A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
https://www.google.com/maps/@46.3463502,18.709477,129m/data=!3m1!1e3?hl=hu szekszárdon a legalkalmasabb hely egy konténerbázis számára.
https://www.google.com/maps/@46.3408407,18.7150414,515m/data=!3m1!1e3?hl=hu a legalkalmasabb helyek nős és nőtlenszákllónak (a rendőrségnek átadott épület) és telephelynek ipari kapcsolattal. közuti és vasuti szállítmányoszási lehetőségel akár hajós szállítással. beárolandő nagymennyiségű anyag fogadására.
Ezen két telephelyem is rajta van. Melyikre akarod a konténer várost?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 714
76 746
113
Egy interjuba azt hiszem maga M.G. mondta, hogy ha ilyen kiber, meg hadgyakorlat figyeles, stb. temak vannak akkor az "semmi konkretum" amolyan pofavizit. (sarkalatosan fogalmaztam at) Szerintem a lengyel megrendelesek utan el kellett utaznunk oda legalabb bekoszonni, hogy tudjak meg ott,hogy azert meg vagyunk :p
Én csak olyanra emlékszem, amikor azt mondta, hogy ha kiber témáról kérdezi a szakembereket, akkor nem mondanak neki semmi konkrétumot és elkezdenek mellébeszélni, annyira titkos hogy mit csinálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: geseft and Aladeen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 714
76 746
113
Katonai tiszteletadással fogadta Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka partnerét, a Bundeswehr vezérkarfőnökét, Eberhard Zorn vezérezredest a Hősök terén, ahol a német vezérkarfőnök koszorút helyezett el a Magyar Hősök Emlékkövénél.
Ezt követően bilaterális megbeszélést folytattak a két haderő közötti együttműködésről.


A német haderő vezérkarfőnökét fogadta a Magyar Honvédség parancsnoka

Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy a találkozón elmondta, hogy Németország továbbra is fontos szövetségese és stratégiai partnere hazánknak, amelyet még erősebbé tesznek a magyar és német ipari – jelen esetben hadiipari – együttműködések, kapcsolatok. Kiemelte, hogy a kapcsolatokat - amelyek mindkét fél számára egyaránt előnyösek és hasznosak - a jövőben is fenn kell tartani, és tovább fejleszteni, akár új területeket is bevonva.

Az altábornagy hangsúlyozta, hogy Magyarország és Németország között a védelmi ipari partnerség a legdinamikusabban működő terület. A kölcsönös érdekek mentén folytatott együttműködés a védelmi tárcák és a fegyveres erők tevékenységének szinte teljes spektrumát lefedi, és nagymértékben hozzájárul hazánk nemzeti feladatainak és a szövetségesi kötelezettségeinek teljesítéséhez.

A megbeszélésen téma volt még a két ország közötti hadiipari kapcsolatok helyzete, különös tekintettel a H145M típusú helikopterekre, a LEOPARD 2 harckocsikra, a PZH-2000 önjáró lövegekre és LYNX harcjárművekre. A partnerek megállapodtak, hogy folytatni fogják az eddig megkezdett együttműködéseket – például logisztika, kibervédelem, cseretiszti program –, illetve szorgalmazni fogják azokat is, amelyekben már a megállapodások is megszülettek.

631a00e39e173292995782.JPG


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A német haderő vezérkarfőnökét fogadta a Magyar Honvédség parancsnoka

Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy a találkozón elmondta, hogy Németország továbbra is fontos szövetségese és stratégiai partnere hazánknak, amelyet még erősebbé tesznek a magyar és német ipari – jelen esetben hadiipari – együttműködések, kapcsolatok. Kiemelte, hogy a kapcsolatokat - amelyek mindkét fél számára egyaránt előnyösek és hasznosak - a jövőben is fenn kell tartani, és tovább fejleszteni, akár új területeket is bevonva.

Az altábornagy hangsúlyozta, hogy Magyarország és Németország között a védelmi ipari partnerség a legdinamikusabban működő terület. A kölcsönös érdekek mentén folytatott együttműködés a védelmi tárcák és a fegyveres erők tevékenységének szinte teljes spektrumát lefedi, és nagymértékben hozzájárul hazánk nemzeti feladatainak és a szövetségesi kötelezettségeinek teljesítéséhez.

