A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
A társadalomra abszolút igazad van az adott esetet nem tudom elhinni @megazez -nek főleg hogy szerintem tudom is melyikről beszél.

Az ivas egy dolog, bar az sem veszelytelen, viszont a drogozas tenyleg a legalja es mar 30 eve is ment bizonyos rendorok kozott - nem a talpas jarorokrol beszelek -, sot, tudtam rendor drogdealerrol is anno (mondjuk a 90-es evekben a budapesti ill az orszagos rendor pk egy hihetetlenul korrupt szarhaziakkal teli hely volt, szoval nem meglepo.)
Nagyon-nagyon-nagyon nagyot csalodnek a MHben, ha ez roluk is kiderulne.
 
K

kamm

Guest
Meg Ruszin meghallgatasa elotti:

Harangozo: "Teljes hirzarlat van, teljes stressz van a testuletben, meg ellenzeki kepviselokkel meg masokkal sem lehet beszelni semmirol"... "miert tartunk itt, nem hiszem el"... :) Az hagyjan, de a "Zrinyi 2020-24" program, az! :cool:

Volt azert a szokasos elszolasa is: "itt most 3000 milliardot fognak elkolteni", amit regen elvettek mar a Honvedsegtol, "az ITM-hez, Palkovicshoz tartozik hivatalosan" ill. "beraktak" (sic!) meg egy megbizottat, "Maroth Gaspart aki meg megy es bizniszel az orszagban. Olyan lepteku haderofejlesztes van, teny es valo, technikai eszkozokben, ami tenyleg 20-30-50 evre a MH kepessegeit es mindent meg fog hatarozni."

Mert ugye "segelykialtasok" (sic!) eljutnak hozzajuk, hogy nem ugy van, hogy a katonak mondjak meg, mi lenne a legjobb, hanem "elmennek azt vesznek Torokorszagbol ezt, Nemetorszagban azt, Franciaorszagban amazt, Amerikaban emezt, Norvegiaban amazt, aztan rakd ossze katona, tanuld meg a nyelvet meg probald meg hasznalni" - ez mondjuk kifejezetten undorito hazugsag; nem tudom eldonteni, hogy ilyen hulye ez a gyerek avagy ilyen aljadek.
Ez egeszen konkretan az ellenkezoje annak, amit Maroth es a katonak ujra es ujra elmondtak, hogy alapvetoen de, a katonak valasztjak ki, mi legyen, az uzleti/procurement resze zajlik Marothekon at, majd az uzletet az allam (ITM) koti, a rendelest meg a MH adja le.


Viszont az biztos, hogy jonnek a Gripenek is, meg akkor is, ha ebben a mar masodszorra emlegetett 10 milliard dollarban a tavaly nyar ota mar berendelt 4-5 milliard dollarnyi koltes (Lynx/8x8/Skyranger, radarok, KC-390, NASAMS, AMRAAM-ER stb) mar benne van. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 216
113
Meg Ruszin meghallgatasa elotti:

Harangozo: "Teljes hirzarlat van, teljes stressz van a testuletben, meg ellenzeki kepviselokkel meg masokkal sem lehet beszelni semmirol"... "miert tartunk itt, nem hiszem el"... :) Az hagyjan, de a "Zrinyi 2020-24" program, az! :cool:

Volt azert a szokasos elszolasa is: "itt most 3000 milliardot fognak elkolteni", amit regen elvettek mar a Honvedsegtol, "az ITM-hez, Palkovicshoz tartozik hivatalosan" ill. "beraktak" (sic!) meg egy megbizottat, "Maroth Gaspart aki meg megy es bizniszel az orszagban. Olyan lepteku haderofejlesztes van, teny es valo, technikai eszkozokben, ami tenyleg 20-30-50 evre a MH kepessegeit es mindent meg fog hatarozni."

Mert ugye "segelykialtasok" (sic!) eljutnak hozzajuk, hogy nem ugy van, hogy a katonak mondjak meg, mi lenne a legjobb, hanem "elmennek azt vesznek Torokorszagbol ezt, Nemetorszagban azt, Franciaorszagban amazt, Amerikaban emezt, Norvegiaban amazt, aztan rakd ossze katona, tanuld meg a nyelvet meg probald meg hasznalni" - ez mondjuk kifejezetten undorito hazugsag; nem tudom eldonteni, hogy ilyen hulye ez a gyerek avagy ilyen aljadek.
Ez egeszen konkretan az ellenkezoje annak, amit Maroth es a katonak ujra es ujra elmondtak, hogy alapvetoen de, a katonak valasztjak ki, mi legyen, az uzleti/procurement resze zajlik Marothekon at, majd az uzletet az allam (ITM) koti, a rendelest meg a MH adja le.


