A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ne haragudj, de összefoglalnád két-három mondatban? :rolleyes: A lényeget....

Igazából nem lényeg.

Csak annyi, hogy bizonyos emberkék megszólalása nem először húzta fel az agyamat. És a hadi témában ez náluk gyakrabban történik meg, mintha más területen kezdenének el beszélni. Felőlem beszélhet bárki hülyeséget is, de ha nem értem, hogy miből jött nála ez, akkor előfordul, hogy rosszul reagálok.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 783
113
Igazából nem lényeg.

Csak annyi, hogy bizonyos emberkék megszólalása nem először húzta fel az agyamat. És a hadi témában ez náluk gyakrabban történik meg, mintha más területen kezdenének el beszélni. Felőlem beszélhet bárki hülyeséget is, de ha nem értem, hogy miből jött nála ez, akkor előfordul, hogy rosszul reagálok.
Így vagyok ezzel én is. :D
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 2577

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Szerintem az alapvető probléma,hogy mindent eluralt a pártpolitika (bár szerintem ez nem politikai pártokat takar,hanem oligarchikus hatalmi csoportosulásokat.).A familiáris viszonyrendszerű államigazgatás meg egyzserűen igazodik az aktuális hatalmi csoporthoz.Aki nem,azt csendben félreteszik,kiutálják,ha nem ért a szóbol,valamiért kirugják.
Szerintem az utolsó valóban honvédelmi célzatú haderőfejlesztési program a Keleti féle program volt,amit azonban már az MDF kormány alatt elkeztek a katonák kidolgozni.(hogy miképpen zajlott,az is megérne egy misét-már akkor is a hüleség baxta a nyomorúságot.De a szakmai agytröszt az dolgozott,szerintem szabadabban,mint ma.Megvalósulás minősége azonban már olyan magyarosch volt.....).Azóta gyakorlatilag folyamatosan a NATO majd megvéd a védelmi stratégia,semmi egyéb.Én szerintem a Z plan sem változtat ezen,inkább annak a számlája.Mivel a "nemzetközi helyzet fokozódott",amcsik magasabb cehhet irtak,amire már nem elég a "viztisztitó" képeség (ami különben fontos képesség).OV meg ügyes politikusként a kényszer hozta rókaárol minnél több bört akar lehúzni róla a maga számára.De az alaphelyzeten ez nem változtat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 789
122 715
113
Tolták a füvet mint a szart, írtam már a volt lakótársamról aki politológián van az ELTE-n, neki a középsulis haverjai rendőrtisztire jártak/járnak, amikor beköltöztem, akkor nem tudtam, hogy full liberális eszetlen a srác, így pár alkalommal elmentem vele kocsmázni, egy nagyobb kocsmatúrán pedig a srác vitte a füvet, a haverjai meg úgy mindenki szívta, én meg hazamentem mert elkezdték rámtukmálni.
Itt történt az eset, hogy jött pár gólya honvédtisztjelölt akiket felismertek és beléjük kötöttek, 1-2 pofon után meg egyik brigád jobbra másik meg balra.
Ez 2017 szeptemberében volt, amit csak hallomásból tudok tőlük, hogy ekkoriban állt egy kicsit a bál az NKE-n mert egy honvédtisztjelöltnek eltört az orra vagy a karja, szintén valami balhéból.
Jah ismerem az esetet, de akkor a rendészetis hallgatók nyomatták előtte? Az igényes, a katonai részen évente van kötelező drogteszt, meg elég sok szúrópróba szerű, és rendszereres a kutyás átvizsgálás a kollégiumban.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 421
76 119
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

"A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése – KEHOP 1.6.0 III. ütem" tárgyban

1.1
2 darab 60 tonnás Földmunkagép szállító félpótkocsi és nyerges vontató (járműszerelvény) beszerzése

A Magyar Honvédség (a továbbiakban: MH) Honvédelmi Katasztrófavédelmi Rendszere, azon belül az MH beavatkozó képességének fejlesztése, a Környezet és Energetikai Hatékonyság Operatív Program (továbbiakban: KEHOP) Európai Uniós támogatással a KEHOP 1.6.0 projekt III. ütem projekt keretében 60 tonnás Földmunkagép szállító félpótkocsiból és vontatóból álló járműszerelvény (továbbiakban: járműszerelvény) beszerzése a jelenleg érvényben lévő műszaki és környezetvédelmi előírásoknak (EURO-6), megfelelő minőségű új eszközök beszerzése.

