A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 199
113
Nem igazán szerethették, ha egy sivatag közepére rakták... :p
Miért lett amúgy leváltva?
(A hivatalos szöveget ismerjük, de a valóság érdekelne...már ha tud valaki konkrétabbat katona berkekből...)
Igen.
Doha igazi ganaj városnak tűnik. :D
De szegény csak elkaristol valahogy. :rolleyes:

Amúgy hány százalék esélyt adsz annak, hogy itt valaki kiböki a tutit a leválltásáról?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 803
35 996
113
Igen.
Doha igazi ganaj városnak tűnik. :D
De szegény csak elkaristol valahogy. :rolleyes:

Amúgy hány százalék esélyt adsz annak, hogy itt valaki kiböki a tutit a leválltásáról?
Folyosói pletykákról lehet pletykálni! :D

Katariak tele vannak pénzzel, meg puccos épületekkel - de attól ez még egy sivatag. Légkondi nélkül "elpusztulsz"... :D
Inkább lennék konzul Balin vagy valami jobb helyen Európában... :)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113

Azt hittem hogy csak szol a kulugyminiszternek hogy sziasztok megjottem de ezek szerint a katari Foninel kell bemutatkozni.

Ha jól tudom, akkor a fogadó országnak ki kell állítania egy hivatalos papírt is, hogy ő elfogadja követnek az országában az adott illetőt. Volt már, akitől megtagadták. Szóval bármennyire is 99%-ban csak formalitás az ilyen első látogatás, a gyakorlatban nagyon is van jelentősége ennek az első találkozónak. ÉS kicsit meglepő számomra, hogy az állam legfőbb vezetője az, aki beszélni akart vele. Nincsenek diplomáciailag egy rangban, sok helyen inkább a külügyminiszterének elpasszolta volna az ilyen formalitást.

Hogy @Xpert nek is reagáljak, én ezek után magamat ismerve inkább szaunáznék egy arab olajmonarchiában, mint lennék Luxemburgban vagy Stockholmban "valami jobb helyen Európában". De ez egyéni szempont kérdése...
 
K

kamm

Guest
Folyosói pletykákról lehet pletykálni! :D

Katariak tele vannak pénzzel, meg puccos épületekkel - de attól ez még egy sivatag. Légkondi nélkül "elpusztulsz"... :D
Inkább lennék konzul Balin vagy valami jobb helyen Európában... :)
Konzul nem lesz, mert az hivatasos kulszolgalati rendfokozat, o meg politikai kinevezett, nem karrierdiplomata, nem volt képezve rá, fogalma nincs a szolgálati eljárásokról stb. A kulszolgalat is egy eletre szolo szolgalati viszonyt jelent ám, a konzul is hivatasost kíván.

Nagykövet az lehet, abban megszokottak a politikai kinevezettek, ott ez nem is probléma, itt eleve nyíltan külön kezelik a karrier State Dept officereket, meg a politikai kinevezetteket.
Pl a budapesti pozícióba altalaban politikai nagykövet van kinevezve, koztuk meg profi kulpolosok az ügyvivők: Goodman-Brinker, aztan Walker, a Bush-rokon, majd Foley, aztan a görög nevű nő, majd Coleen Bell es vegul tavalyig Cornstein, egyik sem volt profi kulugyes, hanem mind kívülről jött, kb kampanypenzert avagy szivessegert cserébe kapta a beosztást pár evre - de köztük meg a szünetekben Goodfriend meg Dillard (a mostani ügyvivő), mindketten karrierdiplomatak, akik amúgy is viszik a gépezetet a nagykövet alatt, ők a profik.
 
K

kamm

Guest
Ha jól tudom, akkor a fogadó országnak ki kell állítania egy hivatalos papírt is, hogy ő elfogadja követnek az országában az adott illetőt. Volt már, akitől megtagadták. Szóval bármennyire is 99%-ban csak formalitás az ilyen első látogatás, a gyakorlatban nagyon is van jelentősége ennek az első találkozónak. ÉS kicsit meglepő számomra, hogy az állam legfőbb vezetője az, aki beszélni akart vele. Nincsenek diplomáciailag egy rangban, sok helyen inkább a külügyminiszterének elpasszolta volna az ilyen formalitást.

Hogy @Xpert nek is reagáljak, én ezek után magamat ismerve inkább szaunáznék egy arab olajmonarchiában, mint lennék Luxemburgban vagy Stockholmban "valami jobb helyen Európában". De ez egyéni szempont kérdése...
Mindenképpen baromi kényelmes a qatari kinevezés egy európai hisztihez képest, ott kb semmi kiugró sosem történik, a stáb elviszi az ugyeket, te meg reprezentalsz, amit keresel, azt kb komplett megsporolod 3-4 évig és közben kipihened magadat. Simán inkább oda mennek, mint bárhová Nyugat-Europaba, az tuti - viszont az tényleg érdekes, hogyha maga a helyi Hammurabi csekkolta be, elgondolkodtató.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ha jól tudom, akkor a fogadó országnak ki kell állítania egy hivatalos papírt is, hogy ő elfogadja követnek az országában az adott illetőt. Volt már, akitől megtagadták. Szóval bármennyire is 99%-ban csak formalitás az ilyen első látogatás, a gyakorlatban nagyon is van jelentősége ennek az első találkozónak. ÉS kicsit meglepő számomra, hogy az állam legfőbb vezetője az, aki beszélni akart vele. Nincsenek diplomáciailag egy rangban, sok helyen inkább a külügyminiszterének elpasszolta volna az ilyen formalitást.

Hogy @Xpert nek is reagáljak, én ezek után magamat ismerve inkább szaunáznék egy arab olajmonarchiában, mint lennék Luxemburgban vagy Stockholmban "valami jobb helyen Európában". De ez egyéni szempont kérdése...
Nem csak nyugat felé vannak "lehetőségek". Mondjuk egy fincsi Konstancai kinevezéssel még büntetni is lehetne. :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 199
113
Folyosói pletykákról lehet pletykálni! :D

Katariak tele vannak pénzzel, meg puccos épületekkel - de attól ez még egy sivatag. Légkondi nélkül "elpusztulsz"... :D
Inkább lennék konzul Balin vagy valami jobb helyen Európában... :)
A miértről nem hallottam folyosóit.

A hogyanról azt, egyik nap bemenet és ott találta az asztalán a papírt, hogy vége.
Ami ha így volt nem túl elegáns. :cool:

De, hogy ne legyen olyan keserű a szájíze kapta ezt a pusztult minimálbéres állást a dohai fertőben:D
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 954
113
Konzul nem lesz, mert az hivatasos kulszolgalati rendfokozat, o meg politikai kinevezett, nem karrierdiplomata, nem volt képezve rá, fogalma nincs a szolgálati eljárásokról stb. A kulszolgalat is egy eletre szolo szolgalati viszonyt jelent ám, a konzul is hivatasost kíván.
Magyar viszonylatban ez közel sem ilyen szigorú rendszer.
 
K

kamm

Guest
Magyar viszonylatban ez közel sem ilyen szigorú rendszer.
Hat, nekem volt nem egy külügyes ismerősöm, azoknál is életpálya volt és szolgalati viszonnyal. Enélkül konzulkent nem szolgálhatsz (konzulokbol van egy marek egy-egy konzulatuson is, magykovetsegen plane, valtasabn adjak a szolgalatot, nekik van azonnali döntési jogkörü, felhatalmazasuk iganybe venni bizonyos csatornakat, eljárásokat stb. Kb mint a szolgálatban lévő hatarorizeti ugyeletes tiszt egy hatarkeruletnel anno :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93

Azt hittem hogy csak szol a kulugyminiszternek hogy sziasztok megjottem de ezek szerint a katari Foninel kell bemutatkozni.
A londoni nagyköveteket is a királynő fogadja a megbízólevelük átadásakor. Hintót küld értük, azon mennek a palotába, aztán brutál szigorú protokoll szerint megy az egész ceremónia. Persze most a vírus miatt valószínűleg ez is kissé átalakult.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 954
113
Hat, nekem volt nem egy külügyes ismerősöm, azoknál is életpálya volt és szolgalati viszonnyal. Enélkül konzulkent nem szolgálhatsz (konzulokbol van egy marek egy-egy konzulatuson is, magykovetsegen plane, valtasabn adjak a szolgalatot, nekik van azonnali döntési jogkörü, felhatalmazasuk iganybe venni bizonyos csatornakat, eljárásokat stb. Kb mint a szolgálatban lévő hatarorizeti ugyeletes tiszt egy hatarkeruletnel anno :D
Akkor nekem frissebb információim vannak maradjunk annyiban :D
A többit jól tudod, de ez az életpálya dolog nincs így.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Kérdés:
Hova lett kinevezve konzulnak egy ex magas rangú katonatiszt?
Válasz:
Ki a faxt érdekel.. Bocsánat.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
A honfoglaló magyarok genetikai állományának 40%-a a pontuszi proto-szkítákhoz, 10%-a az ázsiai szkítákhoz köthető. A mai magyarság genetikai állományának 20%-a származik a sztyeppei népességektől.

Amúgy valóban jobb lett volna ha az egyes felállítandó zászlóaljak nevei viselnék a magyarokkal kapcsolatba hozható népek/törzsek neveit.
Már csak azért is mert számos törzs szállásterülete azonosítható és köthető az ősi területhez, jó ötlet !
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Az, hogy téged nem érdekel az a szíved joga ( engem sem érdekel különösebben), de honnan a bátorság, hogy mások nevében nyilatkozz?
Egyrészt egyet is értettél mert Téged sem érdekel különösebben. Tehát akkor már ketten vagyunk, de Isten ments, hogy akár a Te vagy mások nevében nyilatkozzam. A hozzászólásom végén ott figyel a bocsánat, mondjuk azt inkább a “fax” miatt írtam, de akkor elnézést kérek, ha bárki is úgy gondolja, hogy a nevében is írtam, holott nem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0