Viszont az biztos, hogy jonnek a Gripenek is, meg akkor is, ha ebben a mar masodszorra emlegetett 10 milliard dollarban a tavaly nyar ota mar berendelt 4-5 milliard dollarnyi koltes (Lynx/8x8/Skyranger, radarok, KC-390, NASAMS, AMRAAM-ER stb) mar benne van. :D
Politikust csak szűrővel.
Inkább mondaná azt, folytatjuk és xy lesz Maróth helyett ha és amennyiben. A katonák szociális körülményeit és fizetését tekintjük prioritásnak, ezzel kívánják meghaladni a kormány fejlesztéseit.

De helyette... nem a katonáknak a szavazóinak beszél, akik úgyis ott maradnak. De mind1, ne én segitsek nekik.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 212
113
Politikust csak szűrővel.
Inkább mondaná azt, folytatjuk és xy lesz Maróth helyett ha és amennyiben. A katonák szociális körülményeit és fizetését tekintjük prioritásnak, ezzel kívánják meghaladni a kormány fejlesztéseit.

De helyette... nem a katonáknak a szavazóinak beszél, akik úgyis ott maradnak. De mind1, ne én segitsek nekik.
Ezért kellene az ilyeneket mindig a biztpol Magyarország topikba linkelni és nem ide...
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Meg Ruszin meghallgatasa elotti:

Harangozo: "Teljes hirzarlat van, teljes stressz van a testuletben, meg ellenzeki kepviselokkel meg masokkal sem lehet beszelni semmirol"... "miert tartunk itt, nem hiszem el"... :) Az hagyjan, de a "Zrinyi 2020-24" program, az! :cool:

Volt azert a szokasos elszolasa is: "itt most 3000 milliardot fognak elkolteni", amit regen elvettek mar a Honvedsegtol, "az ITM-hez, Palkovicshoz tartozik hivatalosan" ill. "beraktak" (sic!) meg egy megbizottat, "Maroth Gaspart aki meg megy es bizniszel az orszagban. Olyan lepteku haderofejlesztes van, teny es valo, technikai eszkozokben, ami tenyleg 20-30-50 evre a MH kepessegeit es mindent meg fog hatarozni."

Mert ugye "segelykialtasok" (sic!) eljutnak hozzajuk, hogy nem ugy van, hogy a katonak mondjak meg, mi lenne a legjobb, hanem "elmennek azt vesznek Torokorszagbol ezt, Nemetorszagban azt, Franciaorszagban amazt, Amerikaban emezt, Norvegiaban amazt, aztan rakd ossze katona, tanuld meg a nyelvet meg probald meg hasznalni" - ez mondjuk kifejezetten undorito hazugsag; nem tudom eldonteni, hogy ilyen hulye ez a gyerek avagy ilyen aljadek.
Ez egeszen konkretan az ellenkezoje annak, amit Maroth es a katonak ujra es ujra elmondtak, hogy alapvetoen de, a katonak valasztjak ki, mi legyen, az uzleti/procurement resze zajlik Marothekon at, majd az uzletet az allam (ITM) koti, a rendelest meg a MH adja le.


Viszont az biztos, hogy jonnek a Gripenek is, meg akkor is, ha ebben a mar masodszorra emlegetett 10 milliard dollarban a tavaly nyar ota mar berendelt 4-5 milliard dollarnyi koltes (Lynx/8x8/Skyranger, radarok, KC-390, NASAMS, AMRAAM-ER stb) mar benne van. :D
Engem felháborít, hogy egy politikus, akiből akár horribile dictu - kormányváltás esetén - vezető pozícióba kerülő ember lehet így nyilatkozik.
Ha én lennék a riporter, egyetlen kérdéssel be tudnám forgatni a saját hazugságaiba:
"Miért jelent az önöknek gondot, hogy Korom Ferencet leváltják? Őt is a jelenlegi kormány nevezte ki, és ha hatalomra kerülnének önök úgyis leváltanák."
Egy másik, amivel még be lehetne forgatni:
"Azt állítja, hogy egy haderőfejlesztés közepén nem érdemes lecserélni a honvédség vezetőjét. Ezek szerint fontosnak tartják a haderő fejlesztését, és aggódnak a folyamatok sikerességéért?" - utóbbi csak akkor derülne ki mennyire tartják fontosnak, ha kormányra kerülnek. De attól óvjon meg bennünket az Isten.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 235
113
Mit csináltak? Ittak max de drogoztak?
Ha gyanú merült fel kutyával jöttek a körletbe és vitték a delikvenst tesztre...

