A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Tehát ráfordultunk a történelemismétlő panel felhasználására, Győri 2.0 élesít, teljes becsicskulás élesít, kiszólás nem lesz többet. @L.O.B , nincs mit nézni tovább a mi a helyzeten arról amit írtam. Gyakorlatilag most önérdekből az ország lakosságának még ma forradalomban kellene elsöpörnie őket.
Ha az oroszok időben megszabadultak volna Putyintól, akkor nem futnak bele ebbe az országvesztő vereségbe. A tisztafajú, keveredetlen törpecigány tehát Magyarország problémája e tekintetben is
 
  • Tetszik
Reactions: bel

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 082
2 613
113
Ha az oroszok időben megszabadultak volna Putyintól, akkor nem futnak bele ebbe az országvesztő vereségbe. A tisztafajú, keveredetlen törpecigány tehát az ország problémája e tekintetben is
Ennek amblokk semmi értelme sincs. 1. mondat: még nem tudhatjuk ki veszített, de ha netán az oroszok, akkor az sem lesz országvesztő. 2. mondat: nettó baromság. Ha Orbánra célzol, és valóban egy tisztafajú keveretlen cigány, akkor lehetne példa a hazai cigányság számára a felemelkedés, polgárosodás, munkabírás tekintetében. De erről szó sincs. Másrészt eddig sem okozott olyan problémát az országnak, amit a baloldal vizionál. Tudom, rossz ezt olvasni egyeseknek, de akkor is így van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Ennek amblokk semmi értelme sincs. 1. mondat: még nem tudhatjuk ki veszített, de ha netán az oroszok, akkor az sem lesz országvesztő. 2. mondat: nettó baromság. Ha Orbánra célzol, és valóban egy tisztafajú keveretlen cigány, akkor lehetne példa a hazai cigányság számára a felemelkedés, polgárosodás, munkabírás tekintetében. De erről szó sincs. Másrészt eddig sem okozott olyan problémát az országnak, amit a baloldal vizionál. Tudom, rossz ezt olvasni egyeseknek, de akkor is így van.
Én és a baloldal...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Ezt most hallgattam meg felvételről. A telex sztem félreértette.
Gulyás annak ellenére, hogy nem a haditechnika szakterülete, szépen felmondta kitől érdemes légvédelmi eszközöket venni. Biztos utanaolvasott, nem a kormányülésen hallotta. :)
Még azt is elmondta jelenleg itt deficit van.
Mivel 6 napig van még hivatalban a régi védelmi miniszter , ezért vele nem érdemes még a közeli jövőről sem tárgyalni vele. Ennek ellenére összefut Bobó vele meg az új csapattal is. Sztem veszünk kiegészítőket Izraelből a NASAMS csomag mellé.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Vlad

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 132
38 615
113
Ezt most hallgattam meg felvételről. A telex sztem félreértette.
Gulyás annak ellenére, hogy nem a haditechnika szakterülete, szépen felmondta kitől érdemes légvédelmi eszközöket venni.
Kitől? :)

Biztos utanaolvasott, nem a kormányülésen hallotta. :)
Még azt is elmondta jelenleg itt deficit van.
Mivel 6 napig van még hivatalban a régi védelmi miniszter , ezért vele nem érdemes még a közeli jövőről sem tárgyalni vele. Ennek ellenére összefut Bobó vele meg az új csapattal is. Sztem veszünk kiegészítőket Izraelből a NASAMS csomag mellé.
A Dávid csúzli jöhetne mondjuk...esetleg Barak MX...

PULS, MALE drón (Hemres, Heron) és ABM képes légvédelem - ezek kellenének szerintem Izraelből leginkább...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113

Nem gyorsítják tovább a haderőfejlesztést

"A kormány tíz éve azon dolgozik, hogy felgyorsítsa a haderőfejlesztést, tovább már nincs hova gyorsítani " - mondja a Pókerarc-miniszter
Itt sem teljesen ezt mondta. Kellene csinálni egy telex ,- valóság fordítót.
2016-ban kezdtük a haderőfejlesztést, amikor másnak ez nem volt fontos. Februárban a háború miatt már gyorsítottunk, tettünk a különadókból plusz pénzt a honvédelmi alapba. Ebből van egyéni felszerelés, fizuemelés. További gyorsítás most nincs.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Kitől? :)


A Dávid csúzli jöhetne mondjuk...esetleg Barak MX...

