A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 970
113
Ebben nem tudom, mi a vicces, ez elég egyértelmű.
Mert kb. tök mindegy. Amiket itt mi "kiásunk", ahhoz bárki hozzáfér - államtitkot senki nem sért. Aki tud ilyet, az úgy sem mondja el, a többiek meg tippelgetnek és okoskodnak - néha megalapozottabban, néha kevésbé...
 
K

kamm

Guest
Mert kb. tök mindegy. Amiket itt mi "kiásunk", ahhoz bárki hozzáfér - államtitkot senki nem sért. Aki tud ilyet, az úgy sem mondja el, a többiek meg tippelgetnek és okoskodnak - néha megalapozottabban, néha kevésbé...
Mitől lenne mindegy?o_O
Pont ez a lényege, hogy megspórolod nekik az OSINT munkát... de mondjuk ehhez képest viszont a halo effect (a lakossági-valasztoi támogatás stb) többet jelent, ezért is vannak itt hivatásosok is (máskülönben simán eltiltanak őket, MH bármikor jogaban ilyesmi parancsot kiadni.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 970
113
Mitől lenne mindegy?o_O
Pont ez a lényege, hogy megspórolod nekik az OSINT munkát... de mondjuk ehhez képest viszont a halo effect (a lakossági-valasztoi támogatás stb) többet jelent, ezért is vannak itt hivatásosok is (máskülönben simán eltiltanak őket, MH bármikor jogaban ilyesmi parancsot kiadni.)
Vagyis inkább vagyok akkor propagandista, mint kém! :D
Egyébként is @Terminator és @SilvioD itt a két fő "hírszerző" vagy "hírhozó" - ha ők egyszer csak eltűnnének, akkor én is inkább haza megyek Wadiyába... :)
 
  • Vicces
Reactions: yrkon and SilvioD
K

kamm

Guest
:eek: Azta...Én meg majdnem elmentem ősszel pénzért, egy ilyen open source intelligence vagy mi képzésre... Itt meg már rég ügynök vagyok, annyira titkos, hogy még én sem tudok róla! :D
Ha rakeresel es belehallgatsz M. Morell, a CIA volt helyettes igazgatojanak a podcastjaiba ("Intelligence Matters"), akkor az összes interjúalanynál kétféle előélet létezik: vagy a fegyveres erőktől ment a CIA-hoz, vagy közvetlenül a főiskola-egyetem-posztgrad lépcsők valamelyikén hallgatott végig egyet a rendszeres felsőoktatási CIA toborzó körutak előadásaiból.
Ha ilyen szakra jelentkezel, szinte automatikusan a radarra kerülsz, csak szólok.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Pogány

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113
Ha rakeresel es belehallgatsz M. Morell, a CIA volt helyettes igazgatojanak a podcastjaiba ("Intelligence Matters"), akkor az összes interjúalanynál kétféle előélet létezik: vagy a fegyveres erőktől ment a CIA-hoz, vagy közvetlenül a főiskola-egyetem-posztgrad lépcsők valamelyikén hallgatott végig egyet a rendszeres felsőoktatási CIA toborzó körutak előadásaiból.
Ha ilyen szakra jelentkezel, szinte automatikusan a radarra kerülsz, csak szólok.
Magyarországon nincs ilyen egyetemi képzés, hasonlóval legközelebb egy francia mesterképzés foglalkozik (Economic Warfare School asszem). Magánúton el lehet menni kurzusokra de nem fognak tudni többet elmondani, mint amit amúgy magadtól is meg tudnál tanulni/hozzá tudnál férni. A célprogramok adják a jelentős képességet (pl. arcfelismerés, alakfelismerés, bigdata), amivel nagy inputból lehet kinyerni valami értelmeset és gyorsan, de azt meg senki nem fogja odaadni pendrive-on de leginkább sehogy sem. A vizsgálati szoftvereket is le lehet töltögetni nyugodtan, attól se táltosodsz meg.


Na ez az antropológia szakra mind nem érvényes, ha oda jársz érdeklődni fognak :D
Nálunk ez van.



u.i.
A sajtófigyelés ma már szoftveres, van pár nagyon okos piaci megoldás. Egy fórum napjainkban másra jó.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113
Milyen meglepo. :rolleyes: Meg egy blogot sem tudsz linkelni, azert azt ne varjuk mar el, hogy egy tizmillios orsszagban minden lelkes amatornek mindenfele fura informaciokeresere reagalniuk kelljen... arrol nem beszelve, hogy a loszerek mivolta szinte biztosan minositett informacio. FYI ha en lennek pozicioban a KNBSZnel, biztosan elrendelnek egy gyors ellenorzest, kicsoda-micsoda ez a "lelkes amator", aki ilyesmit kerdez ill. akar kipakolni a Wikire.
Már az első ilyen magánakciójakor ránéztek, 100%.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Sasa nem kapkod legyek után. :D
Ilyen alapon az egész fórum egy kémfészek... :D
Ráadásul nem is nagyon titkolják. Pl. ha körülnézel a fórumon rögtön ki tudod szúrni ki az aki az oroszoknak dolgozik és tolja 0-24-ben az orosz dezinformációkat. Mióta elkezdődöt a haderőkorszerűsítés még a nagyobb hadiipari cégek is megjelentek. Gondolom nem kell mondjam ki képviseli pl. a SAAB-ot.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 970
113
Ráadásul nem is nagyon titkolják. Pl. ha körülnézel a fórumon rögtön ki tudod szúrni ki az aki az oroszoknak dolgozik és tolja 0-24-ben az orosz dezinformációkat. Mióta elkezdődöt a haderőkorszerűsítés még a nagyobb hadiipari cégek is megjelentek. Gondolom nem kell mondjam ki képviseli pl. a SAAB-ot.
A panda ölelgető CCP lobbival már találkoztam a BiztPol. Kína topokban.
@rudi TB-2 Bányaraktár mániája is gyanús nekem! :D
 
  • Vicces
Reactions: kaktusz and Azzurro
K

kamm

Guest
Ráadásul nem is nagyon titkolják. Pl. ha körülnézel a fórumon rögtön ki tudod szúrni ki az aki az oroszoknak dolgozik és tolja 0-24-ben az orosz dezinformációkat. Mióta elkezdődöt a haderőkorszerűsítés még a nagyobb hadiipari cégek is megjelentek. Gondolom nem kell mondjam ki képviseli pl. a SAAB-ot.
Kicsoda? Arra en is kivancsi vagyok, mert en is kedvelem a ceget. (Mondjuk dolgozni nem mennek oda, svedek nem hiresek a jo fizeteseikrol. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely