A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. április 19.
20 063
32 635
113
Kint az új cikk a Gestamen Arms-ról.

"Korábban egyes haditechnikai szakértői körökben többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés."
@Green Leader: köszönjük szépen a népszerűsítést, de sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés." De lehet hogy inkább törölni kellene a HTKA fórumra vonatkozó linket, mert a fegyvergyártó nevével kapcsolatos találgatás inkább volt vicces, mint "szakértői".

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. április 19.
20 063
32 635
113
"A brüsszeli védelmi miniszteri találkozón aláírták a NATO 2030 kezdeményezés új elemeiként a DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) elnevezésű projektet és a NIF (NATO Innovation Fund) innovációs alapot, melyek olyan haderőfejlesztések felgyorsítását támogatják, amelyek innovatív technológiát dolgoznak ki."

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 756
113
@Green Leader: köszönjük szépen a népszerűsítést, de sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés." De lehet hogy inkább törölni kellene a HTKA fórumra vonatkozó linket, mert a fegyvergyártó nevével kapcsolatos találgatás inkább volt vicces, mint "szakértői".
Arról nem mi tehetünk, hogy van egy ilyen nevű potencia növelő tabletta! Nekem ezt dobta ki legelőször a Google!
Márkanév választás nulladik lépése, hogy rákeres az ember sok oldal mélységben és megnézi van-e már hasonló néven valami és ha igen akkor az mennyire zavaró, keverhető...

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 543
17 701
113
elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért át tudnád írni valami ilyesmire.
Ez neked valami becsípődésed? 2-3 havonta leírod ezt. o_O
Nem értem a sértettséget.

Szerintem hagyjuk meg @Green Leader azt az előjogot, hogy véleményt formáljon a fórumról! Pláne, hogy követi is! :oops:

Különben meg enyhén visszatetsző, ahogy személytelenül is leszólod ilyen módon az egész közösséget.
Ha olyat találsz, ami szerinted nem üti meg a "mércét" akkor jelentgesd a moderátoroknak!

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
15 593
46 851
113
Ez neked valami becsípődésed? 2-3 havonta leírod ezt. o_O

Szerintem hagyjuk meg @Green Leader azt az előjogot, hogy véleményt formáljon a fórumról! Pláne, hogy követi is! :oops:

Különben meg enyhén visszatetsző, ahogy személytelenül is leszólod ilyen módon az egész közösséget.
Ha olyat találsz, ami szerinted nem üti meg a "mércét" akkor jelentgesd a moderátoroknak!
Abszolút egyetértek vele..

• Tetszik
Reactions: Chima3ra and borisz

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
85
1 097
83
Ezen a fórumon még mindig sokkal több szakértelem tömörül haditechnikai témákkal kapcsolatosan, mint gyakorlatilag bármely másik hazai fórumon / csoportban, amit ismerek, úgyhogy részemről helytálló a kijelentés. Az pedig, hogy valakinek van humora, szerintem sose baj.

A Gestamenesek amúgy hónapokkal azelőtt hallottak már a nevükkel kapcsolatos viccelődésről, mint hogy azt megemlítettem volna, szerintem senki nem vette sértésnek xd

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
5 000
12 307
113
...sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés."...
Jogos...
Pedig részben jogos...
Abszolút egyetértek vele..
Sajnos @Terminator -nak igaza van,...
A precizitását lehet néha "soknak érezni", de az infók tömkelege és néha a témákon belüli rendszeres rendrakása nélkülözhetetlen.
Van egy megkezdett dolog, amit még megügyködöm a HTKA-ért, azután én is befelyezni szándékozom az itteni pályafutásomat. Sokak -nevezzük úgy- "érdekes stilusának" kibontakozásához nem kivánok semmilyen formában asszisztálni,...az ismeretlen nick-nevek mögüli észosztogatások olvasására is már lassan elfogy a türelmem.
A Z2026 jól halad, ha nem cseszitek el a választásokat egyébként is hátradőlhetek,...ami még jön, az a boldogságomhoz nekem elég lesz.:)

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
13 285
30 310
113
Jogos...

Pedig részben jogos...

Sajnos @Terminator -nak igaza van,...
A precizitását lehet néha "soknak érezni", de az infók tömkelege és néha a témákon belüli rendszeres rendrakása nélkülözhetetlen.
Van egy megkezdett dolog, amit még megügyködöm a HTKA-ért, azután én is befelyezni szándékozom az itteni pályafutásomat. Sokak -nevezzük úgy- "érdekes stilusának" kibontakozásához nem kivánok semmilyen formában asszisztálni,...az ismeretlen nick-nevek mögüli észosztogatások olvasására is már lassan elfogy a türelmem.
A Z2026 jól halad, ha nem cseszitek el a választásokat egyébként is hátradőlhetek,...ami még jön, az a boldogságomhoz nekem elég lesz.:)
Azért ez a színvonal csökkenés nem az idő mindent megszépít effektusnak köszönhető?Régen is voltak a fórumon érdekes dolgok elég csak benézni pl a 2017-es év második felébe a visszajelzések topikba van ott minden a durva személyeskedéstől a tudom hol laksz és megveretés beígérésig minden.....

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
5 000
12 307
113
a tudom hol laksz és megveretés beígérésig
...ha valakinek ilyen vágya van magam irom meg neki a cimem...:cool:
Az a fárasztó, amikor a sok f.sság között kell kihámoznod az értékes infót, mert mindenki azonnal leirja amit gondol (mindegy mi az), ahelyett, hogy megtartaná magának, nem pedig kiegésziti a hirt újabb infókkal.
10-évente álmodom egyszer -legalább is amire emlékszem-, de tegnap már Böröndivel meg Maróthal álmodtam,...le kell állnom...érzem :D

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 756
113
Az a fárasztó, amikor a sok f.sság között kell kihámoznod az értékes infót, mert mindenki azonnal leirja amit gondol (mindegy mi az), ahelyett, hogy megtartaná magának, nem pedig kiegésziti a hirt újabb infókkal.
Akkor az híroldal lenne, nem fórum.
Esetleg be lehetne építeni egy olyan szűrőt, hogy posztolásnál meg kell jelölni, hogy hír vagy vélemény (check-box) és akkor később lehetne erre szűrni...