A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 776
113
<blockquote rel="honved">Benyújtotta a Nemzetgazdasági miniszter a 2017 évi költségvetés tervét.
Amennyiben jól vettem ki, honvédelemre az idei keretnél 51 milliárddal jut több.

Amennyiben ez így alakul, akkor ez 2 év alatt 100 milliárdos növekedés, 2015-höz képest.

2015 - kb., 250 milliárd
2016 - kb., 300 milliárd
2017 - kb., 350 milliárd

Az ördög persze a részletekben lesz majd.

</blockquote>
Fejlesztésre min.
31Mrd jutni fog... 6 új heli...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113

Ilyen jelentéktelen dolgokkal hol foglalkoznak mifelénk? :) Nem hogy nem fejlesztünk, még csak nem is vásárolunk semmit, még fejlesztési csomagot se. Maga a kérdés is méltatlan a vezérkarra, vagy a HM-ra nézve. Ha el is megy valaki, csak azért fog, mert V4 van, de amúgy félálomban fogja átvészelni az egészet! (ez irónia lenne)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
:D :D :D :D Mivel komolyan gondolják ezt a konferenciát, ezért Magyarországot nem hívták meg.. :D :D

Elsőnek jót nevettem, de aztán rájöttem, hogy sírni kell...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
http://index.hu/belfold/2016/04/30/pancelozott_harcjarmuvek_a_hatarra/
pancelauto

ez nem valami putyinista hirportal amit az indeksz hivatkozik?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az illetmények emelése mellett új egyéni felszerelések, köztük gyakorló­ruhák, sisakok és golyóálló mellények vásárlását is tervezik. Értesüléseink szerint a honvédelmi tárca szakértői javasolták új páncélozott terepjárók és harcjárművek beszerzését is, többek között azért, mert a határvédelem során a katonák egyre többször találkoznak felfegyverzett embercsempészekkel.
http://magyaridok.hu/belfold/uj-egyeni-felszerelesek-es-jarmuvek-honvedsegnek-627622/
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Az illetmények emelése mellett új egyéni felszerelések, köztük gyakorló­ruhák, sisakok és golyóálló mellények vásárlását is tervezik. Értesüléseink szerint a honvédelmi tárca szakértői javasolták új páncélozott terepjárók és harcjárművek beszerzését is, többek között azért, mert a határvédelem során a katonák egyre többször találkoznak felfegyverzett embercsempészekkel.
http://magyaridok.hu/belfold/uj-egyeni-felszerelesek-es-jarmuvek-honvedsegnek-627622/

Ismét a részletekben fog rejleni a lényeg.
Természetesen az is hivatkozási alap új harcjárművek beszerzésére, a civil társadalom felé, hogy migráns helyzet van, amit kezelni kell.
Lehet egyszerűbb, mint azt mondani, a régi elavult már és cserélni kell, illetve igazából ilyenünk most nincs a BMP-1 kivonása óta.
Mert csak remélem, lánctalpas gyalogsági harcjárművek is belekerülhetnek a fejlesztési keretbe.
50 milliárd nem hinném hogy elmegy ilyen kis méretű haderő esetén új egyenruhára, sisakra, személyi felszerelésre, 1 éven belül.
A határra, ha vesznek is terepjárót, az azért nem több száz darabos tétel, ilyen jelleggel.
Na, majd meglátjuk....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Végre megtudtam, hogy mit szolgál a vakondkarom.

Nem tudtad eddig ?
Átjárót eddig is harckocsikkal nyitottuk volna az ellenséges műszaki akadályrendszereken.


</blockquote>

Nem, nem láttam még ilyen alkalmazását harckocsinak, igaz, soha nem mélyedtem bele, meg gondoltam, hogy majd kiderül, hogy mi célt szolgál.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 776
113
Korszerű páncélozott terepjárók:
HMMWV M1151, ~50MFt.
URO VAMTAC S3, ~23 MFt.
RG-32M, ~60MFt.
AMZ Tur, ~60MFt.
Iveco LMV, ~75MFt.
Mowag Eagle, ~120MFt.
Oshkosh M-ATV, ~122MFt.
Ocelot LPPV, ~350MFt.
Az árak innen-onnan vannak.. persze mind alapár.
Minimum 50 darab kell.
A legolcsóbból 1,2 Mrd.
A legdrágábból 6,1 Mrd.
Oroszt nem is tettem be, mert most az nem eu konform :)
Nekem az iveco jön be. Gondolom a ruszkik se véletlenül vettek párat. Amire kell arra az jó.
Persze úgyis M-atv lesz a befutó méregdrágán...

Aki ért hozzá és van ideje, akkor berakhat egy hasonlót az MBT-ről.
Előre is köszi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Nekem is nagy kedvencem az Iveco LMW. Számunkra tökéletes.
De a BRDM-ek helyet lassan lehetne beszerezni mondjuk FENNEK-et is!

A harckocsik áráról beszélgettünk már más topikokban, hát elég "relatív" áruk van. Nem mindegy, hogy ki a vevő és mit takar a beszerzés csomag.
Egy új T-72B/1/2/3 olyan 1-2 millió euró körül mozog.
A T-90S/MS 4-5 millió euró körül volt.
Leopárd 2 használtan 1 eurótól 1 millióig vegyesen. Újonnan a Leopárd 2A7 kis mennyiségben, exportra pedig 18+ millió euró volt.
Vagyis 1-18 millió Eurós korláton belül mindenki talál önmagának való MBT-t :)