angoloknál elég fontos szerepe van Watchkeeper néven. Harci körülmények között is bevetették már Afganisztánban. Ezt csak mellékesen jegyeztem meg. :cool:

-Hja és még egy szó: Chinook :)

- de biztos vagyok benne, hogy a @Pogány is tudna túrni irreálisan sok pénzen felújítható, és később szintén irreális áron fenntartható, nekivaló marhaságot az éppen kivonandó eszközeikből. :cool::D
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Szijjártó nem önmaga kedvéért próbálkozik, Angliában is Orbánnal volt. Neki meg közvetlenül jelent Maróth. Sztem komoly tervek vannak a Rabával, csak több vasat tartanak a tűzben.

Most az angol kapcsolat beérni látszik. Mivel múlt héten Papperger volt Orbánnál kicsit szűkül a kör.
Drummond, a twitteres, meg brit ügyekben nagyon jólértesült naprakész.

Persze bármi lehet...
A rábás sztorit szerintem lassan el lehet engedni. A Rheinmetall-lal való megállapodások gyakorlatilag lefedték az ST teljes portfólióját (kivéve a Broncót, de nem arról tárgyaltak, lol), nincs értelme államilag támogatni két egymással konkuráló terméket a nemzetközi piacon, rendszeresítésre pedig a redundancia és az átjárhatóság hiánya miatt tuti nem kerül sor. Szijjártó csak villantani akart azzal, hogy belekóstol a hadiipari sztoriba, de van egy nála nagyobb játékos a pályán, aki sorra gurítja be a csilliárdos bizniszeket. Nem véletlen, hogy Orbán elkezdett most ezzel a hadiipari témával házalni a nemzetközi piacon.

Amúgy is, sokkal egyszerűbb egy új céget, új üzemet csinálni az ilyen dolgoknak, mint megpróbálni szingapúri harcjárművek gyártásával megmenteni egy évtizedek óta haldokló vállalatot. Nagyon meglepődnék, ha ebből a rábás történetből bármi lenne a közeljövőben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A rábás sztorit szerintem lassan el lehet engedni. A Rheinmetall-lal való megállapodások gyakorlatilag lefedték az ST teljes portfólióját (kivéve a Broncót, de nem arról tárgyaltak, lol), nincs értelme államilag támogatni két egymással konkuráló terméket a nemzetközi piacon, rendszeresítésre pedig a redundancia és az átjárhatóság hiánya miatt tuti nem kerül sor. Szijjártó csak villantani akart azzal, hogy belekóstol a hadiipari sztoriba, de van egy nála nagyobb játékos a pályán, aki sorra gurítja be a csilliárdos bizniszeket. Nem véletlen, hogy Orbán elkezdett most ezzel a hadiipari témával házalni a nemzetközi piacon.

Amúgy is, sokkal egyszerűbb egy új céget, új üzemet csinálni az ilyen dolgoknak, mint megpróbálni szingapúri harcjárművek gyártásával megmenteni egy évtizedek óta haldokló vállalatot. Nagyon meglepődnék, ha ebből a rábás történetből bármi lenne a közeljövőben.
Pedig, ha "jót akart volna" Szíjjártó, akkor a Bronco lett volna a fő célpont! :oops::cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De mi az, amit az angolok tudnak, a németek nem és a Honvédségnek hasznos lenne ha itt fejlesztenék?
Ki ne derüljön hogy Szíjjártó már megint csak próbálkozik, mint a szingapúriakkal...
Itt Orbán is fel volt készítve Papperher részéről. Szerintem nem véletlenül. És a találkát Orbán kérte. Az energetikai megállapodás a Shell biznisz. Gondolom, hogy nem ezért ment el egészen Londonig... ;)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 016
113
Itt Orbán is fel volt készítve Papperher részéről. Szerintem nem véletlenül. És a találkát Orbán kérte. Az energetikai megállapodás a Shell biznisz. Gondolom, hogy nem ezért ment el egészen Londonig... ;)
Leselejtezett hadihajókat, rombolókat fogunk venni és megy a balatoni flottához! Lehet megkapjuk a Hoodot is!:D