A beszerzés tárgyát képező szerelvény besorolása: "N3 járműkategória'', az az több mint 12 t megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsik, vontatók és félpótkocsik.

A vontató legyen alkalmas a járműszerelvény megengedett legnagyobb össztömegéből adódó maximális terhelhetőség esetén is a szerelvény biztonságos mozgatására. A vontató 6x4-es hajtásképlettel rendelkezzen. Teherbírása min. 26 000 kg legyen.

A szerelvény pótkocsija legyen alkalmas min. 60 t össztömegű különböző típusú, korlátozott közúti mozgású önjáró műszaki gépek biztonságos szállítására. Tengelyek műszaki terhelhetősége legalább 56 000 kg, a technika össztömeg maximum 79 000 kg legyen.

A járműszerelvény legyen alkalmas az árvíz és belvíz védekezésre kijelölt lánctalpas eszközök valamint munkagépek (pl.: PTSZ-M közepes lánctalpas úszó gépkocsi, BAT-2 gyorsjáratú lánctalpas buldózer, földmunkagépek) védekezés helyszínére történő közúti szállítására.

A járműszerelvény közúton (málházott munkagépek nélkül) útvonalengedély nélkül közlekedhessen, sem súly, sem pedig külső méret tekintetében ne haladja meg a 6/1990 (IV.) KöHÉM rendeletben előírt méretkorlátokat.

A szállító vállalja a beszerzési eljárás részeként a kezelő állomány felkészítését (4 fő) az eszköz és tartozékai kezelésére, technikai kiszolgálására min. 1 nap (naponta 8 óra) időtartamban. A felkészítést a teljesítést követő maximum 30 napon belül végre kell hajtani.

A részletes műszaki követelményeket a kiegészítő közbeszerzési dokumentum (továbbiakban: KKD) műszaki leírása tartalmazza.


1.2
A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése – Közúti nyerges vontatóból és ponyvázható félpótkocsiból álló járműszerelvény beszerzése – KEHOP 1.6.0 III. ütem” az alábbiak szerint: 3 db minimum 20 tonna teherbírású közúti nyerges vontatóból és ponyvázható félpótkocsiból álló járműszerelvény beszerzése a KKD III. Fejezet Műszaki leírásának tartalma alapján

Ajánlattevő vállalja a 12 fő vezető-kezelő és javító-karbantartó állomány felkészítését. A megtartott felkészítés minimum 1 napos legyen, 8 órás oktatás keretében, mely 4-4 óra elméleti és gyakorlati órát foglaljon magában.



Környezet és Energetikai Hatékonyság Operatív Program – KEHOP 1.6.0 III. ütem, a beszerzési eljárás 87 % vissza nem térítendő EU támogatásból és hazai finanszírozásból az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásában, valamint 13 % önerőből valósul meg.

Ajánlatok benyújtásának határideje: 05/07/2021
 
K

kamm

Guest
"Állítólag" a részeg bunyó viszonylag gyakori a kül. karok tagja között az NKE-n.
Pár éve a honvéd hallgatókat meg rendszeresen baszogatták a saját tanáraik/kiképzőik. Éjszakánként riadó, békaügetés egy órán át, állandó megalázás meg hadbírósággal fenyegetés, meg kb. ami az amerikás katonás filmekből átjött.
Utobbi remesen primitiv. Aki azt bevezette, azt ugy kell kirugni, hogy a laba ne erje foldet. Menjen moziba jegyszedonek, ha az idiota filmekbol tajekozodik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Igazából nem lényeg.

