A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
@Green Leader nekem nagyon zaklatja a fantáziámat, hogy vajh a Rába, @Matróz Kommandó szűkszavú beszámolója alapján mit is fog csinálni? Ha nem is mondhatod meg(ha tudod), elég ha méret és tömegadatokat adsz kábéra, az is jó. :D
Ugye tudod,hogy ez a hozzászólásod egy teljesen kívülálló számára teljesen más értelmezést is kaphat,elég csak a

"@Green Leader nekem nagyon zaklatja a fantáziámat" vagy "az elég ha méret és tömegadatokat adsz kábéra, az is jó"

kifejezésekre utalnom:):).
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
377
990
93
Ez a fotó május 16-án jelent meg a neten és csak annyi leírás volt hozzá mellékelve,hogy egy sikertelen "landolás" "utóélete" a nagy szél következtében,szerintem erősen sanszos, hogy a május.15-i sikertelen bakonyi amerikai ejtőernyős ugrás néhány szereplőjének begipszelt végtagjai láthatóak a képen.

185243626_10159898433643606_3899665591376469722_n.jpg
Ez Észtországban történt!

"On May 16th, Consequences of unsuccessful landing in high winds during a US Armed Forces exercise. in Estonia, a group of US military personnel received unnamed injuries during parachute jumps. "
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 287
11 189
113
Az a baj hogy az öreg dinoszauruszok kinevelték a fiatal dinókat. Ràadàsul ennek a Jurassic parknak kerítése nagyon erős, nem nagyon jut be oda az új idők szele.

Szerintem az NKE-n be kéne vezetni hogy az oktatók 3 évente 1 évet töltsenek csapatnàl hogy làssàk és kipróbálhassàk az új technikàkat és eljaràsrendeket.
Persze úgy hogy ténylegesen tervezzék a gyakorlatot aztàn csinàljak is végig. Ezzel mindenki jól járna. A kikerülő ifjú hadnagyok nem lennének vilagtalanok, a csapatok gyorsabban tudnàk használni őket. Az egyetemi oktatók naprakészek lennének ami sokat dobna az oktatás színvonalàn. A csapatoknàl az oktatók pedig tudjàk tehermentesíteni a törzsben dolgozókat. Tipikus win-win szitu

Lenne is nagy felháborodás. :D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 608
11 257
113

(Amúgy reggel mentem Pesten kocsival, erre egy lámpánál begurult mellém díszegyenruhában a tatai dandár parancsnoka. Gondolom ő is útban volt a beiktatásra.:D)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113


Nahát, akkor maradjál csöndben! Mi meg fölkészülünk a pomogácsok elleni harcra. Nem adjuk ingyen a bőrünket!
– Jaj de félek! – jajdult föl Vacskamati. De Aromo most már elemében volt.
– Csak semmi félelem – mondta. – Majd én kezembe veszem a pomogácsügyet.
Ló Szerafin szúrósan ránézett.
– Nana! – mondta. – Talán kezünkbe vesszük.
– Úgy is lehet mondani – legyintett Aromo. Mindegy. A fontos az, most már végre kezdjük el.
– Úgy van, kezdjük – helyeselt Bruckner Szigfrid, de a lelkesedése hirtelen elpárolgott. – Hogyan kezdjük? – tekergette a nyakát.
Aromo katonás léptekkel föl-le sétált a tisztás közepén.
– Hát hogyan kezdenénk?! Haditanácsot tartunk.
– Dömdödöm – mondta Dömdödöm.
Aromo elvörösödött.
– Dömdödöm, nagyon kérlek, ne bomlaszd a fegyelmet. Még egy ilyen megjegyzés, és kizárlak a haditanácsból.
– Dömdödöm – mondta Dömdödöm.
– Már ki is vagy zárva! – kiabált Aromo. – Vedd tudomásul. Szedd a sátorfádat, és vonulj a tisztás másik végébe!
– Úgy van – kiabált Vacskamati is –, még csak nem is hallgathatod a haditanácsot.
– Még elárulná a pomogácsoknak – tódította Bruckner Szigfrid.
Ló Szerafin is tűzbe jött.
– Úgy van! Takarodj a tisztás másik végébe! Dömdödöm egy szót se szólt, hátat fordított nekik, átballagott a tisztás másik végébe, és leült a fűbe. Szörnyeteg Lajos szánakozva nézte.
– Ezt igazán nem kellene csinálnotok Dömdödömmel – mondta.
– Kuss! – kiabált rá Aromo.
– Majd megjön Mikkamakka, és ad nektek – mormogta Szörnyeteg Lajos.
Aromo ráförmedt:
– Kizárjunk téged is?
– Ne, ne… én inkább…
– Na, akkor csönd! – diadalmaskodott Aromo. Lássunk munkához! Úgy gondolom, hogy a pomogácsok ellen legeredményesebben úgy harcolhatunk, ha… ha… hogy is mondjam… Szerinted, Ló Szerafin, mi lenne a legeredményesebb módszer?
Ló Szerafin igencsak zavarba jött. Váratlanul érte a kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 642
113

(Amúgy reggel mentem Pesten kocsival, erre egy lámpánál begurult mellém díszegyenruhában a tatai dandár parancsnoka. Gondolom ő is útban volt a beiktatásra.:D)
Rövid intervjú? :hadonaszos: HTKA exklúzív különkiadás?:D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 642
113
Kár, hogy nem volt hosszú a piros lámpa, mert akkor belefért volna. :D Így viszont a lámpa után elváltak az útjaink, mert a sofőrje elkanyarodott. :(
Szerintem megneszelte, hogy egy ugrásra kész HTKA fórumtag áll mellette, jobbnak látta, ha elmenekül, mielőtt kérdőre vonod a Gidránok festése miatt. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 251
92 732
113
Békés átmenetnek tűnik, a PR értékét kimaxolták.

a feladat felépíteni egy modern, erős hadsereget,
hogy Magyarországot megtámadni még véletlenül se jusson eszébe senkinek. A magyar hadseregnek elrettentő erővel kell bírnia – tette hozzá.
Kérdés. Egy csere mindig ilyen felhajtás volt vagy csak most és szándékosan igy lett időzítve???
(Én a veletlenekben már nem hiszek, azokból kinőttem...)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Békés átmenetnek tűnik, a PR értékét kimaxolták.

a feladat felépíteni egy modern, erős hadsereget,
hogy Magyarországot megtámadni még véletlenül se jusson eszébe senkinek. A magyar hadseregnek elrettentő erővel kell bírnia – tette hozzá.
itt egy teljesebb cikk, a többi eléggé meghűzta, nem véletlen a Honvédég fontosságban a futottak még katagória propagandalapokon kívül..