A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 767
5 938
113
Nagy különbség,hogy szándék van a döntéshozók részéről arra,hogy ne szarokat adjanak a hivatásos és szerződéses.De itt a fórumon koncepcióból akarnak levedlett szart adni a tartalékosoknak, tehát szándek sincs meg.
Akkor meg csak félreérted fórumlakó társaid. A jószándék itt is megvan (túlnyomórészt), az idő meg a ZS betű amiből hiány van. Ezért kénytelenek “szarból várat” koncepciókat kiagyalni. Tudod, mert segíteni szeretnének. Több szem többet lát alapon igyekeznek ötletelni, optimalizálni a meglévő erőforrásokat, kisakkozni a lehető legjobb lépéseket.

Ha ez neked fájdalmat okoz, akkor ignoráld a diskurzust; de ez az állandó Dudi-Fuli (bocs) ez se nem vicces, se nem visz előrébb.

Vidámabb hétvégét és písz.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Igen, tudom, azért kérdeztem.
Jaaaa. :D

Amikor van türelmem kibogarászom mit szeretne.

Örömlövészetet szeretne a tartalékosoknak. A puffogó szerződéses állomány ellenében.
Elsőre én is félreértettem.

De azért @Szittya figyelmét felhívnám arra ez egy munkahely.
Nem az élvezkedés az első. (De)

Ráadásul lövészeten a sok odacsámpázó, mind "csak egyet had lőjjek a gepárdal" felkiáltással, nagyon zavaró a sniper rajnak.

A másik ha valaki annyira szeretné ezt, civil lőtér.
Vagy vonuljon be lövésznek, jelezze az elöljáróinak mi a vágya, ha alkalmasnak találják rá, és van üresedés biztos odarakják.

Bár a sniper raj kicsit csók hely volt az én időmben.
Ott jóval nagyobb volt a nyugalom, a századvezetés max nagy vonalakban mondta el, mit szeretne.
Mi meg saját szánk íze szerint csináltuk.
Nem nagyon baszogattak.

A De re visszatérve.
A puffogó szerződéses állományról annyit, ha faszán van a lövészet megszervezve, van lőszer.
Azaz nem 4 óra várakozás 3 perc lövészet 4 óra fegyverkarbantartás, elötte 2 nap elmélet/szárazbegyakorlás, utánna 2 nap karbantartás akkor az értelmesebbje nem puffog. o_O

De egy értelmes lövészet nagyon nagy élmény lehet még 10 éves katonának is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
Csak érdekességképpen jegyzem meg a piros pólós hazafi CCCP-s felsőben van.
Anyám borogass...o_O
Komolyan mondom ez nem lehet igaz. Így nem lesz hiteles a tájékoztatás, propagálás szerintem.
Ezt a képet nem lett volna megosztani a Csongrád Tv által.
Bocs, hogy ezt így megkérdezem de szerinted ez érdekel valakit a lakosság bő 99%-ából? Én ha ilyet látok elkönyvelem hülyének aztán kész.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Bocs, hogy ezt így megkérdezem de szerinted ez érdekel valakit a lakosság bő 99%-ából? Én ha ilyet látok elkönyvelem hülyének aztán kész.
Valóban lehet, hogy a 99 százalékát nem érdekli egy ilyen hír és nem szúrja ki.
DE az az 1 % akit érdekel a hír és rákattint a képre lehet, hogy nagyon is.
Én az 1 százalékba tartozom és speciel zavar a dolog.
A muksó valószínűleg tudta mit csinál...:(:mad:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
Valóban lehet, hogy a 99 százalékát nem érdekli egy ilyen hír és nem szúrja ki.
DE az az 1 % akit érdekel a hír és rákattint a képre lehet, hogy nagyon is.
Én az 1 százalékba tartozom és speciel zavar a dolog.
A muksó valószínűleg tudta mit csinál...:(:mad:
Dehogy tudta szimplán kretén.... A Che Guevara-s pólók tinédzserek szerinted tudják mint csinálnak vagy szimplán marhák.... Nem hinném, hogy lopakodó vörösterrort kéne belelátni ha egy olyan roppant marginális (ezt úgy mondom hogy én is beletartozom) fegyverek iránt műszaki szinten is érdeklődő és amúgy nem túlzottan populáris szubkultúrában vannak antiszociális félhülyék....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Akkor meg csak félreérted fórumlakó társaid. A jószándék itt is megvan (túlnyomórészt), az idő meg a ZS betű amiből hiány van. Ezért kénytelenek “szarból várat” koncepciókat kiagyalni. Tudod, mert segíteni szeretnének. Több szem többet lát alapon igyekeznek ötletelni, optimalizálni a meglévő erőforrásokat, kisakkozni a lehető legjobb lépéseket.

Ha ez neked fájdalmat okoz, akkor ignoráld a diskurzust; de ez az állandó Dudi-Fuli (bocs) ez se nem vicces, se nem visz előrébb.

