A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 172
113
Hogy minek keverted ide az osszes tobbit...?
Az LR2 várható a leghamarabb, ami Lynxhez és a gyalogos indítóhoz való. Ezek csak 5,5 km-et tudnak földről, 10 km körül levegőből.
A H145M-ekhez az ER2 való elsődleges (Airbus is ezzel tesztelt), de ezek 16 km-ről indíthatóak maximum. Ez még csak pár év múlva várható, mert az integráció még nem zárult le rendesen és kell hozzá inító szoftverfrissítés stb.

Szóval gyakorlatban 10km-es páncéltörő rakétánk nem lesz még jó pár évig.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
MG szerint nem veszünk használt cuccot - eddig a csak a kiképzésre használt A4-esek a kivételek.
Szerintem bejelentkezünk egy újabb adag A7-re vagy "A8"-ra a KMW-nél - 2026-os szállítást tudnak vállalni most éppen.
ÚJ cuccokat, hangsúlyozom ÚJ cuccokat is veszünk nem???? Pl VADONAT ÚJ A7+
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 471
113
:) Látom nem érted! A kommentedbe benne volt az az egy szó hogy "használt" erre átrakták ebbe topickba! Nevetséges! Jó összezagyválják a topicok témáját!
Chandler99 indította el az offtopik hozzászólás láncot a lengyel haderőfejlesztési topikban, hogy vegyük meg a lengyel használt Leo 2 harckocsikat. Utána pedig jött a szokásos "azt mondták hogy nem veszünk használtat" és az "akkor vegyünk újat"... a Használt eszközök beszerzése topikban 600 hasonló hozzászólás született fél év alatt, ezért került oda. De Aladeen az egyik hozzászólásában felsorolta, hogy mi várható még idén, ami hasznos hozzászólásnak tűnt, ezért inkább áthelyeztem az egészet ide.

Tök poén ha egy komment 3 (!!!) topicot is megjár....!
Írtok minden topikba mindent össze-vissza ami eszetekbe jut... más fórumozóktól meg jönnek a hozzászólások hogy "Ez akkor most milyen topik???"
Nekem is egyszerűbb lenne ha nem kellene a kialakuló több oldalnyi offtopik hozzászólást átolvasni és áthelyezni azért hogy kb. arról szóljon egy-egy topik, ami a címe...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 605
113
Írtok minden topikba mindent össze-vissza ami eszetekbe jut... más fórumozóktól meg jönnek a hozzászólások hogy "Ez akkor most milyen topik???"
Nekem is egyszerűbb lenne ha nem kellene a kialakuló több oldalnyi offtopik hozzászólást átolvasni és áthelyezni azért hogy kb. arról szóljon egy-egy topik, ami a címe...
Most ne akard nekem bemagyarazni hogy az a 4 oldali beszelgetés a hálózsákokról a phz2000 topikba nem jó helyen volt ?! :eek::confused:
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Chandler99 indította el az offtopik hozzászólás láncot a lengyel haderőfejlesztési topikban, hogy vegyük meg a lengyel használt Leo 2 harckocsikat. Utána pedig jött a szokásos "azt mondták hogy nem veszünk használtat" és az "akkor vegyünk újat"... a Használt eszközök beszerzése topikban 600 hasonló hozzászólás született fél év alatt, ezért került oda. De Aladeen az egyik hozzászólásában felsorolta, hogy mi várható még idén, ami hasznos hozzászólásnak tűnt, ezért inkább áthelyeztem az egészet ide.


Írtok minden topikba mindent össze-vissza ami eszetekbe jut... más fórumozóktól meg jönnek a hozzászólások hogy "Ez akkor most milyen topik???"
Nekem is egyszerűbb lenne ha nem kellene a kialakuló több oldalnyi offtopik hozzászólást átolvasni és áthelyezni azért hogy kb. arról szóljon egy-egy topik, ami a címe...
Én szerintem aki a haderőfejlesztési topicba jár rendszeresen azokat nem nagyon zavarja hogy ha másról is esik szó hiszen lehet a beszélgetés arra terelődik!
Akit meg zavar menjen máshová! :)
A katonai gatyamadzagtól a leoig a pzhtól a gripenig, a lynxtől MG polójáig minden idetartozik...! :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 471
113