A megbeszélésen téma volt még a két ország közötti hadiipari kapcsolatok helyzete, különös tekintettel a H145M típusú helikopterekre, a LEOPARD 2 harckocsikra, a PZH-2000 önjáró lövegekre és LYNX harcjárművekre. A partnerek megállapodtak, hogy folytatni fogják az eddig megkezdett együttműködéseket – például logisztika, kibervédelem, cseretiszti program –, illetve szorgalmazni fogják azokat is, amelyekben már a megállapodások is megszülettek.

631a00e39e173292995782.JPG


Az ajándék(?) makett ennek a másolata?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Ezen két telephelyem is rajta van. Melyikre akarod a konténer várost?
https://www.google.com/maps/place/Szekszárd,+7100/@46.34633,18.7088381,129m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4742ee3fbb31cca7:0x400c4290c1e1270!8m2!3d46.3474326!4d18.7062293 A Laktanya megmaradt területére. Az interaktív könyvtár és levéltár (épülő) és az altisztilakótelep társasházai közé.

a régi laktanya belsős telephelyének garázs sora azthiszem a késszennléti géppark tárolására szólgált. (védett terület) ezért nem is tudták értékesíteni mert fogozottan védettnek lett minősítve. a feloldás meg drága és hosszadalmas procedúra... több fázis nagyteljesítményű csatorna és közműrendszer ( villany gáz víz szenyvíz) valóban van iskola de az eddig is vólt. és a konténertábór nem állandó építmény tehát egy mobil tábor.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 714
76 746
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Katonai repülőtereken üzemelő távfelügyeleti, navigációs es repülésirányitó rádiórendszerek (FRISZ TAVF-NAV) fenntartása

Az eljárás fajtája: Hirdetmény nélküli tárgyalásos

A nyertes gazdasági szereplő neve: TEGE ELEKTRONIK Ipari Automatizálási Kft.

A szerződés végleges összértéke: 1 113 779 527.00 HUF (Áfa nélkül)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 714
76 746
113
A német haderő vezérkarfőnökét fogadta a Magyar Honvédség parancsnoka

Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy a találkozón elmondta, hogy Németország továbbra is fontos szövetségese és stratégiai partnere hazánknak, amelyet még erősebbé tesznek a magyar és német ipari – jelen esetben hadiipari – együttműködések, kapcsolatok. Kiemelte, hogy a kapcsolatokat - amelyek mindkét fél számára egyaránt előnyösek és hasznosak - a jövőben is fenn kell tartani, és tovább fejleszteni, akár új területeket is bevonva.

Az altábornagy hangsúlyozta, hogy Magyarország és Németország között a védelmi ipari partnerség a legdinamikusabban működő terület. A kölcsönös érdekek mentén folytatott együttműködés a védelmi tárcák és a fegyveres erők tevékenységének szinte teljes spektrumát lefedi, és nagymértékben hozzájárul hazánk nemzeti feladatainak és a szövetségesi kötelezettségeinek teljesítéséhez.

A megbeszélésen téma volt még a két ország közötti hadiipari kapcsolatok helyzete, különös tekintettel a H145M típusú helikopterekre, a LEOPARD 2 harckocsikra, a PZH-2000 önjáró lövegekre és LYNX harcjárművekre. A partnerek megállapodtak, hogy folytatni fogják az eddig megkezdett együttműködéseket – például logisztika, kibervédelem, cseretiszti program –, illetve szorgalmazni fogják azokat is, amelyekben már a megállapodások is megszülettek.

631a00e39e173292995782.JPG



Válaszolni a kihívásokra...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
M.G facebook:
Tevékeny napunk volt ma Szöulban:

✅ Megbeszélést folytattam Eom Donghwan úrral, a dél- koreai a Védelmi Beszerzési Program Adminisztráció vezetőjével. A jövőbeni kutatásfejlesztési és vegyesvállalati együttműködési lehetőségekről, elsősorban az űr-és kiber iparág területén egyeztettem.

✅ A kíberműveleti Parancsnokságon is látogatást tettem KIM Han-sung dandártábornokkal, akivel egy billaterális együttműködés kialakításáról beszélgettem.

✅ A fegyverzetellenőrzési Központban (KAVA) MIN Byongzhou ezredes úrral találkoztam. Áttekintettük a fegyverzetkorlátozás és a fegyverzetellenőrzés kapcsán a meglévő magyar, cseh és német tapasztalatokat. Továbbá meghívtam őket a Brave Warrior-2022 magyar hadgyakorlat ellenőrzésére.

