A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Nincs köze a személyi változásoknak beszerzéshez semmilyen tekintetben nem kell félteni a vasakat meg azt se hogy valami vállalhatatlan kerülne beszerzésre.
Nem is féltem. Úgy gondoltam Ruszinnak kedveznek, ha a következő nagyobb bejelentést az ő vezetőségének idejére datálják.
És a Skyranger, xy fegyvertorony, drónok azok mind nagy bejelentések.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Nincs köze a személyi változásoknak beszerzéshez semmilyen tekintetben nem kell félteni a vasakat meg azt se hogy valami vállalhatatlan kerülne beszerzésre.
En a Foni-Kartondobozhegyi közötti uzletet valami nagyívű politikai-gazdasági dologra tippeltem már akkor is, amin az ő megállapodásuk alapján még dolgozni kell mindkét stabnak, mielőtt konkrétan alairhatnak és bejelnthetnek valamit. Fel sem merült bennem, higy Koromnak ehhez köze lenne...
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Lehet a fejekben kellene rendet rakni,és elengedni véglegesen a vöröskommunista ,kivételezéses,kummantós rendszert. A parancsok mindenkire vonatkoznak,főleg azokra akik kiadják,és betartatják.
Akkor a katona HINNE saját magában,és legfőképpen a PARANCSNOKAIBAN.
már nem tudom hogy hol és mikor olvastam, de ehhez kapcsolódóan ilyesmi volt: korábban azt vezényelték a parancsnoklók, hogy "huszárok, utánam!", most pedig (I. vh idejére értette) azt hogy "fiúk, előre!".
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 527
113
Lehetséges megoldás:
Szét kell kapni! A tüzéreket és minimum 1 lövész zászlóaljat el kell vinni tőlük. Ugyebár a nehéz dandár is több helyről lesz összelapátolva.
Nincs erre valamilyen terv?
Gondolom a tüzérek nem maradnak 24 PZH-nál... Akkor meg miért ne lehetne egy helyre költöztetni őket? Gyakorolni nagyon nem tudnak úgy sem sok helyen. A tüzéreknek a Bakonyban a helyük! A lövészzászlóaljat meg szerintem viszonylag könnyű lenne mozdítani. Szerintem 2-3 éven belül rendbe lehetne hozni egy olyan jelenleg nem üzemelő laktanyát (esetleg újat építeni) ahol elkaristolnak, és még esetleg lokális toborozható katona is akadna.
Ez már eldőlt.
Jó döntés volt, fel kell tölteni az MH másik lövészdandárját.
Így fel is lesz.
Jönnek, jönnének a fiatalok, a technika és a környék is vonzó.
Az, hogy közel van pest, most már előny.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
már nem tudom hogy hol és mikor olvastam, de ehhez kapcsolódóan ilyesmi volt: korábban azt vezényelték a parancsnoklók, hogy "huszárok, utánam!", most pedig (I. vh idejére értette) azt hogy "fiúk, előre!".
Hát ez huszárszakasz szintjén még rendben van,de egy huszár dd pk-a ner ohangásszon elóre,mert halottak ritkán szoktak jó vezetők lenni.Plusz nehéz lesz az első sorban harcolva áttekinteni a hadszinteret,reagálni az ellen hadmozdulataira.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tata lessz.
Most ölnek bele tízmilliárdokat, javul a feltöltöttség, nő a létszám, jön a technika.
Akkor is ha ez más alakulatoknál szolgálók nak fáj....
;)
Hát én emiatt írtam, hogy a problémán jelenleg már csak úgy lehet segíteni - teljes idiótizmus képének elkerülésével -, ha csak részben szedik szét a dandárt.
Gondolva esetleg arra is, hogy mondjuk egy később érkező Leopard kontingens miatt nem kellene egy másik helyőrségben is komplett logisztikát kiépíteni hozzájuk. Tatán lehetne a Leopard alapú járművek fő kiképző központja. Elég lenne ott központosítani a szerelőbázist is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 369
11 327
113
Összetartó kötelékben

Történelmi mérföldkőhöz érkeztek az önkéntes tartalékos katonák és az őket felkészítő kiképzők. Az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred, valamint az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred önkéntes területvédelmi és műveleti tartalékos katonái először vesznek részt alegységkötelékben külföldi misszióban. A tartalékosok külhoni szolgálata a Magyar Honvédség életében is komoly előrelépés...

Ez most vajon tényleg előrelépés?
Nem inkább azt mutatja, hogy a hivatásosokból már nem tudták megoldani?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
Ez most vajon tényleg előrelépés?
Nem inkább azt mutatja, hogy a hivatásosokból már nem tudták megoldani?
Sztem annyiból előrelépés, hogy élesebb vagy kritikus helyzetben nagyobb lesz a merítés, tapasztaltabb katona. Más ország is használja erre a tartalékosait.