Csak annyi, hogy bizonyos emberkék megszólalása nem először húzta fel az agyamat. És a hadi témában ez náluk gyakrabban történik meg, mintha más területen kezdenének el beszélni. Felőlem beszélhet bárki hülyeséget is, de ha nem értem, hogy miből jött nála ez, akkor előfordul, hogy rosszul reagálok.
Egyreszt tulkombinalod, ez szerintem csak vagy egy naiv hulye es a Vadaiek siman megvezetik par nyugdij elott allo exkomcsi oregkatonaval, vagy tudja, hogy nevetseges az egesz es/vagy kamu is.

Ugyanakkor tulzasokba esel a nyelvismeretet illetoen is; meg mindig a nemet a legtobbet hasznalt nyelv (az is marad), angolul meg nagyon konnyu elkezdeni erteni meg kommunikalni, meg beszelni is, de az meg nem nyelvtudas (ami egy gyakori kozhideledem sajnos.)

En eleg szigoruan merem ezt, de a magyarok angolja, ha valaki beszeli,
1. semmivel nem rosszabb, mint mondjuk barmelyik kornyezo orszagbelie avagy az oroszoke vagy lengyeleke, a nemeteke
2. viszont azoke is gyatra, sot, az o akcentusuk meg fulsertobb (amugy vicces, hogy ma is kiszurom a magyar akcentust peldaul Sorosnal egy interjuban avagy hogy a millionyi haszid zsido Amerikaban mind ekes magyar akcentussal beszeli az angolt, hiaba szulettek itt, hala a zart gettoiknak, amiben laknak es folyamatosan atoroklik a bevadorolt nagyszulok akcentusat)
3. de sajnos a lakossaghoz mert angolul beszelok szama, ugy tudom, joval alacsonyabb nalunk (aranyosan kevesebben beszelik), mint a legtobb kornyezo orszagban - mondjuk ez utobbinak rengeteg oka van, peldaul az amugy vilagszinvonalu szinkronipar (=idos szineszek menedeke) stb.

Fentiektol kapcsan en az alabbi kovetelmenyrendszert allitanam fel a katonaknak.

Ha korrekt, nem szimplan csak targyalokepes, de nativ angolt varunk el, az logikusan nem fog menni otthonrol. Ilyesmire vannak a profi tolmacsok, ezt kar lenne barkitol elvani (sans par olyan, aki hosszu kulfoldi let utan tert haza.)

Ha egy fokkal szerenyebb, de meg hibatlan nyelvezetu angolt varunk el, akkor az elerheto otthoninak is, de ahhoz is tobb ev kulfoldi (lehetoleg iskolai) tanulmanyok kellenek, sima kulszolgalat nem lesz eleg - ennek kb az a merceje, hogy ha elolvassak egy sokoldalas papirodat-dolgozatodat es nem tudjak belole megmondani, hogy nem ott szulettel. Na, en ez utobbit varnam el mondjuk a fontos kulcsemberektol, fotargyaloktol, SMEektol stb, meg ha esetleg akcentussal is (az igazabol mindegy.)

Ez alatt van kb amit felsofoku angolnak szamitanak otthon, szerintem az minden aktiv fotiszttol es felfele el lehet varni es kotelezove is tennema fotiszti karba belepeshez. Itt mar irasban is kiszurhato, hogy kulfoldi a szerzo, de nem vet nyelvi hibat es nem hasznal olyan szavakat, amelyek abszolut kilognak a kontextusbol, viszonylag gordulekenyen ir ill fogalmaz stb.

Alattuk mar csak kb a szigorubb magyar kozepfoku szintet varnam el, mondjuk altisztektol kezdve, a tisztikarnal mar osztonozve a felsofoku vizsgak valamelyikenek az abszolvalasat, az oktatas legyen ingyenesen is elerheto.
Tiszthelyettesek-tiszteseknel alapfokut kotelezove tennem, mondjuk, felszereles utan 2 even belul, persze ingyenes oktatas mellett.

Mindez nyitva lenne 4-5 fo nyelvre, mondjuk prioritas alapjan angol, nemet, francia, spanyol (esetleg olasz meg portugal is, ha van NATOs ertelme.)
@krisss mi a mostani hivatalos rend?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ilyet :

image011.jpg
...
Fly-K_leiste.jpg


tennék 4-6 kerekes kis drónra, minden Lynx puttonyába a kijárat mellé, egy automata/távvezérelhető "garázzsal"!

