A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">gaborv</a>

Ka-50 helyet Ka-52. Az oroszok is rájöttek már, hogy a 2 éles helyzetben jobb, mint az 1.
 
D

danielblack

Guest
Hát egy modern harci heli ára, egy gripen árával vetekszik... Akkor már inkább szereznék be +10 db gripent. Most úgyis sok gripót cserélnek le a svédek, na meg a csehek gépei is lehet felszabadulnak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">danielblack</a>
 
Viszont a felfegyverzett szállító heli jó kompromisszum lehet. Helikopter beszerzési topikban írtam, hogy egy Mi-8AMTsh (Mi-171 felfegyverzett változata, ATGM képességgel) 250 millió rubelbe, azaz 1.7 milliárd forintba kerül. Legalábbis az orosz állam ennyit fizetett érte 2012-ben. Ha nekünk 3 milliárdért adják, akkor még mindig jók vagyunk. A 100 milliárdos keretből simán futná 14 ilyen helikopterre+fegyverzetre. 
A mentőknek meg a rendőrségnek meg külön kéne venni EC135/145 típusú helikoptereket. Oda azok valók. Bár az a "vicces" a történetben, hogy egy EC135 használtan is 5-7 millió $. (1-1.5 milliárd Ft) Szóval újonnan szerintem egy ilyen fegyverzet nélküli, kisméretű nyugati típus majdnem annyiba kerül, mint a közepes kategóriát képviselő, felfegyverzett orosz....
Ettől függetlenül szerintem ez a 100 milliárdos tervezet keretbe bőven belefér. 
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
én amondó lennék h mi-17 és mi-35 ráncfelvarrott példánya kicsiny hazánkban elég lenne, mert azokhoz a meglévő mi-8/17/24 műszaki háttér is okés. Azért X összeg n gép beszerzése mellett komoly tétel a műszaki bázis kiépítése - további súlyos milliárdokat jelent. Mellesleg ami szóba jöhet (tiger, ah-1 és hasonszőrüek modernizált példányai) nyugati gép nem is igazán nyújtana érdemileg többet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">gaborv</a>

2013. május 28. kedd
17:21

Ebben teljesen igazad van. Én pont az anyagiak miatt nem értem minek erőltetjük a "drága" nyugati vonalat. Van amiben jó a keleti cucc, és ha az éri meg jobban akkor azt kell venni. Nem hiszem, hogy a NATO ennek akadálya lenne egy szállító helikopter esetén...
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
A nyugati nato országok egynémelyeike szintén használ Mil helikoptereket, így nem lenne akadálya (elvileg). Hozzáteszem az uh-60 azon verziói amit el is lennének hajlandók adni nekünk gyak nem tudnának többet mint a mi-17, ráadásul kb 2x akkora pénzbe kerül alaphangon. A nato amit kérhet az a nato-szabvány elektronikai ficsörök és fegyverek integrálása. Ez nem ördögtől való gondolat, sőt maguk a ruszkik is tevékenykednek ezen a téren.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Múltkor szó volt, hogy igazán vehetnének néhány Mk.82-est a Gripenekre, mert ez így nem állapot.
A Wikipédia szerint darabja 268 Dollár. Számoljuk úgy, hogy drágább, mondjuk 300 dollár. Az mai árfolyamon számolva kb. 70000 Ft.
Hetvenmillió Forintból, ami egy ország költségvetésében picsafüst, ezer darab jönne ki. Biztos túl sok, vegyük a felét, 500 db, egy családi ház áráért. már csak az a kérdés, hogy mennyibe fájna megoldani az oktatást, 20-30 makettet venni dobálni és venni hozzájuk 20db függesztőt?
Csak úgy eszembe jutott, amikor megláttam az F betűs portálon a következő cikket:
http://www.szentkoronaradio.com/belfold/2013_05_28_170-millioval-tomik-ki-a-szombathelyi-ciganyokat
Ennek az összegnek legfeljebb a feléből lenne egy hasznos képessége a honvédségnek, tetemes lőszerrel raktáron.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
A magyar haderő fejlesztéssel kapcsolatosan régebben vetettem fel egy teóriát hogy a légierő megerősítése lesz a cél. 
Szerintem ez a 2 riportfilm is ezt igazolja , megy a pilótaképzés és " toborzás ", ami igen csak potítiv számomra. Mert ez tervszerűnek nézz ki és épitő jellegű terv.

Így dolgozik egy magyar vadászpilóta
 

http://www.noltv.hu/video/4984.html

 

HOGYAN LEHETSZ GRIPPEN-PILÓTA?

http://www.digisport.hu/video/14762
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
http://hvg.hu/itthon/20130614_Hende_2016tol_korszerusithetik_a_hadsere#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

Nesze nekünk újabb hír! Kaptunk ismét egy távoli dátumot. Csak jelzem: 2013-at írunk....
sf-yell.gif
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Lehet, hogy már kezdek paranoiás lenni... De ha a beszerzésekkel idejével is számolunk, akkor mi is 2020 környékére fejezzük be (remélhetőleg) a fejlesztéseket... "Adj egy csókot a bébinek!"
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Eddig minden ígéretét valóra váltotta. 
Amennyiben jól emlékszek most ez a heli és szállító flotta fejlesztés lesz gripenek után a legnagyobb fejl.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ez a 800 milliárd jól hangzik, de nem tudom mire elég és mire akarják fordítani. Nem szabad elfelejteni, hogy ez egy következő kormányciklusra vonatkozó "prognózis", amit szerintem érdemes fenntartással kezelni, mivel az idei költségvetésben is történt ugye egy 90 pár milliárdos zárolás, ami bizonyos vélemények szerint meggyőzte az EU-s döntéshozókat a túlzottdeficiteljárás megszüntetéséről velünk szemben. S persze ezekben a milliárdokban érintett volt a HM is. Ötlet, hogy ez mire lenne elég? Eszközbeszerzés (nagyobb tételben) vagy/és laktanya rekonstrukció?
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szerintem a laktanyákat már rendbe rakták (ahol én jártam azok nem voltak lepusztultak). Ebből a pénzből az évtizedek alatt elhasználódott/elavult eszközöket kéne leváltani vagyis szinte mindent. A személyi felszerelés a légvédelmi rakéták, BTR-ek megfelelő váltására lenne szükség. Mivel nagyobb átszervezések talán nem lesznek mostanában, mert már megvoltak valószínűleg észrevették mennyi eszköz kellene és úgy jöhetett ki ez a 800 milliárd Ft. Bár az jó kérdés, hogy ebben a pénzben benne van-e a helikopterek és a szállítógépek cseréjének az összege.

Az a baj Hendével, hogy nem mond semmi konkrét dolgot soha az interjúkban. Nem mondja meg, hogy pl.: BTR-80-at le kell váltani és helyette kell x gép. Semmit nem mond, mert "minősített" adat. Ugyan már hol él ez... Mindenki tudja, hogy max veterán találkozókra mehetne a honvédség.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Amúgy... Mire van szerintetek szükség vagy mi várható? Az ok, hogy valamilyen APC ebből kiférne... Tankok? Önjáró lövegek? Ilyenek várhatóak vagy az majd csak a 2016-osnál jóval nagyobb költségvetésből lehetne kihozni Magyarországon?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 824
113
<a title="" rel="nofollow">zotyek78</a>

 

ez nem egy bonyolult kérdés...minden kéne!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
dudi said
<a title="" rel="nofollow">zotyek78</a>

 

ez nem egy bonyolult kérdés...minden kéne!
Azt értem, de mi az, ami reális... Olyasmire gondolok, hogy pl. tankok várhatóak, hogy lesznek a Honvédségnek vagy azt egy ekkora költségvetésű hadseregnek fel kell adnia, mint pl. a harci heliket is?