"Állítólag" a részeg bunyó viszonylag gyakori a kül. karok tagja között az NKE-n.
Pár éve a honvéd hallgatókat meg rendszeresen baszogatták a saját tanáraik/kiképzőik. Éjszakánként riadó, békaügetés egy órán át, állandó megalázás meg hadbírósággal fenyegetés, meg kb. ami az amerikás katonás filmekből átjött.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Meg Ruszin meghallgatasa elotti:

Harangozo: "Teljes hirzarlat van, teljes stressz van a testuletben, meg ellenzeki kepviselokkel meg masokkal sem lehet beszelni semmirol"... "miert tartunk itt, nem hiszem el"... :) Az hagyjan, de a "Zrinyi 2020-24" program, az! :cool:

Volt azert a szokasos elszolasa is: "itt most 3000 milliardot fognak elkolteni", amit regen elvettek mar a Honvedsegtol, "az ITM-hez, Palkovicshoz tartozik hivatalosan" ill. "beraktak" (sic!) meg egy megbizottat, "Maroth Gaspart aki meg megy es bizniszel az orszagban. Olyan lepteku haderofejlesztes van, teny es valo, technikai eszkozokben, ami tenyleg 20-30-50 evre a MH kepessegeit es mindent meg fog hatarozni."

Mert ugye "segelykialtasok" (sic!) eljutnak hozzajuk, hogy nem ugy van, hogy a katonak mondjak meg, mi lenne a legjobb, hanem "elmennek azt vesznek Torokorszagbol ezt, Nemetorszagban azt, Franciaorszagban amazt, Amerikaban emezt, Norvegiaban amazt, aztan rakd ossze katona, tanuld meg a nyelvet meg probald meg hasznalni" - ez mondjuk kifejezetten undorito hazugsag; nem tudom eldonteni, hogy ilyen hulye ez a gyerek avagy ilyen aljadek.
Ez egeszen konkretan az ellenkezoje annak, amit Maroth es a katonak ujra es ujra elmondtak, hogy alapvetoen de, a katonak valasztjak ki, mi legyen, az uzleti/procurement resze zajlik Marothekon at, majd az uzletet az allam (ITM) koti, a rendelest meg a MH adja le.


Viszont az biztos, hogy jonnek a Gripenek is, meg akkor is, ha ebben a mar masodszorra emlegetett 10 milliard dollarban a tavaly nyar ota mar berendelt 4-5 milliard dollarnyi koltes (Lynx/8x8/Skyranger, radarok, KC-390, NASAMS, AMRAAM-ER stb) mar benne van. :D

Egy dolog a kommentekből hiányzik, noha semmi új dologról nem rántom le a leplet. De talán Beat felvetésére is válasz lenne, hogy miért nem tett fel ilyen kérdéseket... Azon kívül, hogy a kedves ATV-seket nem azért fizeti a gazdájuk, hogy sok víz lefolyjon a ballib politikusok homlokán.

Kérdés: Veszünk ezt, meg veszünk azt, és halljuk a segélykiáltásokat, hogy tanulj nyelvet meg rakd össze, hogy kell használni katona. Ügye?

Pontosan milyen nyelven lenne az ő beszerzésük, ha valami új dolgot vásárolnának? Ez alapján a kijelentés alapján németül nem kapnánk hozzá leírást és angolul sem.
Következtetés1: Szerintük a jelenlegi állomány -vezetése- nem tudott annak idején az iskolapadban megtanulni angolul meg németül, az oktató (és a végrehajtók fontosabbik fele) nem ezeken, hanem más idegennyelven beszél jobban.
Következtetés2: Szerintük olyan fegyvereket kéne beszerezni, amit magyar anyanyelvű cég gyárt és fejlesztett a magyar katonának.
Következtetés3: Következtetés1-ből az is lehet, hogy Szerbiából, Ukrajnából (meg talán Romániából a típushasonlóságok miatt) kellene valami moder(izálz) dolgot beszerezni.

