A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Az a 2000 fő meg a Honvédségtől, tartalékosokból, rendőröktől, tűzoltóktól fog hiányozni.

Hacsaknem olyanokból lesznek hatarvadàszok akik alkalmatlanok a jelenlegi szervezetekbe. Ebben az esetben viszont a hatékonyság komoly kérdéseket vet fel.
a helybeni tartalékosokból pl nem fog hiányozni. hisz hiába esik i valaki pl a tertalékos rendszerből. valójában nagy változás nem történik mert -1 fő a rendszerből de -1 emer akit le kell küldeni a határra. tehát egál. tartalékos részről a dolog. annyíból könnyeb hogy azt az 1 ebert nem kell az ország minden részén keresgélni és rángatni. határszolgálat miat minden másból az az 1 ember ígyis úgyis kiesne és mivel nem kell felkészítés így annak ideje is kiesik tehát a bevont létszám alapból csökken mert vannak olyan időszakok hogy teszem azt 150 tartalékos a határon és 150 tartalékos felkészítésen. na az már egyből nem 150 fő kiesés egyéb feladatokból hanem 300... így meg 150 fő aki nem vezényelhető más feladatra. de 150 fő eddig se vólt más feladatra vezényelhető (eggyes időszakokba 300) mert határ pl. de a tartalékosok ezekután is vállalnának szolgálatot a határon csak ha kisebb létszámot kell kiadni az könyebbség azért.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 515
79 634
113
Az a 2000 fő meg a Honvédségtől, tartalékosokból, rendőröktől, tűzoltóktól fog hiányozni.

Hacsaknem olyanokból lesznek hatarvadàszok akik alkalmatlanok a jelenlegi szervezetekbe. Ebben az esetben viszont a hatékonyság komoly kérdéseket vet fel.
Lassan már nem létezik az, hogy alkalmatlan katonánák.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Feltételezve, hogy ő a legjobban informált ember ebben a kérdésben, valószínűleg azt is pontosan tudja hogy a jelenlegi helyzetben 6 hónap alatt semmilyen harci eszközt nem lehet beszerezni és semmit sem lehet előrehozni amire szerződés van. Viszont azt is pontosan tudja, hogy a következő fél évben milyen eszköz beérkezések, gyárindítások, alapkőletételek lesznek...

A használt Leo 2A4-eket 2018 decemberében rendelték meg és 2020 júliusában érkezett meg az első négy. Az 1,5 év békeidőben, szabad kapacitással rendelkező gyártó esetén. Én kb. arra látnék lehetőséget hogy több Bren-t gyártanak vagy gyorsabban legyártják a 200 ezer db-ot, ha még nem végeztek vele. Esetleg gyártásba kerül valamelyik Gestamen fegyver változat. Bár ezeknek nem sok jelentősége lenne. Jobban örülnék ha tényleg lenne valami meglepetés beérkezés a következő fél évben, ami nem szerepelt a listámban és nem Marder, Leopard1 szint.
Ilyen rövid határidővel én elsősorban csak a meglévő technika karbantartását és hadrafoghatóságának növelését tudom elsősorban elképzelni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ilyen rövid határidővel én elsősorban csak a meglévő technika karbantartását és hadrafoghatóságának növelését tudom elsősorban elképzelni.
vagy török kiegészítő teknika (kiképzésre és a tartalékosoknakelsőorban hiánypótlónak ameddig nem jön a nyugati. utánna is szükség van rájuk de addig is van valami.)

A törököknél vannak készletek és gyorsan szállítanak mert folyik a gyártás és az exportot bármikor be tudják zsúfolni mert a mi igényeink kis tétel az övéikhez képest. nekem lenne pár ötletem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 307
113
Valahol azt olvastam, hogy biztonsági őröket keresnek.
Aztán lehet, hogy csak a balos propagandakiadványok csúsztatása.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
vagy török kiegészítő teknika (kiképzésre és a tartalékosoknakelsőorban hiánypótlónak ameddig nem jön a nyugati. utánna is szükség van rájuk de addig is van valami.)

A törököknél vannak készletek és gyorsan szállítanak mert folyik a gyártás és az exportot bármikor be tudják zsúfolni mert a mi igényeink kis tétel az övéikhez képest. nekem lenne pár ötletem.
Ez szép és jó. Biztos a technika beszerezhető; de a technika beszerzésén túl még egy hosszabb-rövidebb időfaktor a kiképzés, rendszerbe illesztés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ez szép és jó. Biztos a technika beszerezhető; de a technika beszerzésén túl még egy hosszabb-rövidebb időfaktor a kiképzés, rendszerbe illesztés.
igen ez minden esetén így van. ha nyugatit veszünk akkor is. de ha e miatt nem veszünk semmit akkor végképp nincs felpörgetés...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
igen ez minden esetén így van. ha nyugatit veszünk akkor is. de ha e miatt nem veszünk semmit akkor végképp nincs felpörgetés...
Ezért írtam, hogy a meglévő -olyan, amilyen, de vant lehet ennyi idő alatt karbantartásra vinni, hogy növekedjen a hadrafoghatóság, mert ehhez hamarabb találsz valamilyen szinten/valamikor kiképzett kezelő és karbantartó személyzetet (és karbantartásra képes céget) és meg van a helye a hadrendben. Tehát időt spórolsz vele úgy, hogy valószínűleg így is-úgy is évekig még maradnak. Még ha beszerzel valami újabb török valamit hasra ütésre, akkor se hosszú, se rövid távon nem biztos, hogy előrébb vagy és belehelyezted magad egy évtizedekig elnyújtott kényszerpályára.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
a másik forumon meg hogy objektum légvédelem és a többi.
automatizált időzített lőszer 3 vontatott ágyú 1 radar és vezetésirányítási pont hisar 0 integrálva hozzá szükség esetén rendelhető.
itt meg a hozzá tartozo radar és vezetésirányítási pont egybe (szintén vontatott)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Ebben egyetértünk. A határvadászoknál lehet hogy nem lesz előírás hogy több foga legyen mint füle?
"A határvadász-rendszerről a miniszter elmondta: azoknak a jelentkezését várják, akik nem rendőrök, a kritériumokról jövő héten dönthetnek, de az elvárás nem magasabb, mint 8 általános, az egység vezetői tapasztalt rendőrök lesznek, a bérekről még nincs végleges döntés."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Vegyünk fel migránsokat határt őrizni!
"Te bejöhetsz, ha a haverjaid kint tartod!"

Amerikában működik: még nem láttam olyan műsort vagy riportot, amiben a megszólaló amcsi határőröknek ne hispano neve lett volna! :D


...mint a római légóknál a "végjáték" szakaszban.


...meg a legtöbb birodalomnál "ugyanekkor", ugyanez a tünet.

.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
d4c9d51f-979a-4eb2-9b93-0984305ef355.jpg
ez már ebben a konfigban egy drágább de jóval komolyabb rendszer is. de nem kelene mindenhova hisair. sőt néhány helyre elég lenne 2 vontatott és egy önjáró és egy korukt D platform. (mondjuk a korukt D nemtudom mennyire áll rendszerbe vagy mennyire rendszerérett a haditengerészeti változat késsz van azt tudom.) és 1 korukt D elvileg képes irányítani és célravezetni a másik 2 őt.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
d4c9d51f-979a-4eb2-9b93-0984305ef355.jpg
ez már ebben a konfigban egy drágább de jóval komolyabb rendszer is. de nem kelene mindenhova hisair. sőt néhány helyre elég lenne 2 vontatott és egy önjáró és egy korukt D platform. (mondjuk a korukt D nemtudom mennyire áll rendszerbe vagy mennyire rendszerérett a haditengerészeti változat késsz van azt tudom.) és 1 korukt D elvileg képes irányítani és célravezetni a másik 2 őt.)
Ez egy oerlikon rendszer török koppintása.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ez egy oerlikon rendszer török koppintása.
igen license változata az oerlikon 35 mm esének. és modernizálták oerlikonhoz hasonlóan csak olcsobban megoldva saját ahed lőszerrel saját automatizálással és saját felderítő és tűzvezető állomással. annyira nem precíz mint az oerlikon rendszere de itt 2 cső dolgozik kompenzálva
olcsóbban beszerezhető mint az oerlikon termékei. annyi hogy itt megmaradt a 2 cső nem nyúltak bele annyira a fejlesztésbe az alapooknál és marad a textílponyva a bádogdoboz helyett. (a klasszik esernyő)