De egy 4 lőszerfajtás, dobtáras egy-csövűvel is kiegyeznék a drónon az "aknavető-gyárunkból" --ha már van--, percenkénti 40-60 lövés közötti jellemzővel!

...vagyis, "Hirtenberger Advanced Technologies", Budapest: :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 789
122 715
113
Egyreszt tulkombinalod, ez szerintem csak vagy egy naiv hulye es a Vadaiek siman megvezetik par nyugdij elott allo exkomcsi oregkatonaval, vagy tudja, hogy nevetseges az egesz es/vagy kamu is.

Ugyanakkor tulzasokba esel a nyelvismeretet illetoen is; meg mindig a nemet a legtobbet hasznalt nyelv (az is marad), angolul meg nagyon konnyu elkezdeni erteni meg kommunikalni, meg beszelni is, de az meg nem nyelvtudas (ami egy gyakori kozhideledem sajnos.)

En eleg szigoruan merem ezt, de a magyarok angolja, ha valaki beszeli,
1. semmivel nem rosszabb, mint mondjuk barmelyik kornyezo orszagbelie avagy az oroszoke vagy lengyeleke, a nemeteke
2. viszont azoke is gyatra, sot, az o akcentusuk meg fulsertobb (amugy vicces, hogy ma is kiszurom a magyar akcentust peldaul Sorosnal egy interjuban avagy hogy a millionyi haszid zsido Amerikaban mind ekes magyar akcentussal beszeli az angolt, hiaba szulettek itt, hala a zart gettoiknak, amiben laknak es folyamatosan atoroklik a bevadorolt nagyszulok akcentusat)
3. de sajnos a lakossaghoz mert angolul beszelok szama, ugy tudom, joval alacsonyabb nalunk (aranyosan kevesebben beszelik), mint a legtobb kornyezo orszagban - mondjuk ez utobbinak rengeteg oka van, peldaul az amugy vilagszinvonalu szinkronipar (=idos szineszek menedeke) stb.

Fentiektol kapcsan en az alabbi kovetelmenyrendszert allitanam fel a katonaknak.

Ha korrekt, nem szimplan csak targyalokepes, de nativ angolt varunk el, az logikusan nem fog menni otthonrol. Ilyesmire vannak a profi tolmacsok, ezt kar lenne barkitol elvani (sans par olyan, aki hosszu kulfoldi let utan tert haza.)

Ha egy fokkal szerenyebb, de meg hibatlan nyelvezetu angolt varunk el, akkor az elerheto otthoninak is, de ahhoz is tobb ev kulfoldi (lehetoleg iskolai) tanulmanyok kellenek, sima kulszolgalat nem lesz eleg - ennek kb az a merceje, hogy ha elolvassak egy sokoldalas papirodat-dolgozatodat es nem tudjak belole megmondani, hogy nem ott szulettel. Na, en ez utobbit varnam el mondjuk a fontos kulcsemberektol, fotargyaloktol, SMEektol stb, meg ha esetleg akcentussal is (az igazabol mindegy.)

Ez alatt van kb amit felsofoku angolnak szamitanak otthon, szerintem az minden aktiv fotiszttol es felfele el lehet varni es kotelezove is tennema fotiszti karba belepeshez. Itt mar irasban is kiszurhato, hogy kulfoldi a szerzo, de nem vet nyelvi hibat es nem hasznal olyan szavakat, amelyek abszolut kilognak a kontextusbol, viszonylag gordulekenyen ir ill fogalmaz stb.

Alattuk mar csak kb a szigorubb magyar kozepfoku szintet varnam el, mondjuk altisztektol kezdve, a tisztikarnal mar osztonozve a felsofoku vizsgak valamelyikenek az abszolvalasat, az oktatas legyen ingyenesen is elerheto.
Tiszthelyettesek-tiszteseknel alapfokut kotelezove tennem, mondjuk, felszereles utan 2 even belul, persze ingyenes oktatas mellett.

