A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Viccesek az ilyen propaganda nyilatkozatok.

Főleg ha az ember megnézi a tatai dd tábornokával készült interjút.
Ahol azt is elmondja lejjebb kellett vinni a minimum szintet, mert a mai fiatalok jelentős rèsze nem képes arra mint a 30 fölötti korosztály.

Megjegyzem nemrég találkoztam egy sráccal.
Aki rendészeti szakközepet végzett. Jókiallasu/fizikumú ránézésre.
Koránál èrettebb gondolkodású.
Bement hadkiegre.
Mert 0.5 dioptrias szemüvege van, már akkor mondták nem valószínű, hogy felveszik.:eek:
Kistarsat akivel bement 2 nap múlva èrtesítettèk. Felvetèk.
Neki 2 hónapja oda sem böfögnek.
Vicc.

Ajánlottam neki másik hadkieget ahol rokonom dolgozik,de azt mondta így elment a kedve.
Nem mert nem vették föl.
Hanem mert le se fosták.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Viccesek az ilyen propaganda nyilatkozatok.

Főleg ha az ember megnézi a tatai dd tábornokával készült interjút.
Ahol azt is elmondja lejjebb kellett vinni a minimum szintet, mert a mai fiatalok jelentős rèsze nem képes arra mint a 30 fölötti korosztály.

Megjegyzem nemrég találkoztam egy sráccal.
Aki rendészeti szakközepet végzett. Jókiallasu/fizikumú ránézésre.
Koránál èrettebb gondolkodású.
Bement hadkiegre.
Mert 0.5 dioptrias szemüvege van, már akkor mondták nem valószínű, hogy felveszik.:eek:
Kistarsat akivel bement 2 nap múlva èrtesítettèk. Felvetèk.
Neki 2 hónapja oda sem böfögnek.
Vicc.

Ajánlottam neki másik hadkieget ahol rokonom dolgozik,de azt mondta így elment a kedve.
Nem mert nem vették föl.
Hanem mert le se fosták.
Elment a kedve? Talán erdeklődhetett volna. Elszánt ember lehet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Viccesek az ilyen propaganda nyilatkozatok.

Főleg ha az ember megnézi a tatai dd tábornokával készült interjút.
Ahol azt is elmondja lejjebb kellett vinni a minimum szintet, mert a mai fiatalok jelentős rèsze nem képes arra mint a 30 fölötti korosztály.

Megjegyzem nemrég találkoztam egy sráccal.
Aki rendészeti szakközepet végzett. Jókiallasu/fizikumú ránézésre.
Koránál èrettebb gondolkodású.
Bement hadkiegre.
Mert 0.5 dioptrias szemüvege van, már akkor mondták nem valószínű, hogy felveszik.:eek:
Kistarsat akivel bement 2 nap múlva èrtesítettèk. Felvetèk.
Neki 2 hónapja oda sem böfögnek.
Vicc.

Ajánlottam neki másik hadkieget ahol rokonom dolgozik,de azt mondta így elment a kedve.
Nem mert nem vették föl.
Hanem mert le se fosták.
kitartás mindenesetre nincs benne az már biztos.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Elment a kedve? Talán erdeklődhetett volna. Elszánt ember lehet.
Nem.
Ember aki fizetésből èl.

Ha meg már amikor jelentkezel megmondják, hogy valószínű nem, egy ilyen fasz indokkal,minek hajtsa.

Másrészt állásinterjú után sem te hivogatod a cèget ahol voltál , hanem ők èrtesîtenek ki.

De nem a srác a lényeg . Hanem a rendszer
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Mint írtam nem ő a lényeg.
A sereg hozzáállása.
igen a toborzok sok esetben odatehetnék magukat. ez tény.
mindenkinek utánna kell járni a dolognak...
sok esetben a problémát keresik és nem a megoldást...
1 pl vólt 1 kiscsaj. dumáltunk mondta hogy otthon az annya uj palija fojton diszkréten bár de ki kikezdeget vele...
és elakar költözni katonának állna nagyon szivesen. ..elment hát hogy elsőnek megprobálja a tartalékosként. A toborzóba (persze nem idokolt) de jelezte hogy olyan kiképzést akarna ahol bentlakási lehetőség is van... persze megprobálták lerázni hogy netud ilyet garantálni... (nem a fsz.t nem)
amikor én vonultam engem sem értsítettek ülltek a papirjaimon... ha nem járok a nyakukra fél év után akkor semmi nem lett vólna a bevonulásomból...

és még sorolhatnám... sírnak hogy nincs ember folyton sírnak de vagy 20 embert ismerek aki hónapokig várta hogy behívják és nemhívta be őket senki... (de amikor én kértem embert aztmondták nincs...nem is vólt mert nem vólt behívva senki...)

vannak bajok gatyába kellene rázni az egész KIKNYP-t de az ÖTT vel is vannak bajok...
én nemtudom mit csinálnak a TTP-n de én nem vagyok megelégedve a TTP munkályával. Egy Sándortól azért többet vártam de úgynézki a különlegeseken kívűl mást irányítani nem tud vagy túl nagy falat neki egy hadosztálynyi állomány irányítása amiből egy bő ezred van állandóan mozgósítva... (lehetne simán egy gyenge dandárnyi is...)

Mondjuk nállunk 1x nem vóltak még lent de hozzájuk rendszeresen menni kell. azt sem tudja kik tartoznak alá vagy milyenek a körülmények...

Pedig nagy erő van a TTP kezébe ... De részemről csalódás amit leművelnek... Annyi legyen mentségükre hogy az elődök szintjét azért hozzák. bár ez nem túl nagy dicsőség...

állományproblémák felszerelési és egyéb anyag problémák létszámgazdálkodási problémák toborzási problémák... miközbe mindennek a megoldása a szervezet fő feladata és (de a saját portáján se képes megoldani hogy oldaná meg a sereg egészének.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
ugyhogy ennyit a TTP ről. létrehozták egy összetett feladatra hogy a seregnek gondoskodjon bizonyos dolgokról.
DE ezeket a dolgokat SAJÁT MAGÁNAK SEM KÉPES MEGOLDANI a TTP... tehát nem csoda hogy a seregnek se sok jut...
A legnagyobb baj hogy úgyvettem észre nem is akarják megoldani... Elvannak a kituntetgetéssel az előadásokkal meg a problémagyártással.... a problémák nagy részét megtudnák oldani egy kis akarattal. de helyette inkább GYÁRTJÁK a PROBLÉMÁT... hogy legyen mire hivatkozni... Túlbonyolítanak mindent... Eggyszerűen nincsenek parancsnokok sokan azt sem tudják milyen alegységbe tartoznak... hogy raj??? el kell felejteni nem hogy rajparancsnok mmunkát végezzen. jóhogy nincsenek szakaszparancsokok így munkát se végez és így tovább... még egy egységes raj sincs... egyetlen egyet nem találsz. persze ha keresnél gyorsan dobnának egyet össze. de a raj tagjainak meglepetés lenne hogy bennevanak....

ugyhogy igen változásokra van szükség vagy a hozzáállásba vagy a vezetői állományba ha nem képesek normálisan funkcionálni... mert ez a minimál üzemmód kevés az is elkummantva sokszor... közbe a szemük elött levő dolgot nem képesek megváltoztatni mert nem is akarják...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
igen a toborzok sok esetben odatehetnék magukat. ez tény.
mindenkinek utánna kell járni a dolognak...
sok esetben a problémát keresik és nem a megoldást...
1 pl vólt 1 kiscsaj. dumáltunk mondta hogy otthon az annya uj palija fojton diszkréten bár de ki kikezdeget vele...
és elakar költözni katonának állna nagyon szivesen. ..elment hát hogy elsőnek megprobálja a tartalékosként. A toborzóba (persze nem idokolt) de jelezte hogy olyan kiképzést akarna ahol bentlakási lehetőség is van... persze megprobálták lerázni hogy netud ilyet garantálni... (nem a fsz.t nem)
amikor én vonultam engem sem értsítettek ülltek a papirjaimon... ha nem járok a nyakukra fél év után akkor semmi nem lett vólna a bevonulásomból...

és még sorolhatnám... sírnak hogy nincs ember folyton sírnak de vagy 20 embert ismerek aki hónapokig várta hogy behívják és nemhívta be őket senki... (de amikor én kértem embert aztmondták nincs...nem is vólt mert nem vólt behívva senki...)

vannak bajok gatyába kellene rázni az egész KIKNYP-t de az ÖTT vel is vannak bajok...
én nemtudom mit csinálnak a TTP-n de én nem vagyok megelégedve a TTP munkályával. Egy Sándortól azért többet vártam de úgynézki a különlegeseken kívűl mást irányítani nem tud vagy túl nagy falat neki egy hadosztálynyi állomány irányítása amiből egy bő ezred van állandóan mozgósítva... (lehetne simán egy gyenge dandárnyi is...)

Mondjuk nállunk 1x nem vóltak még lent de hozzájuk rendszeresen menni kell. azt sem tudja kik tartoznak alá vagy milyenek a körülmények...

Pedig nagy erő van a TTP kezébe ... De részemről csalódás amit leművelnek... Annyi legyen mentségükre hogy az elődök szintjét azért hozzák. bár ez nem túl nagy dicsőség...

állományproblémák felszerelési és egyéb anyag problémák létszámgazdálkodási problémák toborzási problémák... miközbe mindennek a megoldása a szervezet fő feladata és (de a saját portáján se képes megoldani hogy oldaná meg a sereg egészének.)
Ha a TTP egy kurva egyszerű HR-feladatot (toborzás-kiválasztás) ilyen szinten elbasz, ahogy írjátok, akkor sose lesz változás. A TTP maga kellene, hogy a változás bajnoka legyen. Sose lesznek feltöltve a státuszok. Ez nem annyira pénz, inkább hozzáállás kérdése. Tróger banda....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
(én msot épp probálkozok sunyiba fejleszteni közös dolgot de ezt is sunyiba kell mert ha kiderül rábaszhatok vagy lebaszhatnak...)
konkrétan a toborzóiroda egyik müködésből kivont épületének egyik helyiségét akarom valamennyire rendbehozni (saját pénzből anyagra.) hogy legalább egy kibaszott helyiség legyen ahol lehet sportolni (mert eszközöket küldtek le csak épp helyiséég hilyán...) De mát többen figyelmeztettgek hogy csak ovatosan mert ha megtudják nagyon lebasznak... (vágesz azért hogy felvakolok ott ahol lejoött a vakolat leglettelem meg lefestem mindezt saját pénzből...) már a takarításért mert neki álltam 2 potya embert befogva ... ment a nem egészen jó ötlet nem szükséges. mennyek inkább haza nem kell ma bentmaradnom egész nap...így bese sikerült fejezni...)

ha sikerül megcsinálni talán lehet majd úgy tálalni a dolgot hogy hát nem is kell hozzányulni a helyiséghez mert használható csak a cuccot kel bepakolni.)... de lehet azt se fogják engedni de 1 probát megér...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
egyébként ottvan 2 családiház az iroda tulajdonába 1 telken az üzemelő iroda melett... üresen ... de nincs szabad helyiség merrt kitakarítani nem engedik... és mert basznak szelőztetni rendesen javítást igényel. (miközbe polir álaőpotba vóltak még pár éve..) jött valami bizotság aztmondtaá 100+millio a felújítása nincs rá pénz... (ez is egy nagy faszság 100+ millióból 2 komplett családiházat fel lehet építeni ... nem e olyan épületet rendberakni ami pár éve még üzemképes vólt...) a normális szellőztetés hiánya okozott problémákat...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Másrészt állásinterjú után sem te hivogatod a cèget ahol voltál , hanem ők èrtesîtenek ki.

Nem mentegetve senkit, de ez máshol is elég gyakori, hogy csak azokat hívják fel, akikre szükségük van. A vesztesekkel nem bajlódnak kiértékelés terén sem.
De nekem volt egy olyan melóm, hogy majdnem 2 hónap után bementem és kihívattam a "kerítsenek valami illetékest", hogy nekem konkrétan megsúgták, hogy ide fogok kerülni, de azóta semmit nem hallottam róla, szóval most azonnal tisztázzuk, hogy akkor mi van! Lejött az igazgató meg az igazgatóhelyettes is és tördelték a kezüket, hogy elakadt a papír. 24 órán belül telefonáltak, hogy melyik irodába kell bemennem a papírokat intézni.
Szóval nekem borzasztó fura ez a "hogy bántak velem". Tény, hogy röhejes, hogy belekötöttek a szemüvegébe. De azért tudomásul kell venni, hogy ilyen nem értesítettek dolgon meg neki nem kell fennakadnia, mert lehet lesz még ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Nem mentegetve senkit, de ez máshol is elég gyakori, hogy csak azokat hívják fel, akikre szükségük van. A vesztesekkel nem bajlódnak kiértékelés terén sem.
De nekem volt egy olyan melóm, hogy majdnem 2 hónap után bementem és kihívattam a "kerítsenek valami illetékest", hogy nekem konkrétan megsúgták, hogy ide fogok kerülni, de azóta semmit nem hallottam róla, szóval most azonnal tisztázzuk, hogy akkor mi van! Lejött az igazgató meg az igazgatóhelyettes is és tördelték a kezüket, hogy elakadt a papír. 24 órán belül telefonáltak, hogy melyik irodába kell bemennem a papírokat intézni.
Szóval nekem borzasztó fura ez a "hogy bántak velem". Tény, hogy röhejes, hogy belekötöttek a szemüvegébe. De azért tudomásul kell venni, hogy ilyen nem értesítettek dolgon meg neki nem kell fennakadnia, mert lehet lesz még ilyen.
igen meg ugy nem mind1 hova jelentkezet mert a teszem azt szolnokra oda azért szoktak lenni páran 1 szabad helyre.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Összeírtam milyen lehetséges (még hivatalosan vissza nem igazolt) beszerzések lehetnek


Ezek olyan eszközök, aminek a beszerzéséről tárgyalnak, vagy már tesztelték is - vagyis reálisan van alapja annak, hogy megrendeljük, rendszeresítsük pár éven belül.

Ha valakinek van még ötlete ezzel kapcsolatban, kérem jelezze! ;)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Összeírtam milyen lehetséges (még hivatalosan vissza nem igazolt) beszerzések lehetnek


Ezek olyan eszközök, aminek a beszerzéséről tárgyalnak, vagy már tesztelték is - vagyis reálisan van alapja annak, hogy megrendeljük, rendszeresítsük pár éven belül.

Ha valakinek van még ötlete ezzel kapcsolatban, kérem jelezze! ;)
Az aknavetős Gidránnál Norvég zászló van a Német helyett

Az új fejlesztésű 8x8-at még oda írhatod szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány