A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
A Krím azért rossz példa, mert ott például a "zöld emberkék" a laktanyában bekerítették az ukránokat. Én is értem, hogy vannak/lesznek jelei, ha Székelyföld környékéről ellenséges alakulatok robognak a határaink felé. De volt már a világtörténelemben 10% kivétel, amikor a szolgálatok és a politikai vezetés tényleg elaludta az első 24 órát.

Másfelől felőlem maradhat minden úgy, ahogy te kritizáltad. Debrecenből vezényeljenek hozzád Tatára beosztottakat, majd telepítsék át őket még annál is nyugatabbra! Vagy te mely egységeket mozgatnád meg és hová helyeznéd át, ha rajtad múlna?
Tatát kellett volna 25 évvel ezelőtt bezárni, Pécset meghagyni, esetleg Baját. Illetve Egert sem kellett volna becsukni.
A probléma az, hogy van hely Debrecenben csak mivel Tatát az elbaszott helye miatt sosem töltöd fel, ezért el se mondják a nyomott jelentkezőnek, hogy Debrecenbe is lehetne menni
 
K

kamm

Guest
Tatát kellett volna 25 évvel ezelőtt bezárni, Pécset meghagyni, esetleg Baját. Illetve Egert sem kellett volna becsukni.
A probléma az, hogy van hely Debrecenben csak mivel Tatát az elbaszott helye miatt sosem töltöd fel, ezért el se mondják a nyomott jelentkezőnek.
En a bajai 108-as felszamolasat sosem ertettem, mai napig nem ertem. Ok voltak a kijelolt egyseg egy deli behatolas esetere, nekunk (sok kozul az egyik) feladatunk az volt, hogy tartsuk fel a szerb hk elso ket hullamat (tudtuk, hol johetnek at), amig odaer a bajai dd.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Igen az olló nyílik...

Egyrészről van egy átgondolt program amiben hightech cuccok jönnek, plusz ehhez egy egyre komolyabb fejlődő hadiipar kapcsolódik, 5 éve ezt el sem hittük volna, ez a pozitív része

Másrészről a fizetések versenyképes rendezése, lakhatás, fluktuáció, egységes személyi felszerelés nincs megoldva, ami nélkül nem lehet az MH-t üzemeltetni....

Van egy folyamatosan beáramló külföldi tőke, aki felszívja a munkaerőt, jobb (nem feltétlenül jó) fizetést ad helyben, vagy közelebb a lakóhelyhez, és kissé kevesebb felelőséggel.

Nem javít a helyzeten a demográfiai válság, a kivándorlás a megnyílt határokkal, és a liberális őrület sem ami átszövi a mindennapokat és nem kifejezetten erősíti a hazafias tudatot.

Megoldás:
Bér
Bérlakás
Mentalitás váltás (valós kollegalitás, valós közösség érzése, kiállást a kollégákért, stb.)
Laktanyák allokálása kb. ÉM-on nincs egy laktanya sem...

De tudom persze ez nem ilyen egyszerű.... sok érdek van, meg változnak az idők.. és amúgy nem is hiszek benne, hogy ez megvalósul maradéktalanul.

Én örülök az uj pk-nak de azért remélem senki sem hiszi,hogy innentől kezdve minden megváltozik.Lehet hogy változik a pénz,meg a lakhatás,és jo pár pozitív dolog,de az idejét mult parancsnokok felfogásán ő sem fog változtatni.Rengeteg ember van a rendszerben aki hátráltatja inkább a fejlődést,sokszor még a munkavégzést is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Tatát kellett volna 25 évvel ezelőtt bezárni, Pécset meghagyni, esetleg Baját. Illetve Egert sem kellett volna becsukni.
A probléma az, hogy van hely Debrecenben csak mivel Tatát az elbaszott helye miatt sosem töltöd fel, ezért el se mondják a nyomott jelentkezőnek, hogy Debrecenbe is lehetne menni

De akkor meg titeket kéne elpakolni, ha jól értem a szavaidat.

Eleve a legtöbbször az hangzik el, hogy a hk nem hegyivadász századokban, hanem alföldre való. De azt meg nem feltétlen hiszem, hogy ami fejlesztés és létszámduzzasztás nálatok elindult, azok után még a lakhelyeteket is átcserélik. Valakinek megmondták esetleg, hogy Hódmezővásárhely nem biztos, hogy a legjobb neked, de az új Leókra úgy is keresünk pont olyanokat, mint te. Még be sem fejezte az oskolát, de feltennék az Acélkockáknak a nagy kérdést, hogy "Mennyire szereted Szolnokot vagy Mezőtúrt?"

Így belegondolva... RR jól meg van áldva a feladatával.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
De akkor meg titeket kéne elpakolni, ha jól értem a szavaidat.

Eleve a legtöbbször az hangzik el, hogy a hk nem hegyivadász századokban, hanem alföldre való. De azt meg nem feltétlen hiszem, hogy ami fejlesztés és létszámduzzasztás nálatok elindult, azok után még a lakhelyeteket is átcserélik. Valakinek megmondták esetleg, hogy Hódmezővásárhely nem biztos, hogy a legjobb neked, de az új Leókra úgy is keresünk pont olyanokat, mint te. Még be sem fejezte az oskolát, de feltennék az Acélkockáknak a nagy kérdést, hogy "Mennyire szereted Szolnokot vagy Mezőtúrt?"

