A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 741
5 854
113
Ha már úgy sem kezdenek semmit vele, akkor bedobok egy teljesen ideális célpontot: A hajmáskéri tüzér laktanya!
A körülötte lévő területen szépen meg lehetne csinálni egy haditechnikai parkot. Akár a gyak. tér sarkából meg ha leharapnak egy területet, akkor ott egy élményparkot is ki lehetne alakítani harckocsi, BMP, BTR vezetéssel, meg hasonló dinoszaurusz simogatóval.
Annyi hely van körülötte, hogy a levéltárnak is fel lehet húzni akár egy vadi új épületet is!
Nem kevés pénz, de területfejlesztési EU-s pénzekből annyit lehetne behúzni, mint a szemét.
Ezt Budapesten (és Közép-Magyaországon) biztosan nem lehetne EU-s pénzből finanszírozni.
Én Hajmáskérre bentlakásos katonai akadémiát álmodtam, magyar West Point-ot, pannon Saint-Cyr-t. Füreden az Anna-bálon lenne a húsvásár az ifjú tiszteknek (csak tisztességes (leellenőrzött) lányokkal); úgy értem, a hajmáskéri tisztiklubi kiszolgálószemélyzet kiképzését követően, családalapítási célból.
Újraindítván a szép hagyományokat.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 741
5 854
113
Katalint amúgy is ki akarják tenni a várba, mert Orbán akar a Sándor-palotába menni. A karmelita csak ideigelnes állomás, a Sándor-palotát annó miniszterelnöki hivatal részére újjították fel.
A Sándor-palotába a miniszterelnökség megy majd, egyszer, valóban. De csak akkor, amikor a köztársasági elnök helyett újra a király lesz a legfőbb közjogi méltóság. A király meg természetesen a budavári palotában székel majd.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 005
113
A Sándor-palotába a miniszterelnökség megy majd, egyszer, valóban. De csak akkor, amikor a köztársasági elnök helyett újra a király lesz a legfőbb közjogi méltóság. A király meg természetesen a budavári palotában székel majd.
Én olyan tervet hallottam, hogy köztársasági elnök megy majd a királyi palotába ha már kellőképpen kipofozták...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Vettünk valamit?
Akkor, hogyan gyorsítunk? Már három napja gyorsítunk, de még nem vettünk semmit?!
:)
Mikor volt az utcsó bejelentés?
"Vezető! Gyorsíts!"
El megy mellettünk a világ, megtelnek a rendelési listák....
 
  • Imádom
Reactions: hunemperor

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Vettünk valamit?
Akkor, hogyan gyorsítunk? Már három napja gyorsítunk, de még nem vettünk semmit?!
:)
Mikor volt az utcsó bejelentés?
"Vezető! Gyorsíts!"
El megy mellettünk a világ, megtelnek a rendelési listák....
Bankot robbantottunk talàn az elmúlt 3 napban amiből tudnànk gyorsítani?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
A parlament honlapján olvasható a jövő évi költségvetési javaslat....

Ami nekem lejött, hogy az idei 1000 Mrd 650 valahányra csökken, abból kb. 130 Mrd a sport, mint új terület támogatására megy.
Igaz, a 800 milliárdos honvédelmi alap, ha minden jól megy lehetővé teszi, hogy akár 1300 Mrd-t fordítsunk honvédelemre.
Nem vagyok szakember, érteni vélem a rendszert, de azért nem biztos, hogy egyszerű lesz egy több évre nyúló szerződést aláírni az illetékeseknek.....
Ölég bizonytalan a 800 Mrd-s tarisznya felhasználhatósága, ha a szigorú pénzügyi, burokratikus szabályokra gondolok.
Ne legyen igazam, de komoly helyeken,csak valóban meglévő gempával illik asztalhoz ülni.
Államtitkár legyen a talpán, aki összehozza a következő szerződéseket.
Az is igaz, hogy előtte sem tűnt egyszerűnek, a nehézkes tervezés miatt...
Bízzunk a legjobbakban....
:)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 400
93 225
113
A parlament honlapján olvasható a jövő évi költségvetési javaslat....

Ami nekem lejött, hogy az idei 1000 Mrd 650 valahányra csökken, abból kb. 130 Mrd a sport, mint új terület támogatására megy.
Igaz, a 800 milliárdos honvédelmi alap, ha minden jól megy lehetővé teszi, hogy akár 1300 Mrd-t fordítsunk honvédelemre.
Nem vagyok szakember, érteni vélem a rendszert, de azért nem biztos, hogy egyszerű lesz egy több évre nyúló szerződést aláírni az illetékeseknek.....
Ölég bizonytalan a 800 Mrd-s tarisznya felhasználhatósága, ha a szigorú pénzügyi, burokratikus szabályokra gondolok.
Ne legyen igazam, de komoly helyeken,csak valóban meglévő gempával illik asztalhoz ülni.
Államtitkár legyen a talpán, aki összehozza a következő szerződéseket.
Az is igaz, hogy előtte sem tűnt egyszerűnek, a nehézkes tervezés miatt...
Bízzunk a legjobbakban....
:)
Egy költségvetésnél a kiadasok és bevételek nem egyszerre keletkeznek.Akkor is ha nem külön alapba szervezik. Az hogy a honvédelmi alapot az extraprofitadók fedezik egyszerű politikai szlogen, hogy ne érezzék egy nehéz időszaknál úgy az emberek, hogy azért jut nekik kevesebb, mert a Honvédségre megy.

Az elmúlt 2 hónapban kétszer is dobtak a honvedelmi alaptól függetlenül extramilliárdot a HM-nek. De ezeket a kételyeket majd a kövi hónapok rendezik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 400
93 225
113
SzBK a Corvinuson.

Ezzel párhuzamosan 2023-ban már a GDP 2 százalékát fordítja az ország a haderő fejlesztésére, a források 48 százalékát pedig a védelmi technika fejlesztésére költjük - hangsúlyozta. Példaként említette új légvédelmi rendszerek, kézifegyverek, páncélozott harcjárművek, harckocsik, merevszárnyú repülőgépek és helikopterek beszerzését. Hozzátette, hogy a hadiipar fejlesztése komoly gazdaságfejlesztő eszközt jelenthet Magyarország számára. Ugyanakkor a haderőfejlesztés legfőbb akadálya a katonahiány.


Akkor ha jól értem pénz lesz és a problémát is érzékeli.

Lássuk a megoldást.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Egy költségvetésnél a kiadasok és bevételek nem egyszerre keletkeznek.Akkor is ha nem külön alapba szervezik. Az hogy a honvédelmi alapot az extraprofitadók fedezik egyszerű politikai szlogen, hogy ne érezzék egy nehéz időszaknál úgy az emberek, hogy azért jut nekik kevesebb, mert a Honvédségre megy.

Az elmúlt 2 hónapban kétszer is dobtak a honvedelmi alaptól függetlenül extramilliárdot a HM-nek. De ezeket a kételyeket majd a kövi hónapok rendezik.

Ott lehet a gond, hogy egy 5-8 évre kötött szerződést 5-8 évre előre lekötött költségvetési forrásokkal lehet (illik) aláírni.
Értem én a becs szót, de ki tudja (ki tudta) előre 5-8 évre a források nagyságát, elosztását (prioritásokat), meg ki az aki garanciát vállal ezekre?
Varga Mihály személyesen? Felírják egy cetlire?
Nem károgni akarok, mert eddig, úgy tűnik működik.
De most két tarisznya van, amiből az egyik erősen gazdaságfuggő, de legalább is nehezen tervezhető 5 évre előre....

Az is igaz, hogy eddig is megoldották. Ebben bízom.
Csak akkor minek az a sok 5, 10 éves terv...
Még tervező....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Ott lehet a gond, hogy egy 5-8 évre kötött szerződést 5-8 évre előre lekötött költségvetési forrásokkal lehet (illik) aláírni.
Értem én a becs szót, de ki tudja (ki tudta) előre 5-8 évre a források nagyságát, elosztását (prioritásokat), meg ki az aki garanciát vállal ezekre?
Varga Mihály személyesen? Felírják egy cetlire?
Nem károgni akarok, mert eddig, úgy tűnik működik.
De most két tarisznya van, amiből az egyik erősen gazdaságfuggő, de legalább is nehezen tervezhető 5 évre előre....

Az is igaz, hogy eddig is megoldották. Ebben bízom.
Csak akkor minek az a sok 5, 10 éves terv...
Még tervező....
Kormányhatározat után állami kötelezettségvállalás kiállításával lehet többévest szerződni. Eddig ilyet kapott az összes haditechnikai beszerzés .