A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
555
1 564
93
Itt a HM költségvetés szétlopása kezdődik. Ennek egyértelműek a jelei:
  • Benkő menesztése, helyette a korrupt/stróman dzsentri SzBK.
  • A zavaros hátterű török járműbeszerzés az ismert NER stróman/tolvajokkal.
  • A megmagyarázhatatlan L-39NG beszerzés.
  • A stadionok fenntartásának HM költségvetésből finanszírozása.
  • A Katonai Iroda létrehozása a Karmelitában. Orbánnak szívügye a lopás, innen fogják irányítani.
  • A szakmai vezető (Maróth) menesztése.

Mi kell még, hogy világos legyen mi történik! A Zrínyinek vége, csak a HM maradt szétlopható, mert itt korlátlanul lehet titkosítani a tagállami belügyet. Ebbe nem tud majd az EU beleugatni.
Ott a pont. A Zrínyinek, ahogy eddig ismertük, vége. Mostantól a NER változat jön. Piros bőrüléses G Mercit mindenkinek!
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and kelepisti

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Ha a sereget is olyan mértékben futtatják fel, és olyan mértékben rakják bele a pénzt, mint a sport-infrába, akkor tőlem aztán lehet a sereg az új stadion. Mondjuk nekem vannak kétésgeim, mert akkor legalább 2,5-3 %-ot kéne költenünk gdp arányosan.
Miért,felfuttatták a sportot?Nem.És mibe került az az infra?Jóval többe,mint amennyit ér.....
 
  • Szomorú
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Pakisztánba utazott dr. Sticz László vezérőrnagy, az MH Haderőmodernizációs és Transzformációs Parancsnokság parancsnoka, Ocskay István ezredes, a MH Modernizációs Intézet kutatás-fejlesztési igazgatója, dr. Keszthelyi Gyula, a Magyar Védelmi Exportügynökség Zrt. vezérigazgatója és dr. Veron Zsolt vállalati kapcsolati és marketing igazgató, hogy részt vegyenek a Nemzetközi Védelmi Kiállítás és Szemináriumon.


Nem veszünk, hanem adunk? Ha már VEX.
Nem L-39, hanem szárazföldi? Ha már Ocskay.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
1 éve még neked a lopás garanciája volt Maróth. Ma a menesztése....
Abban értek veled csak egyet, hogy szeretném, ha védelmi fejlesztések körül maradna.
Két éve. Egy éve azt írtam már, hogy az eü hétpróbás gazembere, a korrupció szakértője nem véletlen kerülhetett ide, mert jó munkát végez, ért a biznichez. Akkor azt gondoltam a lopás végett, de kiderült ez a fickó sokkal több, mint egy számlamanipulátor strómansegéd! A sok ittenivel ellentétben én nem vagyok rajongója, csak respektálom az elvégzett munka horderejét. Ez az ember érti a dolgát, megtalálta a helyét egy tőle idegen területen is. A magyar állam egyik SZAKEMBERE, mint Szíjjártó mondjuk. Az ilyenekre vigyázni kell, megtartani és megbecsülni őket!

Kikerülése a pixisből egyértelműen a jele, hogy szakmai munka korszaka itt véget ért (strómansegédek ideje). A lopáshoz nem kell ekkora kaliber.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Két éve. Egy éve azt írtam már, hogy az eü hétpróbás gazembere, a korrupció szakértője nem véletlen kerülhetett ide, mert jó munkát végez, ért a biznichez. Akkor azt gondoltam a lopás végett, de kiderült ez a fickó sokkal több, mint egy számlamanipulátor strómansegéd! A sok ittenivel ellentétben én nem vagyok rajongója, csak respektálom az elvégzett munka horderejét. Ez az ember érti a dolgát, megtalálta a helyét egy tőle idegen területen is. A magyar állam egyik SZAKEMBERE, mint Szíjjártó mondjuk.

Kikerülése a pixisből egyértelműen a jele, hogy szakmai munka korszaka itt véget ért (strómansegédek ideje). A lopáshoz nem kell ekkora kaliber.
Nézzük meg hova kerül ki
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Itt a HM költségvetés szétlopása kezdődik. Ennek egyértelműek a jelei:
  • Benkő menesztése, helyette a korrupt/stróman dzsentri SzBK.
  • A zavaros hátterű török járműbeszerzés az ismert NER stróman/tolvajokkal.
  • A megmagyarázhatatlan L-39NG beszerzés.
  • A stadionok fenntartásának HM költségvetésből finanszírozása.
  • A Katonai Iroda létrehozása a Karmelitában. Orbánnak szívügye a lopás, innen fogják irányítani.
  • A szakmai vezető (Maróth) menesztése.