Mindez nyitva lenne 4-5 fo nyelvre, mondjuk prioritas alapjan angol, nemet, francia, spanyol (esetleg olasz meg portugal is, ha van NATOs ertelme.)
@krisss mi a mostani hivatalos rend?
A NATO-nak 2 hivatalos nyelve van a Francia és az Angol és a NATO-nak mindkettőhöz van egy az egész szövetségre kiterjedő katonai nyelvvizsgarendszere. (ez is egy STANAG )
Nálunk az angol katonai nyelvvizsga a kötelező.
Altiszthez STANAG 1.1.1. (katonai angol alapfok)
Tiszthez a STANAG 2.2.2. (katonai angol középfok)
Főtiszthez kell a STANAG 3.3.3 (katonai angol felső)
Efölött van a vna még 4-es és 5-ös szint de az natív katonai angol, illetve katonai szinkrontolmács.
Ezek nagyjából megfelelnek a hazai civil nyelvvizsgának katonai szaknyelvvel kiegészülve de aki civilből jön be elfogadják a civil nyelvvizsgát. És az angol tudás azóta alap, hogy járunk misszióba.
Az ingyenes nyelvi képzés meg folyamatosan megy és azért elég sokan igénybe is tudják vinni, a nyelvvizsgáért meg plusz pénzt adnak, hogy az állományt motiválják nyelvtanulásra.

Eleve a külföldi képzések angolul zajlanak minden nemzetközi tanfolyamon és a nyelvtanulás elvárt, de ide általában nem közkatona megy.
Pl akiket képezd a kiképzőt rendszerű oktatásra küldtek ki, általában fiatal tisztek és tapasztalt altisztek előtte egy gyorstalpaló nyelvtanfolyamon részt vettek, hogy az egyéni szintkülönbségeket áthidalják és kint ne legyen fennakadás. Ez a rendszer addig van amíg a hazai képzés meg nem valósul.

Aki nem akar nyelvet tanulni a katonáink közül az több mint valószínű, hogy egy semmitérő lusta vén semmirekellő, ha meg amiatt panaszkodik szegény, hogy nyelvet kell tanulni és azt nem úgy éli meg, hogy ingyen oktatás amiért még plusz fizetést is kapsz ha levizsgázol hát igazán elmehet a büdös picsába hiányozni pedig kurvára nem fog.

Ha van olyan fogyatékos aki emiatt meg a médiának még panaszkodik is, hogy kurvára ingyen nyelvet tanulhat, hogy aztán külföldön képezzék úgy, hogy amíg kint van plusz pénzt is adnak a kint tartózkodására hát komoly baj van az agyával....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Kammm, azt mondod, hogy túlgondolom. De szerintem te komplikálod túl.

Egyrészt a történet onnan indult, és örülök, hogy ezt Krisss is behozta a válaszába, hogy egy ellenzéki politikus a bizottságból azt nyilatkozza a tévében, hogy halljuk a katonák panaszát, hogy németből meg angolból vesznek fegyvereket és idegennyelven kell olvasnia meg tanulnia a kezelését.

Szóval ehhez hol kell bárkinek is akcentus nélkül beszélni? Örülök, hogy Krisss leírta, hogy mi belülről a helyzet, van egyértelmű nem általunk, hanem a NATO -és élén amcsik- kidolgozta szintek, hogy mihez mit várnak el. És abban megegyezhetünk közösen, hogy elég nagy gond valakit kiküldeni egy misszióba, ahol mondjuk amcsi bázis pk-t kap, ha ő nem képes nyelvi okok miatt összerakni egy fegyver megtanulását.
Arról nem is beszélve, és ez is jó, hogy érintve lett, hogy kik mennek ki és kiket "terrorizálnak" nyelvismeretekkel? Nem a frissen felvett újoncot!

Ebben a stúdió beszélgetésben egyértelműen nem katona diplomáciáról volt szó. Nem tudunk szinte semmit, hogy kik "csendes" panaszát vette itt egy ellenzéki szakpolitikus a védelmébe. De egy építés vezető se arról beszéljen, legyen szíves, hogy hallja a kőművesek panaszát, hogy itt súlyos tömegeket kell mozgatni!

Kár tovább rágni a dolgot!
 
K

kamm

Guest
Kammm, azt mondod, hogy túlgondolom. De szerintem te komplikálod túl.

