A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
MG váltásához egyébként hozzájárulhattak a SZB miniszter és közte lévő "szerintem fennálló" problémák. MG nem szeret másodhegedüs lenni, és SZB viszont saját magát tolta az előtérbe. Jobb is MG_nek. De a struktúra tényleg bonyolult és életképtelen. De miért lenne máshogy. Gyakorlatilag nincs életképes minisztérium, mindenki eddig is mást csinált mit amivel kéne foglalkoznia, a legtöbb minisztérium "saláta" és össze-vissza vannak a jogkörök bennük. Az új felállással MG ismét a karmelita "iránymutatása" alapján vizionálhat, Palkovics hadiiparkodik (bár nem ért hozzá) - bár MG meg orvos :)...
--- de jómagam is válság és versenyhelyzet menedzser vagyok végzettségem szerint és nem katona :)...
Az biztos, hogy Lázás kapta úgy a közlekedést, hogy a szar kurva drága Tram Trainnal is megbukott ... Aki értett a közlekedéshez (Vitézy) meg távozott - persze kap majd rokonjától kap zsíros állást. Egy biztos, a verebek közül egyik sem esett le a fáról, csak másik ágra szállt...)
Ahogy én látom Maróth az új kinevezésével gyakorlatilag egy biorobot szerepét kapta Viktortól....

"Miniszterelnök Katonai Irodáját néhány napja hozta létre a magyar kormány, a bejelentésről szóló közlöny szerint ez "ellátja a miniszterelnök által meghatározott, a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség feladatainak végrehajtásával és működésének nyomon követésével kapcsolatos feladatok, valamint figyelemmel kíséri a haderő- és védelmi ipari fejlesztési stratégiák és programok vezetői szándék szerinti megvalósulását"

 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: SilvioD and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 131
38 613
113
Ahogy én látom Maróth az új kinevezésével gyakorlatilag egy biorobot szerepét kapta Viktortól....

"Miniszterelnök Katonai Irodáját néhány napja hozta létre a magyar kormány, a bejelentésről szóló közlöny szerint ez "ellátja a miniszterelnök által meghatározott, a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség feladatainak végrehajtásával és működésének nyomon követésével kapcsolatos feladatok, valamint figyelemmel kíséri a haderő- és védelmi ipari fejlesztési stratégiák és programok vezetői szándék szerinti megvalósulását"

Nem hiszem hogy egy biorobot szerepet elvállalna: bármelyik hadipari céghez elmehetne lobbistának, van akkor a kapcsolati rendszere mostanra. Szerintem ugyanazt fogja csinálni mint kormánybiztosként az előző ciklusban, akkor is direktben Orbánnak jelentett.
Amúgy a vezetői szándék az erős, korszerű haderő: nem hinném hogy Orbán mondaná meg, hogy akkor "Birodalmi lépegetőből vegyünk három és felet, me' tetszett a Sztárvorszban! A csubakka-kommandó tenyésztésén dodoznak má?!"
Inkább meghatározza hogy milyen típusú fenyegetésekre, támadásokra milyen típusú válaszokat kell tudni adni, aztán MG meg csapata megadja erre az ajánlásokat, letárgyalják a beszerzéseket. Szerintem ez történt idáig: eldöntötték milyen eszközök kellenek, begyűjtötték az ajánlatokat, aztán OV-nál a labda. Amint a nagyvezér jóváhagyta indul a megvalósítás. Ide jó hadipari kapcsolatok és hozzáértés kell, hogy nem menjen férre az egész, szóval akárki nem csinálhatja. Több kell ide mint egy "biorobot"! Az inkább a Rezsi-Szilárd, meg a fapofával hazudozó kormányinfó-miniszter szintje. Ezek az arcok labdába se rúgnának egy Airbus vagy RM tárgyaláson, már ha szóbaállnának velük ott egyáltalán...Szóval ne mérjük MG-t az átlag fideszes biorobotokhoz: annál azért többet tett le az asztalra. ;)
 