Vidámabb hétvégét és písz.
Neem,te vagy túl jóhiszemű.Egész egyszerűen számomra ismeretlen okból képtelenek elengedni a régi elavult roncsokat és kitalálnak mindent átlépve az álomvilág kategóriába is,hogy létjogosultságot találjanak.Olyanok ők mint az aki egy másik fórumon azt írta,hogy bizonyos szempontból jobb a tártáska mint a mai modern tártartó zsebek amiket a mellények elejére raknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
Neem,te vagy túl jóhiszemű.Egész egyszerűen számomra ismeretlen okból képtelenek elengedni a régi elavult roncsokat és kitalálnak mindent átlépve az álomvilág kategóriába is,hogy létjogosultságot találjanak.Olyanok ők mint az aki egy másik fórumon azt írta,hogy bizonyos szempontból jobb a tártáska mint a mai modern tártartó zsebek amiket a mellények elejére raknak.
Jhuuj azt fájt olvasni....
 
  • Vicces
Reactions: Venom85

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 620
25 126
113
Neem,te vagy túl jóhiszemű.Egész egyszerűen számomra ismeretlen okból képtelenek elengedni a régi elavult roncsokat és kitalálnak mindent átlépve az álomvilág kategóriába is,hogy létjogosultságot találjanak.Olyanok ők mint az aki egy másik fórumon azt írta,hogy bizonyos szempontból jobb a tártáska mint a mai modern tártartó zsebek amiket a mellények elejére raknak.
Melyik fórumon volt ez?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Jaajjj!Itt az a tévképzet,hogy a tartalékosokat lássuk el levedlett szarokkal,jóvan az úgy nekik meg a semminél jobb alapon...
nem kiindulási alapnak. csak te szerinted tudom semmilyen szinten nem kell tartalékos... mert kénytelen vagy megérteni ha nincsenek tartalékosok akkor az aktív állományt kell növelni legalább 2 lövész dd vel minimum...

hiába van profi sereg ha ha nem alkalmazható mert nem képes minden feladatot ellátni. valamivel el kell kezdeni ez van ezzel lehet kezdeni... jelenleg még a bocskai is btrt használ szerinted mikor jutna modern eszköz a tartalékosoknak? addig malom meg ak... nem lessz hosszú karier... vagy a levedlett (félig) levedlett eszközökkel kezdődik meg a kiképzés vagy semmivel. 8.000+ lövészről beszélünk ami a szemedbe semmi... nem rossz létszám. jelenleg egy szál ak val könnyűek a ti nyügötök lessz mind ha nem lessz változás. 10.000+ emberről akik nagyrésze harcoló lenne nem lessz lemondva abba biztos lehetsz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Jhuuj azt fájt olvasni....
Valóban "fura" véleméy volt az biztos.
nem kiindulási alapnak. csak te szerinted tudom semmilyen szinten nem kell tartalékos... mert kénytelen vagy megérteni ha nincsenek tartalékosok akkor az aktív állományt kell növelni legalább 2 lövész dd vel minimum...

hiába van profi sereg ha ha nem alkalmazható mert nem képes minden feladatot ellátni. valamivel el kell kezdeni ez van ezzel lehet kezdeni... jelenleg még a bocskai is btrt használ szerinted mikor jutna modern eszköz a tartalékosoknak? addig malom meg ak... nem lessz hosszú karier... vagy a levedlett (félig) levedlett eszközökkel kezdődik meg a kiképzés vagy semmivel. 8.000+ lövészről beszélünk ami a szemedbe semmi... nem rossz létszám. jelenleg egy szál ak val könnyűek a ti nyügötök lessz mind ha nem lessz változás. 10.000+ emberről akik nagyrésze harcoló lenne nem lessz lemondva abba biztos lehetsz.

Tévedésben élsz!Szerintem kell tartalékos,de nem kell tartalékos levedlett elavult szarokkal,mert ennyi erővel akár fejbe is lőheted őket. Ha tudunk nekik modern fegyverzetet adni akkor kell tartalékos.Én még a gépesítésükhöz sem ragaszkodok a teherautón túl és aknavetőnél sem adnék nekik komolyabb támogató fegyvert,de amit adnék nekik annak pontosan ugyanolyannak kell lennie mint amit a szerződéses és hivatásos állományak is kellene,hogy legyen.
Tehát fegyverzetben BREN 2, az a géppuska vagy könnyű-géppuska ami váltja a PKM-et, Carl Gustaf és 60mm-es aknavető. Ez az amit én indokoltnak tartok, jó persze kellene MANPADS, pl én meggondolnám a BR2 rendszeresítését is,mert nem hiszem,hogy égető szükségük lenne rá. Ennél tovább fegyverzetben nem kell mennie a tartalékosoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Valóban "fura" véleméy volt az biztos.


