A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
És ha megveszed a gyengébb radaros és szenzoros (mióta nincs wescam a bayraktarok sokkal gyengébben muzsikàlnak ) képességű légvédelmi rendszert és azért hal meg valaki akkor mizu?

Amúgy van egy politikai vezetés által kijelölt irányvonal a Ground Based Air Defence, pesco projekt keretein belüli együttműködésről amire még EU támogatás is jár..

Szerinted akkor minek a keretein belül fogunk ilyet beszerezni?
Erről van szó. Felesleges ilyen olcsóbb 3rd party másolatokat nézni, amikor a sokkal megbízhatóbb eredetihez is hozzáférünk.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Pontosan. A néphadsereg 1 millió fős elméleti maximummal számolt. A gyakorlati meg kb a fele.
Szia,

Velem lehet alkudni. :)
De a felmillio embernek is nagyon-nagyon kevesnek tartom a 2200 RPG inditot.
Kozben pl. karabelybol megvolt a megfelelo mennyiseg, es nem ertem, hogy miert pont ezen sporoltak (illetve ertem: vedekezo fegyver, mi meg tamadni akartunk).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 514
79 631
113
Szia,

Velem lehet alkudni. :)
De a felmillio embernek is nagyon-nagyon kevesnek tartom a 2200 RPG inditot.
Kozben pl. karabelybol megvolt a megfelelo mennyiseg, es nem ertem, hogy miert pont ezen sporoltak (illetve ertem: vedekezo fegyver, mi meg tamadni akartunk).
8 emberenként 1 inító. Mi azon a kevés? Az RPG-7 nem egy eldobható cucc mint az RPG-18 vagy 22.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Ebben egyetértünk. A határvadászoknál lehet hogy nem lesz előírás hogy több foga legyen mint füle?
A határvadász kifejezés inkább propaganda. Nem hiszem, hogy ezek az emberek a volt HŐR-höz fogható kiképzést, eszközhasználatot meg nem tudom én mit fognak tanulni. A valóságban inkább teljesen egyszerű felszereléssel járőrpárokat fognak adni, meg gépkocsit vezetni. Azt hallottam a rádióban, hogy a tiszteket a készenléti rendőrség fogja adni a határvadász állományba. Ha készenlétis tisztek megfogják az állományt, akkor kevésbé képzett vagy teljesen más végzettségű emberekből is sok olyan járőrpár alakítható ki, akik arra jók, hogy felfedezzék a bajt, és erősítést hívjanak. A közmunkásokat elfelejtitek. Ha valaki önkormányzati lombsöprögetésből tengeti a mindennapjait, annak igenis perspektíva egy 260 vagy afölötti fizetés, amit emlegetnek, ha lazítanak a bekerülési szabályokon. Itt jegyezném meg, hogy egy kezdő tanárnak is perspektíva lehet egy 260 ezer körüli bér: a kezdő tanár főiskolával (BSC BA-val) 195 ezer bruttót kap az első 4 évben, MSC/MA-val/egyetemmel 203 ezret. És bsc-nél 12 év szakmában töltött gyakorlat után éri el a szédítő 255 ezer Ft-ot, msc-vel pedig 6 év után. Lehet, hogy a kiábrándult földrajz tanárok fogják visszaverni a migráncsok támadó hadait a végeken.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 138
113
A határvadász kifejezés inkább propaganda. Nem hiszem, hogy ezek az emberek a volt HŐR-höz fogható kiképzést, eszközhasználatot meg nem tudom én mit fognak tanulni. A valóságban inkább teljesen egyszerű felszereléssel járőrpárokat fognak adni, meg gépkocsit vezetni. Azt hallottam a rádióban, hogy a tiszteket a készenléti rendőrség fogja adni a határvadász állományba. Ha készenlétis tisztek megfogják az állományt, akkor kevésbé képzett vagy teljesen más végzettségű emberekből is sok olyan járőrpár alakítható ki, akik arra jók, hogy felfedezzék a bajt, és erősítést hívjanak. A közmunkásokat elfelejtitek. Ha valaki önkormányzati lombsöprögetésből tengeti a mindennapjait, annak igenis perspektíva egy 260 vagy afölötti fizetés, amit emlegetnek, ha lazítanak a bekerülési szabályokon. Itt jegyezném meg, hogy egy kezdő tanárnak is perspektíva lehet egy 260 ezer körüli bér: a kezdő tanár főiskolával (BSC BA-val) 195 ezer bruttót kap az első 4 évben, MSC/MA-val/egyetemmel 203 ezret. És bsc-nél 12 év szakmában töltött gyakorlat után éri el a szédítő 255 ezer Ft-ot, msc-vel pedig 6 év után. Lehet, hogy a kiábrándult földrajz tanárok fogják visszaverni a migráncsok támadó hadait a végeken.
Hát igen, ez szomorú hogy a tanároknak ez pénzben perspektíva. Valószínűleg azonban nem fogják törni magukat hogy beléphessenek. A honvédség sincs tele tanárral pedig jobb a fizetés. Akit én ismerek tanárt és belépett a seregbe vagy a rendőrségbe 1-2 év alatt le is morzsolodott.