Így belegondolva... RR jól meg van áldva a feladatával.
Nekem Tatához nincs közöm különösebben.

Tatával csak a baj van, túl közel vannak az új ipari központok és Budapest, de már nem engedhetjük meg magunknak, hogy becsukjuk, ez sajnos szar döntés volt a 90-es években.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
K

kamm

Guest
A PESCO EVA projekt hogyan áll? Vajon elindítják ezen a tenderen? Bár a cikk tényként kezeli az AGM-et. Megjegyzem logikus is lenne.

Errol tavaly nyar ota almodozom, hogy kerekes AGMunk lesz. :) Miota kijott a HX3 es a videon mar ott van a loveges verzio, ugy nez ki, a (gazdasagi-logisztikai) logikam helyesnek bizonyul majd ti. hogy lenyegesen olcsobb a PzHnal, raadasul az autotolto miatt feleannyi ember sem kell hozza, ketten a kabinbol uzemeltetik vidaman. Ez a cikkmeg mar tenykent kezeli a BW exiranyu beszerzeset, szoval szerintem szinte biztos, hogy ha veszunk meg tuzerseget Remusz bacsi alatt, akkor az mar HX3 AGM lesz. :cool:
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Bármit is választanak a németek, mi azt vesszük amit a Rheinmetall fog fejleszteni, gyártani...
Ha a németek is azt választják, akkor azért, ha nem akkor meg azért. Mert kell a refereniavevő az RM-nek az eladásokhoz. És hogy "mi legyünk az elsők, akik rendszeresítik a legújabbat..."
Lehet megleszek most kövezve,de nekem ez a 10x10-es HX-3 as nem jön át valahogy... Robosztus,magas a tömeg központja,terepen szerintem borulékony,és sok a kereke,ez utóbbi érvem tudom hogy nevetségesen hangzik,de logisztikai szempontból sem a leg üdvözítőbb megoldás.
Ami a forma világot illeti,nekem az Archer,vagy a G6-Rhino jönne be.
De az én saját favoritom a Denel tűz eszközei.
Abszolutt élvonalbeliek. Fejlesztett nekik lőszert az RM. Lehetne ott mazsolázni.
G5-52 vontatott
G6-45 önjáró
Ezek az én favoritjaim. Persze ezek is ízlések és pofonok.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Nekem Tatához nincs közöm különösebben.

Tatával csak a baj van, túl közel vannak az új ipari központok és Budapest, de már nem engedhetjük meg magunknak, hogy becsukjuk, ez sajnos szar döntés volt a 90-es években.
Nem ismerem annyira a nyugati példákat, csak nagyon keveset, de ott az ipari központok melett vannak laktanyák.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Lehet megleszek most kövezve,de nekem ez a 10x10-es HX-3 as nem jön át valahogy... Robosztus,magas a tömeg központja,terepen szerintem borulékony,és sok a kereke,ez utóbbi érvem tudom hogy nevetségesen hangzik,de logisztikai szempontból sem a leg üdvözítőbb megoldás.
Ami a forma világot illeti,nekem az Archer,vagy a G6-Rhino jönne be.
De az én saját favoritom a Denel tűz eszközei.
Abszolutt élvonalbeliek. Fejlesztett nekik lőszert az RM. Lehetne ott mazsolázni.
G5-52 vontatott
G6-45 önjáró
Ezek az én favoritjaim. Persze ezek is ízlések és pofonok.

Azért nem lesz rosszabb szerintem a menettulajdonságai egyike sem egy ugyanilyen alvázra szerelt nehéz daurnál. A sok kerék meg amellett, hogy jól mutat ugye némileg jobb talajnyomást és a 10x10 miatt elég jó terepjáró képességet jelent. Az meg, hogy nagy, nem sokat számít, mert nem fog első vonalban rohamozni.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
De akkor meg titeket kéne elpakolni, ha jól értem a szavaidat.

Eleve a legtöbbször az hangzik el, hogy a hk nem hegyivadász századokban, hanem alföldre való. De azt meg nem feltétlen hiszem, hogy ami fejlesztés és létszámduzzasztás nálatok elindult, azok után még a lakhelyeteket is átcserélik. Valakinek megmondták esetleg, hogy Hódmezővásárhely nem biztos, hogy a legjobb neked, de az új Leókra úgy is keresünk pont olyanokat, mint te. Még be sem fejezte az oskolát, de feltennék az Acélkockáknak a nagy kérdést, hogy "Mennyire szereted Szolnokot vagy Mezőtúrt?"

Így belegondolva... RR jól meg van áldva a feladatával.

Hagy azokat a szerencsétlen fagolyókat,örülnek hogy lyuk van a s..ggükön...Remélem megszüntetik ezt a baromságot,és csinálnak végre normális altisztképzést...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Jah csak az lenne a legjobb ha abból egyik sem Tata lenne.
Lakhatás rendeződni látszik már csak aszonypajtásoknak kellene egy (munkaugyi központ) ami már a költözés elött munkahelyet intéz a feleségeknek barátnőknek (a munkaerő hiányos térségbe) no meg a református gimi a srácoknak (ha az asszony jó munkahelyre kerül és a gyerekek is szinvonalaselismert iskolába járhatnak a rendeződő lakhatás mellett az pont a családosoknak kedvezne)