Én nem értek ehhez, mindenkire rábízom, hogy ebből az egy mondatból, hogy a katonának csak azért, hogy a fegyveren eligazodjon, angolul meg németül ne kelljen tanulnia, ebből mi következne a tiszti karra nézve, ők milyen nyelvtanulást preferáljanak. Lehet-e amúgy bármilyen eszközök beszerzéséről jósolni az ő hatalomra kerülésük esetén, ha nem akarunk angolus meg náci fegyvereket, hanem a katonák által jobban beszélt nyelvterületekről? És hogyan nézne ki a legfelső vezetés, ha ott angolul és németül nem beszélő katonák kerülnek előtérbe?

Lehet csak túl dimenzionálok egyetlen mondatot, de nekem ez legalább annyira kritikusnak tűnik elszólásként, mint hogy csak random vásárolunk fegyvereket. Mert neki az a dolga, hogy azt mondja, hogy a kormánynak semmi ötlete nincs, az egész titkosítás azért van, hogy az ötlettelenségét elleplezzék a hatalmon lévők. De ez a nyelvi akadályos dolog nagyon erősen aláhúzza, hogy nem Lynx helyett Pumát vásároltak volna, hanem valami egészen rémisztő víziót is felvet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
Egy dolog a kommentekből hiányzik, noha semmi új dologról nem rántom le a leplet. De talán Beat felvetésére is válasz lenne, hogy miért nem tett fel ilyen kérdéseket... Azon kívül, hogy a kedves ATV-seket nem azért fizeti a gazdájuk, hogy sok víz lefolyjon a ballib politikusok homlokán.

Kérdés: Veszünk ezt, meg veszünk azt, és halljuk a segélykiáltásokat, hogy tanulj nyelvet meg rakd össze, hogy kell használni katona. Ügye?

Pontosan milyen nyelven lenne az ő beszerzésük, ha valami új dolgot vásárolnának? Ez alapján a kijelentés alapján németül nem kapnánk hozzá leírást és angolul sem.
Következtetés1: Szerintük a jelenlegi állomány -vezetése- nem tudott annak idején az iskolapadban megtanulni angolul meg németül, az oktató (és a végrehajtók fontosabbik fele) nem ezeken, hanem más idegennyelven beszél jobban.
Következtetés2: Szerintük olyan fegyvereket kéne beszerezni, amit magyar anyanyelvű cég gyárt és fejlesztett a magyar katonának.
Következtetés3: Következtetés1-ből az is lehet, hogy Szerbiából, Ukrajnából (meg talán Romániából a típushasonlóságok miatt) kellene valami moder(izálz) dolgot beszerezni.

Én nem értek ehhez, mindenkire rábízom, hogy ebből az egy mondatból, hogy a katonának csak azért, hogy a fegyveren eligazodjon, angolul meg németül ne kelljen tanulnia, ebből mi következne a tiszti karra nézve, ők milyen nyelvtanulást preferáljanak. Lehet-e amúgy bármilyen eszközök beszerzéséről jósolni az ő hatalomra kerülésük esetén, ha nem akarunk angolus meg náci fegyvereket, hanem a katonák által jobban beszélt nyelvterületekről? És hogyan nézne ki a legfelső vezetés, ha ott angolul és németül nem beszélő katonák kerülnek előtérbe?

Lehet csak túl dimenzionálok egyetlen mondatot, de nekem ez legalább annyira kritikusnak tűnik elszólásként, mint hogy csak random vásárolunk fegyvereket. Mert neki az a dolga, hogy azt mondja, hogy a kormánynak semmi ötlete nincs, az egész titkosítás azért van, hogy az ötlettelenségét elleplezzék a hatalmon lévők. De ez a nyelvi akadályos dolog nagyon erősen aláhúzza, hogy nem Lynx helyett Pumát vásároltak volna, hanem valami egészen rémisztő víziót is felvet.
Túlgondolod.Ez csak sima pártpolitika.
Pl Paks 2 felépitéséről még a Gyurcsány kormány alatt döntöttek.Az orosz ajánlat kivállasztása a Bajnai kormány alatt.Hogy az orosz reaktorhoz nyugati turbinák lesznek,szintén már akkor el lett döntve.Az akkor ellenzékben lévő fidesz kb ugyanazokat mondotta ellene a sajtóban és a parlamenti felszólalásokban,mint most kapja.Sima pártpolitika-az üléspontjuk határozza meg az álláspontjukat
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Túlgondolod.Ez csak sima pártpolitika.
Pl Paks 2 felépitéséről még a Gyurcsány kormány alatt döntöttek.

1, Paks2 hosszú téma lenne, és az nagyon belpol. De tudom én is, hogy nem 2010-ben lett eldöntve és azok szagértettek nagyban, akik tanácsadói szerződését épp felmondták az atomerőműnél a váltás után. Addig meg a leglelkesebb támogatói voltak.
2, Mennyire van az MSzPnek háttér bázisa informálisan a mostani tiszti karból? Ez a nyelvismeret hiánya nem arra mutathat, hogy megmaradt holdudvarnak a 20-30 évvel ezelőttiekből az, aki egyáltalán ott akart maradni náluk? Ha ők nem látnak bele a mostani fejlesztésekbe, jó lenne belelátni az ő személyi hátterükbe is. Ez a nyelveket nem tud duma sokkal inkább a mostani 50-es korosztályra jellemző talán. Ma már úgy születnek a kisbabák, hogy angolul már tud, magyarul még meg kell tanulniuk.
3, Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez lehet semmiről nem szóló mondat volt, de lehet akár annak a jele, hogy mennyi kerekes kell? Töröljük az eddigi elképzeléseket és felújítunk annyi BTR-t. "Gombokért" megoldjuk a haderőfejlesztést, csak épp nem azon drukkerek reményei alapján, hogy mennyiséget teszünk hozzá, hanem a csúcstech mennyiségét ötvözhetjük a rozsdapolírozás minőségével. (És máris jut másra is, ha nem Horvátba megy a politikus nyaralni, hanem Zanzibárra megelégszik!)

Nekem ez a minek angol meg német nyelvet tanulni olyan szinten nem illeszkedik sehova, nekem is matekból oda basztak egy halom papírt angolul, hogy az órán nincs idő mindent átvenni, ezt olvassuk el és értsük meg magunk, hogy ez már tényleg benne volt a gyerekbe. Hogy tényleg csak néhány gyenge képességű katona panaszkodott neki és valamikor valahol el akarta mondani, hogy veletek vagyunk -és innenstől kezdve teljesen jó a példád, mert ebben az esetben pont ezeket fogják leszarni vezetőként, hogy miért nem képzik magukat- vagy tudatos megágyazás annak, hogy a szovjet vasakat fogjuk sokkal modernebbé tenni, mint amit az Orbán beszerezne nektek jó drágán, az nálam 50-50%.

De megnyugtat engem, hogy te inkább a jobb verziójú 50%-ra szavazol.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 235
113
1, Paks2 hosszú téma lenne, és az nagyon belpol. De tudom én is, hogy nem 2010-ben lett eldöntve és azok szagértettek nagyban, akik tanácsadói szerződését épp felmondták az atomerőműnél a váltás után. Addig meg a leglelkesebb támogatói voltak.
2, Mennyire van az MSzPnek háttér bázisa informálisan a mostani tiszti karból? Ez a nyelvismeret hiánya nem arra mutathat, hogy megmaradt holdudvarnak a 20-30 évvel ezelőttiekből az, aki egyáltalán ott akart maradni náluk? Ha ők nem látnak bele a mostani fejlesztésekbe, jó lenne belelátni az ő személyi hátterükbe is. Ez a nyelveket nem tud duma sokkal inkább a mostani 50-es korosztályra jellemző talán. Ma már úgy születnek a kisbabák, hogy angolul már tud, magyarul még meg kell tanulniuk.
3, Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez lehet semmiről nem szóló mondat volt, de lehet akár annak a jele, hogy mennyi kerekes kell? Töröljük az eddigi elképzeléseket és felújítunk annyi BTR-t. "Gombokért" megoldjuk a haderőfejlesztést, csak épp nem azon drukkerek reményei alapján, hogy mennyiséget teszünk hozzá, hanem a csúcstech mennyiségét ötvözhetjük a rozsdapolírozás minőségével. (És máris jut másra is, ha nem Horvátba megy a politikus nyaralni, hanem Zanzibárra megelégszik!)

Nekem ez a minek angol meg német nyelvet tanulni olyan szinten nem illeszkedik sehova, nekem is matekból oda basztak egy halom papírt angolul, hogy az órán nincs idő mindent átvenni, ezt olvassuk el és értsük meg magunk, hogy ez már tényleg benne volt a gyerekbe. Hogy tényleg csak néhány gyenge képességű katona panaszkodott neki és valamikor valahol el akarta mondani, hogy veletek vagyunk -és innenstől kezdve teljesen jó a példád, mert ebben az esetben pont ezeket fogják leszarni vezetőként, hogy miért nem képzik magukat- vagy tudatos megágyazás annak, hogy a szovjet vasakat fogjuk sokkal modernebbé tenni, mint amit az Orbán beszerezne nektek jó drágán, az nálam 50-50%.

De megnyugtat engem, hogy te inkább a jobb verziójú 50%-ra szavazol.

Én rosszmájúan, de talán nem alaptalanul egy bizonyos közel-keleti nyelvet sejtek a háttérben. Talán az jobban megy. Ott viszont jól beszélik az angolt...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 812
122 812
113
1, Paks2 hosszú téma lenne, és az nagyon belpol. De tudom én is, hogy nem 2010-ben lett eldöntve és azok szagértettek nagyban, akik tanácsadói szerződését épp felmondták az atomerőműnél a váltás után. Addig meg a leglelkesebb támogatói voltak.
2, Mennyire van az MSzPnek háttér bázisa informálisan a mostani tiszti karból? Ez a nyelvismeret hiánya nem arra mutathat, hogy megmaradt holdudvarnak a 20-30 évvel ezelőttiekből az, aki egyáltalán ott akart maradni náluk? Ha ők nem látnak bele a mostani fejlesztésekbe, jó lenne belelátni az ő személyi hátterükbe is. Ez a nyelveket nem tud duma sokkal inkább a mostani 50-es korosztályra jellemző talán. Ma már úgy születnek a kisbabák, hogy angolul már tud, magyarul még meg kell tanulniuk.
3, Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez lehet semmiről nem szóló mondat volt, de lehet akár annak a jele, hogy mennyi kerekes kell? Töröljük az eddigi elképzeléseket és felújítunk annyi BTR-t. "Gombokért" megoldjuk a haderőfejlesztést, csak épp nem azon drukkerek reményei alapján, hogy mennyiséget teszünk hozzá, hanem a csúcstech mennyiségét ötvözhetjük a rozsdapolírozás minőségével. (És máris jut másra is, ha nem Horvátba megy a politikus nyaralni, hanem Zanzibárra megelégszik!)

Nekem ez a minek angol meg német nyelvet tanulni olyan szinten nem illeszkedik sehova, nekem is matekból oda basztak egy halom papírt angolul, hogy az órán nincs idő mindent átvenni, ezt olvassuk el és értsük meg magunk, hogy ez már tényleg benne volt a gyerekbe. Hogy tényleg csak néhány gyenge képességű katona panaszkodott neki és valamikor valahol el akarta mondani, hogy veletek vagyunk -és innenstől kezdve teljesen jó a példád, mert ebben az esetben pont ezeket fogják leszarni vezetőként, hogy miért nem képzik magukat- vagy tudatos megágyazás annak, hogy a szovjet vasakat fogjuk sokkal modernebbé tenni, mint amit az Orbán beszerezne nektek jó drágán, az nálam 50-50%.

De megnyugtat engem, hogy te inkább a jobb verziójú 50%-ra szavazol.
Próbálom értelmezni a leírtakat de nem megy. Bocsi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
1, Paks2 hosszú téma lenne, és az nagyon belpol. De tudom én is, hogy nem 2010-ben lett eldöntve és azok szagértettek nagyban, akik tanácsadói szerződését épp felmondták az atomerőműnél a váltás után. Addig meg a leglelkesebb támogatói voltak.
2, Mennyire van az MSzPnek háttér bázisa informálisan a mostani tiszti karból? Ez a nyelvismeret hiánya nem arra mutathat, hogy megmaradt holdudvarnak a 20-30 évvel ezelőttiekből az, aki egyáltalán ott akart maradni náluk? Ha ők nem látnak bele a mostani fejlesztésekbe, jó lenne belelátni az ő személyi hátterükbe is. Ez a nyelveket nem tud duma sokkal inkább a mostani 50-es korosztályra jellemző talán. Ma már úgy születnek a kisbabák, hogy angolul már tud, magyarul még meg kell tanulniuk.
3, Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez lehet semmiről nem szóló mondat volt, de lehet akár annak a jele, hogy mennyi kerekes kell? Töröljük az eddigi elképzeléseket és felújítunk annyi BTR-t. "Gombokért" megoldjuk a haderőfejlesztést, csak épp nem azon drukkerek reményei alapján, hogy mennyiséget teszünk hozzá, hanem a csúcstech mennyiségét ötvözhetjük a rozsdapolírozás minőségével. (És máris jut másra is, ha nem Horvátba megy a politikus nyaralni, hanem Zanzibárra megelégszik!)