Személy tapasztalat hogy az első hideg tél meg esős ősz majd megrotàlja a jelentkezőket. Szóval a 2000 fős szervezetben nyugodtan számoljanak évi 400 fős fluktuàcióval.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
A határvadász kifejezés inkább propaganda. Nem hiszem, hogy ezek az emberek a volt HŐR-höz fogható kiképzést, eszközhasználatot meg nem tudom én mit fognak tanulni. A valóságban inkább teljesen egyszerű felszereléssel járőrpárokat fognak adni, meg gépkocsit vezetni. Azt hallottam a rádióban, hogy a tiszteket a készenléti rendőrség fogja adni a határvadász állományba. Ha készenlétis tisztek megfogják az állományt, akkor kevésbé képzett vagy teljesen más végzettségű emberekből is sok olyan járőrpár alakítható ki, akik arra jók, hogy felfedezzék a bajt, és erősítést hívjanak. A közmunkásokat elfelejtitek. Ha valaki önkormányzati lombsöprögetésből tengeti a mindennapjait, annak igenis perspektíva egy 260 vagy afölötti fizetés, amit emlegetnek, ha lazítanak a bekerülési szabályokon. Itt jegyezném meg, hogy egy kezdő tanárnak is perspektíva lehet egy 260 ezer körüli bér: a kezdő tanár főiskolával (BSC BA-val) 195 ezer bruttót kap az első 4 évben, MSC/MA-val/egyetemmel 203 ezret. És bsc-nél 12 év szakmában töltött gyakorlat után éri el a szédítő 255 ezer Ft-ot, msc-vel pedig 6 év után. Lehet, hogy a kiábrándult földrajz tanárok fogják visszaverni a migráncsok támadó hadait a végeken.
260.000 bruttó nem a határvadász fizetésekre vonatkozik. Ezt a sajtó sikeresen összemosta. A hatarvadász fizetésekről a kövi 1-2 hétben a belugyminiszter javaslata nyomán lesz döntés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 514
79 631
113
Szia,

Egy kicsit elszamoltad: 227 emberenkent egy indito (500 000 emberenkent 2200 db).
(Marmint ha a tartalekosokat is embernek tekintjuk :))
Nem számoltam el magam. Azt írtam, hogy rajonként van egy RPG-7 ami igaz is. Te számoltad el magad azzal, hogy azt vetted alapul, hogy az 500.000 ember az mind lövész rajokba kerül ami nem igaz. Ennek az 500.000-nek még a fele sem volt lövész katona. Ebből az 500.000-ből minden haderőnem és fegyvernem kapott volna harcoló, harctámogató és harcbiztosító feladatokra, hogy a törzsről ne is beszéljek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 307
113
A közmunkásokat elfelejtitek. Ha valaki önkormányzati lombsöprögetésből tengeti a mindennapjait, annak igenis perspektíva egy 260 vagy afölötti fizetés

Leszámítva, hogy aki közmunkás még mindig, az valószínűleg beállt arra a baksisra, és nem véletlenül nem mondjuk a mezőgazdaságban dolgozik sokszorosáért.

a kezdő tanár főiskolával (BSC BA-val) 195 ezer bruttót kap az első 4 évben, MSC/MA-val/egyetemmel 203 ezret. És bsc-nél 12 év szakmában töltött gyakorlat után éri el a szédítő 255 ezer Ft-ot, msc-vel pedig 6 év után. Lehet, hogy a kiábrándult földrajz tanárok fogják visszaverni a migráncsok támadó hadait a végeken.
Marhaság.
Láttam tanári fizetési papírokat, nem alamizsnáért vannak ott.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
a kezdő tanár főiskolával (BSC BA-val) 195 ezer bruttót kap az első 4 évben, MSC/MA-val/egyetemmel 203 ezret. És bsc-nél 12 év szakmában töltött gyakorlat után éri el a szédítő 255 ezer Ft-ot, msc-vel pedig 6 év után.
netto 207-el kezdenek , legalább nézz rá a bértáblájukra... (párom tanár :) ) nem mondom hogy sok de azért már 2-3 éve nem olyan szar a helyzet mint amit írsz
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
Miért van az, hogy ellenzékben pártállástól függetlenül a politikusok úgy általában képesek logikusan beszélni, érvelni, de ahogy hatalomra jutnak azonnal homlokegyenest mást cselekszenek mint amit előtte mondtak?
Más: bizt.őrként Bp és vonzáskörzetében 1300-1500 Ft/órával, vidéken (Bp-től 100-150 km) 1300-1100 Ft/órával, ennél távolabb már 850-1100 FT/órával lehet számolni nettóban. És akkor nem kezdem el részletezni, hogyan trükköznek a bejelentésekkel, stb...Szóval Bp kivételével nehezen tudom elképzelni a 400.000-s fizut bruttóban, amiről a jobbikos beszélt.
 
K

kamm

Guest
Tarjányi is fölött harcoló létszámban.
Iinkább negyede van annak amit mond.
Joesetben kb 3000.
En az elmult hetekben kiderult dolgok alapjan 5-8 ezer koze saccolom, viszonylag nagyvonaluan (azaz mondjuk a dandar muszaki zl is ide sorolom.)
Verfagyasztoan alacsony.
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 930
113
Miért van az, hogy ellenzékben pártállástól függetlenül a politikusok úgy általában képesek logikusan beszélni, érvelni, de ahogy hatalomra jutnak azonnal homlokegyenest mást cselekszenek mint amit előtte mondtak?
Más: bizt.őrként Bp és vonzáskörzetében 1300-1500 Ft/órával, vidéken (Bp-től 100-150 km) 1300-1100 Ft/órával, ennél távolabb már 850-1100 FT/órával lehet számolni nettóban. És akkor nem kezdem el részletezni, hogyan trükköznek a bejelentésekkel, stb...Szóval Bp kivételével nehezen tudom elképzelni a 400.000-s fizut bruttóban, amiről a jobbikos beszélt.
Amíg beakarsz jutni egy nő bugyijába addig Maldív szigeteki nyaralásról beszélsz.
Amikor bent vagy, már csak Balatonalmádi valósul meg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 930
113
En az elmult hetekben kiderult dolgok alapjan 5-8 ezer koze saccolom, viszonylag nagyvonaluan (azaz mondjuk a dandar muszaki zl is ide sorolom.)
Verfagyasztoan alacsony.
1: műszakit én nem.
2 : Tata 6-700/Szolnok 600/hódmező,Debrecen mondjuk 1000

Mindenféle alakulatok Győr/lecsó/pápa/ Szolnok stb őr/vadászpilóta/légvédelmi rakéták stb. 1000

Én azt számolom aki ténylegesen harcoló.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
K

kamm

Guest
1: műszakit én nem.
2 : Tata 6-700/Szolnok 600/hódmező,Debrecen mondjuk 1000

Mindenféle alakulatok Győr/lecsó/pápa/ Szolnok stb őr/vadászpilóta/légvédelmi rakéták stb. 1000

Én azt számolom aki ténylegesen harcoló.
Ertem. En vedekezo konfliktusbol indultam ki, ott a muszakiak stb siman harcolo alakulatok lesznek.