A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 830
113
Egy valamit várok még a közeljövőben ( nem biztos, hogy idén) amire annyit írt, hogy sok száj elhallgattatik tőle! :D
openisv_concept01_poster.jpg


Nagy lenne :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Akkor mán vegyünk osztáy Puls-ot is ami kilövi azt a Lorát ne csak nézegessük :p
Valóban képes kezelni?Merthogy se képet se videót,se semmit nem találtam róla.És a MLRS/HIMARS kazettákat is csak mint mellépakolt és integrálható cuccal találkoztam,dehogy ténylegesen kezelné is,arrol semmit.
Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
Az 50mm még nincs kész, a 35-ös Bushmaster meg nem német. Ha Honvédség ragaszkodik a 35-öshöz, akkor biztos belehúztak volna jobban Wotan35 fejlesztésébe, de úgy tűnik nincs rá akkora igény...

Egyébként a 30x173-as lőszer az egyik legerősebb 30-as lőszer a világon. A BTR-80A 30x165-öst használ, az Apache 30x113mm-est...
Hát a legerősebb a Prága SPAAG (30x210mmCz):
https://en.wikipedia.org/wiki/M53/59_Praga
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Valóban képes kezelni?Merthogy se képet se videót,se semmit nem találtam róla.És a MLRS/HIMARS kazettákat is csak mint mellépakolt és integrálható cuccal találkoztam,dehogy ténylegesen kezelné is,arrol semmit.
A PULSot hasznaltak MLRS kazettaval. Keress ra a kommentjeim kozott, mint legfobb PULS hitterito, en meg kepet is hoztam rola. :cool:

Amugy a wikin pont van fenn a forditottja, M270re pakolt kevert kazettas toltes - 18x Accular (a PULS 40km guided rakettaja) baloldalon, standard 6x MLRS jobbra:

M270-MLRS-latrun-2016-3.jpg


Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?

Akkor mán vegyünk osztáy Puls-ot is ami kilövi azt a Lorát ne csak nézegessük :p

Igen, utánnaolvastam. Mindenki így hívja, egyszerűbb így hivatkozni rá. És ne idegeskedj csak a Venon által adott magas labdát csaptam le. Nyilván nem volt komoly hozzászólás.

LORAnak nincs koze a PULShoz, az egy masik, onallo, dedikalt (IAI) taktikai BM rendszer. Ugyanannyira hord el, mint a PULS, csak +30% nagyobb robbanofejet visz.

Semmi ertelme nem volna azt venni az Elbit-fele PULS helyett, amikor a PULS teljes skalaju MLRS, short (122mm Grad-kompatibilis), medium (160mm) es long range rakettakkal jon, mind lehet iranyitott es non-guided is, koztuk a 150km Extra es a 300km Predator Hawk taktikai BM lovedekekkel - utobbi egyebkent kb a LORA szintjen van, odaverne a Tocskanak is, 300km/10mCEP/400mm/220kg+ warhead parameterekkel bir:


Israel_new_precision_rockets_purchased_by_Defense_Ministry.jpg
 
K

kamm

Guest
Pedig ha tényleg tudja kezelni mindazt,mit állitanak róla,akkor főnyeremény lenne a rendszer.Ráadásul a Lorának van légi inditású változata is,a Rampage-csak azt nem tudom,hogy elbirna e vele a Gripen C?
Szerintem a Delilahval es a PULS-szal kevered, ugyanis az eredetileg air-to-ground Delilah cruise missile ill loitering rakettat (250km hatotav) a PULS valoban kepes inditani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Egy valamit várok még a közeljövőben ( nem biztos, hogy idén) amire annyit írt, hogy sok száj elhallgattatik tőle! :D
Maróth Gáspár az idei nyilatkozataiban az alábbi bejelentéseket "ígérte" még erre az évre:
  • drónok (Karayel, Heron?)
  • légvédelem (Skyranger?)
  • Kaposvár: gyárra és fejlesztőközpontra a szerződés aláírása és alapkőletétel (Nomad és 8x8 bejelentése?)
  • 40 Gidrán átadása
(Zárójelben az szerepel, hogy mi mit várunk.)

Ezek közül a legutóbbi nyilatkozatában a harmadikat említette, így ez tűnik most a legvalószínűbbnek.
 
K

kamm

Guest
Maróth Gáspár idei nyilatkozataiban az alábbi bejelentéseket "ígérte" még erre az évre:
  • drónok (Karayel, Heron?)
  • légvédelem (Skyranger?)
  • Kaposvár: gyár és fejlesztőközpontra szerződés aláírása és alapkőletétel (Nomad és 8x8 bejelentése?)
  • 40 Gidrán átadása
(Zárójelben az szerepel, hogy mi mit várunk.)

Ezek közül a legutóbbi nyilatkozatában a harmadikat említette, így ez tűnik most a legvalószínűbbnek.
Jo kis lista, koszonjuk - utolso ketto a sanszos szerintem is.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 075
113
M270-MLRS-latrun-2016-3.jpg








LORAnak nincs koze a PULShoz, az egy masik, onallo, dedikalt (IAI) taktikai BM rendszer. Ugyanannyira hord el, mint a PULS, csak +30% nagyobb robbanofejet visz.

Semmi ertelme nem volna azt venni az Elbit-fele PULS helyett, amikor a PULS teljes skalaju MLRS, short (122mm Grad-kompatibilis), medium (160mm) es long range rakettakkal jon, mind lehet iranyitott es non-guided is, koztuk a 150km Extra es a 300km Predator Hawk taktikai BM lovedekekkel - utobbi egyebkent kb a LORA szintjen van, odaverne a Tocskanak is, 300km/10mCEP/400mm/220kg+ warhead parameterekkel bir:


Israel_new_precision_rockets_purchased_by_Defense_Ministry.jpg
Ugye tudod, hogy krisss-el vitatkozol? Ő írta, hogy vegyünk PULS-ot a LORA-hoz. A netes adatokból nekem is az jött le, hogy önálló indítója van a LORA-nak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ettől föggetlenül néhány száz db Piorun-t meg beszerezhetnénk. Nagy költség nem lenne és mindenki boldogan újságolhatná a "nagy közös V4" beszerzést.

Mióta mondom, de falra hányt borsó... :(
Mondanám, hogy nem is kéne sok, mert szerintem század szinten elég lenne pár indító néhány rakétával, viszont kell raktárra is. No meg a területvédelmiseknek is adnék.

Leginkább az uzsonna.


Ismerek olyan volt tisztet, aki állítólag megcsinálta az egyik balkáni misszióban, hogy az oldalfegyver helyén egy kifli volt, mondván, hogy ha műszaki tisztként lőnie kell, akkor úgyis el van baszva minden, éhesnek meg biztos éhes lesz.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
A currus milyen felújításokat csinált a btr-eken?
https://www.currus.hu/hadiipari-fejlesztes.html

BTR-80 modernizálás
A program célja:
  • A lövész egységek harci hatékonyságának növelése az éjjellátó képességgel; NATO kompatibilis kommunikációs képességekkel, valamint további, az egyes változatok által nyújtott harci képességekkel (úgymint: vegyi-sugárvédelem, sebesült kihordás);
  • Középjavítás minimális szintű modernizálási igénnyel, a BTR-ek rendszerben tartásának 2020-ig történő kiterjesztéséért. A járműveken végrehajtjuk a 4-es szintű technikai kiszolgálást, a hiba felvételezés alapján történő javítást, az igény szerinti gumicserét valamint a TASZT készletek feltöltését.

A részleges modernizáció elemei BTR-80 és 80A típusoknál:
  • KM1M kettős működésű irűnyzó távcsó beépítése
  • Csúszásgátló bevonat a tetőpáncélon
  • STANAG szerinti külső indító csatlakozó
  • Meleg levegős fűtő-szellőztető készülék
  • Palackozott - zacskózott ivóvíz-tároló láda
  • Lőporgáz elszívó berendezés
  • Toronyáramkörök visszajelző lámpa
  • Opto-elektronikus lőszerkifogyás érzékelő
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Maróth Gáspár az idei nyilatkozataiban az alábbi bejelentéseket "ígérte" még erre az évre:
  • drónok (Karayel, Heron?)
  • légvédelem (Skyranger?)
  • Kaposvár: gyárra és fejlesztőközpontra a szerződés aláírása és alapkőletétel (Nomad és 8x8 bejelentése?)
  • 40 Gidrán átadása
(Zárójelben az szerepel, hogy mi mit várunk.)

Ezek közül a legutóbbi nyilatkozatában a harmadikat említette, így ez tűnik most a legvalószínűbbnek.

az említett nyilatkozatot be tudná linkelni valaki pls
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Maróth Gáspár az idei nyilatkozataiban az alábbi bejelentéseket "ígérte" még erre az évre:
  • drónok (Karayel, Heron?)
  • légvédelem (Skyranger?)
  • Kaposvár: gyárra és fejlesztőközpontra a szerződés aláírása és alapkőletétel (Nomad és 8x8 bejelentése?)
  • 40 Gidrán átadása
(Zárójelben az szerepel, hogy mi mit várunk.)

Ezek közül a legutóbbi nyilatkozatában a harmadikat említette, így ez tűnik most a legvalószínűbbnek.
A Skyrangerről májusban már megállapodtak...