Egyrészt a történet onnan indult, és örülök, hogy ezt Krisss is behozta a válaszába, hogy egy ellenzéki politikus a bizottságból azt nyilatkozza a tévében, hogy halljuk a katonák panaszát, hogy németből meg angolból vesznek fegyvereket és idegennyelven kell olvasnia meg tanulnia a kezelését.

Szóval ehhez hol kell bárkinek is akcentus nélkül beszélni? Örülök, hogy Krisss leírta, hogy mi belülről a helyzet, van egyértelmű nem általunk, hanem a NATO -és élén amcsik- kidolgozta szintek, hogy mihez mit várnak el. És abban megegyezhetünk közösen, hogy elég nagy gond valakit kiküldeni egy misszióba, ahol mondjuk amcsi bázis pk-t kap, ha ő nem képes nyelvi okok miatt összerakni egy fegyver megtanulását.
Arról nem is beszélve, és ez is jó, hogy érintve lett, hogy kik mennek ki és kiket "terrorizálnak" nyelvismeretekkel? Nem a frissen felvett újoncot!

Ebben a stúdió beszélgetésben egyértelműen nem katona diplomáciáról volt szó. Nem tudunk szinte semmit, hogy kik "csendes" panaszát vette itt egy ellenzéki szakpolitikus a védelmébe. De egy építés vezető se arról beszéljen, legyen szíves, hogy hallja a kőművesek panaszát, hogy itt súlyos tömegeket kell mozgatni!

Kár tovább rágni a dolgot!
Fogalmam sincs, mirol beszelsz. Szerintem olvasd el ujra, amit irtam, majd @krisss arra adott, reszletes valaszat.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 101
113
Hát az a pár éve nem az utóbbi 10-ben volt.
Azért az NKE-t sajnos nagyon át kéne alakítani.

A kikerült tisztek szakmai tudása teljesen elégtelen. Alig vannak szakmai óráik, azok jelentős részén se tudnak részt venni szolgálat meg pihenőnapot stb miatt.

A tanfolyam képzéseken még mindig a 80-as éveket oktatjàk. BMP, Maljutka stb.
Drónok, PzH, Leopárd stb szóba se nagyon kerül.

A politikamentes oktatás se valósul meg. Kb 1 nap után pontosan lehet tudni a tanárok 2/3 àról hogy melyik oldalon áll. Olyan is van aki nyíltan politizál az előadásokon.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 789
122 715
113
Azért az NKE-t sajnos nagyon át kéne alakítani.

A kikerült tisztek szakmai tudása teljesen elégtelen. Alig vannak szakmai óráik, azok jelentős részén se tudnak részt venni szolgálat meg pihenőnapot stb miatt.

A tanfolyam képzéseken még mindig a 80-as éveket oktatjàk. BMP, Maljutka stb.
Drónok, PzH, Leopárd stb szóba se nagyon kerül.

A politikamentes oktatás se valósul meg. Kb 1 nap után pontosan lehet tudni a tanárok 2/3 àról hogy melyik oldalon áll. Olyan is van aki nyíltan politizál az előadásokon.
Nem is kapsz pihenőnapot szolgálst után az NKE-n.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Azért az NKE-t sajnos nagyon át kéne alakítani.

A kikerült tisztek szakmai tudása teljesen elégtelen. Alig vannak szakmai óráik, azok jelentős részén se tudnak részt venni szolgálat meg pihenőnapot stb miatt.

A tanfolyam képzéseken még mindig a 80-as éveket oktatjàk. BMP, Maljutka stb.
Drónok, PzH, Leopárd stb szóba se nagyon kerül.

A politikamentes oktatás se valósul meg. Kb 1 nap után pontosan lehet tudni a tanárok 2/3 àról hogy melyik oldalon áll. Olyan is van aki nyíltan politizál az előadásokon.
Ez gáz, Főleg az hogy a szovjet korszakot oktatják. Ilyen lágy xarban tapicskolásnak tűnik... Csak valszeg azt ismerik.... Továbbképzés vagy új emberek. Ez az Egyetem vezetésének felelőssége!!!