A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én is így látom.
Simicskát sem tartom komoly alaknak, viszont végre van helikopter felújítás, Jak-52 csere, meg a két kis mentőheli az MH-hoz kerül.
Félmegoldás mind, de annál az abszolut tétlenkedésnél több, mint amit hihetetlennek tartottam az utóbbi években.

Hallottam már egyenruhás körökből olyan célozgatást, hogy Simicskó talán azt jelentette ki, hogy nem vállalja ilyen tetszhalott állapotban tartani a Honvédséget, és ha nincs pénz nagyon gyorsan új technikára, gépekre, akkor azonnal el kell indítani a meglévő gépek nagyjavítási programját. Nem tudom igaz-e, vagy csak éppen így jöttek össze az időpontok és a döntések.... Mindenesetre a Jak-52-eknek lejárt az élettartamuk, cserélik őket, a helikoptereknél meg legalább elindult a nagyjavítási folyamat, a két Ecureiel is levesz valamit a nagy gépek terheléséből rep-időben. Az lenne még a következő jó döntés, ha a lecserélt rendőrségi MD-500-asokat is megkapná a honvédség (ugye most már azok se mehetnek lakott terület fölé, de helikopteres alapkiképzésre, futárnak, árvízi felderítésre, járőrözni a határon ugyanúgy alkalmasak, és biztos olcsóbban mint a kéthajtóműves Mi-8/17-el).
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ha a rendőrségi MD 500-asok is a Honvédséghez kerülnének akkor a KMZ használhatná őket, ahogy az amcsik is az AH/MH-6-osait.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Anno én is felvetettem, még álmodozóként, hogy a KMZ kapjon ilyeneket, akkor jött a logisztkusok rémálma dolog, mondjuk az úgy összeségében tényleg álmodozás volt.

Bár a KMZ nem tudom, hol tudná őket használni.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Én is így látom.
Simicskát sem tartom komoly alaknak, viszont végre van helikopter felújítás, Jak-52 csere, meg a két kis mentőheli az MH-hoz kerül.
Félmegoldás mind, de annál az abszolut tétlenkedésnél több, mint amit hihetetlennek tartottam az utóbbi években.

Inkább várjuk ki a végét ezeknek a fejleményeknek.
 

pannonia13

Member
2016. március 13.
54
1
8
Képes-e megvédeni az MH a határainkat? Vitaindító írás: http://nagypolitika.hu/2016/03/31/kepes-e-megvedeni-a-hatarokat-a-magyar-honvedseg/
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
12670542_1051962358248721_2014364480032953752_n.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Lángszórósok, az egykori Néphadsergben.

http://www.honvedelem.hu/nagykepes/piszkos_fegyver_vagy_ember
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Több alkalommal jött már elő az a kérdés, hogy egy ország fegyvervásárlása/fejlesztése dominó-hatásként fegyverkezési versenyt idézne elő. De mi a helyzet akkor, ha már mindenki előbbre tart, akkor a fejlesztéseink csak azonos szintre hozzák a védelmi képességeinket?
http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/felfegyverkezik-kozep-europa-csak-magyarorszag-marad-ki-468150
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Több alkalommal jött már elő az a kérdés, hogy egy ország fegyvervásárlása/fejlesztése dominó-hatásként fegyverkezési versenyt idézne elő. De mi a helyzet akkor, ha már mindenki előbbre tart, akkor a fejlesztéseink csak azonos szintre hozzák a védelmi képességeinket?
http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/felfegyverkezik-kozep-europa-csak-magyarorszag-marad-ki-468150

Az a vicc, hogy máig van olyan ember, aki azzal a sületlenséggel jön elő, hogy ha mi vásárolunk valamit, akkor abból verseny lesz. Már most van, mindenki elrajtolt, de mi még a vonalnál állunk bambán előre lesve.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="silversisko">Több alkalommal jött már elő az a kérdés, hogy egy ország fegyvervásárlása/fejlesztése dominó-hatásként fegyverkezési versenyt idézne elő. De mi a helyzet akkor, ha már mindenki előbbre tart, akkor a fejlesztéseink csak azonos szintre hozzák a védelmi képességeinket?
http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/felfegyverkezik-kozep-europa-csak-magyarorszag-marad-ki-468150