De valszeg a kényszer is szülte.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Tata lessz.
Most ölnek bele tízmilliárdokat, javul a feltöltöttség, nő a létszám, jön a technika.
Akkor is ha ez más alakulatoknál szolgálók nak fáj....
;)
Szerintem nem fáj senkinek Tata volt a legjobban leroggyanva, sajnos azt hagyták a végére, azt meg tartom, hogy még mindig kurva szar helyen van és amikor az átszervezéseket csinálták ezelőtt huszonéve akkor hibás döntés volt Tata, most viszont abból kell a legtöbbet kihozni amink van és ebbe Tata is beletartozik. És jó hallani amikor pozitív hírek jönnek vissza, aminek nagyon örültem, hogy egypár friss közkatona amit mi képeztünk jól érzi magát ott.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 527
113
Hát én emiatt írtam, hogy a problémán jelenleg már csak úgy lehet segíteni - teljes idiótizmus képének elkerülésével -, ha csak részben szedik szét a dandárt.
Gondolva esetleg arra is, hogy mondjuk egy később érkező Leopard kontingens miatt nem kellene egy másik helyőrségben is komplett logisztikát kiépíteni hozzájuk. Tatán lehetne a Leopard alapú járművek fő kiképző központja. Elég lenne ott központosítani a szerelőbázist is.
Tatát fejlesztik. Szervezetileg is. A három dandáros koncepció adja, hogy kell Debrecen, Hódmezővásárhely és Tata.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Nem is féltem. Úgy gondoltam Ruszinnak kedveznek, ha a következő nagyobb bejelentést az ő vezetőségének idejére datálják.
És a Skyranger, xy fegyvertorony, drónok azok mind nagy bejelentések.
De a drónokról kiderült közben, hogy egyelőre nem prioritás, talán csak majd a jövőben valami nagyívű fejlesztésben "részt veszünk" (Mint a harci heli, az MLRS, ésatöbbi), remélem a légierő fejlesztése nem akad el, mert akkor tényleg csak a nem 100%-os légvédelem és a nehéz dandár marad lényegi fejlesztés, bár ez utóbbi, hogyismondjam elég vitatott, bár azok a vélemények mostanában nem igen manifesztálódnak, hogy a korszerű rakétatechnika, drónrendszerek, és a stealth vadászgépek korában tulajdonképpen önmagában semmit nem jelent. De attól még tény..
(Ja és poén, hogy amiket pont felsoroltam, azok hiányoznak nekünk..)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
De a drónokról kiderült közben, hogy egyelőre nem prioritás, talán csak majd a jövőben valami nagyívű fejlesztésben "részt veszünk" (Mint a harci heli, az MLRS, ésatöbbi), remélem a légierő fejlesztése nem akad el, mert akkor tényleg csak a nem 100%-os légvédelem és a nehéz dandár marad lényegi fejlesztés, bár ez utóbbi, hogyismondjam elég vitatott, bár azok a vélemények mostanában nem igen manifesztálódnak, hogy a korszerű rakétatechnika, drónrendszerek, és a stealth vadászgépek korában tulajdonképpen önmagában semmit nem jelent. De attól még tény..
Megint olvastál egy sort ami akár arra is utalhat ami jó a mondnaivalód alátámasztására és amibe belekapaszkodhatsz és mantrázod az elképzeléseidet.

Annyi a dolog, hogy a tárgyalások zajlanak és az alkudozás zajlik tudom, hogy fáj de az se 2 perc, ha lehet abból is kéne gyártás ez sok dolognál elhúzza a tárgyalásokat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
A NATO a biztonság és a védelem garanciája Európában

"Az értekezleten a védelmi miniszterek megvitatták a találkozó kulcselemét képező, Jens Stoltenberg főtitkár által a Szövetség számára prezentált, stratégiai javaslatokat tartalmazó NATO 2030 folyamatot; emellett szó esett a NATO afganisztáni kivonulásáról is.

Szabó István honvédelmi államtitkár hozzászólásában hangsúlyozta, hogy Magyarország alapvetően támogatja a javaslatcsomag védelmi elemeit, amelyek erősítik a NATO hatékonyságát és kohézióját, valamint megfelelő választ adnak a változékony biztonsági környezetből fakadó fenyegetésekre és kihívásokra.

Az értekezleten a miniszterek több olyan dokumentumot is elfogadtak, amelyek tovább erősítik a Szövetség elrettentési és védelmi képességét."
A csehek szerint erről volt szó a megbeszélésen.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz