A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Milyen béremelés? Megmondták, hogy az illetmények rendben vannak, szívvel lehet megtartani a katonát...
Ilyesmiket öltönyös ifjútitánokból álló bullshit generátor tanácsadó cégek szoktak mantrázni (jó sok pénzért:oops:).
Mint régebben sógor multi cégénél, megkérték a dolgozókat, adjanak ötleteket, hogyan lehetne növelni a dolgozói megelégedést,
DE a béremelést nem lehet mondani!!:hadonaszos:
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
522
2 767
93
https://www.google.hu/amp/s/www.jan...-ugvs/ZnlJK3dHVU9mZ28xajRJVkc5dVI5VFp1cVMwPQ2


bsp_5577-jdw-14049.jpg

“Lassie”, a kifejlesztés alatt álló robot a Rheinmetall-tól.

Szintén a DSEI 2021kiállításon:
https://www.google.hu/amp/s/www.arm...0x10_wheeled_self-propelled_howitzer.amp.html


E_ZEQr0WQAIHqVY



World_Premiere_for_Rheinmetall_HX-based_155mm_10x10_wheeled_self-propelled_howitzer_925_001.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 490
113
Februárban egyszeri évi 50%-os kifizetés. :p
Hány évet kell hozzá aláírni?
Semennyit, leszolgált 3 év kell, szóval pl a legénység jelentős és az altisztek egy részét ez nem érinti.
Ha jobban megvizsgáljuk ezt, akkor az derül ki, hogy a fiatal katonák a lóból csak a lófaszt kapják... Ha valakinek van HR végzettségű HR területen dolgozó ismerőse igazán megkérdezhetné a vélemenyét.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Bölényroham 2021:),Azt hittem inkább turbó magyaros elnevezezéseket használnak inkább mostanság,minimum egy Sámán táncra vagy egy Árpád vérére számítottam:)

Itt senki nem gondolt arra, hogy egy magyar harckocsi éves gyakorlatnak miért "Bölényroham 2021" a neve? Esetleg, hogy adott esetben mi ellen lehetne hasznos a gyakorlatozás? :)

Akkor csak így mellékesen. A TR-85 harckocsi Bison neve az magyarul bölényt jelent ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Bölényroham 2021:),Azt hittem inkább turbó magyaros elnevezezéseket használnak inkább mostanság,minimum egy Sámán táncra vagy egy Árpád vérére számítottam:)
bölény a jelképe a 11 hkz nak (totem állata ha így jobban tetszik :p ) :) bölény egy ék felségjelzésen pontosabban.
további érdekesség hogy eredetileg század jelvénynek indult.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301
W

Wilson

Guest
Itt senki nem gondolt arra, hogy egy magyar harckocsi éves gyakorlatnak miért "Bölényroham 2021" a neve? Esetleg, hogy adott esetben mi ellen lehetne hasznos a gyakorlatozás? :)

Akkor csak így mellékesen. A TR-85 harckocsi Bison neve az magyarul bölényt jelent ...
Gondoltam rá, hogy megemlítem de nem vállaltam fel a kockázatát annak a lehetőségnek, hogy ennek hatására oldalakon keresztül elkeseredett kommentháború alakuljon ki a topikban Erdély visszafoglalásáról:).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Gondoltam rá, hogy megemlítem de nem vállaltam fel a kockázatát annak a lehetőségnek, hogy ennek hatására oldalakon keresztül elkeseredett kommentháború alakuljon ki a topikban Erdély visszafoglalásáról:).
nem kell túl sokat belelátni a jelkép egy a 90 es években fiatal tiszt fejéből pattant ki aki késöbb az eggyetlen harcoló század pk ja lett. Most is csak már nem egy harcoló század van. Leírhatom a nevét nem baj ha ismerkedtek vele hallani fogtok rólla a jövőben úgyis többször. Gégény Sándor
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Gondoltam rá, hogy megemlítem de nem vállaltam fel a kockázatát annak a lehetőségnek, hogy ennek hatására oldalakon keresztül elkeseredett kommentháború alakuljon ki a topikban Erdély visszafoglalásáról:).

A "Bölényroham" esetén nem mi lennénk a támadó fél ...

Egyébként NATO -ban van hagyománya gyakorlatokat a várható veszéllyel kapcsolatos dologról elnevezni (vagy ilyen "semmitmondó" brave warrior vagy breakthrough vagy hasonló marhaságok). Persze jelen esetben semmilyen hivatalos dologról nincs szó ...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
A "Bölényroham" esetén nem mi lennénk a támadó fél ...

Egyébként NATO -ban van hagyománya gyakorlatokat a várható veszéllyel kapcsolatos dologról elnevezni (vagy ilyen "semmitmondó" brave warrior vagy breakthrough vagy hasonló marhaságok). Persze jelen esetben semmilyen hivatalos dologról nincs szó ...
Persze, de csak képzeld el, hogy milyen parázs vita lenne itt abból, hogy miután felfogtuk a Bölényrohamot, az ellencsapás során meg sem állnánk Etelközig:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Mivel a kabuli magyar evakuáció Sámán néven futott úgy gondoltam, hogy mostantól a Kásler féle Magyarságkutató Intézetet kérik fel a különböző műveletek,hadgyakorlatok elnevezésére:)
azt a nevet másért kapta... leírhatnám hogy miért (ha elkészül film a sztorirol egyébként abból szerintem kiderül. felderítéshez kötődik egyébként.)
egyébként repüllőszázad is vólt sámán bármiféle ezotériai kapcs nélkül. (ahogy a barbarossának sem vólt sok köze Frigyeshez pl)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator
W

Wilson

Guest
azt a nevet másért kapta... leírhatnám hogy miért (ha elkészül film a sztorirol egyébként abból szerintem kiderül. felderítéshez kötődik egyébként.)
egyébként repüllőszázad is vólt sámán bármiféle ezotériai kapcs nélkül.
Komolyra fordítva a szót én azt olvastam azért lett Sámán mert ez jutott elsőre az eszükbe....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Persze, de csak képzeld el, hogy milyen parázs vita lenne itt abból, hogy miután felfogtuk a Bölényrohamot, az ellencsapás során meg sem állnánk Etelközig:)

Az ellencsapáshoz több kellene pár Leo 2A4 -nél meg néhány T-72 -nél ...

Ettől függetlenül értem a logikádat.

azt a nevet másért kapta... leírhatnám hogy miért (ha elkészül film a sztorirol egyébként abból szerintem kiderül. felderítéshez kötődik egyébként.)
egyébként repüllőszázad is vólt sámán bármiféle ezotériai kapcs nélkül. (ahogy a barbarossának sem vólt sok köze Frigyeshez pl)

Ez a "repüllőszázad" ez miféle jószág? Valami olyasmi, mint alább? :p

thudart_02.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 443
93 383
113
Semennyit, leszolgált 3 év kell, szóval pl a legénység jelentős és az altisztek egy részét ez nem érinti.
Ha jobban megvizsgáljuk ezt, akkor az derül ki, hogy a fiatal katonák a lóból csak a lófaszt kapják... Ha valakinek van HR végzettségű HR területen dolgozó ismerőse igazán megkérdezhetné a vélemenyét.
Pedig a neten több helyen azt olvastam, hogy x időre alá kell irni, csak akkor jár. De akkor ez faszság.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
1-2 hónap alatt alapkiképezni nem lehet őket redesen nem hogy kisalegység harcászatra... (pláne ha nem is önkéntesek)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113