Az a vicc, hogy máig van olyan ember, aki azzal a sületlenséggel jön elő, hogy ha mi vásárolunk valamit, akkor abból verseny lesz. Már most van, mindenki elrajtolt, de mi még a vonalnál állunk bambán előre lesve.</blockquote>

Az a vonal az öltöző küszöbje, és mi sajnos csak belülről leskelődünk kifelé... :-(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Így szombat este, a 2. sörömnél tartva, eszembe jutott a következő...
Mintha 2016-ra lett volna ígérvwe, hogy megkezdődnek fejlesztések, lévén kicsit, nagyon kicsit, nőtt a költségvetés Honvédségünknél.
Tud valaki valami fejlesztésről esetleg ?
Mert nálam már áprilist mutat a naptár.
Apropó, a TEK szemtelen gyorsasággal kért 150 milliót, új egyenruhákra, ami a terepre kell nekik.
Félreértés ne essék, inkább örülök hogy van legalább egy fegyveres szervezetünk, amelyik nem tököl, ha lehetőséget lát a fejlesztésre, hanem azonnal lép.
Mit is ígért a Honvédvezérkar főnöke húsvét előtt ?
Emlékeim szerint azt, hogy az ünnepek után benyújtják mit kell fejleszteni honvédségünknél, a határvédelemmel, migránshelyzettel kapcsolatos feladatok ellátása okán.
Ugye két hete volt húsvét ?
Igaz, azt nem ígérte hogy még az idei húsvéti ünnep után teszik le az asztalra a fejlesztési terveket ez irányban. :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Napok óta nekem is eszembe jutott ez párszor,,, miközben olvagattam egyéb környékbeli beszerzésekről...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Gyanúsan nagy a csend, szerintem el lett küldve a búsba a Tibi a kéréseivel együtt. Majd ha kijön a 2017-es költségvetés tervezet akkor többet tudunk.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
2017,,, lehet,, bocskorosok addig 8, északi szomszédunk 4, polszkák 10, Bulgárok 5 fejlesztést fognak bejelenteni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
2017-es költségvetés májusban lesz nyilvánosságra hozva. Ha lesz még plusz 30-40 milliárd benne a mostanihoz képest akkor lesz fejlesztés (vagynem).
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Így szombat este, a 2. sörömnél tartva, eszembe jutott a következő...
Mintha 2016-ra lett volna ígérvwe, hogy megkezdődnek fejlesztések, lévén kicsit, nagyon kicsit, nőtt a költségvetés Honvédségünknél.
Tud valaki valami fejlesztésről esetleg ?
Mert nálam már áprilist mutat a naptár.
Apropó, a TEK szemtelen gyorsasággal kért 150 milliót, új egyenruhákra, ami a terepre kell nekik.
Félreértés ne essék, inkább örülök hogy van legalább egy fegyveres szervezetünk, amelyik nem tököl, ha lehetőséget lát a fejlesztésre, hanem azonnal lép.
Mit is ígért a Honvédvezérkar főnöke húsvét előtt ?
Emlékeim szerint azt, hogy az ünnepek után benyújtják mit kell fejleszteni honvédségünknél, a határvédelemmel, migránshelyzettel kapcsolatos feladatok ellátása okán.
Ugye két hete volt húsvét ?
Igaz, azt nem ígérte hogy még az idei húsvéti ünnep után teszik le az asztalra a fejlesztési terveket ez irányban. :)


Igen, húsvét utánra ígérték, de nem mondták mennyivel. Egyébként már annyi mindent kellene fejleszteni, hogy még nem tudták befejezni a listát :D