A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Véleményem szerint, rendkívüli állapot esetén orbitális fejetlenség lenne. Talán nem jó példa, de ugyanúgy hierarchikus szerveknél voltak gondok 2006-ban és vannak is még néha egy némely rendezvénynél. A tavaszi hóhelyzet detto, akkor meg másnál voltak bajok. Ahogy a riportokból ki lehetett venni, senki nem mert semmit csinálni, a vezetés pedig nem tudta mit kell csinálni(?) Ebből számomra leginkább az jön le, hogy elégtelen volt mind a szervezés, mind a felszerelés ami volt. A honvédség sem különb sajnos. Kivételes emberek lehet, hogy úrrá tudnának lenni a káoszon, de általánosságban kétlem, hogy jól mennének a dolgok. Lehet ezt egyáltalán gyakorolni? Arra egyszer azért kíváncsi lennék egy bennfentes embertől, hogy akik szolgálnak, nekik meg tudnak e annyit legalább adni, amennyit kell. Szerintem ez után beszélhetnénk arról, hogy mi lenne minősített helyzetben.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
dudi said
molni

 

Induljunk ki abból,hogy van fél év felkészülni a háborúra(ugye országok közt háborúk nem hétfőről keddre törnek ki és eltitkolni is nehéz az előkészületeket) és akkor már is konkretizáltuk a helyzetet valamennyire.
Az irományomban, az erre vonatkozó részben Neked van igazad.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Tudom és mindem tiszteletem a tiétek. Amúgy én is ott voltam a 101-esek egyik D-20 ütegével. Jópár zárótüzet beterveztünk. Fingom nincs kik voltak előttünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ijasz</a>

 

Én akkor még az iskolapadot koptattam!De van pár katona a században akik akkoriban már szolgáltak és ha néha előjön a téma szoktak mesélni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khm..... én pedig azt meséltem épp mai a fiataloknak, hogy ne panaszkodjanak az én időmben kézben tartott malomkövön kellett kivinnünk az alkatrészeket....

(viccen kívül ezt meséltem)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
dudi said
molni

 

Induljunk ki abból,hogy van fél év felkészülni a háborúra(ugye országok közt háborúk nem hétfőről keddre törnek ki és eltitkolni is nehéz az előkészületeket) és akkor már is konkretizáltuk a helyzetet valamennyire.
Az irományomban, az erre vonatkozó részben Neked van igazad.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Kb mind egészséges, meg persze ha annyira gáz van könnyíthetnek a felvételen. A hadtáp az el tudna látni még jó pár embert. Fegyver van lőszer is bár kicsit régi. Az altiszti állományból meg aztán főleg van bőven. Tehát éppen lenne kikhez nyúlni ha annyira kell ember nem kell itt arra gondolni hogy majd a 40 éves korosztályból lehet csak toborozni. Vannak témák amiknek nagyon utána nézel és egyet tudok veled érteni de néha fogalmad nincs a dolgokról és mégis lenézően írsz.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Dudi

Gondolom már rég nincs  második lépcső! Én is készültségben álltam abban az időben a helikben ülve vártuk a startparancsot , ami szerencsére nem jött ! Kevésszer láttam kiosztani a teljes lőszert ami akkor kétszer is megtörtént!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
<a title="Profile" rel="nofollow">chimera</a>

 

Milyen második lépcső?Azok akik ott voltak azt mondták,hogy amikor ki kellett menniük akkor kaptak egy egész málhagyíknyi(a málhagyík az a zsák amit a rockerek előszeretettel hordanak ha valaki nem tudná)lőszert két katonánként azon kívül ami náluk volt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A második lépcső a kiképző központok bázisán állt volna fel, amennyibe kiszélesedik a konfliktus. Ha jól tudom: Szombathely -gl.dd; Szabadszállás- gl. e.; Tapolca-hk.dd és egy tü.e.; Kalocsa-passz.

Az elsőt alkotta a 88-on túl 3 gl.dd egy vegyes tü.dd. és egy pct. tü.e. (a szárazföldi haderőnemnél).

14 év alatt ennek kb.80 százaléka eltűnt.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Ma már első lépcső sincs 
sf-laugh.gif
 
D

danielblack

Guest
Komoly időszak volt ez a 90-es évek. Olvastam erről valamennyit, és állítólag már akkor is eléggé szarul álltunk az ellenhez képest :-/
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Anno, amikor még volt hadseregünk, első lépcsős alakulatnak az számított, amelynek a személyi és a technikai feltöltöttsége legalább 85%-os volt. A második lépcsőbe az ez alatti feltöltöttségűek számítottak beleértve akár az M alakulatokat is.

 

A málhagyík a hátizsák, málhazsák, amibe a teljes B kompleted belefért, a rockerek szimatszatyrot hordtak ami a gázálarctáska becsületes magyar neve...

 

TG
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
Tudom mi málhagyík és azt is,hogy mi a szimatszatyor és a szemem is jó amivel látom a malhagyíkot a hátukon....