A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="dudi">phaidros

4-5 milla katonánként és mindenből modern van.

4 millával számoltam, és 8000 katonával, a végeredmény 32 milliárd lett tehát ha a korrupciós árrést rátesszük is 50 milliárdból minden csilli-villi modern kütyüt megkaptok. Ez egy fél stadion ára, ami szerintem bagatel az államkasszának, és ha a szokott módon csinálják 1-2 havernak megint ki lehet osztani egy kis zsét.

Mellette el lehetne kezdeni egy nagyobb arányú BTR modernizációt mondjuk, vagy beszerezni pár nehéz fegyvert pl. modern aknavetőt.

</blockquote>

Volt terv anno nagyobb arányú BTR modernizációra, de elsumákolták (a BTR-es topikba korábban tettem is be róla részleteket). Akkor se sok értelme volt, de ma már egyáltalán nem kéne foglalkozni vele. Úgy ahogy van, mindent cserélni kéne a Gripeneken kívül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Hát modernizáltak is BTR-eket, új rádiókkal meg hasonlókkal, meg beleraktak egy laptopot "hálózat alapú" hadviseléshez :D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
A belebegtetett jövő évi 0-ás költségvetés mennyire kavarhat be "nekünk"?

Eléggé. Annyira hogy szerintem nem is lesz belőle semmit, csak megy a hülyítés. Balog most mondta, hogy nincs 50 milliárd a tanárok fizetésére. "Klasszikusra" utalva itt nem lesz lósz*r se, mert ló sincsen.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Egyre inkább az az érzésem, hogy a politika nem bízik a haderőben, és ezért inkább veszélytelenné teszi.

Ez szinte biztosan így is van. Nem véletlen, hogy a TEK még Halálcsillagra is kapna pénzt, míg a hadsereg meg örülhet ha bakancsot kap.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Decemberben is húsvét után leszünk, nincs itt semmi késlekedés. :)
Ugyan, nem érdemes sokat várni a fejlesztésektől, ha lesz is valami az felesleges értelmetlen gönc lesz 10x áron és használhatatlanul mert valamelyik részét nem veszik meg hozzá. Czinege Lajos óta semmi komoly nem volt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Volt terv anno nagyobb arányú BTR modernizációra, de elsumákolták (a BTR-es topikba korábban tettem is be róla részleteket). Akkor se sok értelme volt, de ma már egyáltalán nem kéne foglalkozni vele. Úgy ahogy van, mindent cserélni kéne a Gripeneken kívül.

+1
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Decemberben is húsvét után leszünk, nincs itt semmi késlekedés. :)
Ugyan, nem érdemes sokat várni a fejlesztésektől, ha lesz is valami az felesleges értelmetlen gönc lesz 10x áron és használhatatlanul mert valamelyik részét nem veszik meg hozzá. Czinege Lajos óta semmi komoly nem volt.

Orbán király meséje: "Vettem is meg nem is, harci eszköz meg nem is..." :D
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="honved">Még 60 milliárd is előkerült hirtelen, amikor égett a ház és kellett a gyors kerítésépítés, a múlt év őszén.
Ugye ekkora összeget vallott be a kormány, hogy nagyjából ennyibe fájt a határvédelem, tokkal vonóval, a múlt évben.

Mert jelentős belpolitikai céljai voltak. Ilyenkor nem számít, hogy honnan szerzik a pénzt, átcsoportosítanak, ha kell fontos területekről is.</blockquote>

24000-en dolgoznak a honvédségben+rokonok+ a htka olvasóközönsége, mennyi ember is ez?
Szerintem a honvédelem fejlesztésével is lehetne szavazókat szerezni. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="ms07">A belebegtetett jövő évi 0-ás költségvetés mennyire kavarhat be "nekünk"?