Nekem ez a minek angol meg német nyelvet tanulni olyan szinten nem illeszkedik sehova, nekem is matekból oda basztak egy halom papírt angolul, hogy az órán nincs idő mindent átvenni, ezt olvassuk el és értsük meg magunk, hogy ez már tényleg benne volt a gyerekbe. Hogy tényleg csak néhány gyenge képességű katona panaszkodott neki és valamikor valahol el akarta mondani, hogy veletek vagyunk -és innenstől kezdve teljesen jó a példád, mert ebben az esetben pont ezeket fogják leszarni vezetőként, hogy miért nem képzik magukat- vagy tudatos megágyazás annak, hogy a szovjet vasakat fogjuk sokkal modernebbé tenni, mint amit az Orbán beszerezne nektek jó drágán, az nálam 50-50%.

De megnyugtat engem, hogy te inkább a jobb verziójú 50%-ra szavazol.
Juj.
Katona ne legyen semelyik oldal holdudvara.Polgári éltben arra szavaz,azt támogatja,kit csak akar,de mint katona az országot kell(ene) szolgálnia.
Bár az "átkosban" volt egy ilyen kötelező "haladó hadtudomány" lózung minden könyv bevezetőjében,de nincs jobb és baloldali hadtudomány sem.Ha elolvasod és összehasonlitod Fuller,Guderian és Tuhacsevszkij irásait,alapvetően ugyan azt irták.A különbbségeket a helyi gazdasági,hadseregszervezési é stratégiai földrajzi viszonyok okozták,és nem a politikai világnézet.
A politika hadseregfejlesztéshez való hozzáállását nem az oldali irányultság,hanem az aktuális politikai-gazdasági érdek határozza meg (sajnos).Orbán 98ban szemrebbenés nélkül leállitotta a Keleti féle hadsereg korszerűsitési programot (ami különben szintén tartalmazott hadiipari vonatkozásokat),Semmi politikai irányultság nem volt ebben,egyszerüen másra kellett neki a pénz (Bokros csomag néhány látványelemének eltorléséhez kellett a forrás)
Amilyen az állam,olyan a hadsereg.Nem csoda,a hadservezet az államszervezet része.Ha az állami közigazgatás viszonyrendszere familiáris jellegű,akkor a seregé is az lesz.Elég jó kérdés,hogy lehetne ezen változtatni
Még mindig nem vagyok baloldali.
Szóval szerintem ez a nyilatkozat csak pártpolitika,különösebb tartalom nélkül.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 582
24 841
113
Mit csináltak? Ittak max de drogoztak?
Ha gyanú merült fel kutyával jöttek a körletbe és vitték a delikvenst tesztre...
Tolták a füvet mint a szart, írtam már a volt lakótársamról aki politológián van az ELTE-n, neki a középsulis haverjai rendőrtisztire jártak/járnak, amikor beköltöztem, akkor nem tudtam, hogy full liberális eszetlen a srác, így pár alkalommal elmentem vele kocsmázni, egy nagyobb kocsmatúrán pedig a srác vitte a füvet, a haverjai meg úgy mindenki szívta, én meg hazamentem mert elkezdték rámtukmálni.
Itt történt az eset, hogy jött pár gólya honvédtisztjelölt akiket felismertek és beléjük kötöttek, 1-2 pofon után meg egyik brigád jobbra másik meg balra.
Ez 2017 szeptemberében volt, amit csak hallomásból tudok tőlük, hogy ekkoriban állt egy kicsit a bál az NKE-n mert egy honvédtisztjelöltnek eltört az orra vagy a karja, szintén valami balhéból.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Juj.
Katona ne legyen semelyik oldal holdudvara.Polgári éltben arra szavaz,azt támogatja,kit csak akar,de mint katona az országot kell(ene) szolgálnia.

A politika hadseregfejlesztéshez való hozzáállását nem az oldali irányultság,hanem az aktuális politikai-gazdasági érdek határozza meg (sajnos).Orbán 98ban szemrebbenés nélkül leállitotta a Keleti féle hadsereg korszerűsitési programot (ami különben szintén tartalmazott hadiipari vonatkozásokat),Semmi politikai irányultság nem volt ebben,egyszerüen másra kellett neki a pénz (Bokros csomag néhány látványelemének eltorléséhez kellett a forrás)

Szóval szerintem ez a nyilatkozat csak pártpolitika,különösebb tartalom nélkül.