Tévedésben élsz!Szerintem kell tartalékos,de nem kell tartalékos levedlett elavult szarokkal,mert ennyi erővel akár fejbe is lőheted őket. Ha tudunk nekik modern fegyverzetet adni akkor kell tartalékos.Én még a gépesítésükhöz sem ragaszkodok a teherautón túl és aknavetőnél sem adnék nekik komolyabb támogató fegyvert,de amit adnék nekik annak pontosan ugyanolyannak kell lennie mint amit a szerződéses és hivatásos állományak is kellene,hogy legyen.
Tehát fegyverzetben BREN 2, az a géppuska vagy könnyű-géppuska ami váltja a PKM-et, Carl Gustaf és 60mm-es aknavető. Ez az amit én indokoltnak tartok, jó persze kellene MANPADS, pl én meggondolnám a BR2 rendszeresítését is,mert nem hiszem,hogy égető szükségük lenne rá. Ennél tovább fegyverzetben nem kell mennie a tartalékosoknak.
ezek is mire eljutnak hozzájuk évek. addig kell a kiképzés mert nem fog sok maradni csak a megélhetésiek. ez van. erre tökéletes a pkm az szvd rpg expal. hogy miért? mert ezek fognak rendelkezésre állni a többi csak álom igéret hogy egyszer lessz... btr is erre kellene. nem kellene az összes és abszolút nem örökre. de hogy egy csoportjuk föleg aki már ki van képezve a technikára képbe tartsa magát az új jármű érkezéséig elengedhetetlen. mert ha nem gyakorolja elvész a tudás egy része.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Valóban "fura" véleméy volt az biztos.


Tévedésben élsz!Szerintem kell tartalékos,de nem kell tartalékos levedlett elavult szarokkal,mert ennyi erővel akár fejbe is lőheted őket. Ha tudunk nekik modern fegyverzetet adni akkor kell tartalékos.Én még a gépesítésükhöz sem ragaszkodok a teherautón túl és aknavetőnél sem adnék nekik komolyabb támogató fegyvert,de amit adnék nekik annak pontosan ugyanolyannak kell lennie mint amit a szerződéses és hivatásos állományak is kellene,hogy legyen.
Tehát fegyverzetben BREN 2, az a géppuska vagy könnyű-géppuska ami váltja a PKM-et, Carl Gustaf és 60mm-es aknavető. Ez az amit én indokoltnak tartok, jó persze kellene MANPADS, pl én meggondolnám a BR2 rendszeresítését is,mert nem hiszem,hogy égető szükségük lenne rá. Ennél tovább fegyverzetben nem kell mennie a tartalékosoknak.
Megj: Területvédelmi egységek pldlengyel hadiipar külön neki gyárt felszereléseket, ezért ez az részben eltér, de azért ők teljesen más ligában játszanak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
ezek is mire eljutnak hozzájuk évek. addig kell a kiképzés mert nem fog sok maradni csak a megélhetésiek. ez van. erre tökéletes a pkm az szvd rpg expal. hogy miért? mert ezek fognak rendelkezésre állni a többi csak álom igéret hogy egyszer lessz... btr is erre kellene. nem kellene az összes és abszolút nem örökre. de hogy egy csoportjuk föleg aki már ki van képezve a technikára képbe tartsa magát az új jármű érkezéséig elengedhetetlen. mert ha nem gyakorolja elvész a tudás egy része.

Amit írtam azokat szándék esetén 1 év alatt biztosítani lehetne a 20.000 tartalékosnak...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Valóban "fura" véleméy volt az biztos.


Tévedésben élsz!Szerintem kell tartalékos,de nem kell tartalékos levedlett elavult szarokkal,mert ennyi erővel akár fejbe is lőheted őket. Ha tudunk nekik modern fegyverzetet adni akkor kell tartalékos.Én még a gépesítésükhöz sem ragaszkodok a teherautón túl és aknavetőnél sem adnék nekik komolyabb támogató fegyvert,de amit adnék nekik annak pontosan ugyanolyannak kell lennie mint amit a szerződéses és hivatásos állományak is kellene,hogy legyen.
Tehát fegyverzetben BREN 2, az a géppuska vagy könnyű-géppuska ami váltja a PKM-et, Carl Gustaf és 60mm-es aknavető. Ez az amit én indokoltnak tartok, jó persze kellene MANPADS, pl én meggondolnám a BR2 rendszeresítését is,mert nem hiszem,hogy égető szükségük lenne rá. Ennél tovább fegyverzetben nem kell mennie a tartalékosoknak.
Mit értesz tartalékos alatt?Mert a manővererőkhöz mozgósitott tartalékosnak a manővererők felszerelése kell.Viszont egy területvédelmi tartalékosnak/miliciának már nem kell feltétlen ugyan az a felszerelés.Ami azt illeti,a világban bizony bevett gyakorlat,hogy a területvédelmi erők a manővererőknél egyszerűbb fegyverzetet kapják,illetve azok levedlett fegyvereit.Pl az osztrákoknál a 90es években már az AUG volt régen a manővererőknékl,de a Landstrumnál még a régi M58 (FN FAL) volt rendszerben.És ez egy általános gyakorlat,mindenhol.IDF 67 után meg nemcsak a zsákmányolt tankokat,de az AKkat is rendszerbe állitotta.