Eléggé. Annyira hogy szerintem nem is lesz belőle semmit, csak megy a hülyítés. Balog most mondta, hogy nincs 50 milliárd a tanárok fizetésére. "Klasszikusra" utalva itt nem lesz lósz*r se, mert ló sincsen.</blockquote>

Nincs törvénybe foglalva a 0,1%-os évi emelés?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Egy újabb amerikai is a fegyveres erőink fejlesztését kéri.

http://magyarhirlap.hu/cikk/52124/Amerikai_politikus_Viragzik_a_demokracia_Magyarorszagon
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Honvéd írta:

Egy újabb amerikai is a fegyveres erőink fejlesztését kéri.

http://magyarhirlap.hu/cikk/52124/Amerikai_politikus_Viragzik_a_demokracia_Magyarorszagon

Ez volt a kedvenc mondatom a cikkben:
"A politikus az amerikai-magyar kapcsolatokat jónak, de javíthatónak is látja. Ennek érdekében előnyös lehet mindkét ország számára, ha Magyarország fejleszti fegyveres erőit, például a helikopterek esetébe"

A kulcsszavak:
- Javítható
- érdekében előnyös
- Magyarország fejleszti
- helikopterek
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="ms07">A belebegtetett jövő évi 0-ás költségvetés mennyire kavarhat be "nekünk"?

Eléggé. Annyira hogy szerintem nem is lesz belőle semmit, csak megy a hülyítés. Balog most mondta, hogy nincs 50 milliárd a tanárok fizetésére. "Klasszikusra" utalva itt nem lesz lósz*r se, mert ló sincsen.</blockquote>

Nincs törvénybe foglalva a 0,1%-os évi emelés?</blockquote>

Is-is! Csak akkor érvényes a minimum 0,1%-os emelés, ha a költségvetési iránycél lehetővé teszi. Tehát ha az iránycélban nem fektetem le a hadi kiadások emelését, akkor nincs emelés. Ennyi.
Egyébként a +0,1% még az inflációt sem követi, szal csak bolhafing az egész.
 
T

torsen

Guest
A plusz 31MFt a honvédelmi költségvetés kb. 10%-a. A +0.1% a GDP arányos növelés...jelenleg állítólag a GDP 0.8-0,9 %-a a honvédelem aránya.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="ms07">A belebegtetett jövő évi 0-ás költségvetés mennyire kavarhat be "nekünk"?

Eléggé. Annyira hogy szerintem nem is lesz belőle semmit, csak megy a hülyítés. Balog most mondta, hogy nincs 50 milliárd a tanárok fizetésére. "Klasszikusra" utalva itt nem lesz lósz*r se, mert ló sincsen.</blockquote>

Nincs törvénybe foglalva a 0,1%-os évi emelés?</blockquote>

Is-is! Csak akkor érvényes a minimum 0,1%-os emelés, ha a költségvetési iránycél lehetővé teszi. Tehát ha az iránycélban nem fektetem le a hadi kiadások emelését, akkor nincs emelés. Ennyi.
Egyébként a +0,1% még az inflációt sem követi, szal csak bolhafing az egész.
</blockquote>

Nem a hadsereg költségvetését növelik 0,1%-al, hanem a GDP 0,1%-val növelik a hadseregre fordítandó összeget minden évben. Kb. 30 milliárd forintos különbség van a kettő között. Tavaly a GDP 0,7%-at tette ki a hadsereg költségvetése, idén 0,8, jövőre 0,9 és így tovább.
A tavaly (és valószínüleg idén is) jelentősen nőttek a bevételek, így nem kell semmitől elvonni 1 fillért sem ahhoz, hogy a hadseregnek több jusson.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Szép ez a 48 milliárd, csak már tavaly megmondták, hogy a nagy része elmegy a béremelésre :/ Tavaly ugye még nem a HM büdzséből ment
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szép ez a 48 milliárd, csak már tavaly megmondták, hogy a nagy része elmegy a béremelésre :/ Tavaly ugye még nem a HM büdzséből ment

20 milliárd megy a bérekre. 28 még marad fejlesztésre.
Egyébként szerintem már az is nagyon hasznos, hogy jelentősen emelték a katonák fizuját, így kevesebben lépnek ki, megmaradnak a képzett emberek.