Nekem ezzel a részekkel vannak problémáim. Elmondod, hogy az ország helyzete deklarálja a katonai döntéseket.
De utána leírod, hogy a jelenlegi vezetés is húzott már át egy tollvonással olyan korszerűsítési programokat, amiket nem ő csinált. Attól még, hogy egy katona ne politizáljon... Egyetemen is ugyan úgy elmondják, hogy itt mindenki tudós és a tudományban nincs jobboldali fizika meg baloldali fizika. Ettől függetlenül, mikor az egyik ipse azt állította, hogy a tanszékén ő egyedül jobboldali, a többi mind büdös komcsi, rákérdeztem két névre. "Ja, hát ő jobboldali, de bár ne tenné! Amihez nyúl, csak ront rajta egész életében."

Nem látom a hadsereget belülről. De azt tudom, hogy a rendőrségtől kezdve egy sor olyan szakterület van, ahol jogilag tilos politizálni, de meg lehet mondani, hogy kik vannak az egyik oldal agytrösztjében és kik a másikban. És én valami elképzeléssel legalább rendelkezem arról, hogy vajon milyen jogszabályi változásokat gondolnának a bűnüldözés területén a mostani ellenzékben, ha rájuk szavaz a nép. Lehetnek elképzelések, hol lennének változások (és mifélék) és hol nem.
A gondom az, többen is kifejtették már ezen a fórumon, hogy annyit mondanának, hogy ezt-meg ezt biztosan tovább folytatnánk, ezt meg ezt tennénk valaki helyére.
Ehelyett meg arról nyilatkoznak, hogy számukra az új parancsnok teljesen ismeretlen. Nekem ez rém fura.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 798
113
1, Paks2 hosszú téma lenne, és az nagyon belpol. De tudom én is, hogy nem 2010-ben lett eldöntve és azok szagértettek nagyban, akik tanácsadói szerződését épp felmondták az atomerőműnél a váltás után. Addig meg a leglelkesebb támogatói voltak.
2, Mennyire van az MSzPnek háttér bázisa informálisan a mostani tiszti karból? Ez a nyelvismeret hiánya nem arra mutathat, hogy megmaradt holdudvarnak a 20-30 évvel ezelőttiekből az, aki egyáltalán ott akart maradni náluk? Ha ők nem látnak bele a mostani fejlesztésekbe, jó lenne belelátni az ő személyi hátterükbe is. Ez a nyelveket nem tud duma sokkal inkább a mostani 50-es korosztályra jellemző talán. Ma már úgy születnek a kisbabák, hogy angolul már tud, magyarul még meg kell tanulniuk.
3, Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez lehet semmiről nem szóló mondat volt, de lehet akár annak a jele, hogy mennyi kerekes kell? Töröljük az eddigi elképzeléseket és felújítunk annyi BTR-t. "Gombokért" megoldjuk a haderőfejlesztést, csak épp nem azon drukkerek reményei alapján, hogy mennyiséget teszünk hozzá, hanem a csúcstech mennyiségét ötvözhetjük a rozsdapolírozás minőségével. (És máris jut másra is, ha nem Horvátba megy a politikus nyaralni, hanem Zanzibárra megelégszik!)

Nekem ez a minek angol meg német nyelvet tanulni olyan szinten nem illeszkedik sehova, nekem is matekból oda basztak egy halom papírt angolul, hogy az órán nincs idő mindent átvenni, ezt olvassuk el és értsük meg magunk, hogy ez már tényleg benne volt a gyerekbe. Hogy tényleg csak néhány gyenge képességű katona panaszkodott neki és valamikor valahol el akarta mondani, hogy veletek vagyunk -és innenstől kezdve teljesen jó a példád, mert ebben az esetben pont ezeket fogják leszarni vezetőként, hogy miért nem képzik magukat- vagy tudatos megágyazás annak, hogy a szovjet vasakat fogjuk sokkal modernebbé tenni, mint amit az Orbán beszerezne nektek jó drágán, az nálam 50-50%.

De megnyugtat engem, hogy te inkább a jobb verziójú 50%-ra szavazol.
Ne haragudj, de összefoglalnád két-három mondatban? :rolleyes: A lényeget....