✅ Végül egy kétoldalú találkozóra került sor SHIN Beomchul védelmi miniszter-helyettes úrral. Ő biztosított maximális nyitottságukról a magyar-koreai védelmi kapcsolatok erősítéséről.

Így kb. 5 évvel a Z2026 bejelentése után ki merem jelenteni, hogy a Z2026 többsége parasztvakítás, maradaz operetthadsereg picivel modernebb cuccokkal.

A DND-s páncéltörő rakétagyártás sehol, Spike, vagy hasonló képességű rakéták sehol, NASAMS sehol, Lynx gyártás sehol, és ha lesz is picsányi 50db/év kapacitással...

Ami eredmény 4-5 év alatt, azok a használt Leo-k, pár török MRAP meg néhány Pzh-2000, de ezzel nem kéne büszkélkedni, mert ezeknek a darabszámoknak éves szinten kéne megvalósulnia mindenféle külön program nélkül is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Így kb. 5 évvel a Z2026 bejelentése után ki merem jelenteni, hogy a Z2026 többsége parasztvakítás, maradaz operetthadsereg picivel modernebb cuccokkal.
Elég szelektiven látod a dolgokat.
Az igaz, hogy a hadiipari fejlesztések úgymond erőltetése valamilyen szinten "hátráltatja" a beszerzéseket, értem alatta azt, hogy bizonyos dolgok sokkal lassabban mennek, mint ha csak szimplán megvettük volna őket, valamint számunkra "életidegen", hogy 2-3 évet tárgyalunk arról, hogy mit és hogyan akarunk, DE ez nem egy számitógépes játék, ahol két kattintással lehivsz egy tucat tankot.
NASAMS sehol, Lynx gyártás sehol, és ha lesz is picsányi 50db/év kapacitással...
Pont rosz példákat hozol a kirohanásod igazolására, futó programokra károgsz...legalább keress mást.

Igen, van több olyan terület is, ahol szerintem is mehetnének látványosabban gyorsabban a dolgok, mert egyszerűen nincs mit tökölni vele, de tudod az a bizonyos keret eléggé behatárolja mikor mire lehet költeni és hogyan. Úgy hogy nyugalom, nem kell tönkremenni a gazdaságnak egy eszetlen fegyverkezési versenybe,...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Elég szelektiven látod a dolgokat.
Az igaz, hogy a hadiipari fejlesztések úgymond erőltetése valamilyen szinten "hátráltatja" a beszerzéseket, értem alatta azt, hogy bizonyos dolgok sokkal lassabban mennek, mint ha csak szimplán megvettük volna őket, valamint számunkra "életidegen", hogy 2-3 évet tárgyalunk arról, hogy mit és hogyan akarunk, DE ez nem egy számitógépes játék, ahol két kattintással lehivsz egy tucat tankot.

Pont rosz példákat hozol a kirohanásod igazolására, futó programokra károgsz...legalább keress mást.

Igen, van több olyan terület is, ahol szerintem is mehetnének látványosabban gyorsabban a dolgok, mert egyszerűen nincs mit tökölni vele, de tudod az a bizonyos keret eléggé behatárolja mikor mire lehet költeni és hogyan. Úgy hogy nyugalom, nem kell tönkremenni a gazdaságnak egy eszetlen fegyverkezési versenybe,...
Ez így szerintem mind igaz és helyes. Esztelen fegyverkezési verseny nem kell, de azért arany középút felé kéne haladni. Nekem is van egy olyan érzésem lassan, hogy a minimumra törekszünk nem pedig arra, hogy valós védelmi képességek épüljenek. Legyen meg valahogy a NATO elvárás minimum nehéz dandár aztán a NATO majd megvéd. Néha még katonák megnyilatkozásaiból is ezt veszem ki. Legyünk őszinték minimum 120 de inkább 15O tank kéne, a környéken valós védelmi képességekhez. Nekünk lesz 44… ami viszont a legjobban zavar az az infrastrukturális beruházások látványos szenvedése… ennyi idő alatt legalább azt a pár laktanyát rendbe lehetett volna rakni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez így szerintem mind igaz és helyes. Esztelen fegyverkezési verseny nem kell, de azért arany középút felé kéne haladni. Nekem is van egy olyan érzésem lassan, hogy a minimumra törekszünk nem pedig arra, hogy valós védelmi képességek épüljenek. Legyen meg valahogy a NATO elvárás minimum nehéz dandár aztán a NATO majd megvéd. Néha még katonák megnyilatkozásaiból is ezt veszem ki. Legyünk őszinték minimum 120 de inkább 15O tank kéne, a környéken valós védelmi képességekhez. Nekünk lesz 44… ami viszont a legjobban zavar az az infrastrukturális beruházások látványos szenvedése… ennyi idő alatt legalább azt a pár laktanyát rendbe lehetett volna rakni.
Jelenleg ennyiről van tudomásod.
Ennyi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 825
113
Tehát nem 44, hanem 56 + T-72.