W

Wilson

Guest
Nem hiszem hogy egy biorobot szerepet elvállalna: bármelyik hadipari céghez elmehetne lobbistának, van akkor a kapcsolati rendszere mostanra. Szerintem ugyanazt fogja csinálni mint kormánybiztosként az előző ciklusban, akkor is direktben Orbánnak jelentett.
Amúgy a vezetői szándék az erős, korszerű haderő: nem hinném hogy Orbán mondaná meg, hogy akkor "Birodalmi lépegetőből vegyünk három és felet, me' tetszett a Sztárvorszban! A csubakka-kommandó tenyésztésén dodoznak má?!"
Inkább meghatározza hogy milyen típusú fenyegetésekre, támadásokra milyen típusú válaszokat kell tudni adni, aztán MG meg csapata megadja erre az ajánlásokat, letárgyalják a beszerzéseket. Szerintem ez történt idáig: eldöntötték milyen eszközök kellenek, begyűjtötték az ajánlatokat, aztán OV-nál a labda. Amint a nagyvezér jóváhagyta indul a megvalósítás. Ide jó hadipari kapcsolatok és hozzáértés kell, hogy nem menjen férre az egész, szóval akárki nem csinálhatja. Több kell ide mint egy "biorobot"! Az inkább a Rezsi-Szilárd, meg a fapofával hazudozó kormányinfó-miniszter szintje. Ezek az arcok labdába se rúgnának egy Airbus vagy RM tárgyaláson, már ha szóbaállnának velük ott egyáltalán...Szóval ne mérjük MG-t az átlag fideszes biorobotokhoz: annál azért többet tett le az asztalra. ;)
Én nem vagyok olyan optimista mint te , szerintem ennek az irodának a létrehozása azt jelzi,hogy OV nagyon szoros személyes felügyeletet akar gyakorolni a magyar haderőfejlesztés felett, és a főni nem szereti az önjáró embereket, szerintem Maróthnak az lesz a szerepe, hogy O,V kinyújtott jobb keze legyen a magyar haderőfejlesztés felett, és végrehajtsa a főni akaratát a magyar haderőfejlesztés kapcsán, ha nem ez lenne a cél, akkor Viktor nem hozta volna létre a Miniszterelnök Katonai Irodáját.......
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 993
8 573
113
OV nagyon szoros személyes felügyeletet akar gyakorolni a magyar haderőfejlesztés felett, és a főni nem szereti az önjáró embereket, szerintem Maróthnak az lesz a szerepe, hogy O,V kinyújtott jobb keze legyen a magyar haderőfejlesztés felett, és végrehajtsa a főni akaratát a magyar haderőfejlesztés kapcsán, ha nem ez lenne a cél, akkor Viktor nem hozta volna létre a Miniszterelnök Katonai Irodáját.......

Az a baj Wazze, hogy OV. kurvára nem ért hozzá. Neki csak a politikai haszonszerzés kell. Nehogy már valaki más üsse le az aranytojást hozó madarat. Minél közelebb lesz MG hozzá, annál kevesebb a szakmai döntés és nagyobb a politikai nyomás..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 131
38 613
113
Én nem vagyok olyan optimista mint te , szerintem ennek az irodának a létrehozása azt jelzi,hogy OV nagyon szoros személyes felügyeletet akar gyakorolni a magyar haderőfejlesztés felett, és a főni nem szereti az önjáró embereket, szerintem Maróthnak az lesz a szerepe, hogy O,V kinyújtott jobb keze legyen a magyar haderőfejlesztés felett, és végrehajtsa a főni akaratát a magyar haderőfejlesztés kapcsán, ha nem ez lenne a cél, akkor Viktor nem hozta volna létre a Miniszterelnök Katonai Irodáját.......
visszakanyarodtak oda ahol az előző ciklusban: akkor is orbánhoz volt direktbe bekötve MG. Most kap eg saját "minitárcát" hivatalt a Miniszterelnökségen belül. Majd kiderül...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Én nem vagyok olyan optimista mint te , szerintem ennek az irodának a létrehozása azt jelzi,hogy OV nagyon szoros személyes felügyeletet akar gyakorolni a magyar haderőfejlesztés felett, és a főni nem szereti az önjáró embereket, szerintem Maróthnak az lesz a szerepe, hogy O,V kinyújtott jobb keze legyen a magyar haderőfejlesztés felett, és végrehajtsa a főni akaratát a magyar haderőfejlesztés kapcsán, ha nem ez lenne a cél, akkor Viktor nem hozta volna létre a Miniszterelnök Katonai Irodáját.......
Maróth sose volt önjáró.
A katonai iroda meg két éve létezett csak nem volt nevesítve hanem összekötő főtisztek voltak vezényelve a miniszterelnökségre csak most nevesítve is lett a dolog.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
555
1 564
93
Maróth sose volt önjáró.
A katonai iroda meg két éve létezett csak nem volt nevesítve hanem összekötő főtisztek voltak vezényelve a miniszterelnökségre csak most nevesítve is lett a dolog.
Érzésre mondom, hogy persze hogy nem volt önjáró, az eredeti szakmája orvos, nem katona. Viszont akikre támaszkodott, azok értettek hozzá. Ez tipikus "jó főnök" tulajdonság. Viszont ha OV-vel ketten döntenek majd, akkor ki adja bele a szakmaiságot?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Érzésre mondom, hogy persze hogy nem volt önjáró, az eredeti szakmája orvos, nem katona. Viszont akikre támaszkodott, azok értettek hozzá. Ez tipikus "jó főnök" tulajdonság. Viszont ha OV-vel ketten döntenek majd, akkor ki adja bele a szakmaiságot?
Aki eddig, a stáb megmaradt, ugyan azzal a feladattal és személyi állománnyal az államtitkárságon és a HTP-n.
 
W

Wilson

Guest
Maróth sose volt önjáró.
A katonai iroda meg két éve létezett csak nem volt nevesítve hanem összekötő főtisztek voltak vezényelve a miniszterelnökségre csak most nevesítve is lett a dolog.
Félreérthetően fogalmaztam, nem konkrétan Maróthra gondoltam, hanem arra próbáltam célozni,hogy O.V nem szereti azokat az embereket akik nagyon hangoztatják a tőle eltérő véleményüket és szeretnek önállóan döntéseket hozni, és amíg a Maróth nem lett a kaszinós honvédelmi miniszter alá vezényelve a reflektorfényben volt a haderőfejlesztés terén , pl ő volt az aki többször is lenyilatkozta, hogy az ő és a Védelmi Ügynökség feladata, hogy a katonák által megadott paramétereknek megfelelő rendszerek közül kiválassza azt amely a legmegfelelőbb a magyar honvédség a magyar haderő és hadiipar fejlesztés szempontjainak. tehát volt némi mozgástere amit ó is megerősített, ami az új hivatala esetében szerintem korántsem biztosított, és nekem van egy olyan érzésem (ne legyen igazam) , hogy (a te szavaiddal élve) ezzel a nevesítéssel O.V politikai szempontú megközelítése a magyar haderőreform kapcsán megerősödik a szakmai szempontokkal szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Negan

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 389
11 371
113
Maróth sose volt önjáró.
A katonai iroda meg két éve létezett csak nem volt nevesítve hanem összekötő főtisztek voltak vezényelve a miniszterelnökségre csak most nevesítve is lett a dolog.

Tehát a feladat eddig is adott volt, csak most már külön álláshelyek is vannak hozzá?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
"A Telex megkeresésére szerdán reggel cáfolta Orbán Viktor miniszterelnök sajtófőnöke, Havasi Bertalan azt a sajtóhírt, amely szerint a november 15-i hatállyal felmentett korábbi védelempolitikáért és védelmi fejlesztésekért felelős államtitkár, Maróth Gáspár fogja vezetni a Miniszterelnök Katonai Irodáját."