PULS, MALE drón (Hemres, Heron) és ABM képes légvédelem - ezek kellenének szerintem Izraelből leginkább...
Azért ilyen részleteket nem közölt. Annyit mondott az Izraeli, amerikai és orosz légvédelmi rendszerek a legjobbak. Majd ma SzBK megnézte az izraelit.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 132
38 615
113
Azért ilyen részleteket nem közölt. Annyit mondott az Izraeli, amerikai és orosz légvédelmi rendszerek a legjobbak. Majd ma SzBK megnézte az izraelit.
Ebből a hármasból az izraeli "játszik" nekünk, az orosz kizárt, amcsikat nem szereti Orbán viszont Bibi meg a haverja...bár az izraeli kormányok átlag élettartama 1-2 év szokott lenni, de az más kérdés. Attól még jók a cuccaik és bárkinek eladnak bármit szinte...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Ez tényszerűen én nem igaz.

A valósàg:

Gulyás Gergely egy másik válaszából kiderült: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter félév közös munka után úgy ítélte meg, hogy nem kíván együtt dolgozni Maróth Gáspárral, ezért mentette fel Orbán Viktor javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök az államtitkári posztról.
Igen, én is hallgatom, nem Orbán nem akart Maróthttal dolgozni, hanem SzBK.

Most aztán kihúzta rendesen a gyufàt ez a burzsuj dzsentri!!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 132
38 615
113
Igen, én is hallgatom, nem Orbán nem akart Maróthttal dolgozni, hanem SzBK.

Most aztán kihúzta rendesen a gyufàt ez a burzsuj dzsentri!!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
innen nézve Benkő jobb volt: nem sok vizet zavart...

Megint bebizonyosodott, hogy politikia lojalitás, megbíthatóság fontosabb Orbánnak, mint a hozzáértés. Ezért nyert Bobo MG-vel szemben...
 
  • Szomorú
  • Vicces
Reactions: bel, zeal and BJani

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
innen nézve Benkő jobb volt: nem sok vizet zavart...

Megint bebizonyosodott, hogy politikia lojalitás, megbíthatóság fontosabb Orbánnak, mint a hozzáértés. Ezért nyert Bobo MG-vel szemben...
Ne feledd el, hogy Benkő hogyan került a székébe. Ha nem épül fel a kerítés időre, akkor neki is útilaput kötöttek volna a talpára.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
innen nézve Benkő jobb volt: nem sok vizet zavart...

Megint bebizonyosodott, hogy politikia lojalitás, megbíthatóság fontosabb Orbánnak, mint a hozzáértés. Ezért nyert Bobo MG-vel szemben...
Egyébként már értem, miért értette vki félre.
A HVG-s srác kérdezte úgy miért volt elégedetlen Orbán Maróthtal. Ezt azonnal korrigálta Gulyás, nem Orbán kezdeményezte, hanem SzBK - Maróth értékelte a féléves közös munkát és SzBK így döntött. Nem 1 ügy áll a háttérben, de többet ő nem akart mondani. Ha Maróth vagy SzBK akar nyilatkozhat róla.


A miniszterelnöki katonai iroda vezetőjéről meg döntöttek, hamarosan nyilvános lesz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 132
38 615
113
Egyébként már értem, miért értette vki félre.
A HVG-s srác kérdezte úgy miért volt elégedetlen Orbán Maróthtal. Ezt azonnal korrigálta Gulyás, nem Orbán kezdeményezte, hanem SzBK - Maróth értékelte a féléves közös munkát és SzBK így döntött. Nem 1 ügy áll a háttérben, de többet ő nem akart mondani. Ha Maróth vagy SzBK akar nyilatkozhat róla.


A miniszterelnöki katonai iroda vezetőjéről meg döntöttek, hamarosan nyilvános lesz.
Akkor még az is lehet hogy ő lesz?
Azt cáfolták, hogy ő lett a miniszterelnöki katonai iroda vezetője, de talán azért mert még nem dőlt el! Logikus lenne megfontolni őt is erre a posztra...konkrétan ki más lehetne, már ha a szakmaiság és az iparági kapcsolatok számítanak Orbánnak?!

Bobonak szerintem nem tetszett hogy MG-nak túl nagy volt a befolyása, kapcsolat rendszere, sokszor nyilatkozott önállóan. Bobo konkurenciát láthatott benne. Nem akart másodhegedűsnek tűnni a minisztériumában. Az a meglepő hogy ilyen gyorsan sikerült kifúrnia onnan...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
innen nézve Benkő jobb volt: nem sok vizet zavart...

Megint bebizonyosodott, hogy politikia lojalitás, megbíthatóság fontosabb Orbánnak, mint a hozzáértés. Ezért nyert Bobo MG-vel szemben...
Bármelyik politikusnak fontosabb a lojalitás mint a hozzáértés.
Olyat hogy egy kicsit kritikus, de hozzáértő embert megtartson a politika első vonalban nem láttam itthon soha. De szerintem kb semelyik nyugati demokráciában sem lehet már ilyen. (más rendszerekben meg pláne nem)