Az infrastruktúra a legfontosabb helyeken, Szolnik, Tata megújul, persze lehetne több.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
mondjuk azok a T-72-esek nem sokáig lesznek velünk - még is csak 40+ éves nem túl jó állapotú vasak és a típuson belül sem épp a legpotensebb az T-72M1...

Épp egy igen drága reklám kampány megy Harvik oblasztyban azért, hogy a T-72 régebbi verziói is maradjanak működőképes állapotban. Túlzás lenne, hogy ez a jövő, de oroszokra is kielemeztük, hogy ilyen meg olyan páncéltörőik vannak, a legújabb RPG már mindent átvisz.
És a végén a modernizálatlan lengyel vasak is most ott harcolnak. Én arra számítok, hogy amíg nem érkezik meg a leváltására a második zl hk, addig maradnak. Akár horvát vagy szerb alkatrészekkel is!

Én régebben is azt mondtam, hogy eladási árukból ma már túl sok fegyvert nem tudnánk venni. Minél kevesebb fenntartási költséggel, akár tartalékosoknak átadva is, de érdemes megtartani őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 825
113
Illetve melyik környező irszagba érkezett 12-nél több tank az elmúlt években? Melyuk rendelt 44 újat? Most az ukrikat hagyjuk. Én csak olyanról tudok, aki a meglévő készleteit is kinullázta.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
Épp egy igen drága reklám kampány megy Harvik oblasztyban azért, hogy a T-72 régebbi verziói is maradjanak működőképes állapotban. Túlzás lenne, hogy ez a jövő, de oroszokra is kielemeztük, hogy ilyen meg olyan páncéltörőik vannak, a legújabb RPG már mindent átvisz.
És a végén a modernizálatlan lengyel vasak is most ott harcolnak. Én arra számítok, hogy amíg nem érkezik meg a leváltására a második zl hk, addig maradnak. Akár horvát vagy szerb alkatrészekkel is!

Én régebben is azt mondtam, hogy eladási árukból ma már túl sok fegyvert nem tudnánk venni. Minél kevesebb fenntartási költséggel, akár tartalékosoknak átadva is, de érdemes megtartani őket.
Mert lesz (új) második hk. zászlóalj? @dudi szerint nem lesz, egy hk. zászlóalj a "terv".
Mindenki több "tankot" szeretne itt fótumon, de eddig csak második Gripen-századról szólt a történet hivatalos forrrások szerint. Második hk. zászlóaljat még senki nem mondott...

A T-72 addig jó valamire, amíg az ellenfélnek is hasonló szarjaik vannak: lásd ukrajnai háború vagy inkább "harckocsi roncs-derby" is jól illene az ottani harckocsi felhozatalra.
Amint az ellenfélnek lényegesen jobb harckocsijai vannak, akkor a mi T-72M1-eseink csak acélkoporsónak jók.
A mi T-72 verzióink, amúgy is a típus egyik leggyengébb kiadásai - ezek nem T-72B3-asok!

Harckocsi illetve annak harcászata pedig egy olyan komplex, hogy nem lehet "részmunkaidős" területvédelmisekre meg tartalékosokra bízni. Folyamatos gyakorlást igényel. Múltkor harckocsizók parancsnoka mondta a rádióban, hogy ez egy nagyon nehéz szakma és majdnem annyira kevesen alkalmasak rá mint pilótának.

Szóval gagyi tankba "nem eléggé tapasztalt" harckocsizókat ültetni garantált katasztrófa!

Ha a Leopard 2A7 feléből kihozható egy Lynx 120, akkor még azzal is jobban járunk mint 40+ éves T-72M1-esekkel...