A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
A MAGYAR helikopterekről beszélek, ember!
Ne basztass már ezzel az "olvass vissza" dumával - tucatszor láttam, hogy a németek lövölödznek vele!
A mieink érdekelnek! Te olvass vissza, mert akkor egyértelműen kiderül, hogy magyar gépekről beszélek!
Tényleg nem ártana, ha visszaolvasnál, mert akkor tudnád, hogy a németek nem kértek HForce-ot a H145-öseikbe. :)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 368
113
Valóban olvass vissza. Az ATGM-ek majd érkeznek, megrendelték őket. Az egyéb fegyverek rendelkezésre éllnak, az állományt ki kell képezni a használatukra, mely nem két hónap. Türelem.
Biztos megrendelték őket? Maróth mintha legutóbb úgy fogalmazatt volna, hogy ha elérhető lesz a H145M-re, akkor megrendelik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a H225M-hez nem rendelték meg. De ezt sem tudjuk biztosra. Azt sem tudjuk hogy a gyártó hogy áll a Spike H225M-re integrálásával. A H145M-re integráláshoz még két év kell nekik. A fegyverzetről elég zavarosan nyilatkoznak kezdettől fogva. De optimisták vagyunk és reméljük hogy lesz majd mindenen minden.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 368
113
Rakéták nincsenek hozzá szerintetek vagy kiképzett személyzet hiányzik?
Furcsa, hogy egy éve elérhető lassan a HForce a gépeken és még sosem lőttek vele - legalábbis nincs ilyen infó...pedig biztos villognának vele HM médiában.
Néhány pilóta valószínűleg ki lett képezve a gyártó által. Ők sokat repültek Németországban "felfegyverzett" gépeken, de fegyverhasználat állítólag ott nem volt. A gépek átadása előtt volt a belgáknál az egyik gép éleslövészeten, a fotók alapján magyar pilóták is ültek a gépben. Ezek alapján az a feltételezés, hogy van néhány a fegyverzet használatára is kiképzett pilóta, aki majd itthon fogja kiképezni a többit. De előtte még ki kell alakítani és be kell gyakorolni hozzá a honvédségi eljárásokat/módszereket. Mintha lett volna egy cikk, amiben 2021 nyár végére vagy szeptemberre ígérték az első hazai lövészeteket. (20mm és rakétablokk, mert valószínűleg csak ez van, más nem volt a magyar gépekre függesztve még soha.) Elképzelhető, hogy van kis csúszás a tervekben a koronavírus miatt, mert az utolsó két Németországban maradt helikopternek is régen itthon kellene már lenni. A SAR készültséget sem lát még el a H145M.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 175
119 656
113
Biztos megrendelték őket? Maróth mintha legutóbb úgy fogalmazatt volna, hogy ha elérhető lesz a H145M-re, akkor megrendelik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a H225M-hez nem rendelték meg. De ezt sem tudjuk biztosra. Azt sem tudjuk hogy a gyártó hogy áll a Spike H225M-re integrálásával. A H145M-re integráláshoz még két év kell nekik. A fegyverzetről elég zavarosan nyilatkoznak kezdettől fogva. De optimisták vagyunk és reméljük hogy lesz majd mindenen minden.
Megrendelték. Nem csak a H145M-re lesz Spikeunk.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 691
35 852
113
A Spike-ot még integrálni kell a helikre elvileg, szóval szerintem az még 2 év is lehet, mire nálunk először lőhetnek vele...
50-es géppuskánk is lesz a 145M-re vagy csak 20mm-es?
FN-nek van olyan 50-es géppuska-podja, ami 3db 70mm-es rakétát is tud hordozni - az jó kombináció lenne, pláne mivel csak két felfüggesztő van a helikoptereinken. Megnéztem az FN oldalát: a rakéta-blokk nélkülit már nem is forgalmazzák, inkább leszerelhetővé tették a három vetőcsövet a podról. (Ha jól emlékszem kb. féléve még külön termékként mutatták be a weblapjukon a rakétás és a csak géppuskás 50-es podjukat)

Maróth emlegetett valami "FN dealt" tavasszal vagy nyáron - lehet, hogy annak keretében lesznek beszerezve?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 691
35 852
113
Tényleg nem ártana, ha visszaolvasnál, mert akkor tudnád, hogy a németek nem kértek HForce-ot a H145-öseikbe. :)
Ez hogy függ össze azzal, hogy nálunk meg már vagy egy éve rendszerben van és nem használják? :)
Zimbabvében sincs rendszerben a HForce - és akkor mi van? :D
Nem azt kérdeztem, hogy a németek miért nem lőnek vele, hanem a mi légierőnk miért nem használta még, mert egy éveleji vagy tavaly évvégi honvedelem.hu cikkben idén nyarat "ígértek" emlékeim szerint.

De értem: csúszás van és nem tartanak ott még kiképzésben a pilótáink, ahogy ezt Terminátor kifejtette, remélem még idén érkezik hír az éles lövészetről. :)
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez hogy függ össze azzal, hogy nálunk meg már vagy egy éve rendszerben van és nem használják? :)
Zimbabvében sincs rendszerben a HForce - és akkor mi van? :D
Nem azt kérdeztem, hogy a németek miért nem lőnek vele, hanem a mi légierőnk miért nem használta még, mert egy éveleji vagy tavaly évvégi honvedelem.hu cikkben idén nyarat "ígértek" emlékeim szerint.

De értem: csúszás van és nem tartanak ott még kiképzésben a pilótáink, ahogy ezt Terminátor kifejtette, remélem még idén érkezik hír az éles lövészetről. :)
Így függ össze: "tucatszor láttam, hogy a németek lövölödznek vele!" Te magad mondtad. Most akkor elhatárolódsz magadtól?:D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 691
35 852
113
Így függ össze: "tucatszor láttam, hogy a németek lövölödznek vele!" Te magad mondtad. Most akkor elhatárolódsz magadtól?:D
A németek alatt a gyári tesztcsapatot értettem aki nálunk tesztelte a rendszert.
Mondjuk a pilótáktól nem kértem el az útlevelet, hogy ő konkrétan német-e, de elég valószínű hogy az volt... :D
 
  • Hűha
Reactions: Király Fika

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 691
35 852
113
Össze-vissza beszélsz... :cool:
Miért is?
Én végig a magyar helikopterekről beszéltem, te meg jössz azzal hogy német haderőnél nincs HForce.
Említettem bárhol is hogy BW-nél mi van?
A tesztcsapat egy német felségjelű géppel tesztetle a rendszer 2017-ben - rájuk utaltam, amikor azt írtam hogy "németek lőttek vele".
Egyszerű, egyételmű - legfeljebb nem tudsz, bár inkább az az érzésem nem akarsz helyesen szöveget értelmezni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Miért is?
Én végig a magyar helikopterekről beszéltem, te meg jössz azzal hogy német haderőnél nincs HForce.
Említettem bárhol is hogy BW-nél mi van?
A tesztcsapat egy német felségjelű géppel tesztetle a rendszer 2017-ben - rájuk utaltam, amikor azt írtam hogy "németek lőttek vele".
Egyszerű, egyételmű - legfeljebb nem tudsz, bár inkább az az érzésem nem akarsz helyesen szöveget értelmezni.
Szerintem hagyd abba a magyarázkodást - helyette használd ki az időt a visszaolvasásra :rolleyes: - mert csak egyre méllyebre evezed magad a mutrába.
Leírod ezt:
- tucatszor láttam, hogy a németek lövölödznek vele!
Hogy a tökömbe láttad volna a németeket - ráadásul TUCATSZOR - lövöldözni vele, amikor egy alkalommal voltak nálunk a Bakonyban (mégha akkor több napos teszt is volt). Nem feltételezem, hogy kint lettél volna spotterkedni.
Ezen kívül a Bundeswehrnek nincsen HForce-os gépe, tehát azokat maximum az ajtólövész helyéről láthattad lövöldözni, mondjuk az MG6-ossal.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 313
8 004
113
A Spike-ot még integrálni kell a helikre elvileg, szóval szerintem az még 2 év is lehet, mire nálunk először lőhetnek vele...
50-es géppuskánk is lesz a 145M-re vagy csak 20mm-es?
FN-nek van olyan 50-es géppuska-podja, ami 3db 70mm-es rakétát is tud hordozni - az jó kombináció lenne, pláne mivel csak két felfüggesztő van a helikoptereinken. Megnéztem az FN oldalát: a rakéta-blokk nélkülit már nem is forgalmazzák, inkább leszerelhetővé tették a három vetőcsövet a podról. (Ha jól emlékszem kb. féléve még külön termékként mutatták be a weblapjukon a rakétás és a csak géppuskás 50-es podjukat)

Maróth emlegetett valami "FN dealt" tavasszal vagy nyáron - lehet, hogy annak keretében lesznek beszerezve?
50-es? Nem Értek a kaliberekhez, de szerintem az kisebb mint a 20 milis....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 691
35 852
113
Hogy a tökömbe láttad volna a németeket - ráadásul TUCATSZOR - lövöldözni vele, amikor egy alkalommal voltak nálunk a Bakonyban (mégha akkor több napos teszt is volt). Nem feltételezem, hogy kint lettél volna spotterkedni.
Ezen kívül a Bundeswehrnek nincsen HForce-os gépe, tehát azokat maximum az ajtólövész helyéről láthattad lövöldözni, mondjuk az MG6-ossal.
A videót néztem meg többször te ******* !

Hát te tényleg nem tudsz olvasni!
Már másodszor írom le, hogy a gyári tesztgép német, ami nem a Budseweheré! D-HADX civil lajstromszáma van!
A büdös életben nem említettem a BW-t!

Egy rosszindulatú troll vagy, aki megértés helyett a félreértésere, kiforgatásra játszik.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
A MAGYAR helikopterekről beszélek, ember!
Ne basztass már ezzel az "olvass vissza" dumával - tucatszor láttam, hogy a németek lövölödznek vele!
A mieink érdekelnek! Te olvass vissza, mert akkor egyértelműen kiderül, hogy magyar gépekről beszélek!
Vedd be a szokásos gyógyszereid, és kérlek viselkedj kulturáltabban. Előre is köszönöm.
Biztos megrendelték őket? Maróth mintha legutóbb úgy fogalmazatt volna, hogy ha elérhető lesz a H145M-re, akkor megrendelik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a H225M-hez nem rendelték meg. De ezt sem tudjuk biztosra. Azt sem tudjuk hogy a gyártó hogy áll a Spike H225M-re integrálásával. A H145M-re integráláshoz még két év kell nekik. A fegyverzetről elég zavarosan nyilatkoznak kezdettől fogva. De optimisták vagyunk és reméljük hogy lesz majd mindenen minden.
A rakétákat elsősorban nem a helikopikhoz, hanem a macskákhoz rendelték meg. Megrendelték.