A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 702
113
Sziasztok!
Tegnap a Stefánián Kilián Nándor vezérőrnagy úr tartott előadást a légi haderőnem (légierő) akutális kérdéseiről. Én sajnos nem tudtam részt venni, de egy ismerősöm jegyzetel.
Szia Ravenlord..
Ne Te küldted át, de innen is köszönöm a jegyzetet.
Jól értem, hogy egy ismerősöd átküldte neked Ravenlord összefoglalóját (amit még tegnap az előadás után írt ide a fórumra) azzal hogy ő (az ismerősöd) ott volt ezen az előadáson és ezt saját maga jegyzetelte?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
Lehet hogy nem egy tételben rendelték meg mindet? (Minek a többi, ha a Pzh-k fele csak jövőre érkezik meg...)

Lehet azt elnyújtott szállítással rendelni.

Máshoz nem lehet jó egy ilyen hordozható meteo állomás, csak lövegekhez? Mihez lehet még jó?

Ideiglenes leszállóhelyre?

Palkovics még mindig "csőves":)

Ha nem lenne Palkovics fideszes, akkor még Görög Ibolya szerint is beleférne ennyi arcszőrzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Alakul a molekula! Jobbnál jobb és beszédesebbnél beszédesebb előadások! Egy beszerzés is csurrant-cseppent azért a nagy gazdasági szar kellős közepette! Nem panaszkodhatunk! ;) :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
a parancsnokoknak és a sleppjüknek mindenféle képp. Hísz a szemlélőséghez alacsonyabb rendfokozat is elégvólt míg így mindenki mehet előrre.
az állományt különösebben nem rinti eddig is tisztelegni kelett ezután is.
Tisztelegni a MÁV-nál is kell, valami komolyabbra gondoltam, de értem.

Ilyen vezetési jogkörök, meg JGS rendszerben elkülönülő vezetési szintek, harcászati, hadműveleti, hadászati, ilyesmi...
;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Tisztelegni a MÁV-nál is kell, valami komolyabbra gondoltam, de értem.

Ilyen vezetési jogkörök, meg JGS rendszerben elkülönülő vezetési szintek, harcászati, hadműveleti, hadászati, ilyesmi...
;)
ugyanazok csinálják ugyan azt a munkát mint eddig. KB változott a megnevezés de azt a munkát amit az új név alatt meg kell csiálni a régi név alatt is megkelett csinálni. a karbantartó holnaptól objektum üzemeltetési menedzser példa vagy a takarítónő Tisztaságügyi menedzser Gondnok --Háztömb manager ezeknek az embereknek amikor átnevezték a mnkájukat mi változott?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
ugyanazok csinálják ugyan azt a munkát mint eddig. KB változott a megnevezés de azt a munkát amit az új név alatt meg kell csiálni a régi név alatt is megkelett csinálni. a karbantartó holnaptól objektum üzemeltetési menedzser példa vagy a takarítónő Tisztaságügyi menedzser Gondnok --Háztömb manager ezeknek az embereknek amikor átnevezték a mnkájukat mi változott?

Szerintem az olyan fogalmak számítanak hogy:
  • Szolgálati elöljáró;
  • Állomány illetékes parancsnok;
  • Gazdálkodási jogkör gyakorló;
  • Műveleti vezetés rendje.

Ha ezek egyértelműek, nem lehet gond.
:D
Minden hadseregben így működik.

És tisztelegni is kell! ;)
Mindenhol.
Is.
:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Szerintem az olyan fogalmak tisztázása lényeges, hogy:
  • Szolgálati elöljáró;
  • Állvány illetékes parancsnok;
  • Gazdálkodási jogkör gyakorló;
  • Műveleti vezetés rendje.

Ha ezek egyértelműek, nem lehet gond.
:D
Minden hadseregben egyértelműek ezek a kérdések.

És tisztelegni is kell! ;)
azt gondolod eddig ezek a képességek hiányoztak csak mert nem teszem azt szárazfőldi haderőnem parancsnoka vólt valaki megnevezése? nem vólt lyuk a rendszerbe eddig se.
semmi több mint átnevezés és előmenetelt jelentő új beosztásba lépés míg a régi beosztás megszünik 1:1 be átkerül a feladat és jogkör az új megnevezésű beosztásokba.
tehát mi változott? a név. és plussz egy csillag.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
azt gondolod eddig ezek a képességek hiányoztak csak mert nem teszem azt szárazfőldi haderőnem parancsnoka vólt valaki megnevezése? nem vólt lyuk a rendszerbe eddig se.
semmi több mint átnevezés és előmenetelt jelentő új beosztásba lépés míg a régi beosztás megszünik 1:1 be átkerül a feladat és jogkör az új megnevezésű beosztásokba.
tehát mi változott? a név. és plussz egy csillag.

Akkor jó. Megkönnyebbülten, akkor minden rendben van.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
De ezek már megérkeztek a pzh-al nem?

Senki nem nézte meg ezek szerint mi az a Maws201m.... Ez az:
58db2d00b1ba2e6eac547f85062f6551.jpg

PZH-hoz nagyon nem ilyen jött :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Az egyetlen komolyabb beszerzés, ahol a magyar állam gyakorlatilag a magyar állam zsebébe helyezi át a pénzt. Pont ezt a progit vágnák????
Az egyetlen
A jövő eldönti.
100 gép megrendelését várják 25-ig, akkor nyitnak 2 sort, most 34 rendelés van 1 sor. Ez már termelne bőven nyereséget. És ez csak a cég egyik, de talán legfontosabb lába.

Bár nemcsak ebből jöhet az államnak haszon. Hazai befektetéseket is végrehajthat a cég. Illetve a különböző katonai repülőgép szerződések eladásánál, nő Mo. lobbiereje. Egy L-39NG deal kapcsán hozzácsapva más Mo. számára előnyös üzleteket is lehet az oldalvizen kötni.


A befektetett pénzt, hitelt, meg törleszti havonta, évente a cég. Tehát a befektett pénz kamatosan visszakerül Magyarországra.

Ez lehet egy olyan tőkekifektetés, amit a németek folyamatosan csinálnak. Itt egy jó példát másolhatunk.
Én is várom, hogy megnyerjem az ötös lottót.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
azt gondolod eddig ezek a képességek hiányoztak csak mert nem teszem azt szárazfőldi haderőnem parancsnoka vólt valaki megnevezése? nem vólt lyuk a rendszerbe eddig se.
semmi több mint átnevezés és előmenetelt jelentő új beosztásba lépés míg a régi beosztás megszünik 1:1 be átkerül a feladat és jogkör az új megnevezésű beosztásokba.
tehát mi változott? a név. és plussz egy csillag.
Azt hozzátennèm hogy nem lett több csillag
 
  • Tetszik
Reactions: Tyrbak and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Beosztás sem lett több hanem csak át lettek csoportosítva. Szóval igazából csak tologatás történt.
igen ezt írtam én is. kb.
nekem ezzel sincs bajom. nekem azzal van a bajom egyedül hogy divattávált az utobbi időbe hogy mire valaki átveszi a beosztását már kezdhet neki az átadás átvételnek újra mert új ember jön a helyére. így senkinek nincs teljes rálátása a dolgokra így tenni sem tud semmit mert mindenki össze vissza kavarog aki teljesparkettás mostanába.