Mi kell még, hogy világos legyen mi történik! A Zrínyinek vége, csak a HM maradt szétlopható, mert itt korlátlanul lehet titkosítani a tagállami belügyet. Ebbe nem tud majd az EU beleugatni.
és valóban én is így látom.

giphy.gif
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 772
15 739
113
Miért,felfuttatták a sportot?Nem.És mibe került az az infra?Jóval többe,mint amennyit ér.....
Én alapvetően a sport-infrára gondoltam. Az biztos, hogy a sportszakma sok helyen nem tudott élni a lehetőséggel, hogy európai szinten is jó körülmények között dolgozhatnak.
A futballt említve az infrastruktúra fejlettsége alapján holland, belga, horvát szintű utánpótlással kéne rendelkeznünk. De iagazad van, a szakmai hozzáértés nem a pénzen múlik. Például vízilabdában, úszásban mindig ott tudunk, ott tudtunk lenni a világeltiben.

De ez a példa teljesen analóg szerintem a haderőfejlsztéssel, mert tényleg hiába jön be a vadiúj technika, ha a katonák szakmailag nem képesek megugrani a szintet, amit az új eszközök igényelnek.

A kormány megadta a lehetőséget, hogy mindehol nemzetközi színvonalon lehessen sportolni. A szakma valahol élt vele, valahol nem. De nem az infrastruktúra fejlesztésen múlt a dolog.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 993
8 573
113
Pakisztánba utazott dr. Sticz László vezérőrnagy, az MH Haderőmodernizációs és Transzformációs Parancsnokság parancsnoka, Ocskay István ezredes, a MH Modernizációs Intézet kutatás-fejlesztési igazgatója, dr. Keszthelyi Gyula, a Magyar Védelmi Exportügynökség Zrt. vezérigazgatója és dr. Veron Zsolt vállalati kapcsolati és marketing igazgató, hogy részt vegyenek a Nemzetközi Védelmi Kiállítás és Szemináriumon.


Nem veszünk, hanem adunk? Ha már VEX.
Nem L-39, hanem szárazföldi? Ha már Ocskay.
Ocskay számomra szárazföldi különösen páncélozott járművek tekntetében komoly szaktekintély. Ő képviseli a szakmaiságot szárazföldi haderőnem, harckocsizó és gyalogsági harcjármű, önjáró tüzérség fegyvernemekben.
Ha még mellette elrepült volna Lippai is, akkor két ász képviselte volna a hadesereget (nem a légierőt)..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 993
8 573
113
Két éve. Egy éve azt írtam már, hogy az eü hétpróbás gazembere, a korrupció szakértője nem véletlen kerülhetett ide, mert jó munkát végez, ért a biznichez. Akkor azt gondoltam a lopás végett, de kiderült ez a fickó sokkal több, mint egy számlamanipulátor strómansegéd! A sok ittenivel ellentétben én nem vagyok rajongója, csak respektálom az elvégzett munka horderejét. Ez az ember érti a dolgát, megtalálta a helyét egy tőle idegen területen is. A magyar állam egyik SZAKEMBERE, mint Szíjjártó mondjuk. Az ilyenekre vigyázni kell, megtartani és megbecsülni őket!

Kikerülése a pixisből egyértelműen a jele, hogy szakmai munka korszaka itt véget ért (strómansegédek ideje). A lopáshoz nem kell ekkora kaliber.
Szijjártó inkább végrehajtó, mint szakember. Kinőtte a szóvivői szerepét de jelenleg is a kakadu dumát terjeszti. Azért mert össze-vissza repked a világban, attól még egyáltalán nincs respektje hazánknak. Gyakorlatilag Europában, USA-ban kormányzati tényezők poltikusok egyáltalán nem beszélnek a regnáló kormány tagjaival. Ezért repdkednek afrikába, dél-amerikába és Ázsiába. Hiába magyarázzátok, hogy a világ nagyobbik része. A demokráciák (Europa UNIO, USA, Japán, Ausztrália szemében leírt hibrid diktatúra vagyunk, ráadásul anyagi források nélkül, mert hát pld diktatúra Szaúd-Arábia, vagy több más afrikai és Arab ország is, de amikor akar venni 100 repcsit meg 200 tankot, akkor leülnek velük a demokráciák is mert azért van pragmatizmus is a világon. de mi se pénz, se posztóval járkálunk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Én alapvetően a sport-infrára gondoltam. Az biztos, hogy a sportszakma sok helyen nem tudott élni a lehetőséggel, hogy európai szinten is jó körülmények között dolgozhatnak.
A futballt említve az infrastruktúra fejlettsége alapján holland, belga, horvát szintű utánpótlással kéne rendelkeznünk. De iagazad van, a szakmai hozzáértés nem a pénzen múlik. Például vízilabdában, úszásban mindig ott tudunk, ott tudtunk lenni a világeltiben.

De ez a példa teljesen analóg szerintem a haderőfejlsztéssel, mert tényleg hiába jön be a vadiúj technika, ha a katonák szakmailag nem képesek megugrani a szintet, amit az új eszközök igényelnek.

A kormány megadta a lehetőséget, hogy mindehol nemzetközi színvonalon lehessen sportolni. A szakma valahol élt vele, valahol nem. De nem az infrastruktúra fejlesztésen múlt a dolog.
Az ár,és a teremtett érték,nincs arányban.A különbözet pedig a törvényesitett lopás.Ez a törvényesitett lopás az,amiért olyan sok infra épült,sok esetben valós igény nélküli helyekre (vagy nem arra,akkorára lett volna igény).Plusz sok esetben úgy épült az az infra,hogy a helyiknek nem volt meg a forrásuk a fenntartáshoz se.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and molnibalage

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Szijjártó inkább végrehajtó, mint szakember. Kinőtte a szóvivői szerepét de jelenleg is a kakadu dumát terjeszti. Azért mert össze-vissza repked a világban, attól még egyáltalán nincs respektje hazánknak. Gyakorlatilag Europában, USA-ban kormányzati tényezők poltikusok egyáltalán nem beszélnek a regnáló kormány tagjaival. Ezért repdkednek afrikába, dél-amerikába és Ázsiába. Hiába magyarázzátok, hogy a világ nagyobbik része. A demokráciák (Europa UNIO, USA, Japán, Ausztrália szemében leírt hibrid diktatúra vagyunk, ráadásul anyagi források nélkül, mert hát pld diktatúra Szaúd-Arábia, vagy több más afrikai és Arab ország is, de amikor akar venni 100 repcsit meg 200 tankot, akkor leülnek velük a demokráciák is mert azért van pragmatizmus is a világon. de mi se pénz, se posztóval járkálunk.
Ebben sajnos igazad van nagyrészt, de mivel mi is dollár milliárdokért fegyverkezünk, így velünk is szívesen leülnek ha venni akarunk valamit.
És igen, a kiabálás nem diplomácia, hanem kiabálás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Szijjártó inkább végrehajtó, mint szakember. Kinőtte a szóvivői szerepét de jelenleg is a kakadu dumát terjeszti. Azért mert össze-vissza repked a világban, attól még egyáltalán nincs respektje hazánknak. Gyakorlatilag Europában, USA-ban kormányzati tényezők poltikusok egyáltalán nem beszélnek a regnáló kormány tagjaival. Ezért repdkednek afrikába, dél-amerikába és Ázsiába. Hiába magyarázzátok, hogy a világ nagyobbik része. A demokráciák (Europa UNIO, USA, Japán, Ausztrália szemében leírt hibrid diktatúra vagyunk, ráadásul anyagi források nélkül, mert hát pld diktatúra Szaúd-Arábia, vagy több más afrikai és Arab ország is, de amikor akar venni 100 repcsit meg 200 tankot, akkor leülnek velük a demokráciák is mert azért van pragmatizmus is a világon. de mi se pénz, se posztóval járkálunk.
Ez nagyon nem így van.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 772
15 739
113
Akkor csak egy idegenvezetős túra miatt repülőztek el a Szentföldre? Ahol éppen légvédelemmel kapcsolatos dolgokat lehetett megszemlélni? Gondolom a palesztin terroristáknak gyűjtjük az infót, véletlenül sem magunknak :rolleyes:
Okés, én elhittem... :p

Jaaa, KE asszony sem tudja, hogy miért vannak ott :p


"Ha valahol, Izraelben tudják, hogyan kell egy országot megvédeni. A Vaskupola rakétaelhárító-rendszer a légvédelmet biztosítja. Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterrel ma megnéztük, hogyan működik. Az elmúlt években az országaink közötti védelmi együttműködés a haderő-fejlesztési programnak köszönhetően megerősödött, a következő időszakban pedig még szorosabb közös munkát tervezünk."

Biztos L39NG-t akarunk nekik eladni, én érzem :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 131
38 613
113
Akkor csak egy idegenvezetős túra miatt repülőztek el a Szentföldre? Ahol éppen légvédelemmel kapcsolatos dolgokat lehetett megszemlélni? Gondolom a palesztin terroristáknak gyűjtjük az infót, véletlenül sem magunknak :rolleyes:
Okés, én elhittem... :p
Mondjuk az izraeliek szeretik a Vaskupolát mutogatni, mint valami helyi nevezetességet: több delegáció is megnézte már...